Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Dávkování 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
jo jo, ona to jídlo vstřebává, v podstatě po jídle nestoupá nijak výrazně, akorát se nemůžeme dostat z té průměrné 14, tu si docela drží, občas sjede na 8,1 a tuhle i 4,7, bolusy rozhodně fungují
teď navyšujeme jídlo, asi má při tom všem zpěvu a tancování výdej větší takže prostě nepřibírá
teď má na necelých 33 kg celkem 13j Lantusu + 6,5 -- 5-5,5 --- 4-4,5 Act
a Lantus pícháme dvakrát denně, už na 11j reagovala výrazně dolů takže považujeme za bezpečnější rozložit to do dvou dávek takhle má 10 + 3, možná to ještě posuneme na 9+4

čtv 30. říj 2014 9:38:25

Odpovědět s citací
Zkusili jsme aplikovat Lantus do bříška a glykémie šly okamžitě dolů. Už jsem tadz četla, že do jiných míst než do bříška to vyžaduje až o třetinu vyšší dávku než do bříška, ale teď to máme i z vlastní zkušenosti. 5,2 už neměla dlouho. Ale co jsem si přečetla nový příspěvek o těžké hypoglykémii, tak to mě spíš utvrzuje v tom, že za pětkami se honit nebudeme. Aplikujeme Lantus sice ve dvou denních dávkách, ale stejně se bojím nočního hypa. Je to škoda, protože jsem si přečetla, že GH nejvíce ovlivňuje noční gly a ranní postprandiální gly, což je asi logické, přes den se nám to drží celkem OK, ach jo.

ned 02. lis 2014 22:06:58

Odpovědět s citací
Prejdete na pumpu, budes mit moznost 2 senzoru na mesic. My jsme u VZP takze doplacime na Dexcom cca 300 Kc, ale je to porad srovnatelne s prouzkami, ktere dokupujeme. Ted je to bez toho temer neukocirovatelne. Zadne dlouhodobejsi nastaveni davek moc nefunguje, staci jedno obycejene hypo a mame 2 dny minimalne pres 10. Plus se do toho mota rust, takze 3 dny pred spanim a v noci dobry, stahujeme bazaly, pak prijdou 2-3 dny klidu od futbalu a to telo si asi rekne, ze ma cast rust, takze se dostavame pred pulnoci na 15-17 a nejde to sundat, az nad ranem...a porad mereni...je to vysilujici, ale uz v tom zacinam videt nejaky system....

pon 03. lis 2014 9:09:06

Odpovědět s citací
Chodí sem někdo kdo je na Lantusu na dvou denních dávkách? My pícháme ráno 9 a večer 3, ne že by díky tomu byla ráno níže, ale dopoledne se zdá být lepší, dnes celý den tak 8-11 což je na nás krása. Jen mě zajímá zda má někdo vychytané dvě dávky Lantusu za den. ono se to moc nedoporučuje, ale třeba naše diadr nám to tak řekla, aby neměla hypa, ona tedy nechtěla abychom šly z Levemiru na Lantus a já si od toho také slibovala víc, ale Lantus do bříška drží celkem pěkně, ale to by byl Levemir možná také držel, ten zadeček fakt moc nefungoval

pon 03. lis 2014 22:15:12

Odpovědět s citací
Ráno jsme se dostali na krásnou gly 7,8 jenže dcerka unavená a je jí blbě. v noci jsem to nezměřila, ale mám dojem, že musela být nízko, večer po druhé večeři měla 8,9 a dostala ještě skoro 1VJ, ale asi to bylo málo. Ty noci se nám opravdu nedaří, buď je vysoko a její dobře nebo je nízko a je jí blbě.

úte 04. lis 2014 7:40:32

Odpovědět s citací
Musis byt trpezliva, po tyzdnoch vysokych glykemii moze byt i glykemia 7 povazovana za nizku.
Chce to merat tu noc, aspon par dni a vyhnut sa hypam a nizkym gly cez den. Stahujte postupne, skus to udrzat cez den v priemere na 10 par dni a bude dobre.
Skusili ste ten horcik?

Inak by som davkovanie s inymi moc neporovnavala. 2 davky lantusu, este v tak vysokej dennej davke, je asi dost netypicke. Ale pokial jej to funguje, tak to takto potrebuje.
Az teraz budete nizsie par dni, da sa ocakavat, ze pojdete s glykemiami pomaly dole, ako sa bude zvysovat citlivost, takze je velmi pravdepodobne, ze budete znizovat i dennu davku lantusu, pripadne bolusy. Osobne by som sla znizovanim lantusu.

úte 04. lis 2014 8:06:51

Odpovědět s citací
ona má Lantusu celkem 12, což je 0,36 ku váze, dr. Samková doporučovala 14j na noc v jedné dávce, my to máme ve dvou kvůli těm hypům, ale s dr. Samkovou jsme se v podstatě domluvily, že je jedno jestli ráno nebo večer, zvyk je večer, ale ona má ty sjezdy v noci, takže to prý takto OK

no a když jí snížím Lantus z celkových 12j tak už bude mít o dost víc bolusů - má 6,5 -- 5-5,5 a 4-4,5 tj až 16,5j Act a stím jsme schopni udržet aspoň trochu postprandiální, občas sjíždí dolů, ale hypa na jídlo moc nemá, takže se mi zdá že takové bolusy potřebuje, ale už takto má mnohem víc bolusu než bazálu tak se me moc nechce snižovat bazál
možná budu muset ještě navyšovat bolusy, ona musí teď něco nabrat, je dost hubená a s 19VJ nepřibírá, má velký výdej, ale zvyšovat příjem bez navýšení inuzzu taky nemůžu protože pak bych jí jen zvedla gly ale efekt by to nemělo

