Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ] 
dotaz na inzulínovou pumpu 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Prosím o radu,
dcera má inzulínouvou pumpu Animas už deset let a je s ní velice spokojenná, pumpa je malá, obrovský držák, vodotěsná, prakticky nerozbitná, velký displey, krásný design. A senzory Dexcom, prostě vše super.
Animasky budou končit a tak se musí rozhodnout, je z toho fakt nešťastná, byla oslovena dealerem od firmy Medtronic, který Aimport koupil.
Prosím poraďte, koukala se na pumpu mini med 640G, je dost velká a tam kde ji nosí už 10 let a je zvyklá, tak tam to asi s novou pumpou nepůjde
a ještě mě velice nemile překvapila životnost baterie u 640G, kde píšou 14 dní, to je asi nějaká blbost né ?
Dceři baterie v pumpě vydrží nejméně 3 měsíce.
Dcera chce ještě co nejdéle s pumpou vydržet a udělat si zásoby, ale stejně ji to nemine.

Luboši ty jsi takový zkušený diabetik s inzulínovou pumpou 640G, můžeš mi o ní nějak napsat. Děkuji

čtv 29. bře 2018 9:07:16

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Ahoj,Růženo-já bych Minimed neměnil,jsem na nich už skoro 20let.U 640 mi baterka vydrží měsíc,je taky vodotěsná-i když jsem ji vloni utopil(asi jsem málo dotáhl uzávěr baterií)ale do 6-ti hodin přijel kurýr s novou(cca 400km!)

čtv 29. bře 2018 13:36:23

Odpovědět s citací
Luboši moc děkuji

pát 30. bře 2018 19:06:06

Jméno: Blumena
Odpovědět s citací
I mě čeká rozhodování a také si zoufám, zkus se podívat do skupiny na FB https://www.facebook.com/groups/1294580817228336/
Také to tam někdo řeší. Mám Animasku Vibe, moc mi k srdci nepřirostla. Rozměrově se mi líbila VEO, ale servis tehdy nebyl nic moc, ostatně to ani u Animasu. (Jedna firma ze mě udělala dlužníka za přepravu zdravotnického materiálu do zahraničí, a nemohli mi ani proplatit peníze zpět, tak jsem dostala "dárky", druhá firma mi nemohla vyměnit pumpu, tak jsem týden byla na náhradní). V servisu si u mě vede nejlépe původní Medatron.

Koukala jsem se, co je tak v nabídce, sympaticky vypadá i Dana R, je malá, senzory jsou, připojení je přes Bluetooth a ještě jsem koukala na http://www.medatron.cz/mylife-ypsopump-pumpa. Chtěla bych něco malého a diskrétního. Něco, co půjde ovládat přes dálkové ovládání, bude to mít možnost senzoru a půjde tomu stáhnout data do nějaké platformy. Pokud by se to dalo propojit s mobilem, nezlobila bych se, ale není to nutnost. Spousta aplikací je jen deníkem bez tužky a papíru. To mě stojí moc času, ale pokud by se někam dala stáhnout všechna data a jen dopsat třeba pohyb... to by byla pecka.

Jinak ještě ad FB - je hodně skupin, kde je diskuse živější než tady, jsou i skupiny pro maminky s dětmi (klub maminek nebo diamant, ale pozor, musíte vyplnit, že máte dítě, jinak vás do skupiny nepřijmou).

sob 31. bře 2018 0:39:36

Odpovědět s citací
Jinak ještě pro upřesnění-Animaska kdysi koupila licence od Medtroniku a asi s ničím novým pak nepřišla.

sob 31. bře 2018 15:04:03

Odpovědět s citací
No, já chtěla původně Minimedku 640, protože nejsem v diacentru a byl by nejsnadnější přístup k senzorům. Ostatní mi prý napsat nemohou, protože není zaškolený personál. A když jsem se ptala, proč mi tedy nemohou aspoň předepsat, abych měla úhradu jen částečnou, tak prý to je složité a nepovedlo se mi z nich nic "vytřískat". Co mě trochu znepokojuje je to, že docela dost lidí píše, že mají třeba během 3 roků už 4. pumpu. Ale třeba mně ani novou neschválí a půjdu zpět na pera :-).

