Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Nabídka kanyl k pumpě Accu-Chek Combo 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Ahoj,
nabízím zdarma v Praze (nebo za poštovné) 7 krabic (neotevřených) teflonových kolmých 6mm kanyl bez hadičky (FlexLink),
dále 2 krabice kovových kolmých 6mm kanyl (jedna krabice je otevřená) a k nim 1 krabici hadiček 70cm (Rapid D-link).
Případně ještě krabici (otevřených) teflonových kolmých 8mm kanyl s vytáhnutou hadičkou (FlexLink).
Přešla jsem na novou pumpu a nemám pro to využití.
Zájemci, napište sem nebo SZ či na email inz@quick.cz.
Verča

pon 03. črc 2017 10:50:42

Odpovědět s citací
Ahoj Verčo,

mohu se zeptat, na jakou jsi přešla pumpu a jak jsi s ní spokojená?

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 03. črc 2017 10:58:00

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko,
promiň, že jsem tak dlouho nereagovala.
Přešla jsem na Medtronic MiniMed 640 G, ale abych pravdu řekla, zas tak nadšená z ní nejsem.
Možná si časem zvyknu, ale chybí mi některé věci, na které jsem byla zvyklá u Accu-Cheku.
Tuhle pumpu jsem si vybrala proto, že se mi líbilo zapisování dat přímo do pumpy a oceňuji malý glukometr.
Co se mi ale nelíbí (a co mě nenapadlo zjišťovat předem), jsou teflonové kanyly. Byla jsem zvyklá na délku hadičky 80 cm, což zde není. Navíc samotné napichování je o dost složitější. Měla jsem problém zmáčknout jedno tlačítko, ale teď musím mačkat tři, z toho dvě najednou, což mi dělá opravdu velký problém. Navíc v zavaděči se mi často kanyla zasekne (přilepí se) a pak se zabodne, ale nejde uvolnit. Je tedy potřeba nová...
Další věc je signalizace. Možná to jen zatím neumím ovládat, ale u Comba pumpa, přestože byla v režimu vibrací, po nějaké době kdy jsem nereagovala na bzučení (třeba že dochází inzulín), začala pípat. Také upozorňovala na zrušený bolus (třeba že nedoběhl, protože došel inzulín). Už se mi několikrát stalo, že jsem si dala bolus třeba 9 j, přestože zásobník hlásil 7 j. To bolus nějak doběhl? Nebo se vydávkovalo 7 j a pumpa mi nic neřekla?
Stejně tak jsem byla zvyklá na pípání v režimu zastavení (které se dalo vypnout), což tahle pumpička nedělá. A já občas připojím pumpu a zapomenu ji zapnout, což je docela problém (takhle jsem byla noc bez inzulínu, protože po zapojení pumpy jsem nezkontrolovala, zda inzulín běží...
Kdyžtak se ptej, třeba je to jen o zvyku a já se s ní sžiju, mám ji od začátku července...

úte 15. srp 2017 11:12:27

Odpovědět s citací
Verčo, děkuji za naprosto vyčerpávající odpověď. :) I díky ní mám pocit, že jsem udělala dobře, když jsem se rozhodla přejít k Accu-Cheku. :) Jinak, u Medtronicu velice kladně hodnotím servis. Ten mají opravdu špičkový. Nicméně co se týká pumpy, tak jsem z ní také nebyla až tak nadšená po nějaké době zkušeností. Na první pumpě se mi porouchalo tlačítko, pumpa mi byla bez problému vyměněna, jenomže na té druhé se mi porouchalo znovu. To už jsem za chybu ani nepovažovala, neboť jsem si na to zvykla a tlačítko pomocí jiných tlačítek obcházela. Jenomže poté ještě milá pumpa vyprázdnila zničehonic zásobník na kuchyňskou linku po plnění kanyly (zachránila mě intuice a bleskové odpojení infuzního setu). Psala jsem o tom v tomto vlákně. Pumpa mi byla opět vyměněna a teď mám během 4 let už třetí pumpu a tlačítko i tentokrát zlobí. Co jsem se dozvěděla od kamarádky, tak to s těmi tlačítky se prostě u Medtronicu stává. To tlačítko ještě budiž, ale aby pumpa jen tak začala vyprazdňovat bez varování zásobník, si myslím, že by se opravdu stát nemělo. To byl také hlavní důvod, proč jsem přešla ke konkurenci, neboť po této zkušenosti mě už nebaví pravidelně před spaním a po každém plnění kanyly kontrolovat jakou rychlostí se objevují kapky na konci infuzního setu. Každopádně Verčo držím palce, ať se s novou pumpou sžiješ a když budeš mít pocit, že Accu-Chek pumpa byla vstřícnější, můžeš se po 4 letech vrátit. :)

úte 15. srp 2017 20:52:06

Odpovědět s citací
Díky za odpověď. :)
Já jsem velmi dlouho přemýšlela právě mezi Accu-Chekem a Medtronicem, nakonec ale vyhrál menší glukometr a možnost zapisování sacharidů do pumpy, nikoliv glukometru, protože dříve jsem glukometr (data manager) používala prakticky jen na měření...
Už mi přišel senzor, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat dohromady, ale asi až po prázdninách, protože do té doby stále někde lítám a ještě musím absolvovat zaučení... :D
A budu kdyžtak ráda za nějaké věci, co Ti naopak nevyhovují. Postupně si dělám seznam, na co si dát pozor... :D

stř 16. srp 2017 9:22:51

Odpovědět s citací
Verčo, určitě se ráda po nějaké době podělím o zkušenosti s novou pumpou ve vlákně Accu-Chek Insight. Zatím jako jedinou nevýhodu shledávám to, že má pumpa zadní stranu z kovu (mám pocit, že je to ocel, ale třeba se mýlím, nejsem znalec kovů :D), tím pádem je pumpa těžší, než kdyby byla zadní část z plastu. Ale asi tam ten kov nějaký účel plní. Jako velikou výhodu vidím v tom, že spotřební materiál je tak šikovně zabalen, že zabírá velmi málo prostoru v porovnání se spotřebním materiálem od konkurenčního Medtronicu. Když porovnám, co místa zabral spotřební materiál od Minimedky na čtvrt roku, tak spotřební materiál u této pumpy zabírá méně než polovinu, což je super, jak je skladný. :)

stř 16. srp 2017 20:25:05

Odpovědět s citací
Tak to jsem ráda, že se Ti pumpička líbí. Jsem pak zvědavá na Tvé zkušenosti. A ať se daří! :)

čtv 17. srp 2017 13:14:46
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]