úte 04. lis 2014 12:06:54

Odpovědět s citací
jo a dáváme teď každé ráno jednu tabletku Magne B6, obsahuje sice sacharidy v neznámém množství, ale nemám ráda sladidla a v pytlíčcích jsou prý sladidla, takže z hlediska diabetu asi lepší, ale já pro ně nemám pochopení, no a zdá se, že možná zabírá jak aplikace do bříška tak Magne B6, díky :-))

stř 05. lis 2014 8:59:52

Odpovědět s citací
"Bazalnu davku" samozrejme pokryva i Actrapid!!!! To nemozes takto pocitat a porovnavat. Slo by to, pokial by ste boli na Apidre pripadne Novorapide...
Skus pridavat postupne vj na vsetky jedla, zacala by som po 0.25 vj. Ak sa Vam podari teraz zist s glykemiami dole, zvysi sa citlivost, mozno nebudes musiet ist na zaciatku hore s bolusami..je tazke aby pribrali, Maxovi to tiez moc nejde..tak sa snazime zaradit obcas nezdrave chipsy, hodne orieskov ( tie ma v podstate mimo vj), aby dostal do seba aspon nejake tuky. Inak to mozeme nahnat len babovkami a podobne, to je objemovo male.. Ma cca 21 jednotiek na den, viac "zdraveho" jedla do seba v podstate nedostane. I tak ma k obedu 200 g brambor nebo ryze...

stř 05. lis 2014 10:23:34

Odpovědět s citací
Ahoj, kolik má Max kg? Madla jen 33, moc nahoru to tedy neleze. Glykemie lepší, dnes na oběd 7,8, dostala 5,5j Act s tím, že oběd bude mít cca 5VJ a svačinu 2VJ a necelé dvě hodiny po dávce hlásí že je jí blbě, naměřila 6,3, svačinu stihla přesně 2 hod. po inzu, ale nestačilo to, jak měla odstup jídla od píchnutí 20 minut, tak svačinu nestihla včas, možná, že kdyby jí dala dřív, tak tak nesjela, ona zřejmě měla ještě míň, nohy bolely, blbě bylo a na cukr zareagovala, nejdřív šla na 11 a pak před večeří 21, ale to mohlo jít na vrub vystoupení se sborem v neznámém prostředí

ale k tomu vnímání gly je to velmi zajímavé, teď měla dlouho vyšší gly takže by bylo logické, že každou nižší hodnotu vnímá jako hypo, ale tak to není, v sobotu ráno měla 9,8 a pak před obědem 5,2 ale žádno hypo nehlásila, byla úplně v pohodě, pak sice vylezla před večeří na 11, ale taky úplně v pohodě a dnes se jejímu tělu značně nelíbilo 6,3, ale zřejmě je to rychlostí s jakou to jde dolů

stř 05. lis 2014 19:52:59

Odpovědět s citací
Moc nema, 39 kg na 153 cm. Teraz cez leto bohuzial moc nevyrastol, na diatabore naopak zhubnul..Ale ziadna slava s glykemiami, srpen zari dost spatne, teraz trochu lepsie, ale i tak mame 3-4 dni OK do 10 a potom pride par dni 15-20. Nejde to moc nastavit. Vcera k obedu "nevysvetlitelnych" 21. Do 22 h dobre glykemie do 10, ale sedel doma a necitil sa dobre. Pak v 23h gly 14, dostal pripich. Dnes sme v noci nevstavali, a rano vstaval s 19. PRitom dni pred tym sme skor dojedali ..Buhuzial tie vysoke citi hodne fyzicky, takze siel do skoly az na 2. vyucovaciu hodinu :-(
U nas urcite plati, ze reaguje i na rychlejsie poklesy, myslim, ze ta nocna vysoka bola tiez reakcia na to, ze vcera z 21 na obed klesol na 10 do 1.5 h, necakala som to. Dostal na obed o 1 jednotku inzulinu viacej...Dnes dorazia 4 senzory, tak hned pojdeme nastrelit. Je to vycerpavajuce...hold to zrovna tie nase deti takto citlive maju...

Este k tomu rastu - sestricka na dia mi vravela, ze pokial su v strese plus spatne glymce, tak je to bieda. Videla som v nemocnici kluka 16 let, ktory bol dlhodobo spatne kompenzovany - vyzeral tak maximalne na 13, i chovanim..proste ten vyvoj sa zastavil..Znie to logicky. I diaholky vraj casto neskor menstruuju...Syna Uz prerastli skoro vsetci, pritom my sme s manzelom vyssi. No, nezostava nic ine, nez sa snazit...

