Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ] 
Accu-Check Insight 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Zdravím všechny uživatele inzulínové pumpy Accu-Check Insight (mám pocit, že Vás tady moc není :)). Protože se mi blíží doba výměny IP, uvažuji nad tím, že zkusím konkurenci. Proto bych se ráda zeptala Vás uživatelů inzulínové pumpy Accu-Check Insight, jak je to s výdrží baterie při používání bluetooth? Dále by mě zajímalo, zda má tato pumpa celé pouzdro plastové, nebo je ze zadu kovové? Mám totiž alergii na kov a koukala jsem, že s pouzdry na tuto pumpu to není žádná sláva. Představovala bych si obyčejné plastové pouzdro, takovou "navlékací gumu" jako používám teď u Minimedky, neboť chrání pumpu i před nárazem, ale přitom současně umožňuje přímou obsluhu pumpy. A jaký inzulín do této pumpy používáte? Domníváte se, že by šlo použít cartridge s Humalogem? Nebo bych musela změnit inzulín? Senzory nepoužívám a nechci používat, takže mi u této pumpy opravdu nechybí :) Předem moc děkuji za jakoukoliv reakci.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

stř 26. dub 2017 21:19:15

Jméno: Jan
Odpovědět s citací
Túto pumpu moc nepoznám, len som sa dočítal, že náplne do tejto pumpy vyrába špeciálne firma NOVO NORDISK a volajú sa Novorapid PumpCart.
U nás spočiatku bol problém s týmito cartridgami, viem že chodili pacienti na tieto inzulíny do tejto pumpy do Rakúska. Ale teraz by problém nemal byť vôbec.
Čo sa týka Novorapidu a Humalogu ja mám s obidvomi rovnaké skúsenosti. Moje telo nevníma žiaden rozdiel. Občas prechádzam s Novorapidu na Humalog na určitý čas. Po niekoľkých rokoch mi zázračne začnú trvalo stúpať glykémie a Novorapid akosi nefunguje. Tak sme skúsili prechod na Humalog a zázračne to zafungovalo a potom späť na Novorapid. Nevieme si to docela vysvetliť, ale robím to tak už roky. Možno je to na nejakom psychickom podklade. Tak sme to nejako prestali riešiť a pátrať po tom prečo to takto je. No možno je to aj inou technológiou výroby týchto inzulínov.

IP Minimed 640g, Enlite senzor

čtv 27. dub 2017 7:04:57

Odpovědět s citací
Ahoj Jane,

děkuji moc za super příspěvek ;) Nestačím se divit, co se člověk všechno nedoví, s těmi inzulíny mě to velice zaujalo. Tzn., že bych se rozloučila s Humalogem, ale když píšeš, že Novorapid je v podstatě to samé, tak by to vůbec nevadilo. Pokud by se mi náhodou někdy v budoucnu stalo, že by Novorapid nefungoval, mohu přejít na Humalog a pak po čase zpět na Novorapid. Vidíš, to by mě vůbec nenapadlo, že to může takto fungovat :O Domnívala jsem se, a jak vidím, tak úplně blbě, že alternativou k Humalogu je Novolog, ale vůbec nevím, kde jsem to vzala :D A tak je pro mě opravdu zajímavá informace, že je to Novorapid a doufám, že do toho Rakúska už jezdit nebudeme muset, to by mě naši asi vydědili :)) Byla jsem názoru, že Novorapid je dánský inzulín, tak mě to Rakúsko také překvapilo. A Roche je myslím švýcarský výrobce, že?

Tuto pumpu tu má myslím Simča a Kamil fotograf :)) Tak snad sem zavítají a podělí se o své zkušenosti. Jinak u této pumpy mě velice zaujalo bezpečnostní opatření (myslím, že u Accu-Check Insight nehrozí, aby do pacienta vyprázdnila zásobník jako se mi to stalo u Minimedu po výměně zásobníku, infuzního setu a naplnění kanyly, naštěstí mi "cosi řeklo", ať se ještě kouknu, jak rychle se objevují kapky na konci infuzního setu, než jsem pumpu stihla připojit opět ke kanyle, takže zásobník se vyprázdnil na kuchyňskou linku) a též se mi na této pumpě velice líbí, že je určena i pro zrakově postižené - má funkci zoom a systém bezpečnostních zpráv. Takže u této pumpy mi přijde, že má bezpečnost na prvním místě, což je pro mě priorita.

čtv 27. dub 2017 12:03:05

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Chroustaloi-klid,fy Novo opravdu sídlí v Dánsku,Slováci byli jenom nuceni k nákupům v Rakousku.Jinak,Minimed 640G je tak zabezpečený,až mne to chvílemi už sere!Na všechno se ptá,musíš všechno potvrzovat,teprve pak se "uráčí" úkon vykonat...

čtv 27. dub 2017 13:05:41

Jméno: Jan
Odpovědět s citací
Presne tak ako píše Luboš. Novorapid je pôvodom z Dánska, môže byť však vyrábaný aj v iných krajinách (Francúzsko).
Novolog a Novorapid je presne to isté, len pod týmto iným názvom je dodávaný do iných krajín ako u nás.

Novorapid PumpCart je u nás na Slovensku distribuovaný v balení 5 cartridge x 1,60 ml (160 jednotiek) a pacient u nás dopláca 5,13 EUR/ za jedno balenie. Tak si to treba asi zvážiť podľa množstva inzulínu, ktoré potrebuješ, lebo ak je dávka vyššia, tak často musíš meniť zásobník a tým pádom aj veľa doplácaš. No mne by sa to moc neoplatilo, nakoľko ja mám dosť vysoké dávky inzulínu.

IP Minimed 640g, Enlite senzor

čtv 27. dub 2017 14:05:52

Odpovědět s citací
Hoši, Vy jste zlatí, děkuji, že jste mi to ujasnili ;)

Googlila jsem a zjistila, že co se týká doplatku na Novorapid PumpCart, tak snad by měly být v nemocničních lékárnách v ČR bez doplatku. Avšak mám to ze starších diskuzí, zdali je tomu tak v současnosti, opravdu netuším. Nicméně mám extrémní citlivost na inzulín, takže spotřebu inzulínu mám velmi malou, tudíž toto by problém představovat nemělo.

Koukala jsem na nějaká videa a prospekty k této pumpě a líbí se mi čím dál tím víc :)) Takže asi jsem už více méně rozhodnutá. Jediné, co mě trápí, zda není zadní strana pumpy kovová - kvůli alergii. Snad se tady objeví Simona či Kamil...

Lubošu :)), něco Ti povím, ale prosím, nepřetrhni mě. Před těmi dvěma roky nebo jak je to dlouho, co mě moje Minimedka zcela nečekaně vyprázdnila ten zásobník, tak jsem okamžitě volala na Medtronic a bylo mi řečeno, že právě vyvíjejí nový typ modernější pumpy a že s tou bezpečností něco udělají, takže bude ještě bezpečnější než Paradigm Veo (moje stávající :)). Tenkrát mi bylo řečeno, ať pumpu k tělu už nepřipojuji (to by mě ani nenapadlo poté, co do mě, přestože jsem postupovala správně, chtěla vyprázdnit zásobník) a okamžitě mi vyměnili starou pumpu za novou. Takže servis naprosto perfektní, nemůžu si stěžovat vůbec na nic. Nicméně zkušenost to byla veliká a v člověku to zůstane, neboť mohlo být po mně. Proto chci zkusit konkurenci. Nicméně jestli na tom zvýšení bezpečnosti, že musíš všechno u nové pumpy potvrdit než se "uráčí", nemám nějaké zásluhy, to fakt nevím :)) Tak možná víš, komu děkovat ;)

U pumpy Accu-Chek Insight se mi velice líbí i to, že si při každém zapnutí sama automaticky provede autotest - to samé dělá i můj domácí kyslíkový dýchací přístroj po zapnutí. Též si provádí autotest. Takže pokud by něco bylo špatně, ta pumpa na to okamžitě přijde. A dále se mi velice líbí toto co se týká bezpečnosti a opravdu nevím, jestli to má i Minimed 640G:

Bezpečnostní systém je řízen dvěma mikroprocesory a mikroprocesorem Supervisor. Bezpečnostní koncepce se zakládá na duálním softwaru, u kterého jsou všechny bezpečnostní funkce zajištěny dvakrát. Pokud se na hlavním procesoru objeví závada nebo chyba, jsou tyto identifikovány kontrolním procesorem a opačně. Motor se okamžitě vypne a objeví se chybové hlášení „E7: Závada v elektronice“. Bezpečnostní systém a kontrolní systém signalizují chybu E7 akustickým tónem a vibracemi. Dále kontrolní systém zobrazí chybové hlášení E7 také na displeji pumpy. Motor představuje důležitý bezpečnostní prvek, protože kombinace hlavního a kontrolního procesoru a bezkartáčového motoru představuje nejspolehlivější a nejpřesnější řešení při podávání inzulínu.

