Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
dotaz na inzulínovou pumpu 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Prosím o radu,
dcera má inzulínouvou pumpu Animas už deset let a je s ní velice spokojenná, pumpa je malá, obrovský držák, vodotěsná, prakticky nerozbitná, velký displey, krásný design. A senzory Dexcom, prostě vše super.
Animasky budou končit a tak se musí rozhodnout, je z toho fakt nešťastná, byla oslovena dealerem od firmy Medtronic, který Aimport koupil.
Prosím poraďte, koukala se na pumpu mini med 640G, je dost velká a tam kde ji nosí už 10 let a je zvyklá, tak tam to asi s novou pumpou nepůjde
a ještě mě velice nemile překvapila životnost baterie u 640G, kde píšou 14 dní, to je asi nějaká blbost né ?
Dceři baterie v pumpě vydrží nejméně 3 měsíce.
Dcera chce ještě co nejdéle s pumpou vydržet a udělat si zásoby, ale stejně ji to nemine.

Luboši ty jsi takový zkušený diabetik s inzulínovou pumpou 640G, můžeš mi o ní nějak napsat. Děkuji

čtv 29. bře 2018 9:07:16

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Ahoj,Růženo-já bych Minimed neměnil,jsem na nich už skoro 20let.U 640 mi baterka vydrží měsíc,je taky vodotěsná-i když jsem ji vloni utopil(asi jsem málo dotáhl uzávěr baterií)ale do 6-ti hodin přijel kurýr s novou(cca 400km!)

čtv 29. bře 2018 13:36:23

Odpovědět s citací
Luboši moc děkuji

pát 30. bře 2018 19:06:06

Jméno: Blumena
Odpovědět s citací
I mě čeká rozhodování a také si zoufám, zkus se podívat do skupiny na FB https://www.facebook.com/groups/1294580817228336/
Také to tam někdo řeší. Mám Animasku Vibe, moc mi k srdci nepřirostla. Rozměrově se mi líbila VEO, ale servis tehdy nebyl nic moc, ostatně to ani u Animasu. (Jedna firma ze mě udělala dlužníka za přepravu zdravotnického materiálu do zahraničí, a nemohli mi ani proplatit peníze zpět, tak jsem dostala "dárky", druhá firma mi nemohla vyměnit pumpu, tak jsem týden byla na náhradní). V servisu si u mě vede nejlépe původní Medatron.

Koukala jsem se, co je tak v nabídce, sympaticky vypadá i Dana R, je malá, senzory jsou, připojení je přes Bluetooth a ještě jsem koukala na http://www.medatron.cz/mylife-ypsopump-pumpa. Chtěla bych něco malého a diskrétního. Něco, co půjde ovládat přes dálkové ovládání, bude to mít možnost senzoru a půjde tomu stáhnout data do nějaké platformy. Pokud by se to dalo propojit s mobilem, nezlobila bych se, ale není to nutnost. Spousta aplikací je jen deníkem bez tužky a papíru. To mě stojí moc času, ale pokud by se někam dala stáhnout všechna data a jen dopsat třeba pohyb... to by byla pecka.

Jinak ještě ad FB - je hodně skupin, kde je diskuse živější než tady, jsou i skupiny pro maminky s dětmi (klub maminek nebo diamant, ale pozor, musíte vyplnit, že máte dítě, jinak vás do skupiny nepřijmou).

sob 31. bře 2018 0:39:36

Odpovědět s citací
Jinak ještě pro upřesnění-Animaska kdysi koupila licence od Medtroniku a asi s ničím novým pak nepřišla.

sob 31. bře 2018 15:04:03

Odpovědět s citací
No, já chtěla původně Minimedku 640, protože nejsem v diacentru a byl by nejsnadnější přístup k senzorům. Ostatní mi prý napsat nemohou, protože není zaškolený personál. A když jsem se ptala, proč mi tedy nemohou aspoň předepsat, abych měla úhradu jen částečnou, tak prý to je složité a nepovedlo se mi z nich nic "vytřískat". Co mě trochu znepokojuje je to, že docela dost lidí píše, že mají třeba během 3 roků už 4. pumpu. Ale třeba mně ani novou neschválí a půjdu zpět na pera :-).