Inak na perach sme museli svacit uz 1.5 h po hlavnej davke, inak siel do nizkych a bol problem...Takze jej mozes dat mozno o 0.5vj obed viac, vo forme susienky (tycinka Mars je u nas oblubena :-), i ked je toho len maly kusocek), urcite sa potesi..tym ziskas i jedlo naviac . Osobne radsej hybem s jedlom, nez s davkami..pride mi to operativnejsie a umoznuje mi to aktualne "jemnejsie" nastavenie. Ale tiez to nie je 100 %

čtv 06. lis 2014 8:32:49

Odpovědět s citací
Madla má 12,5 letech 160 cm, od záchytu za 1,5 roku vyrostla 7cm, myslím, že normálně by vyrostla víc, už ji přerostly skoro všechny vyšší holky, ale náš problém je spíš váha, protože holka může fungovat i se 165cm :-)), i když já mám víc. Max má celkem slušné BMI tak snad brzy povyroste, můj nedia brácha byl dlouho nejmenší a nejhubenější ve třídě, vyrostl až tak v 16, myslím, že růst není rovnoměrný ani u nedia dětí, spousta jich nyní řeší růstový hormon, ale i v předchozích generacích najdeš obry a pak chlapy vyloženě malé, kteří s tím ale nemají žádný problém, máme takové dva sousedy
a u dcery ve třídě je mezi kluky rozdíl i 35 cm, vypadá to šíleně, ale dobře to ilustruje nerovnoměrnost růstu, jsou všichni stejně staří a nejsou dia, osobně mám pocit, že než klátící se habáni, kteří nevědí co s tělem, je lepší růst pozvolný, protože kluci do 18 rostou

čtv 06. lis 2014 9:03:08

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Náš Martin rostl i vyspíval dost pozdě, v prváku na šestiletém gympu byl z kluků nejmenší a celkově drobný, ještě v 16 letech v tanečních byl jednak malý a jednak ho to ani moc nezajímalo. Pořádně vyrostl až tak v 18 letech a rostl ještě i pak, přerostl dost svých spolužáků a dnes má něco přes 185 cm. Stejně na tom byl s vývojem ale i jeho táta i můj brácha a táta a ti žádnou cukrovku neměli. Některé děti a zvlášť kluci prostě dospívají po všech stránkách později. Myslím, že průměrně kompenzovaný diabetik roste normálně tak, jak mu geneticky dáno.

čtv 06. lis 2014 13:20:02

Odpovědět s citací
Lida, tiez v to dufam,ze to tak bude :-). Je pravda, ze mu 12 este nebolo, az za mesiac..

čtv 06. lis 2014 16:46:03

Odpovědět s citací
v sobotu měla dcera hypo a naměřili jsem 7,1, poté jsem do ní 40 minut cpala sladké a poté měla 7,3, pak to na večeři samozřejmě stouplo, dávala jsem jí hroznový cukr, který by měl být rychlý, ale příště asi zkusím obyčejnou sacharózu, zdálo se mi, že to vůbec nezabírá a do Coly teď místo cukru dávají kukuřičný sirup takže to bude asi to samé
taky asi každý diabetolog by řekl, že při 7,1 není žádné hypo, ale bylo, o týden předtím měla 5,2 a žádné hypo neměla, myslím, že zásadní je rychlost s jakou glykémie klesá a nikoliv okamžitá hodnota, jak se tělo stačí adaptovat

úte 11. lis 2014 9:25:41

Odpovědět s citací
glukoza je samozrejme najrychlejsia. Tam slo asi o to, ze mala momentalnu velku potrebu na nu. Tiez sa u syna vyskytuju taketo situacie...Je dobre to skombinovat z niecim pomalejsie, my pridame za 0,5 vj piskoty a podobne..

stř 12. lis 2014 8:46:17

Odpovědět s citací
včera měla před večeří 5 (podotýkám, že po svačině měla 16 a za 3 hodiny 5, taky slušný pokles) ale nebylo jí tak špatně jako při těch 7,1 a dostala obyčejný cukr na jazyk a dvě lžičky medu (pravda vůbec netuším kolik vlastně glukózy dostala), ale bylo jí do 10 minut v podstatě OK, jenže asi není hypo jako hypo

stř 12. lis 2014 10:20:31

Odpovědět s citací
konečně jsem se domluvila s distributorem lancet One Touch Delica, že jsou jak v sazebníku pojišťovny tak na skladě takže by neměl být problém se k nim dostat, v létě jsem pro svou hypersenzitivní dcerku dostala vzorky a teď nám začaly docházet ;-(( ona totiž není ochotná používat žádné jiné, takže pokud máte stejného citlivku doma tak vřele doporučuji, ale jsou fakt jemné takže na dospěláckou kůži to fakt asi nebude

čtv 27. lis 2014 9:08:48

Odpovědět s citací
Včera jsme měli první noční hypo kdy se dcera vzbudila, změřila (5,1 takže teoreticky žádné hypo :-) ale špatně jí bylo fest, takže cukr asi 5g a med ani nevím kolik byla jsem tak ospalá, že jsem nebyla schopná myslet, za 15 minut cca 6,8 tak jsme usoudili, že může jít dál spát, ráno jsem čekala pohromu, ale měla 7,3 tak sice nevím zda jsme to udělali správně a zda nestrávila část noci v hypu, ale bylo jí celkem dobře tak doufám, že ne. Zajímavé je, že po večeři měla 20,6, no na to se mi nechtělo jí dávat celé 2VJ, dostala jen 15g sach. a přesto cca 6,5 hod. po Actrapidu se vzbudí s hypem.

úte 02. pro 2014 8:52:41

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
pokles byl moc prudky, proto citila hypo, ja radeji kdyz je na noc vysoko ubiram jen 0.25VJ

úte 02. pro 2014 16:11:52

Odpovědět s citací
Normalne mate klasicke kontra s tych pravidelnych sialenych poklesov.
Standartne robim to, ze ked je Max v kontra (par hodin), tak mu dam schvalne na dalsie jedlo menej inzulinu. Funguje to u neho ako hodinky - nedojde k ziadnemu sialenemu poklesu na 5 ale pekne sa zastavi na 10. A to je to co potrebuju. Nenechat ich lietat v glykemiach..

úte 02. pro 2014 17:07:43

Odpovědět s citací
už pár dní máme hyper a nemůžeme to srazit dolů, dnes jsem se odhodlala navýšit ranní Lantus o 0,5j a k obědu dostala také 0,5j Act navíc oproti obvykle a výsledek je gly 20 (včera měla míň s menší dávkou, ale dny předtím měla také tolik, byla nastydlá, dnes už OK), jenže snižovat další dávku se mi nechce, protože hypo mezitím nehlásila a krom toho hlásí hlad
nyní má celkem 13j. Lantusu, dnes 13,5j. na 34 kg, mám jí to ještě zvýšit? nebo to raději vykrývat Actrapidem? ale ten už má 6,5-6-4,5(5)
díky za případné rady

úte 09. pro 2014 16:47:00

Odpovědět s citací
Teraz sme mali nasadeny senzor. Pre ilustraciu : V nedelu sme schytali bublinu v zasobniku, takze bolo z toho 27 (bez ketonov), to sme "pomaly" stahovali na 12 v priebehu 4 hodin. Vecer vsak "odisla" kanyla, zalomila sa, takze zase 20. Do rana sme stiahli na 7. Ale dalsi den bol uplne sialeny, lietal z 5 na 16 a naspat cely den cca v 2-3 hodinovych intervaloch...na druhy den bol uz cely den konstantne na 14. Nesahala som na davky, nechala som to byt. Dnes uz glykemie okolo7-10, stejne davky... to len pre ilustraciu, ako je ten cely system citlivy..
Pri takychto davkach si myslim, ze celkove navysenie lantusu na den o 0.5 jednotky vobec nic neznamena...ak navysujeme bazal, ked stahujeme glykemie, tak urcite dostane v priebehu dna i o 1-2 jednotky viac. Tazko povedat, co s tym. Skusila by som to nechat tak. Hypo hlasit nemusi, staci ze si takto jeden den pekne polieta, a moze byt problem.

Inak dost plati, ze ak nepomaha navysenie, tak ste v silnej rezistencii a nam sa osvedcilo naopak davky znizit. Mate asi hodne inzulinu a organizmus sa proti tomu brani..ale to je samozrejme laicky pohlad.

stř 10. pro 2014 14:49:40

Odpovědět s citací
to je zvláštní jak to lítá, zajímalo by mě jestli je to u dcery také tak, naposledy když měla poprvé senzor (za celou dobu jen jednou, kvůli velikosti ho nesnáší,copak to nejde nějak miniaturizovat?), tak to buď šlo nahoru nebo dolů ale takto nahoru a dolů rychle po sobě to nelítalo, na hypo bylo dobré nacpat do ní co nejvíce rychlého cukru hned, reakce byla potom menší
teď už šly glykémie lehce dolů, zřejmě to bylo nachlazením nebo růstem, nějak se nám nedaří na to aktuálně reagovat

ned 14. pro 2014 9:47:55

Odpovědět s citací
Paní doktorko,
má někdo z motolských pacientů dia + lepek zároveň alergii na rýži a brambory? Zná vůbec někdo takovou kombinaci alergií? Hledám někoho kdo s tím už má nějaké zkušenosti případně se s tím někde léčí. Napadá mě třeba IKEM nebo existuje ještě nějaké specializované pracoviště přes výživu? Skoro pochybuji že by se s tím medicínsky dalo něco dělat ale co kdyby. Nebo existuje nějaká alternativa?

úte 06. led 2015 18:30:43

Odpovědět s citací
Zaráží mě, že se 14j Lantusu jsme měli pořád tendenci k hyper a s 15j naopak jdeme spíš do hypa. Že by jedna jednotka dlouhého inzulínu uměla takový rozdíl?
Bohužel se ale potýkáme s neustálým pálením při aplikaci Lantusu. Přirom vím, že existují i děti, které toto netrápí. Může mít alergii? Ale výjimečně se stane, že je v pohodě, alergie by asi byla pořád.

čtv 22. led 2015 16:33:06

Odpovědět s citací
Pri vasich vysokych glykemiach by som nad tym nespekulovala, skoda tvojej energie, bola rada, ze sa to znizuje, a znizila by som ked tak bolusove davky o nieco malo. Bazalom by som nehybala....obcas su veci "medzi zemou a nebom" :-)

čtv 22. led 2015 16:57:10

Odpovědět s citací
Ze včerejška máme opravdu zvláštní zkušenost. Po druhé večeři měla nejdříve 18, pak že je jí špatně tak měříme znovu - 22, ale že má fakt hlad, zuby vyčištěné, nic jíst nechce, ale nemůže kvůli hladu usnout. Takže děláme něco na co by si každý odborník ťukal na hlavu, dostává 1 VJ Coca coly, fakt něco po čem se dobře spí :-)), ale hlad lepší a dítě usíná záhy, jen já si říkám, že tedy ráno bude hrůza. Jenže není, ráno je tam 12,3 a to je bohužel lepší než co má když si jde lehnout se 12.
Logika v tom asi není.

A ještě odkaz na odběrové pero, které sem milé firmy, kterým jde jistě jen o zdraví nás pacientů, zatím nedistribuují, asi proto, že by jejich výrobky převálcovalo, má být dle osobních zkušeností (ne našich) úplně bezboletsné.

www.mygenteel.com

stř 28. led 2015 9:02:15

Odpovědět s citací
ja nevim s tou bezbolestnosti, to rikaji vsichni vyrobci:( jehlicka je jehlicka, ze by ten podtlak udelal tak moc?

stř 28. led 2015 15:01:12

Odpovědět s citací
Osobně to garantovat nemůžu, vysvětlovala mi to kamarádka a prý, že je to fakt lepší a už vůbec netuším proč se to nedistribuuje do Evropy, přijde mi to tu jak v době kamenné, jehličky jsou o něco tenčí než před sto lety, ale na druhou stranu létáme do kosmu a diaděti otravujeme pořád stejně

A pokud sem chodí nějací DM2 tak předávám vzkaz od amerického doktora, ne že bych se tedy úplně ztotožňovala s jeho nadužívaným výrazem "pšeničné břicho" a určitě ani všechny jeho vývody nebudou podloženy vědeckými výzkumy, ale existuje hodně signálů, že ten kdo výrazně zredukuje ve své stravě pšenici zbaví se útrobního tuku a má větší šanci, že nedostane diabetes. Když se rozhlédnu po českých pupcích tak bych docela řekla, že to sedí, protože neznám jinou kuchyni, kde by cpali mouku i do rýžové kaše.

stř 28. led 2015 19:55:26

Odpovědět s citací
Jediné co nám spolehlivě funguje na snižování glykémií je snowboard :-)). Ale myslím, že v momentě kdy jí to přestane bavit, tak veškeré pády a úsilí opět povedou naopak ke zvyšování glykémií. Pohyb, na který je zvyklá a její duše proti němu neprotestuje, působí jako mírný snižovač glykémií, naopak pohyb, který jí štve jako např. běžky, jí cukr nesníží ani o 1mmol, naopak jde nahoru a to může ujet kolik chce km. Takže závěr? Psychika :-)) nikoliv jednoduchá rovnice jídlo, pohyb a jasně kontraregulační hormony. Ale u některých typů bohužel práve kontraregulační hormony hrají stěžejní roli.

ned 08. bře 2015 23:18:26

Odpovědět s citací
Ono to nie je hopsup dostat nieco z USA do Europy . Musi to byt schvalene na europsky trh a obcas to trva i par rokov. Plus schvalenie na CR trh. Plus vytvorenie zmluvy o distributorstve plus plus plus..Takze by som moc tie firmy neobvinovala. Ako dlho sme cakali na Vibku, v Nemecku uz davno bola...Myslim, ze len co to bude mozne, tak sa to tu budu snazit dostat. Stoji to podla webu 129 dolarov cca 3000 Kc, to nie je ziadna levna zalezitost na nase podmienky. To stoji samotny glukometr, v ktorom to pero je... ale vypada to dobre :-)

pon 09. bře 2015 9:10:33

Odpovědět s citací
holky ja to koupila 129 usd, slo to 14 dni, pak jsem jeste dostala papir kvuli clu, cca 99 kc za procleni, dostala jsem instrukce postou minuly tyden, ceka to nekde ve skladu, musite napsat co to je a tak
byla jsem ted pryc, melo by to byt uz na poste, rozhodne dam vedet jestli je genteel skutecne tak gentile:)
postovne 18.43 usd
no je to draha sranda, ale nechtelo se mi cekat
snad to bude dobry a nebudou problemy

stř 11. bře 2015 7:54:56

Odpovědět s citací
No tak to je fajn. Urcite daj vediet. Jedine co sa asi musi brat do uvahy, ze to nie je odber z prstu ale z alternativnych miest. I Perfroma ma nastavec na alternativne miesta, nam sa to moc neosvedcilo. Ale uvadza sa, ze je nutne pocitat snad i s 15 minutovym oneskorenim v hodnote meranej glykemie oproti prstu.

stř 11. bře 2015 8:23:19

Odpovědět s citací
myslela jsem, že to jde tak i tak tj. i z prstu a výhoda je, že to jde i odjinud, dej prosím vědět jak vám to funguje

stř 11. bře 2015 13:25:16

Odpovědět s citací
tak jsem z toho rozpacita, krome toho ze misto avizovanych 99, jsem platila skoro litr (celni odbaveni 192 a vat z hodnoty 3000..791)
uz jsem jim psala proc na to nedali 15% ale 21%:(
k fungovani, me to boli podstatne mene nez klasika, ale jeste to nemame osahane, syn z toho nadseny nebyl, je to konzerva (dele to trva)
uvidim manzel....zatim jsme to nestihli
chce to vychytat jsou tam ruzne tloustky nastavcu, na ruzna mista a pro ruzne lidi:)
co se tyka alt mist, zkusim se trochu podirkovat a uvidim jak velke budou rozdily
kazdopadne se jeste ozvu

stř 11. bře 2015 14:14:33

Odpovědět s citací
pokud si chcete nechat poslat balíček z USA tak prý lze požádat je, aby napsali na balíček nižší cenu, vyjdou vstříc, bohužel mě to nenapadlo, až kamarádka poradila, já jsem uvažovala, že mi to přiveze známý pokud by byl ochoten
ale nevím zda to celníci nerozbalují, jenže stejně by asi neodhadli jaká je cena

pon 16. bře 2015 18:39:37

Odpovědět s citací
Tak jsme strávili minulý týden na senzoru Medtronic. Bohužel naše mezibuněčná tekutina mu nedala žít pořádně ani 6 dnů (někdo psal že vydrží 7-10), nám vcelku spolehlivě měřil tendence od středy odpoledne do pondělí odpoledne, pak se zbláznil, skákal nahoru dolů, další den to jakž takž šlo, ale museli jsme ho dobít a poté noc se zdálo, že skutečně měří a ranní gly se shodovala senzor s glukometrem, zázrak, protože pak zase následovalo rodeo, senzor hlásil hypo, glukometr hyper
tím nechci říct že nám senzor nepomohl, je to prima minimálně vidět tendence, ale v momentě kdy začne blbnout tak asi nejlépe vyrvat
ale díky za ty dary
každopádně máme jako výsledek doporučeno na snídani 7j Act, oběd 5,5 a večeře 5,5 k tomu Lantus ráno 11 a večer 5,5, dcera má stále 36,5 kg, vypadá trochu lépe, ale tloustnutí po Lantusu se tedy nekoná, takže vzkaz pro ty co po Lantusu přibírají - není to Lantus ale vaše tělesná konstituce a dobrá kompenzace, nám se prostě neukládá ať již máme Lantus nebo vlastní :-))
senzor neukázal žádná noční hypa, jen je jasné, že během noci klesá poměrně výrazně, diadr mi prý tímto dává za pravdu tj. naše divné dávkování - více Lantusu ráno prý zachovat, možná výhledově snížit noční, ale to by se nám muselo podařit ukočírovat vzestup po večeři (no byly trochu umělé, fakt jsem měla strach jak to dítě klesá, nikoliv drží rovinu), trochu si dělám naděje, že kdyby se nám podařilo udržet ten večer tak by třeba stačila jedna dávka Lantusu ráno, snad to není tak nereálné když by zabral ranní zvýšený Act, uvidíme
a výborný byl nevěřícný pohled na hodnoty glykémie způsobené studiem oblíbené matematiky, to by jeden nevěřil kam až to může stoupat, jen fakt nevím jakým inzulínem toto zkorigovat, to by snad nešlo ani na pumpě, no tam asi jo, ale obávám se, že kočka byla ráda když servala senzor, ale aspoň už je ochotná to nosit a brát si z toho informace
netuší zde někdo na jakém principu měří senzor a proč se může tak moc lišit od skutečné glykémie? nezdá se, že by jí jehlička vypadla

stř 01. dub 2015 19:36:45

Odpovědět s citací
Stary enlite bol tym znamy, ze narobil casto viac paseky ako uzitku. My sme ho prestali pouzivat asi po 10 ks, pretoze i tak sme museli stale premeriavat a po par dnoch hlasil totalne nezmysly. Problemy s kalibraciou...PResne ako pises, hypo miesto hyper a podobne. TO sme syna vzdy rozhodili. A potom strasne nervy na oboch stranach. Preto pouzivame teraz Dexcom, ten je vyzrazne vyrazne presnejsi.
Ad casu, ktory vydrzi....to bude urcite zavisiet od jedinca, od jeho reakcie na zavedenie cudzieho telesa. Na enlite mal dost silnu reakciu i na plastovy vysielac, ktory sa dotykal pokozky, tak sme to museli podkladat buninou. Dexcom nam vydrzi tak do 8-9 dni. U inych stejna sarza i 3 tyzdne...
Stres neovplyvnis nicim, bude musiet sama na sebe popracovat, aby to tak neriesila. Napr. matematiku sme riesili cely polrok. Maju ju vzdy prvu vyucovaciu hodinu. Neznasal ju, ani profesora. A po snidani casto 15-20. Teraz na tom pracujeme (teda na jeho pristupe) a zda sa, ze to prinasa vysledky..

úte 07. dub 2015 7:28:09

Odpovědět s citací
to by me zajimalo jak na tom pracujete, jako domluva at se snazi a kdyz se zhorsi ze bude lip?
dcera nediabeticka se taky hrozne nervuje

úte 07. dub 2015 7:53:22

Odpovědět s citací
Domi, len hovorit a hovorit s nim, ukazovat priklady v zivote, ako sa my s manzelom s tym vyrovnavame, ze ludia su rozni a kazdy ma narok na svoj nazor...co mu to prinesie, ked sa takto nervuje, alebo naopak, co to prinasa inym, ked on sa takto nervuje...a take tie kecy okolo...a chapat a chapat ich pocity...no, je to des. Ja som z toho dost vystavena. Psycholog pomoze, ak je dobry..ale urcite to zalezi od jednotlivcov, ako su schopni to prijat...nekonciaca sa cesta..

úte 07. dub 2015 17:19:43

Odpovědět s citací
My ich pri najlepsej voli nedokazeme uplne pochopit, nepozname tie ich pocity beznadeje a zlosti, preco prave oni...

