Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Jak si říct o pumpu? 
Autor Zpráva

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Ahoj všichni.

Chtěla bych se zeptat, když jste přecházeli na pumpu, přišel impulz o přechodu na pumpu od Vás, jako pacienta, nebo s tím přišel lékař/lékařka. Nyní jsem se vrátila z rekondice z diabetikama a o pumpě začínám uvažovat. Problém vidím v tom, že vlastně nevím, jak se na to bude tvářit lékařka. Vůbec celé diacentrum kam chodím, tak se na takové věci - pumpa, senzor - tváří poněkud negativně a co se, hlavně senzorů týče, tak je nechtějí předepisovat..... existují nějaká jasná kritéria, podle kterých se dá určit, kdo má na pumpu nárok a kdo ne? Je tu případně někdo z Liberce, kdo chodí na dia do KNL a má s přechodem na pumpu zkušenosti?

Díky a přeji krásné dny... :)

sob 26. kvě 2018 9:53:40

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Metodika je popsaná zde: http://www.dm1.cz/wp-content/uploads/20 ... 0.16-1.pdf

Skutečnost je ale taková, že záleží na ochotě lékaře a pojišťovně.. Jsou pojišťovny, které dělají problémy a jsou pojišťovny, u kterých je to jednodušší..

Já se všemi mými diadr měl velice dobré vztahy (vystřídal jsem při snaze o senzory a pumpu za čtvrt roku 3).. První lékařka mi tvrdila, že dnes se od trendu předepisování pump dospělým ustupuje a že je stejně nedělá a senzory psát nemůže.. Ale napsala mě doporučení k další lékařce - ta mi nejdříve nasadila zaslepený senzor a řekla mi, že jsem vhodný kandidát na inzulínovou pumpu a i senzory - jenže mi dala nabídnout jen jeden typ senzorů a dva výrobce pump - jenže já si mezitím vybral jiného, kterého nedělala.. Ale napsala mi doporučení ke třetímu lékaři a tam jsem uspěl se mnou vybranými senzory i pumpou..

Dostat se na pumpu je jednodušší než k senzorům - ale doba se lepší a senzory získat je jednodušší.. Můžou je ale předepisovat jen diacentra..

pon 28. kvě 2018 5:20:18

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Ahoj,

díky za odpověď. Tak do diacentra chodím, tak v tom by problém být neměl. Kompenzaci mám delší dobu na prd, nedaří se mi glykovaný zlepšit, ikdyž si myslím, že se fakt snažím, ale stejně to pořád nejde... Tak uvidíme na kontrole v půlce června. Zkusím se na pumpu zeptat, myslím, že by mi to dost pomohlo a v ledasčem život ulehčilo. Kor teď v létě, jak člověk hodně sportuje a nikdy nejsem večer schopná odhadnout přesný čas, kdy se druhý den dostanu za sportem, abych si případně upravila bazál, který si píchám večer....

Díky a uvítám další zkušenosti.

pon 28. kvě 2018 11:35:29

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Pumpa má i svá negativa, spousta lidí ma v létě problémy s odlepováním kanyl, ...
Ale pro aktivního člověka je to skvělá věc..
Držím palce, ať se podaří ;)

úte 29. kvě 2018 5:01:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]