sob 31. bře 2018 20:27:12

Odpovědět s citací
Se divím,pumpa mi vždy vydržela do výměny-něco přes 4r.A senzory se stejně musí doplácet.Jo,akorát vloni se mi "podařilo" 640 utopit,to mi ji vyměnili po 2,5letech

ned 01. dub 2018 15:56:25

Odpovědět s citací
No, já jsem měla Veo a měla jsem 2, když mi přestala fungovat, byla jsem na perech, kamarádka mi půjčila inzulin. Vím, že se musí doplácet, ale každá koruna dobrá :-)

ned 01. dub 2018 16:19:12

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Nedávno jsem řešil podobný problém.. Já teda s pumpou úplně začínám.. Nakonec jsem si vybral DanaR. Vybral jsem si ji proto, že aktuálně jde jako jediná v ČR ovládat mobilním telefonem a já tak nemusím krom plnění zásobníku a výměny setu na pumpu sáhnout. Další její výhoda je "umělá slinivka", kterou se chystám otestovat. Pumpa přímo sama o sobě se senzory (žádnými) nekomunikuje, ale díky jejímu spojení s mobilem lze tuto funkcionalitu používat. Největší slabina jsou ale sety. S teflonkama mám problém - tělo na ně špatně reaguje, musím jet kovovky - což spoustě lidí nevyhovuje. Není to asi jen můj problém, obecně se na sety u Dany nadává.

Animas je mrtvá - pacienty na nich převzal Medtronic a postupně se je snaží převést na své 640g. Ta umí pracovat se senzory enlite, ale je spousta lidí, co si stěžuje na kvalitu těchto senzorů. A je i spousta lidí, co má problémy s pumpou (četl jsem i o případu kdy za 2,5 roku bylo vyměněna 4x pumpa a pacient je aktuálně na páté).. Na druhou stranu servis docela funguje, ikdyž už to taky prý není tak dobré jak to bývalo.

Velice nadějně se vyvíjí Ypso. Přidávají nové a nové funkcionality, pumpa je docela malá, má předplněné zásobníky, myslím že jednou to bude velice dobrá volba.

Accu-chek trochu zamrzl.. Ale Insight je ověřená kvalita a navíc na ni brzy bude "umělá slinivka" fungovat taky.. Jako asi jediná nejede kovovky - jen teflonky.

Snad jsem na žádnou důležitou nezapomněl. Připojuji odkaz na soubor, který jsem zpracoval. Jsou tam všechny hlavní parametry, přehledně zpracované. Třeba to při výběru někomu pomůže.
Pokud máte nějaký dotaz, zeptejte se - mám dobré kontakty mezi uživately různých pump, myslím že se k odpovědi nějak dopátráme :)

https://drive.google.com/open?id=1dF7q0 ... iQegKWjBXQ

ned 01. dub 2018 17:28:49

Odpovědět s citací
Moc vám všem děkuji za názory, ještě si necháme poradit od lékařky, dcera by chtěla pumpu malou, je zvyklá si ji dávat do podprsenky po straně, jako by pod paždí a musí být k tomu senzor
jelikož před každou návštěvou senzor nasadíme, stáhneme data a s tím a s jídelníčkem jedeme na kontrolu jednou za tři měsíce.

Blumeno dcera byla s Animaskou nesmírně spokojená, žádný problém jsme neměli, dokonce jsme dostali výměnu kvůli nové Vibe, která spolupracuje se senzorem už po dvou letech a ta nám zůstala,
sety nastřelovácí úžasné, senzory Dexcom fajn, spotřební materiál nám dealer vozil, jiný servis nebo nějaká porucha za 10 let nebyla, prostě obrovská spokojenost.

čtv 05. dub 2018 7:19:55
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 10 ]