úte 07. dub 2015 17:21:19

Odpovědět s citací
šílené je jak obrovský vliv má glykémie na chování jedince, ta moje holčička je tak rozumná a skvělá když se jí to drží tak nějak, ale jakmile to začne lítat nebo je vysoko, což bylo skoro pořád tak chudák trpí a my s ní
teď měla asi dva dny kdy se to drželo výborně, vstávala s 5,5 a i přes den dobrý, ale vystoupení v divadle, stres a po jídle zase 22
a zvláštní je jak dobře nám na hypo fungovala Cola, na běžkách najednou měříme 3,2 to fakt už neměla dlouho a ani to moc necítila, takže 2dcl coly, sušenky a hroznový cukr, celkem tak 4VJ a před obědem 6,8, nevím zda to bylo tím, že tolik cukru dostala hned a tělo nestačilo produkovat vlastní cukr, no a jela hned dál a vcelku zvesela, jindy jí cukr naopak vylítne a je nepoužitelná, ale možná hypo při sportu má nějaké jiné mechanismy, čert ví

úte 07. dub 2015 21:49:00

Odpovědět s citací
jo je to tezky, sama s tim mam problem, ze se zbytecne zabyvam negativnima vecma, kdo co blbe udelal a rekl, misto abych se na to vykaslala
dnes jsem vymyslela heslo "mysli na pritele a ne na nepritele":)
trochu radosti by to chtelo, tak treba jaro:) Ondra nam vstava s 9, pomalu musime navysovat nocni Levemir, dnes poprve budeme na 6
denni ma 5 4.5 4, vazi ke 30 kg, uz to ma 3 a pul roku
takze porad jeste ma pomer 0.65 a nocniho spise mene, vykyvy jsou ale cim dal vetsi, zacal teprve ted reagovat s gly vic na pohyb
GH na 6.2, jeste to ujde, byli jsme zvykly na lepsi, ale stahnout se to nedari

stř 08. dub 2015 7:45:21

Odpovědět s citací
Presne tak, ked je Max v pohode, je "hodny" a spolupracuje :-), tak viem, ze je v dobrych glykemiach. I sam hovori, ze sa citi dobre.
Vysoke su des. Uz od 12 je protivny, a pri vyssich je problem sa ho vobec dotknut. Je strasne citlivy na dotyk a prepichy su vtedy pre neho mor.
Ad toho relaxu na lyziach, co pises...stalo sa nam minuly tyzden nasledovne - syn ma problemy sa adaptovat v skole, prijat nekompromisny ( v jeho ociach) pristup profesorov..dobre taky je system...minuly tyzden vo stvrtok vecer sa rozhodol to zo seba dostat, tak mi vykladal asi hodinu, co vsetko ho trapi...bol totalne kludny, zrovnany so vsetkym, len jednoducho referoval a neriesil...vysledok bolo - hypo - o hodine, kde je bezne pred spanim vyssie, nechapala som. Inak bezky su urcite silnym "spalovacom" :-)

Ale stres je predsa len tazko predvidatelny - to je skor pre Domi - divila som sa vcera, preco bolo dopoludnia na svacu 17 - az z neho vypadlo, ze nechcel ist do skoly, ze maju tu debilnu TV kde sa stale len rozcvicuju a za trest pochoduju, a tu prisernu zensku na vytvarku na 2 hodiny, ze sa strasne bal, ze dopadla tristvrterocna pisomka z matiky spatne. Plus ze vobec nechape nejake veci z fyziky. NO bolo toho evidentne dost. Akonahle zistil, ze z matiky ma za 2 a ze fyziku v podstate vie, a stravil po skole hodinu so spoluziakmi len tak trajdanim sa, tak prislo popoludni hypo...ja uz som z toho dost zufala. Nechcem mu hovorit, kasli na to, ake su znamky, lebo to je blbost. Ale nastavenia davok na zaklade inzulin/mnozstvo jedla u nas funguje velmi spatne...

stř 08. dub 2015 7:52:33

Odpovědět s citací
Domi, je mu asi 9 let pravda? Oni nejako divne skokovo rastu, je potreba navysit davky zo dna na den.
My sme v nejako divnom cykle - cca 2-3 tyzdne davky ako tak funguju, da sa to trochu predvidat. Ma hodne zataze kvoli tomu futbalu. Potom, prevazne, ked pride nejake kludnejsie obdobie (ako teraz sviatky, i hory), tak naraz lezieme i na 1.5-nasobne davky (napr. z ranneho 3.5 na 5). Uz som sa naucila nebat sa to takto navysit. Nejako si myslim, ze to telo asi "vstrebava" tu predoslu zataz a rastie...

Ad toho stresu :-), tak pri stejnych davkach ako vcera je dnes na rannu svacinu glykemia 5...takze dnes budeme honit skor nizke. este ze sme nastrelili senzor..

stř 08. dub 2015 8:03:04

Odpovědět s citací
když tak čtu postřehy z gymnázia tak si kladu otázku jak se synem, diabetes nemá, aspoň zatím, trochu obavy mám, má teď takové vleklé potíže nevysvětlitelného původu, takže jsem si teď v páté třídě říkala, že na osmileté ho nedám, že je to zbytečný stres navíc
jenže se nám do toho začala trochu míchat šikana na základce
on má tu "smůlu", že je skoro ve všem nejlepší (na učení nesáhne, v matice vyniká, v jakémkoliv sportu reprezentuje, už začal být dobrý i v angličtině, jen na češtinu je trochu líný) a zdá se, že to spolužáky začíná štvát, zrovna ti nejhloupější a jeden dokonce hendikepovaný se do něho obouvají a on trulo to nemá se sociálními vztahy zrovna v pohodě, to je něco v čem fakt dobrý není, proto jsem si začala říkat zda by přece jen neměl opustit kolektiv průměrných a jít se poměřovat mezi individuality, jenže proti tomu mi hraje ten stres navíc, který na gymplu určitě bude
navíc 8.4. se začít připravovat na 22.4. je asi docela ambiciózní :-)), no fakt nevím, plácám se v tom, matikářku mají katastrofální, včera mi jen tak mimochodem oznámil, že psal v hodině Pythagoriádu, že to jen tak tak stihnul, ale vypadá to, že dal všech 15 příkladů za 45 minut a u dcery to v sedmičce psali 60 minut a ten nejlepší ze třídy měl 6 příkladů z 15
jenže není pracovitý, z češtiny by také mohl mít jedničku a má dvojku
nevím zda by měl větší stres na gymnáziu z učení nebo ho bude mít na základce, kde se bude čím dál víc nudit, spolužáci do něj budou šít (řekla bych že právě kvůli tomu, že se moc neorientuje ve vztazích a to začíná nabývat důležitost a možná také proto, že neteř naší bývalé doktorky, která nám 5 let zanedbala celiakii, pořád jen zkoumala mléko, zatímco problém byl lepek a tvrdila, že dcera je tak krásně hubená BMI 12, protože to má dědičné (bodejť ne, já mám také celiakii :-)) chodí s ním do třídy a otravuje ho, už jsme od ní dva roky pryč a pořád si nedá ta rodina pokoj, zvláštní co)

stř 08. dub 2015 9:13:39

Odpovědět s citací
tak to zkuste:0) za to nic nedas
moje deti se naopak umistuji jako posledni v soutezi klokan na zs:0)
matematicke mysleni zcela chybi a syn je jeste navic pomaly, myslim v tempu, no kazdy ma to svoje tempo, manzel taky vse dukladne zvazi
mam o starost min
konkretne u klokana zvazi, ze to vlastne nema moc cenu, je to moc tezke, ze se mu nechce a polovinu casu kouka z okna
znamky maji docela pekne, ale nejde to samo, kazdy proste neni studijni typ
ale zase o to vetsi starost budu mit v devate tride
je to tezke rozhodovani

stř 08. dub 2015 9:35:02

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Peto, na gymplu stres být nemusí, záleží na spoustě věcí, na nadání dítěte, na povaze, na kolektivu, taky záleží na tom, jak by daleko dojížděl. Jestli se nemůžete rozhodnout, zkuste to jako my, děti se učily jen víceméně samy, žádné velké doučování jsme rozhodně nepořádali. A převis poptávky byl přitom taky docela velký a mohla se dát jen jedna přihláška. Syn se takhle nedostal, dcera ano a ono to i skutečně odpovídalo, ona byla pracovitější a zralejší. Martin pak šel ze sedmé třídy na šestileté gymnázium, to je podle mě vůbec nejlepší varianta, bohužel ta nejméně podporovaná, málokterý gympl ji nabízí. Žádný zvláštní stres na škole neměli, u Kačky se ale sešla dost slabá třída a měli i špatný kolektiv, Martin byl na gymplu dost spokojenej.
Ale jestli je syn vyloženě nadaný, tak ať to zkusí, jestli teda jde ještě vůbec podat na letošní rok. I kdyby se nedostal, aspoň si zkusí, jak vypadají přijímačky.

stř 08. dub 2015 10:58:43

Odpovědět s citací
díky, už není co zvažovat, ta "šikana" přišla pozdě, může se jen do 15.3. podávat přihláška, říkala jsem si, že bychom to i přes ten stres zkusili, ale dokud mě nenakopla ta šikana tak jsem ho chtěla šetřit a když jsem dopsala tak jsem zavolala na gympl kam bych ho chtěla dát na šestileté a řekli, že je pozdě
on taky není moc pracovitý, jen v té matice mu to teda vyloženě pálí (ne po mně :-)), ale tím, že šel skoro v sedmi letech do školy tak se nikdy nemusel snažit a ještě se nenaučil makat, to byl důvod proč jsem mu to chtěla posunout na šestileté
jenže teď se fakt trochu bojím, že ta úča co má na dramatiku (jejich bývalá třídní, která mu otevřeně řekla, že přece ví, že to spolu nemají dobré tak ať si na ni dává pozor) mu to dává sežrat a k tomu se přidal ten skoro nejhloupější kluk ze třídy s jedním hendikepovaným nohsledem a šijí do něho, ono to není těžké, on fakt není výkvět sociální inteligence, obvykle říká co si myslí a myslím, že si dovolil opravovat a doplňovat učitelky, je trochu drzý a navíc mu chybí vnitřní jistota
jeho současná třídní vypadá jako velký kliďas, opravdu se jemu i mně líbí, také má zásadu, že se na děti neřve, což ta minulá dělala a on to špatně snáší, takže nejsou tam samá negativa, jen se trochu bojím, aby si to nerozlil i s touto paní učitelkou, protože jestli bude pod tlakem i některých spolužáků ("fuj co to máš za svačinu", "hehe ty nemáš dotykáč" tak to dlouho nevydrží)
domi, nic si z té pomalosti nedělej, moje dcera je nejpomalejší ve třídě a jen když dostane fakt dost času tak to vymyslí a někdy taky nevymyslí, občas jsem z ní nešťastná z matiky, jak to že to nemůže pochopit, ale u ní k tomu bohužel přistupuje ta cukrovka a když je vysoko tak jí to nemyslí už vůbec
a k tomu je navíc dost zodpovědná, takže je někdy u nás brek že něco neumí nebo nechápe, takže tam jsem si to vyhodnotila tak, že čtyřletý gympl je až až, hloupá není, ale bude muset na nějaký humanitní obor

stř 08. dub 2015 12:31:37
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další