Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
praskliny na pumpe 
Autor Zpráva

Jméno: Olga
Odpovědět s citací
Ahoj,

chci se zeptat v jakem stavu mate pumpu? Jestli treba pouzivanim mate nejake praskliny na ni. Resite je? A pokud jsou to uz moc velke praskliny tak neplati se za vymenu pumpy?

sob 17. čer 2017 22:16:43

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Co to je,praskliny?Za 19let na pumpách Minimed max.škrábance-nenosím pumpu v nějakém pouzdře,ale volně na kalhotách(i na zahradě,garáži ap.)

pon 19. čer 2017 6:53:00

Odpovědět s citací
Prosím Tě, co s tou pumpou vyvádíš, že má praskliny? A mohu se zeptat, jakou máš vlastně pumpu? Mám Minimedku stejně jako Luboš, zažila už ledacos, ale praskliny – to si neumím představit. Snad jedině, kdyby člověk přes ní jezdil na horském kole :))

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 19. čer 2017 11:01:05

Odpovědět s citací
Já jsem přesvědčen,že by i to přejetí horákem bez úhony přežila.Jedině když bych po ní mlátil kladivem nebo ji strčil pod pásák,že bych ji zničil.ale nemám důvod!

pon 19. čer 2017 11:41:25

Odpovědět s citací
Vím, že např. tato pumpa pro domácí parenterální výživu má kryt vyroben z leteckého materiálu, v ruce je velmi lehká ale přitom by měla být téměř "nerozbitná" např. při pádu pumpy na zem, nevím proč by to u inzulínové pumpy bylo jinak, materiál u Minimedky vypadá ještě bytelněji... takže Luboši, ona by asi vážně přežila bez úhony i ten "horák", možná i to kladivo - první ránu... ale normální člověk si těchto věcí váží, takže ty praskliny mi jsou opravdu záhadou...

pon 19. čer 2017 12:28:07

Jméno: Petra
Odpovědět s citací
Já zrovna teď řeším prasklinu a skončila jsem včera na pohotovovsti. Mám acca-Chek, budu jí mít 4rok. U tlačítka kde se dává bolus byla prasklinka. Včera, když jsme se byli koupat, tak samozřejmě do ní nateklo a pumpa začala bláznit. Průšvih bylo, že jsme byli 200km od domu na dovolené, tak jsem musela na pohotovost a tam mi napsali jednorázová humalogová pera. Vebec jsem o prasklině nevěděla, s pumpou se koupu už roky a teď tohle. Vůbec by mě nenapadlo, že se udělá někde prasklina. Pumpu budu mít cca 20 let a nikdy se mi to nestalo....Dnes volám na Medatron a uvidím co se bude dít.

čtv 03. srp 2017 6:00:09

Odpovědět s citací
No on Accu-Chek má ta tlačítka přeci jenom řešená jinak než Medtronic u Minimedek, kde jsou tlačítka jednolitá s pumpou. Mohu se zeptat, to máš Accu-Chek Combo? Mám totiž přecházet na Insight, tak ta prasklina mě trošičku znejistila... Ale asi jsi prostě měla jen smůlu. A jak s humalogovými pery řešíš bazál? To každou chvíli připichuješ, abys nahradila pumpu? To musí být náročné, obzvláště vychytat to dávkování, pokud to dávkuje pouze po celých jednotkách. Jinak obávám se, zda teď není na Medatronu doba dovolených – čekám na pumpu a stále nic. Ale horká linka by tam snad měla fungovat neustále. Tak pak prosím napiš, jak jsi dopadla, opravdu mě zajímá, jak tam funguje servis, ať vím, s čím mohu do budoucna počítat. :) Držím palce!

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s vodotěsností u pump Accu-Chek? Chápu to tedy správně, že se s ní normálně koupeš? Pokud ano, tak je to tedy dost výhoda. :)

čtv 03. srp 2017 10:53:31

Jméno: Petra
Odpovědět s citací
Ano, běžně se sní koupu. Pokud jdu plavat kondičně 50 bazénů, pumpu si úplně odpojím a plavu bez pumpy. Bezprostředně po plavání si musím dát cca 4 j. je to úplně proti všem příručkám, ale já to tak mám. Když jdu do bazénu se synem, jsem vždy připojená a mám pouze stažený bazál. Přes 10 let v poho....teď mi právě prasklo jedno s těch tlčítek a to i přes to, že pumpu nosím ve sportovní podprsence, takže vždy jí používám přes látku...mám accu-chek spirit..dnes jsem volala na Medatron, kde mě 2x přepojili a poté mi sdělili, že si mám zavolat na horkou linku na Rouche do Prahy. Tam byli velice ochotný a v ut mám novou pumpu. Osobně mi jí přivezou a pouze vyplním reklamační protokol, protože pumpu mám 2 rokem.
Pera úplně v poho, píchám cca každé 3-4 hod. glykemky si držím sice o něco výš, kolem 10, ale jsem bez hypa a hyper...jen dopichuju i v noci. Je to ale zvláštní po 20 letech neýt napojená :-) prostě píchnu a je hotovo...ta volnooooost :-) ale pumpa je pumpa....všechno má své ...