čtv 27. dub 2017 21:11:15

Odpovědět s citací
Chroustalko,
takze- do AC Insight jsou predplnene cartrige NovoRapid PumpCart, je v nich asi 160j inzulinu a v nasi nemocnicni lekarne opravdu doplatek nechteji.
Vyhoda predplneneho zasobniku je velika, pokud ho vyndas z lednice a nechas pri pokojove teplote, tak se vubec nedelaji bubliny. Kdyz se nekam chystame a inzulin dochazi, tak ho nechame uplne dojet do konce a menime az pak, protoze neni problem zasobnik vzit s sebou, nebot je balen v blistru.
Dalsi velka vyhoda je Data Manager a glukometr v jednom (prouzky AC Performa). Da se na nem vse stelovat jako na pumpe, takze pumpa muze byt stale nekde v kapse a Ty si v pohode treba posles bolus nebo nastavis bazal pres nej. Je v nem i denik, statistiky, pripominky a nevim, co jeste.
Sety- 1 samotny a druhy s hadickou, takze s hadickou davat pri druhe vymene, aby Ti to vyslo. My davame i po treti, ctvrte vymene setu novou hadicku, v pohode vydrzi.
Dalsi vyhoda je servis, nikdy s nicim nebyl problem a hned se vse resilo. Mame uzasnou dealerku, je to nas andel.
Cim Te ale zklamu, pumpa je ze zadni strany opravdu kovova. Prilozene plastove pouzdro kov nezakryva, nicmene se to da resit jinym pouzdrem nebo pumpu strcit do kapsy :-).
Takze asi tak :-).

Jeste doplnuji, baterie vydrzela mesic, ted mame teprve druhou, doplatek zatim nevim, nam je vymenili za stare, kde byl na 4ks doplatek 106kc, jestli si dobre pamatuju.

Accu Chek Combo od 09/2009

Naposledy upravil Simona B. dne pát 28. dub 2017 19:27:07, celkově upraveno 1

pát 28. dub 2017 18:35:43

Jméno: Kamil
Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko, Díky za SZ. Dlouho jsem tu nenakukoval. :-)
Je to vše jak se píše výše. Předplněné zásobníky - dokonce i na malém městě v lékárně beru také bez doplatku. Nevýhoda je jen menší zásobník. Pumpa kovová, ale dá se to ošetřit jak psala Simona. Autotest provádí po každém vložení zásobníku nebo výměně baterie. Mě baterie vydrží cca 3 týdny (je to jedna 1,5V AAA) Myslím, že doplácím za 4ks 80,- nebo tak nějak. Nově by do konce roku měly být k dispozici jejich vlastní senzory a měly by komunikovat s datamanagerem (vyměnili by za nový datamanager nebo by nainstalovali nový sw do starého), nebo s chytrým telefonem (nahrála by se aplikace) to ještě nebylo rozhodnuté, když jsem dostal info. Zásobníky někdy dávám hned z lednice "neoteplené" a není problém. Zatím jsem se nesetkal s bublinama v hadičce.
Jinak servis na jedničku, bez chyby.

DM1 - 3/2010 od 2/2011 na IP AC Combo

od 6/2016 na IP AC Insight

pát 28. dub 2017 19:19:34

Odpovědět s citací
Srdečně zdravím Simčo a Kamile :)

Děkuji moc za shrnutí výhod pumpy Accu-Chek Insight, opravdu samé výhody - velice se mi tato pumpa líbí, takže bych do ní ráda šla. Jediné, co mě trochu trápí, je ten kov. Mám na něj těžkou kontaktní alergii, takže ten bych musela nějak pořešit, neboť pumpu je také potřeba občas, možná i časteji, držet v ruce a nerada bych měla vyrážku. Takže, prosím Vás, netušíte, nejsou na té zadní kovové straně nějaké důležité údaje či nějaké „větrací otvůrky“? Z logiky věci mi vyplývá, že „větrací otvůrky“ asi těžko, když je pumpa vodotěsná, ale ty důležité údaje? Přemýšlela jsem nad tím, že bych tu zadní kovovu stranu jednoduše přelepila třeba nějakou pěknou samolepící tapetou :)) Jinak pumpu budu nosit v kapse či na opasku, nikam jinam to nejde (146 cm/35 kg...), takže nějaká pouzdra na ruku či na nohu a kdoví kam všude ještě co firma nabízí by mně byla veliká :D Ještě mě napadlo, že bych si na pumpu mohla nějaké pouzdro vyrobit sama, ať už ušít, nebo uplést :)) Každopádně ten autotest po každém vložení zásobníku nebo výměně baterie nemá chybu! A velice se mi líbí, že firma neplýtvá hadičkami. U Medtronicu mi pořád nějaké přebývaly. Malý zásobník též v pohodě, bude vyhovovat mé malé spotřebě inzulínu. Taktéž se mi páčí, že nejsou potřeba zásobníky a do pumpy se rovnou vkládají cartridge, díky čemuž je pumpa šetrnější k životnímu prostředí. Trochu jsem měla obavu z výdrže baterie při používání bluetooth, ale koukám, že zbytečně, neboť u mé stávající pumpy mi baterie vydrží jen o týden déle. Navíc se domnívám, že u nové Minimedky 640G to s výdrží baterie, když komunikuje s glukometrem, asi vyjde obdobně.

Ještě bych se ráda zeptala, jak často je třeba nabíjet datamanažer a jaký má konektor na nabíjení (USB apod.)? Předpokládám, že uživatelské rozhraní pumpy je v češtině...

pát 28. dub 2017 19:58:47

Odpovědět s citací
Na zadní straně jsou nějaké malé otvory, asi reproduktor a nápisy. Kov je i na bočních stranách. Připadá mi, že kov je lakovaný, tak by to nemusel být tak velký problém, Ale to by věděl dealer. Tak přelepením by se asi ztišila pumpa, ale je možné ji zesílit.
Datamanager se nabíjí přes miniUSB jako mobil. Vydrží mi asi tak 2 týdny. Dá se nabíjet i z power banky - často využívám na cestách - jen při nabíjení nelze měřit.

pát 28. dub 2017 20:47:26

Odpovědět s citací
Kamile, děkuji moc, pokud je kov lakovaný, mělo by to být v pohodě, tos mě opravdu potěšil! :)) Jestli to tedy chápu správně, tak součástí balení je i kabel k datamanažeru? Výdrž 2 týdny je super, power banku sice nemám a ani bych ji moc nevyužila :)) Nabíjet budu klasicky přes USB nabíječku či přes PC. Jak dlouho prosím trvá, než se datamanažer nabije?

Dále bych se ráda zeptala na teflonové kolmé 6mm sety - jsou k pumpě k dispozici? Mohu používat pouze tyto, neboť jsem opravdu hubeňour a pouze do horního zevního kvadrantu musculus gluteus maximus, takže šikmé teflonové sety opravdu ne :D

Ještě bych se chtěla zeptat - koukala jsem na obrázky pumpy a objevila jsem Accu-Chek Insight v takovém bílostříbrném provedení, přesněji řečeno z přední strany měla rámeček v této barvě. Protože mám velmi ráda bílou a černou opravdu nemusím, tak by mě zajímalo, zda je u nás k dostání jiná než černá verze? Samozřejmě pokud není, vezmu černou na milost, neboť je to jen kosmetická stránka věci, jinak má Accu-Chek Insight jen samé výhody.

pát 28. dub 2017 21:07:17

Odpovědět s citací
Simčo, děkuji mnohokrát za upřesnění výdrže baterie. Pokud skutečně vydrží měsíc, byla by to pecka, neboť v mé současné pumpě baterie vydrží také měsíc, a to nepoužívá žádné bluetooth a obsluhuji ji přímo bez dálkového ovládání a dalších vymožeností. Takže ta výdrž baterie u Accu-Chek Insight je super. Ještě jednou moc díky! ☼

pát 28. dub 2017 21:20:24

Odpovědět s citací
Sety mají 6mm, taky je používám. Delší bych musel na zádech ohnout a používat jako věšáček či držák třeba pumpy :-)))

Tak nabití Datamanageru si nepamatuji, ale myslím, že cca 30-60min. Nevím nikdy jsem to nestopoval. Většinou večer zapojím a ráno odpojím. Usb kabel byl myslím součástí balení, ale nepamatuji si to, bo je to už skoro rok.

Barvičku nevím jestli mají v ČR na výběr, ale mám také černou a nosím ji v obalu od Comba a většinou v kapse tak barva není vidět :-))

pát 28. dub 2017 21:38:27

Odpovědět s citací
Jak pise Kamil
-sety 6mm kolme, teflonove
-nabijeni Data Manageru nevim, vecer zapojim a rano vypojim :-), nabity vydrzi asi 14 dnu... opravdu si nepamatuji, ale myslim, ze jsme nabijely asi 2x, za tu dobu, co mame Insight
-kabel je soucasti, slouzi i k prenosu dat do pc
-barvu pumpy take nevim
-kov zkusim zjistit

