Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Minimed 670G - pumpa, která sama přizpůsobuje bazál 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Trochu jsem poslední dobou brouzdal po internetu a hledal novinky ve světě pump a narazil jsem na Minimed 670G. Nevím, kdy bude u nás, ale v USA by měla přijít na trh na jaře tohoto roku, takže každou chvílí. Pumpa má novou generaci senzorů, které by měly vydržet déle a být přesnější a hlavně - je to první schválená pumpa k běžnému použití mimo studie, která bude mít něco, co v MedTronicu nazývají "hybrid closed loop system". V praxi to znamená, že pumpa je ve spojení se senzorem nastavená na glykémii 120 mg/dl (asi 6,7 mmol/l) a každých pět minut sama upravuje bazální dávku inzulinu tak, aby se glykémie pohybovala kolem této hodnoty. Bolusy k jídlům si potom člověk píchá sám, takhle velký výkyv by pumpa nezvládla a navíc by tam bylo zpoždění (moje úvaha).

Vzhledem k tomu, že je to v USA už schválené k použití, o bezpečnost bych se nebál. Jaká je reálná účinnost a nakolik to skutečně dokáže srovnávat efektně glykémie k hodnotě 6,7 mmol/l, jsem sám zvědavý. Na internetu jde najít hodně informací, např. tady jedno video (anglicky): https://www.youtube.com/watch?v=yJYcGAo3__E

ned 19. bře 2017 16:00:35

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Vypadá to pěkně,já už mám 2roky 640G(naprostá spokojenost),takže za další 2 bych ji mohl dostat-už jen vzhledem k tomu,že na různých typech Minimedek jsem od r.1998-takže jsem vážený uživatel.

pon 20. bře 2017 9:06:11

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Tak to vyzerá úplne super. Čo tí Rusi nevymyslia .... :o
Škoda, že na SK je to so senzormi tak na figu, táto 670G bude plne geniálna, len ak bude ochota zdravotných poisťovní na úhradu senzorov.

pon 20. bře 2017 11:44:42

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
my mame taky tu generaci pred, kdy to umi jenom kdyz jsi na senzoru vypnout inzu, dost se to pouzije, ovsem u novejsiho typu bude castejsi kalibrace a snad budou sensory vymakanejsi, my mame obcas dost rozdil oproti glukometru
byla by to neskutecna uleva, u syna to snad nema zadna pravidla:( vecne docasne bazaly podle senzoru, vzdy tak 3 dny dobre a zase zmena, chvili s tim bojujeme a tak porad dokola, neskutecne vycerpavajici a to nas ceka puberta, je mu teprve 11

úte 11. dub 2017 8:59:32
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]