sob 31. bře 2018 20:27:12

Odpovědět s citací
Se divím,pumpa mi vždy vydržela do výměny-něco přes 4r.A senzory se stejně musí doplácet.Jo,akorát vloni se mi "podařilo" 640 utopit,to mi ji vyměnili po 2,5letech

ned 01. dub 2018 15:56:25

Odpovědět s citací
No, já jsem měla Veo a měla jsem 2, když mi přestala fungovat, byla jsem na perech, kamarádka mi půjčila inzulin. Vím, že se musí doplácet, ale každá koruna dobrá :-)

ned 01. dub 2018 16:19:12

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Nedávno jsem řešil podobný problém.. Já teda s pumpou úplně začínám.. Nakonec jsem si vybral DanaR. Vybral jsem si ji proto, že aktuálně jde jako jediná v ČR ovládat mobilním telefonem a já tak nemusím krom plnění zásobníku a výměny setu na pumpu sáhnout. Další její výhoda je "umělá slinivka", kterou se chystám otestovat. Pumpa přímo sama o sobě se senzory (žádnými) nekomunikuje, ale díky jejímu spojení s mobilem lze tuto funkcionalitu používat. Největší slabina jsou ale sety. S teflonkama mám problém - tělo na ně špatně reaguje, musím jet kovovky - což spoustě lidí nevyhovuje. Není to asi jen můj problém, obecně se na sety u Dany nadává.

Animas je mrtvá - pacienty na nich převzal Medtronic a postupně se je snaží převést na své 640g. Ta umí pracovat se senzory enlite, ale je spousta lidí, co si stěžuje na kvalitu těchto senzorů. A je i spousta lidí, co má problémy s pumpou (četl jsem i o případu kdy za 2,5 roku bylo vyměněna 4x pumpa a pacient je aktuálně na páté).. Na druhou stranu servis docela funguje, ikdyž už to taky prý není tak dobré jak to bývalo.

Velice nadějně se vyvíjí Ypso. Přidávají nové a nové funkcionality, pumpa je docela malá, má předplněné zásobníky, myslím že jednou to bude velice dobrá volba.

Accu-chek trochu zamrzl.. Ale Insight je ověřená kvalita a navíc na ni brzy bude "umělá slinivka" fungovat taky.. Jako asi jediná nejede kovovky - jen teflonky.

Snad jsem na žádnou důležitou nezapomněl. Připojuji odkaz na soubor, který jsem zpracoval. Jsou tam všechny hlavní parametry, přehledně zpracované. Třeba to při výběru někomu pomůže.
Pokud máte nějaký dotaz, zeptejte se - mám dobré kontakty mezi uživately různých pump, myslím že se k odpovědi nějak dopátráme :)

https://drive.google.com/open?id=1dF7q0 ... iQegKWjBXQ

ned 01. dub 2018 17:28:49

Odpovědět s citací
Moc vám všem děkuji za názory, ještě si necháme poradit od lékařky, dcera by chtěla pumpu malou, je zvyklá si ji dávat do podprsenky po straně, jako by pod paždí a musí být k tomu senzor
jelikož před každou návštěvou senzor nasadíme, stáhneme data a s tím a s jídelníčkem jedeme na kontrolu jednou za tři měsíce.

Blumeno dcera byla s Animaskou nesmírně spokojená, žádný problém jsme neměli, dokonce jsme dostali výměnu kvůli nové Vibe, která spolupracuje se senzorem už po dvou letech a ta nám zůstala,
sety nastřelovácí úžasné, senzory Dexcom fajn, spotřební materiál nám dealer vozil, jiný servis nebo nějaká porucha za 10 let nebyla, prostě obrovská spokojenost.

čtv 05. dub 2018 7:19:55

Odpovědět s citací
Dobrý den,
já vím, že inzulínové pumpy se tady často řeší, ale já zatím nevím,
k jaké se přiklonit. Dcera 14 let bude v létě přecházet z per na pumpu.
Takže to bude její první a nemáme zatím žádné zkušenosti. Samozřejmě
bych byla ráda, kdyby byla pumpa co nejmenší a fungovala s kvalitními senzory.
Dcera používá senzory DEXCOM a s těmi jsme moc spokojeni. Také je asi důležité
říct, že dcera hraje závodně i za kluky florbal, což je dost kontaktní sport, tak bychom
potřebovali poradit. Chtěla bych vědět jak jste spokojení s pumpou 640G a senzory
enlite k ní. Můžu se zeptat Ruženo, tvá dcera je také sportovec, pro kterou jste se
nyní rozhodli? A ještě dotaz na Jimmyho, jak je zatím spokojený s Danou?
Moc všem děkuji za odpovědi . Jitka

