Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Spolek Diaktiv 
Autor Zpráva

Jméno: Lenka
Odpovědět s citací
Tento víkend jsem se zúčastnila 19.ročníku Mezinárodního setkání věčně mladých diabetiků v Luhačovicích, které se konalo od čtvrtku do neděle a bylo pořádáno dobrovolným spolkem DIAKIV. Byly tam zajímavé přednášky o novinkách v léčbě, dostupnosti dosavadních moderních technologií, akutních a pozdních komplikacích, motivace a doporučení pro těhotenství, životosprávě atd. Přednášejíci byli z řad lékařů, zdravotních sester, nutričních terapeutek, členů spolku DIAKTIV, a zástupci společností diabetických pump, per a glukometrů, se kterými bylo možné po celou dobu diskutovat. Také byly možné individuální konzultace s diabetologem, diabetickou sestrou a nutriční terapeutkou. Sama jsem využila možnosti konzultace s diabetoložkou a jsem za to moc ráda. Tohoto setkání se účastnilo cca 200 osob, od malých dětí s rodiči, tenagerů, až po důchodce ... zkrátka všechny věkové kategorie s diabetem I. typu. Všem DM I. můžu toto setkání vřele doporučit!

Co mě hodně zaujalo a ráda bych to šířila dál, je informace, že předseda a zakladatel spolku DIAKTIV Mgr. Vlastimil Milata se stal 6.10.2017 členem Pacientské rady Ministra zdravotnictví. Rada má 24 členů a ti budou na ministerstvu zprostředkovávat hlas pacientů, přinášet podněty a vyjadřovat se k navrhovaným opatřením (http://www.diaktiv.cz/?p=277). Pan Milata je velmi aktivní diabetik a sám je na inzulínové pumpě. Pokud se zaregistrujete jako člen spolku DIAKTIV, budou vám mailem zasílány aktuálně probíraná témata a úspěšně prosazené změny. Bezplatnou registrací zvýšíte zástupy nás již registrovaných, a tím podpoříte prosazování změn.

ned 19. lis 2017 17:48:29

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
tak Vlastík založil nové sdružení?

pon 20. lis 2017 10:42:41

Jméno: Lenka
Odpovědět s citací
Nové ne. Fungují už od roku 2004.

úte 21. lis 2017 22:33:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]