Accu Chek Combo od 09/2009

sob 29. dub 2017 7:18:44

Odpovědět s citací
Kamile, Simčo, děkuji moc, jste vážně úžasní! ;) ☼

No ten šikmej teflonovej jsem měla tu čest poznat pouze jednou a jeden kus, myslím, že mi ho tenkrát poslala Zuzka tady z diafóra na zkoušku, neb mě zajímalo, jaké to je a chtěla jsem to vyzkoušet, jestli to třeba není pohodlnější než kolmé 6mm teflonové sety, ale ono ouha. První šok přišel, když jsem viděla tu dlouhatánskou jehlu, představa, že si ji mám kamkoliv vrazit, moc lákavá nebyla a v prvním dojmu jsem si to nedovedla představit. Měla jsem pocit, že na zavádění budu potřebovat alespoň 3 ruce, avšak maminka se od asistence při zavádění distancovala :D Tak jsem sebrala odvahu a ten šikmý teflonový set jsem zkusila zavést do břicha :) Překvapilo mě, že to nebylo tak těžké, nicméně velice nepohodlné po zavedení. Jak nemám téměř žádný podkožní tuk, tak při každém pohybu jsem tu šikmou kanylu cítila. Zaváděla jsem ji tenkrát večer a říkala jsem si, že to zkusím nějak vydržet a třeba si zvyknu. Ono to však nešlo. Navíc jsem zvyklá usínat na břiše, a to ta kanyla vyloženě bolela, takže se u mě moc dlouho neohřála, měla jsem ji zavedenou pár hodin a šla ven. Zlaté kolmé 6mm teflonové, o těch člověk ani neví! :) A to ten můj musculus gluteus je spíše minimus :)) Takže Kamile, máš naprostou pravdu, máme to úplně stejné, šikmé teflonové jedině jako věšáček na pumpu a ohnout v zádech :D

Moc děkuji, že jsi mi napsal, že jde pumpa uložit i do pouzdra od Comba, to by mě vůbec nenapadlo! Navíc je tam i o něco větší výběr těch pouzder, takže super nápad ;)

Simčo, velké díky za veškeré informace, s tím kovem uvidíš co zjistíš, ale snad by to mělo být polakováno, jak píše Kamil :)

Chtěla jsem se zeptat na tu servisní sadu - co to je?? U Minimedky toto vůbec neznáme... A kolik, že stojí ta servisní sada? A je vůbec potřeba? A nedá se sehnat někde na Accu-Chek Insight ta „navlékací“ guma??

Naprosto otevřeně mě pumpa Accu-Chek Insight nejvíce dostala tím autotestem po každém vložení zásobníku či výměně baterie! Takže tady u této pumpy díky autotestu opravdu nehrozí, že by po výměně zásobníku, infuzního setu a po naplnění vyměněné kanyly chtěla do uživatele vyprázdnit zásobník! On člověk totiž běžně neodpojuje po naplnění kanyly ještě infuzní set, aby zkontroloval, jakou rychlostí se na konci infuzního setu objevují kapky inzulínu. Tenkrát mi to opravdu zachránilo život. Od té doby, a to přesto, že mám pumpu vyměněnou, vždy kontroluji rychlost kapek inzulínu na konci infuzního setu nejenom po naplnění infuzního setu inzulínem, ale i po naplnění kanyly. Teď už nebudu muset, což je úžasné :) A navíc je tato pumpa opravdu šikovná a má samé vychytávky, takže super :)

Kamile, prosím, můžu se ještě zeptat - v podpisu máš „DM1 - 3/2010 od 2/2011 na IP AC Combo od 6/2016 na IP AC Spirit“. Domnívala jsem se, že Spiritka byla před Combem a po Combu přišla Insight. Prosím, jak to je? Jsem z toho jelen a nerada bych vypadala před dealerkou jako blbec... :))

sob 29. dub 2017 10:28:52

Odpovědět s citací
Chroustalko, Chyba v popisu - opraveno. ;-) Nějak se to "samo" pomotalo. :-)))
Správně mám Insight.

Servisní sada - je náhradní uzávěr baterie - má se měnit nevím už jak často, ale je to kvůli těsnosti - měním když si na to vzpomenu cca 1x/3 měsíce

sob 29. dub 2017 21:12:31

Odpovědět s citací
Kamile, každé 3 měsíce se musí měnit uzávěr baterie? A co když se to nevymění, že na to člověk třeba zapomene, to pak pumpa není vodotěsná?? A prosím, kolik že stojí ta servisní sada? A dá se někde sehnat ta „navlékací“ guma? :))

sob 29. dub 2017 21:21:09

Odpovědět s citací
Má se měnit ten uzávěr, ale přes to je ještě ten černý kryt s hadičkou. Tak to taky trošku pomáhá v utěsnění. Myslím, že když zapomeneš tak se nic nestane. Ale asi by to nebylo dobré mít jeden uzávěr celé 4 roky.

Moc nerozumím té navlékací gumě?

sob 29. dub 2017 21:48:45

Odpovědět s citací
Děkuji moc za vysvětlení té servisní sady a dává ji tedy firma zdarma?

S tou navlékací gumou mi nedošlo, že to možná u Accu-Chek Insight neznáte. Je to velice šikovné, umožňuje to obsluhovat pumpu a současně ji chrání před nárazy a poškozením. Viz. obr.:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Na YouTube jsem objevila, že to existuje v zahraničí na glukometr Accu-Chek Performa Nano. Jestli to existuje i u nás, to netuším. Ale když už to existuje na glukometr, možná to existuje i na pumpu Accu-Chek...

sob 29. dub 2017 22:04:01

Odpovědět s citací
Tak servisní sada je 4x baterie AAA a 1x adapter na baterii - doplatek 106,-
http://www.medatron.cz/servisni-sada-insight

a místo toho navlékání by mohlo být toto http://www.medatron.cz/accu-chek-insigh ... ve-pouzdro

další přehled je tady:
http://www.medatron.cz/diabetologie/accu-chek-insight

Nevím jestli to pomůže. ;-)

ned 30. dub 2017 21:18:54

Odpovědět s citací
Kamile, děkuji moc za vysvětlení a odkazy, už mi to je jasné :)

Před těmi čtyřmi lety firma Medtronic dávala na pumpu ty navlékací gumy zdarma. Tak proto jsem se domnívala, že servisní sada bude třeba také zdarma, ale časy se mění a ten doplatek není tak hrozný, takže super :)

To průhledné plastové pouzdro se mi ze všech těch pouzder líbí asi nejvíce, a to z toho důvodu, že by vyřešilo i alergii na kov pokud by se náhodou ukázalo, že ta ocel není polakovaná. Zakrývá toto plastové pouzdro i tu zadní kovovou stranu (z toho obrázku to není moc poznat)? Velice se mi líbí i to bílé pouzdro pro ženy, nicméně jako vegetariánovi mi vadí, že je z pravé kůže a tudíž kvůli němu muselo být zabito nějaké zvíře. Takže nakonec vítězí plastové pouzdro, ale pouze v případě, že je celé plastové a zakrývá vzádu i ten kov. Jinak si nějaké pouzdro vyrobím sama :))

Děkuji mnohokrát, že jsi mi pomohl spolu se Simonou vybrat inzulínovou pumpu na příští 4 roky ;) Již jsem posílala e-mail na diabetologii, že jsem se rozhodla pro tuto pumpu.

Jinak, na YouTube jsem objevila video, kde je ukázána v češtině výměna zásobníku a infuzního setu u Minimedky 640G. Sice jsou podrobnější instrukce a velkým písmem se objevuje po celou dobu "nepřipojujte k tělu", avšak po naplnění infuzního setu či kanyly žádná bezpečnostní opatření (prostě nic na víc) - pouze se objeví hláška, že bazál byl obnoven. Přitom ten zásobník pumpa tenkrát vyprázdnila (naštěstí ne-é do mě) po naplnění infuzního setu a kanyly, když už dochází pouze k obnovení bazálu, takže tam se žádné zvýšení bezpečnosti nekonalo a určitě by vše vyřešil autotest po výměně zásobníku (baterie), který má Accu-Chek Insight.

Kamile, ještě jednou moc děkuji a až budu mít novou pumpičku (vychází to asi na první půlku června), tak když si nebudu s něčím vědět rady, tak se ozvu :)

pon 01. kvě 2017 10:52:23

Odpovědět s citací
Kamile, Simčo, ještě mě teď napadlo a možná je to úplně zbytečná otázka, ale zblblo mě jedno zahraniční diskuzní fórum, pumpu Accu-Chek Insight tam uživatelé testovali současně s Animas Vibe a Minimedkou 640G a Accu-Chek Insight vyšla jako vítěz testu u více uživatelů, takže super, nicméně to, na co bych se ráda zeptala, je aktivní zbytkový inzulín - ukazuje pumpa Accu-Chek Insight aktivní zbytkový inzulín? Počítá s ním tato pumpa?? V té zahraniční diskuzi mi to překladač přeložil jako „inzulín na palubě“ :D a příliš jsem nepochopila, jestli pumpa Accu-Chek Insight ten „inzulín na palubě“ zobrazuje, či nikoliv... Upřímně se přiznám, že s aktivním zbytkovým inzulínem jsem zvyklá počítat vzhledem k extrémní citlivosti na inzulín a když ho připočítám k momentálně působící bazální dávce, naučila jsem se díky němu odhadovat částečně trend glykémie. Pokud by tato pumpa aktivní zbytkový inzulín nezobrazovala, nedá se nic dělat, ale přijde mi, že by to byla škoda... Omlouvám se, že se na to ptám teprve teď, ale domnívala jsem se, že aktivní zbytkový inzulín ukazuje každá pumpa, nicméně ta diskuze mě poněkud zmátla a nejsem z toho příliš moudrá...

Jinak jsem ještě na internetu narazila na informaci, že firma Medtronic při představování Minimedky 640G ve svých reklamách prezentovala tuto pumpu se zásobníkem 1,8 ml, ve skutečnosti však tento zásobník neexistuje, což mnoho lidí v zahraničí zklamalo... 3ml zásobník a pumpa je větší než Paradigm Veo...

Ještě bych se ráda zeptala, zda jde u Accu-Chek Insight přizpůsobit pro zrakově postižené nejenom pumpa, ale i glukometr?

pon 01. kvě 2017 15:45:34

Odpovědět s citací
Zbytkový inzulín neukazuje, ale umí s ním počítat datamanager. Pokud ho budeš používat pak v návrhu bolusu počítá se zbytkovým inzulínem.

Na IP lze zvětšit zobrazení, ale na datamanageru ne. Na datamanageru lze nastavit tmavé pozadí nebo bílé, a měnit jas.

úte 02. kvě 2017 19:41:09

Odpovědět s citací
Kamile, děkuji mnohokrát ;) Datamanažer budu používat určitě. Zbytkový inzulín je tedy zohledněn v návrhu bolusu u Bolus Wizard? Znamená to, že když budu chtít znát např. před spaním hodnotu aktivního zbytkového inzulínu, který bych si přičetla k momentálně působící bazální dávce, abych zkusila odhadnout jak se v nejbližších hodinách bude vyvíjet glykémie, mohu se tvářit, že chci poslat bolus a tuto volbu nakonec nepotvrdit? Takto se mi ukáže hodnota aktivního zbytkového inzulínu? Pokud ano, tak je to super :)

S tím datamanažerem to určitě bude dostačující ta možnost změnit pozadí a jas. Díky moc Kamile! ;)

úte 02. kvě 2017 20:07:50

Odpovědět s citací
Teda ty máš otázky ;-)
tak jsem si zkusil dát bolus bez sacharidů - fiktivně a ukázalo mi to -0,44U tak to jde jak píšeš.

úte 02. kvě 2017 20:14:05

Odpovědět s citací
Kamile, děkuji moc, jsi vážně zlatej ;) Díky, že si to zkusil ;) Tak ono to jde, tohle totiž budu používat každý večer před spaním, ani nevíš, jakou jsi mi tím udělal radost, že to funguje :)) Ještě jednou díky moc, jsi vážně poklad! ;)

Vzhledem k extrémní citlivosti na inzulín mi glykémii ovlivňuje nejenom momentálně působící bazální dávka, ale i hodnota aktivního zbytkového inzulínu od večeře, takže jsem se naučila poměrně přesně odhadovat trend glykémie dle celkové hladiny inzulínu, což je součet momentálně působící bazální dávky a aktivního zbytkového inzulínu. Před spaním jsem na tom vyloženě závislá :)) Dokáži tak odhadnout, zdali se bude glykémie v nejbližší době pěkně držet, či naopak... mám-li si dát pozor a ve 2 v noci přeměřit. Samozřejmě musím zohlednit co jsem měla k večeři (rozdíl je jestli čočku, nebo nějaký mléčný výrobek), taktéž musím brát v potaz, zda byla odpoledne nějaká fyzická zátěž či zdali tělo momentálně bojuje s nějakou infekcí (jako třeba právě teď), ale tak tyto okolnosti jsou logické a musíme je brát v potaz všichni :)

úte 02. kvě 2017 20:25:18

Odpovědět s citací
Ještě bych se Vás všech pumpařů ráda zeptala - výměna pumpy po 4 letech probíhá v tom samém měsíci v jakém jste ji před 4 lety dostali, nebo je tam nějaké zpoždění? Ptám se kvůli spotřebnímu materiálu, neb mám na něj zájemce tady z diafóra a moc mě těší, že jednomu z Vás mohu tím spotřebním materiálem pomoci, neboť na nové pumpě by mi byl prakticky už k ničemu. Zajímá mě, jakou rezervu si mám nechat doma pro strýčka příhodu, když budu přecházet k jiné společnosti. Pokud se Vám někomu stalo, že bylo zpoždění při přechodu ke konkurenci na novou pumpu - prosím, jak dlouho trvalo?