čtv 17. kvě 2018 7:43:13

Odpovědět s citací
Je otázkou, co si představuješ pod pojmem aby pumpa fungovala s kvalitními senzory.. Dříve bývala pumpa využívána jako přijímač, dnes už to lze řešit i oklikou.. Jak Medtronic (Guardian Connect), tak Dexcom (Dexcom G5 Mobile CGM System) jde přijímat na mobilní telefon (pozor na kompatibilitu telefonů!!!).. 640G umí zastavit na základě dat přijímaných ze senzoru přímo do sebe při hypu.. To samé - dokonce lepší umí i Dana - ta umí i přidat při hyper (je nutné mít u sebe mobilní telefon - ale to je naopak výhoda, všechno ovládání pumpy lze dělat z telefonu).. Ale všechno má svá ale.. U Dany nejde o oficiální řešení a tak přestože na tom jedou v ČR desítky lidí, nejde o oficiálně schválenou léčbu..

S Danou jako takovou jsem spokojen. Ovládám ji přes mobilní telefon, což je pro mě absolutně super.. Nemusím ji tahat z kapsy, abych poslal bolus, při koukání na zbývající aktivní inzulín, když chci použít bolus kalkulátor, vše si vyřeším pohodlně z telefonu, který stejně nosím furt u sebe.. Jako nevýhody vidím komplikované plnění zásobníku, pozdní alarm na vybitou baterii (naposledy upozornění padlo půl hodiny před úplným vybitím a znefunkčněním pumpy), která nelze jen tak koupit někde v trafice (narozdíl od pump s tužkovou baterií).. A hlavní a největší problém jsou sety!!!!! Teflonové mi nesedli vůbec - můžou se použít až na 3 dny a já zpravidla musel měnit po jednom - tělo na ně špatně reagovalo.. Lepší je to s kovovými - ty moje tělo neodmítá - ale dá se říct, že jednou za 14 dní dojde k tomu, že se přepich nepovede a já letím nahoru - příčinu jsem nezjistil - píchám do míst, kde nikdy nic nebylo, takže podkoží OK, bubliny v setu vidět nejsou, desinfikuju místo.. Prostě nevím.. Ale je řada lidí, co jsou spokojeni - ale je i řada nespokojených..

Doporučuju vyzkoušet si sety dopředu, než se finálně pro nějakou pumpu rozhodnete.. Řada lidí to zanedbá a je pak nešťastná..
Každá pumpa má svoje.. U 640G si lidi stěžují na poruchovost pumpy a na nespolehlivost senzorů - u Dany lidi nadávají na problémy se sety.. Na pera se mi vracet nechce, ale zpětně vidím, že mají své "kouzlo" - tam prostě technika zklamat prakticky nemůže.. U pumpy není otázkou jestli se to stane, ale kdy.. (odlepený set, bubliny, špatné vstřebávání inzulínu, vybitá baterie, rozbitá pumpa, ....)

Ale abych jen nenadával, přikládám obrázek, jak může 6 dní v řadě vypadat - na DanaR (Novorapid) + senzor Dexcom G5 + aplikace AndroidAPS a xDrip+
https://drive.google.com/file/d/1XwCmIF ... sp=sharing

čtv 17. kvě 2018 9:25:24

Odpovědět s citací
Jimmy moc děkuji za vaše postřehy. Opravdu to není vůbec jednoduché
udělat rozhodnutí ohledně pumpy. U Dany je super, že funguje se senzory
Dexcom a aplikací AndroidAPS a dokáže sama přidávat nebo ubírat inzulín.
Hodnoty dní, které jste mi poslal jsou krásné. Takové dokážeme udržet pouze
2 dny a potom je několik dní vysoko nebo naopak nízko. Teď poslední rok asi
tou pubertou, ač se snažíme, tak je to náročné. Ale zase jsem četla víc lidí,
kteří si stěžují na ty infuzní sety, z kterých máme také obavy. A také dcera
nechce mít pořád u sebe mobil, hlavně když sportuje, tak má pouze přijímač
od senzoru DEXCOM a to jí vyhovuje. Nevím, jak při těch víkendových zápasech by byla
i na mobilu. U640 G zase slyším negativní informace na nespolehlivost senzorů.
A o accu-check jsem se vůbec nedočetla, jestli funguje se senzory a jestli také
dokáže zastavit přívod inzulínu. To je pro nás hodně důležité, protože máme
častá noční hypa a jsme obě z toho již unavené. Senzor dceru nevzbudí, takže
jí chodím krmit já. I když jde spát s vyšší glykémii a snižujeme noční lantus,
tak 5x do týdne noční nebo ranní hypo má. Také jsem zaznamenala informaci
v lednu, že VZP bude přispívat na náplastovou pumpu, ale to bude asi až za dlouho.
Budume se muset spojit s obchodními zástupci a nechat si pumpy ukázat a vše
vysvětlit. Samozřejmě je mi jasné, že každý bude vychvalovat tu svou. Proto
jsem chtěla hlavně informace od vás jako od uživatelů pump :-)

čtv 17. kvě 2018 10:16:15

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
Mame enlite a minimedku, vse je ofiko, neumim si predstavit Danu a ty technicke veci resit na vlastni pest. Na to nemam. To zastavovani pumpy u enlite kdyz je hypo je fajn, sensory jak kdy, ted celkem ok, ale bylo obdobi, kdy jsme casto reklamovali, pokud se pro ne rozhodnete dejte vedet, nebo pokud jste z Prahy tak se na to muzete zajit podivat.
Syn hraje fotbal a florbal. U florbalu pumpu odpojuje a u fotbalu si ji nechava na sobe (jen na treninky, zapasy odpojuje i fotbal).
U nas to desne lita, bez pumpy bychom byli vyrizeni.
Senzory davame na horni cast hyzdi a sety teflonove do pazi, kdyz je krize tak do stehna ale tam se to nic moc nehoji.
Set na hyzde vubec davit nemuzeme, skoro to az hnisalo.

čtv 17. kvě 2018 10:50:22

Odpovědět s citací
Domuško moc děkuji za informaci, nejdříve jsem si také myslela
že i kvůli těm senzorům, používáme Dexcom, že bychom pořídili
tu Danu. Je pravda, že ty technické věci jsou vyšší level, kterým
vůbec nerozumíme, ale hlavně se bojíme těch infuzních setů.
Dcera je již 5 let na perech, na diatáborech skoro jediná, jenže
my jsme měly různé alergie na inzulíny, takže nám to docentka
nechtěla v žádném případě měnit. Letos poprvé je bez reakcí,
za což jsem štastní, tak teď zkoušíme i humalog a ten může jít
i do pumpy. Zatím bez alergie. Mě nejvíc ničí ta noční hypa,
ráno máme obě kruhy pod očima, a rvát do ní každou noc ty
cukry, to je hrůza. Při tom chodí spát třeba s hodnotou 13 a pícháme
menší množství lantusu. Hodně dělá ten sport, jsou týdny kdy má
dobré hodnoty a týdny hrozné. Teď zrovna špatné a připichovat si
3x denně navíc je hrůza. Nejezdí tvůj syn také s motolem na diatábor?
Třeba se s Terkou znají.:-) Nejhorší je, že jí bude 15 a já si neumím
představit, že by někde měla být přes noc sama. Senzor ani hypo
ji vůbec nevzbudí:-(

čtv 17. kvě 2018 11:08:46

Odpovědět s citací
A hlavně jsem se chtěla zeptat na ty sety? Syn je nemá na břiše?
Terka právě nechce o břichu ani slyšet, chce je mít na noze nebo
na ruce. Když je má na ruce, tak jak dlouhou má k ním hadičku?
a jaký typ setů používáte? Studovala jsem, že jsou 3 druhy.

čtv 17. kvě 2018 11:12:02

Odpovědět s citací
Dana přímo se senzorem nekomunikuje.. Komunikuje s ním telefon a ten pak posílá Daně příkazy. Ale pozor, není to samospásné.. AndroidAPS je skvělé, ale vše má své limity.. Ty sety jsou opravdu problém.. Ostatní na Daně jsou drobnosti - ale u setů zatím nedokážu eliminovat občasné probléémy.. Nevím kde je chyba..
Já tyhle výsledky zvládl 7 dní, pak jsem se zase rozlítal - ale dejme tomu v mezích 3,5 - 12 mmol/l - ale tím už se nechlubím :) jsem dospělý, kompenzace dospělého je jednodušší, než děti plné měnících se hormonů - natož u dívky..... I já přecházel na pumpu a senzory kvůli nočním hypům..
U Medtronicu pacienti nadávají jak na senzory, tak i na pumpu - jsou případy lidí, kteří za 2,5 roku měli 5 pump - vyměněných kvůli poruchám.. A senzory, to je vůbec kapitola sama pro sebe.. Dexcom je spolehlivější, ale taky to už není to, co to bývalo.. Já s nimi teď mám taky problémy.. Asi špatná šarže..
Na náplasťovou pumpu zapomeňte.. Mělo jí distribuovat Ypso (mají zajímavou pumpu YpsoPump, taky ji zkuste), ale nedohodli se s VZP na míře úhrad.. Ypso ji chtělo bez úhrad, VZP chtělo doplatky, tak z toho sešlo a v číselníku se pumpa vůbec neměla objevit..
Accu-chek poslední dobou nějak spí... Ale je veřejné tajemství, že se klukům podařilo pumpy prolomit a AndroidAPS funguje i na nich.. Jak Combu, tak Insight.. Zatím ale jen v testovacím režimu.. Jinak pumpa sama o sobě se senzorem nekomunikuje..
Nechte si pumpy předvést, buďte kritičtí.. Každý se Vám bude snažit svou pumpu ukázat v co nejlepším světle - tak ať nevyberete pumpu podle toho, jak výmluvný je dealer, ale podle toho, jaká by Vám vyhovovala ;) klidně se pak přijďte zeptat sem, když budu vědět - odpovím ;)

A když čtu co píšete - ano, pokud chcete plně využívat funkcionalit AndroidAPS, je to technicky náročné - ale jen prvotní nastavení - na druhou stranu už proběhly 2 kurzy, kde s technickou stránkou šikovní kluci pomohou - větší část uživatelů Dany jsou dětští pacienti a ne všichni rodičové jsou tak šikovní aby to zvládli.. Přiznávám, další velká nevýhoda Dany..

čtv 17. kvě 2018 11:15:31

Odpovědět s citací
Moc děkuji Jimmy za informace. Zkusím se teda ještě podívat
na tu Ypsku.:-)

čtv 17. kvě 2018 11:31:58

Odpovědět s citací
syn bricho nesnese a ani to nejde, nema tam proste vubec nic, ani tuk ani svaly, je to jen kuze,
na rukou jsou sety silhouette ok, obcas to zatvrdne ale framykoin (omlouvam se za pravopis nechce se mi dohledavat), bactroban a je to ok
stehno jenom v nouzi a horni cast hyzdi, tam ma porad sensor
na tabory nejezdi, byl jednou, ne pres Motol a nikam uz jsem ho nedostala, je dost vybiravy v jidle a byl strasne frustrovany z toho jak musel dojidat, takovy chleba s rybickovou pomazankou ho vydesi k smrti
na perech se hypem budival ale na pumpe ne

pát 18. kvě 2018 7:55:46

Odpovědět s citací
hadicku chce tu nejdelsi, 60 mu prislo kratke, tim jak je to na pazi,
krome Sillhouette setu.. jeste zkousel Quick ale strasne prudil, ze ho to boli
na hubeny a sport lepsi Sillhouete

pát 18. kvě 2018 8:01:47

Odpovědět s citací
Moc děkuji za informace, tak uvidíme, co vybereme. Čekáme
na zprávu od paní docentky z Motola, jak to vidí. To Terka
jezdí na tábory s Motolem a od loňska i s Olomoucí. Je tam úplně
nadšená, škoda, že letos už smí kvůli věku naposled. V jídle
je taky strašně vybíravá, naštěstí se tam dojídá suchými rohlíky,
rybičkovou pomazánku- to by se asi pozvracela:-) Ještě jednou
moc děkuji, když se budu chtít na něco zeptat, tak napíši

pát 18. kvě 2018 8:47:46

Odpovědět s citací
Jimmy, chtěla bych se ještě zeptat, protože máte kolem pump obrovský
přehled a možnosti získání informací. Nejdříve jestli nevíte, kdy bude pumpa
670G? Volala jsem přímo na Medtronic a bohužel mi bylo řečeno, že se neví,
žádné konkrétnější informace jsem nezískala.
A ještě si mi docela líbí pumpa Acchu-chek Insigt, hlavně její infuzní sety,
nevím, jestli ji tady na diaforu někdo používá. Zajímá mě, jestli také komunikuje
se senzorem nebo mobilním telefonem a jestli také dokáže vypnout pumpu při
hypu jako 640 nebo dokonce pracovat jako Dana?
Moc děkuji za informace

sob 19. kvě 2018 16:35:26

Odpovědět s citací
Co jsem měl zprávu, tak 670G tak za 2 roky.. Nejsou moc tlačený je tady uvést na trh - 640G se tady prodává dobře.. 670G je asi první pumpa od Medtronicu, která byla uvedena nejdřív na americký trh (jsou tam složitější schvalovací procesy, tak USA nebývá v první vlně).. Její problém je i navíc to, že bude spolupracovat s další generaci senzorů Enlite.. Pumpa by měla umět zastavovat při hypu, ale i přidat při hyper - jenže ve chvílích, kdy je to nejvíce potřeba - třebas nemoc - tak podle manuálu byste tuto funkci měli vypnout.. Zprovoznění "uzavřené smyčky" je na ní jednodušší než na Daně - většinu věcí si automatika nastaví sama - ale na druhou stranu je míň šikovná.. Vím že jsou lidi, co ji porovnávali s Danou a Dana má prý "uzavřenou smyčku" dokonalejší - ale to opět vím jen z doslechu, takže kdo ví.. Každopádně - že přijde 670G do ČR bych teď moc neočekával (ale můžu se mýlit, moje informace jsou několik měsíců staré)..
U Insight pozor - má jen teflonové sety!!! Kovové ne!!! Se senzorem nekomunikuje.. Sama zastavovat neumí - bude to umět stejně jako Dana - testuje se na ni stejná aplikace (potom by se tedy Insight měla ovládat totožně jako Dana), ale zatím je to jenom testovací provoz.. Jinak na její teflonové sety jsem slyšel spoustu chvály.. Na druhou stranu má prý ukrutně pomalé dálkové ovládání (na Daně řešené mobilním telefonem) a sama o sobě pumpa neumí některé věci (třebas nezobrazí aktivní inzulín, to by mi chybělo).. Další výhoda jsou předplněné zásobníky (super věc, plnění na Daně je opruz a navíc kvůli tomu pak v setu mohou být bublinky a spousty problémů, velká chyba Dany!!!)
No výběr pumpy není žádná legrace.. Já nebejt technickej typ nebo nechtít "uzavřenou smyčku", asi bych šel do Ypso..

pon 21. kvě 2018 5:17:24

Odpovědět s citací
Jimmy, moc děkuji za informace, opravdu to není jednoduché
se pro nějakou rozhodnout. Počkáme ještě, co nám napíše
naše paní doktorka a budeme to muset nějak rozseknout.
Dcera chce na pumpu co nejdříve, včera zase pořád připichovala.
Taky si psala s dětmi z tábora a z těch všech je většina na animasce,
která končí a budou přecházet na 640. Infuzní sety mají zhruba
půl na půl, ty budou pro ní rozhodující, hodně sportuje, hlavně při
tom florbale si myslím, že by byly lepší ty teflonky, ale kdo ví, jestli
jí budou vyhovovat. Ještě jednou moc děkuji a přeji hezký den.

pon 21. kvě 2018 10:48:35

Odpovědět s citací
Není zač ;)
Jj, uživatele Animasek zblajzne Medtronic.. Jsem zvědavý, jestli budou zklamáni nebo spokojení ;)
I já přeji hezký den..

pon 21. kvě 2018 11:03:59

Odpovědět s citací
Tak už nám docentka napsala, že Terka na pumpu půjde a že se musíme rozhodnout,
na jakou chceme.Takže se rozhodujeme mezi 640 a Danou. K té nám vlastně napsala,
to co víme, že je to zatím nelegální, ale funguje přes připojení ke komunitě a že jsou
na ní moc dobré výsledky. Jenže Terka si pořád mele svou, že nechce mít u sebe pořád
mobil, že stačí pumpa a senzor. Hlavně na sport ho nechce nosit, tak nevím, jestli
se nám ji podaří přesvědčit. Takže dcera chce 640, jenže já se děsím těch senzorů,
teď na facebooku píší maminky, že reklamují každý druhý. U té Dany máme zase strach
z těch setů a z toho plnění zásobníku, jak jste Jimmy psal. Píši jen pro info, vím, že
teď je to už jen na nás:-)

stř 30. kvě 2018 7:24:07

Odpovědět s citací
Držím palce, ať dobře vyberete ;) chápu tvou dceru, že nechce zařízení navíc.. Mě naopak to zařízení navíc vyhovuje (ovládání pumpy je pro mě pak výrazně jednodušší a "zábavnější")..
Ve finále bych viděl rozhodování mezi mizernou spolehlivostí senzorů a mizernýma kanylama.. Já bych šel asi do spolehlivějších senzorů - ikdyž já teď mám problém i se senzory na Dexcomu.. Měl jsem mizernou šarži a vypadá to, že mi to i bojkotuje podkoží..

stř 30. kvě 2018 9:19:15

Odpovědět s citací
Děkujeme, ale opravdu nevím, jak se rozhodnout. To ti Jimmy ty senzory
špatně měří nebo neměří vůbec? Terka používá dexcom skoro rok a půl a nikdy
s ním nebyly žádné problémy. Až u posledních dvou jsem senzor nalepila a nastřelila
a druhý den odpadl. Při tom to dělám pořád stejně, ruku vyčistím , nastříkám a nalepím.
Jsou špatné ty bílé okraje toho snímače. Tak asi budu poprvé reklamovat. Samozřejmě
že před sportem ještě senzor tejpujeme. Tak uvidíme.

stř 30. kvě 2018 17:55:34

Odpovědět s citací
Měřil, ale velký šum a velká odchylka.. Je vadná minimálně jedna lednová šarže.. 2 kusy budu reklamovat.. Ale náplast dobrá..

čtv 31. kvě 2018 5:27:52

Odpovědět s citací
Jimmy, jak jsem již psala, tak dcera má nastoupit
1.10. na inzulínovou pumpu. Rozhodli jsme se, že
na Danu ne, bylo by to pro nás technicky náročné
a nelíbí se nám ty sety a plnění zásobníku.
Tak jsme se rozhodli na 640G, ale pořád mám
obavu z těch jejich senzorů. Dcera teď byla na diabetickém
táboře a byl tam obchodní zástupce od Roche a moc se nám
líbí insight, na kterou jsem pochopila, že jste přešel. Dceři
podali informace, že do roka by měla být propojené s Dexcomem.
Nemáte taky tyhle informace? Máte teda od nich pumpu a senzor
dexcom propojený s mobilem? Moc děkuji za info.

stř 22. srp 2018 8:08:16

Odpovědět s citací
Nejsem si jist, jak by to bylo pokud byste přešli na 640G.. Pokud na ni přejdete, je (pokud vím, doufám že se nemýlím a celý tenhle odstavec nejsou bludy, ověřte si to prosím) součástí příslušenství vysílač pro senzory Enlite.. Pokud byste tento vysílač obdrželi, pojišťovna Vám již pravděpodobně nebude chtít proplácet vysílače Dexcom G5 a to je docela ranec (lze řešit repasí, ale....) Pokud přejdete na Enlite a chcete jej používat pro zastavování pumpy, bude jako přijímač sloužit pumpa. To ale znamená, že ztrácíte Vy možnost sledovat její glykémie na svém zařízení (neboli Dexcom follow - nevím jestli jste tuto možnost používali)..
Já jsem aktuálně na Insight a senzory používám Dexcom G5 - s příjmem na mobilním telefonu (Android).. Není mi známa informace, že by v budoucnu bylo možné na pumpě Insight přijímat data ze senzoru Dexcom.. V současné době určitě ne..
Od Roche by měla přijít na trh nová pumpa. Dokonce by to měla být "patch pump" - náplasťová, bezhadičká (jako OmniPod). Stejně tak mají přijít na trh od Roche nové druhy senzorů - Eversense (to by v podstatě byli pokud se nepletu jen "dealeři") a pak jejich senzor.. O tom jak jsou tato zařízení schopná spolu komunikovat aktuálně nemám žádné informace - myslím že krom Eversense se nic z toho o čem jsem mluvil ještě (ani v zahraničí) mezi lidmi nevyskytuje..
Pokusím se zjistit něco víc..

Edit: tak prý ta náplasťová pumpa by měla umět komunikovat s Dexcom G6.. Ani jedno zde zatím v ČR není.. Pokud máte být na pumpě od 1.10., bohužel Vás zklamu..

stř 22. srp 2018 11:28:36

Odpovědět s citací
Jimmy, moc děkuji za vaše odpovědi.

čtv 23. srp 2018 7:48:43

Odpovědět s citací
Není zač :)

pon 27. srp 2018 5:23:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 33 ]