Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Pumpa a koupání v moři 
Autor Zpráva

Jméno: Lenka
Odpovědět s citací
Můžu poprosit o vaše zkušenosti s koupáním s pumpou v moři? Mám pumpu od Medtronicu, Paradigm Veo. Nedostala jsem ještě odvahu pumpu namočit. Poslední dovolenou u moře jsem radši přešla na pera na ten týden.

pát 30. bře 2018 6:52:39

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Ahoj Lenka,
Mám tiež Veo, pravdupovediac IP vždy odpájam keď idem do vody, či je to sprcha, bazén alebo more.
Myslím, že Veo nie je chránená na ponorenie do vody.
V bazéne som cca 1h, v mori nie som dlhšie ako 2 hodiny, potom sa pripojím, zmeriam a následne korigujem. Riešenie prejsť na perá je tiež celkom dobré, ak Ti vyhovuje_tak prečo nie. Možno je aj výhodnejšie, asi to najbližšie spravím aj ja, lebo spotreba setov bola brutal, každý deň jeden, slaná voda a pot robia svoje veľmi dobre.
laco

pát 30. bře 2018 19:39:21

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Existuje i vodotěsné plastové pouzdro(sáček) páskem,k dostání v potápěčských obchodech.Cca před 8-mi lety se to tu řešilo.

sob 31. bře 2018 15:01:12

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Do slané vody určitě pumpu nedoporučuju.. Dnes jsou víceméně všechny pumpy na trhu vodotěsné, ale ta sůl by jim určitě neudělala dobře.. Jak radí Luboš, zkusit nějaké pouzdro.. A jinak pokud nebudeš ve vodě půl dne, pumpu bych odpojil.. Stejně budeš mít ve vodě víc pohybu, tak by glykemie tolika vyletět nemusela..

ned 01. dub 2018 16:36:52

Odpovědět s citací
Díky za odpovědi! Je pravda, že na bazénu mám pumpu ve skříňce a pokud je to jen hodina a půl plavání, tak je cukr díky pohybu v normálu. Pokud je to celodenní relax s dětma, tak chodím průběžně cukr měřit a pripíchávám. Zkusím mrknout na ty potápěčské pouzdra. To mě nenapadlo.
A jak je na tom následnice Paradigm Veo? Je 640G voděodolná?

čtv 05. dub 2018 11:11:38

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Ano,640 je garantována jako voděodolná-i když se mi ji podařilo utopit.Voda se dostala k baterii-asi jsem špatně utáhl "dekl" po výměně,nebo už mělo těsnění svoje nejlepší léta za sebou.Před tím problémem jsem byl ve vodě za cca 3dny vícekrát(vč.vanové koupele)
Ale už mám strach a budu muset vyhrabat ten futrál.

čtv 05. dub 2018 13:25:03

Odpovědět s citací
Ahoj, pumpu do mora odpojujeme i neodpojujeme (Animas Vibe) - zatial ziaden problem. Ale je to nepohodlne, takze radsej posleme bazalnu davku na 1-2 hodiny a potom pripojime znovu. Myslim, ze prechod na pera nie je az tak nevyhnutny. Ak uz, nase skusenosti ukazuju, ze to chce navysit davky tak o 20- 30 % oproti pumpe.

stř 18. črc 2018 14:27:18

Odpovědět s citací
Tak jsem koupání v moři s pumpou nepodnikla a radši jsem ji odepínala. S čím jsem ale vůbec nepočítala, tak bylo odlepení jehly z kůže po té co jsem byla 2x20 minut v moři. Dost mě to šokovalo, protože jehla byla nastřelená ten den na dostatečně ošetřenou kůži. K dalšímu koupání jsem se odhodlala až po té co jsem sehnala voděodolnou náplast, kterou jsem jehlový podklad přelepila. Ve vyříznutém okraji se podklad jehly opět odlepil po namočení v moři. Pokus sehnat jednorázové jehly selhal, v Chorvatsku je nekoupíte. A teflonových jehel jsem měla málo v rezervě, takže to byl celkem stresík. Jakou máte vy s tímto zkušenost? Mám pumpu Medtronic 640G.
Lenka

čtv 06. zář 2018 11:30:32

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Ahoj Lenka76,
Podobnú skúsenosť mám z minulosti; po niekoľkých odlepených setoch z mora, som prešiel na niekoľko dní na perá. Nebolo to optimálne, ale určite spoľahlivejšie ako "odcerené" sety od kože.
laco

čtv 06. zář 2018 19:03:23
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]