Možná tady budu jediná, kdo přechází od Medtronicu k Roche (Medatron) či naopak... Pokud jsem tu náhodou jediná, uvítám i informaci, jak to bylo v případě výměny pumpy po 4 letech, když jste firmu neměnili?

pát 12. kvě 2017 11:27:41

Odpovědět s citací
Chroustalko, výměna pumpy primárně není záležitostí firmy, ale diabetologa a revizního lékaře, diabetolog musí včas napsat žádost a revizní lékař ji pak schválit. Firma pak obvykle reaguje bez prodlení. Rozhodně se tedy nedá počítat, že na měsíc přesně dostaneš pumpu novou. Mám už čtvrtou minimedku a každá byla byla v jiném měsíci, ta poslední i nečekaně o dva měsíce dříve.

sob 13. kvě 2017 11:09:52

Odpovědět s citací
Darjo, moc děkuji za reakci. Na diabetologii jsem již e-mail posílala ohledně výběru pumpy, bylo mi řečeno, že to povedou v patrnosti, takže vlastně momentálně asi nejvíce záleží na tom, jak dlouho se to zasekne u revizáka. Jestli to trvá stejně dlouho jako první schvalování pumpy, tak to je cca měsíc. Pro jistotu se na tom spotřebním materiálu domluvím, až budu mít novou pumpu doma, což by mohlo být v tom červnu, když teď bude MUDr. posílat žádost na revizáka. Ještě jednou moc díky Darjo ;)

sob 13. kvě 2017 19:59:45

Odpovědět s citací
Já jsem dostal pumpu po 4 a půl letech, neboť jsem čekal na Insight, která měla zpoždění, Měl jsem stále příslušenství. Mám v zásobě na combo balík setů a zásobníky pro případ, že bych ji musel použít jako zálohu. To že můžeš zažádat o novou pumpu neznamená, že už nedostaneš příslušenství k té staré, že po čtyřech letech je konec. Klidně můžeš dostávat příslušenství na starou pumpu i po šesti letech a pak si zažádat o novou. Jestli je to nesrozumitelné pak se omlouvám, už jsem uondanej, neboť jsem dnes už byl tu i onde. :-)

pon 15. kvě 2017 21:54:04

Odpovědět s citací
Kamile, omlouvám se, dnes si sedím na vedení ;) Tak jestli to chápu správně, tak to znamená, že mohu dostávat příslušenství k Minimedce klidně ještě 2 roky a přitom být už u Roche (Medatronu) a mít jejich pumpu a čerpat příslušenství i tam na stávající pumpu? Ale vždyť to mi přeci pojišťovna neproplatí, nebo jak jsi to myslel prosím?

Jinak, příslušenství k Minimedce mám dostatek. Něco si nechám jako zálohu pro případ nouze ke staré pumpě (pokud ji Medtronic nechává pacientům?), abych pak při případné poruše pumpy nemusela používat inzulínku, než mi dovezou náhradní pumpu, a zbytek věnuji. Domnívám se, že cartrige NovoRapid PumpCart do inzulínového pera Humapen Luxura HD asi nepůjdou...?

úte 16. kvě 2017 11:43:09

Odpovědět s citací
Ne jen, že než dostaneš novou pumpu tak zatím můžeš dostávat příslušenství ke staré pumpě.

cartrige NovoRapid PumpCart do inzulínového pera Humapen Luxura HD nejde je to jen pro IP. Jinak v cizině se dají sehnat prázdné cartridge a dají se ručně naplnit libovolným inzulínem. V čechách se nedodávají.

úte 16. kvě 2017 20:10:38

Odpovědět s citací
Kamile, děkuji moc za vyčerpávající odpověď. Na ty cartrige jsem právě koukala na YouTube, takže děkuji moc za objasnění, že to u nás není :)) Jinak, když všichni píšete, že Humalog = NovoRapid, tak je to v podstatě jedno, jestli jsem na tom nebo na tom, ten přechod by problém být neměl :)

Jen doufám, že Medtronic tu použitou pumpu nechává pacientům, abych měla záložní pro případ nouze, protože ten spotřební materiál jako nutnou rezervu pro případ nouze na tuto pumpu mít budu.

úte 16. kvě 2017 20:39:03

Odpovědět s citací
Pumpa je v současné době vlastnictvím pacienta, takže se nevrací. Já už mám doma dvě staré minimedky. Dříve se vracely, ale byly vlastnictvím pojišťovny, která je platí, nikoli výrobce.

čtv 18. kvě 2017 15:37:32

Odpovědět s citací
Darjo, díky moc za vysvětlení. Tak to je super :) Takže záloha bude :))

Simčo, Kamile, tak nová pumpa bude pravděpodobně až v srpnu. Je mírné zpoždění, takže v tom srpnu, pokud si s něčím nebudu vědět rady, se Vám určitě ozvu :)

čtv 18. kvě 2017 17:47:10

Odpovědět s citací
Tak cartridge NovoRapid PumpCart skutečně bez doplatku. Novou pumpu i s glukometrem už mám doma a první dojem velice sympatický. :) Čekám na edukaci.

úte 25. črc 2017 21:03:57
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]