čtv 03. srp 2017 20:52:21

Odpovědět s citací
Chápu, volnost je super, ale pumpa je pumpa :) Upřímně s jednotkovým perem bych to absolutně nevychytala s těmi mými bazály, kde dávkuji na desetinu až tisícinu jednotky. Takže klobouk dolů, držet glykémie takto hezky na uzdě na perech... :) U Accu-Cheku se čeká na novou pumpu 5 dní?? To u Medtronicu při poruše pumpy do pár hodin nová. Tak to si starou pumpu určitě schovám jako zálohu (uvažovala jsem, že bych ji nechala sestřičce na dia pro edukaci), ale přechod na pera při poruše pumpy by dobře nedopadl... Děkuji moc za informaci a držím palce! ;) S tím plaváním, tak to je bezva. Předpokládám, že skákat do vody s pumpou asi nelze, i když by to nebylo z velké výšky? :D

pát 04. srp 2017 10:58:04

Odpovědět s citací
Sykycko,taky jsem byl na dovolené a taky mne postihl podobný problém.Mám Minimed 640G a při jednom koupání se dostala voda na baterii a pumpa zkolabovala.Po nahlášení na Helplinku Medtronicu byla fungl nová pumpa dovezena na recepci mého hotelu( cca350-400km) za 3,5h!Jenom jsem kurýrovi podepsal dodák-jinak žádné papírování...To je servis.

pon 07. srp 2017 7:27:01

Jméno: Zdeněk
Odpovědět s citací
Ahoj, také přidám svoji zkušenost s prasklinami.

Accu-Check - Combo - po 4 letech uplně bez.
Minimed Paradigm VEO - ta menší verze - totál popraskaná a upadávají kousky plastů. Dělám kancelářskou práci, takže žádné mlácení. Také žádné přílišné utahování např. pouzdro baterie a pod. Za dva měsíce bych mohl dostat novou, tak doufám, že to vydrží.

pon 23. říj 2017 12:27:00

Odpovědět s citací
Jsem na Minimedkách už 19 let-a nikdy žádné praskliny-a nešetřím je!

pon 23. říj 2017 17:21:47

Jméno: Lenka
Odpovědět s citací
Tak mě poslali novou pumpu. Mám Paradigm Veo bílou od 7/2014 a v létě se mi objevily praslinky u uzávěru baterie a na něm a také u vstupu pro inzulínovou náplň. Pumpu nosím v podrsence a myslím, že je dostatečně chráněná mými Dčky. Nevzpomínám si, že by mi upadla a do něčeho narazila. A teď se mi popraskaný plast z uzávěru vydrolil a jde vidět těsnění viz. foto. Z obavy, že se vydrolí plast v místě vstupu pro baterii a ztratí se kontakt, jsem v sobotu zaslala fotky na Helplink. Dnes ráno mi volali, že v rámci 4-leté záruky mi posílají kurýrem novou pumpu. Odpoledne jsem měla novou pumpu doma a tu poškozenou jsem předala kurýrovi. Z Prahy je to k nám 350 km.

pon 13. lis 2017 16:42:09

Odpovědět s citací
Lenko,jestli to vydrolení nezpůsobil způsob nošení!Co když pumpa je chlap...

úte 14. lis 2017 11:23:40

Odpovědět s citací
Ty jo, tak to mě nenapadlo. Já, že je to TA pumpa, a on je to TEN plast.

úte 14. lis 2017 16:57:42

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Lenka, Luboš nabil :o .
Možno TEN plast skrehol, lebo ho nosíš hore na tých Dčkach...proste videl toho dosť a od 7/2014 to je dlhá doba.
Ani sa nečudujem.
:O

úte 14. lis 2017 18:17:39

Odpovědět s citací
Ale je pravda,jak jsem byl teď v pátek na kontrole,že jedna spolupacientka si taky stěžovala na to drolení a praskliny-během 2.dne ji pumpu vyměnili.Já tyhle problémy od 11/98 neměl.teď mě napadlo,není tato závada způsobena náhodou tím,že se "na silu" utahuje dekl baterií a zásobník?

úte 14. lis 2017 20:34:22

Odpovědět s citací
Já ji právě moc neutahuju. Možná plast zkřehne působením potu. Při sportu a v létě jsem pumpu nikdy suchou neměla. No, tu novou už mám radši v kapse u džín.

úte 14. lis 2017 22:33:02

Odpovědět s citací
Já mám asi už 5.typ Minimedky(přes 19let)nosím je na opasku kalhot,jsou vystaveny všem možným vlivům a nikdy se nějaké praskliny
neobjevily

stř 15. lis 2017 7:58:10
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ]