Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Dávkování 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
pokial viem, tak u dospelych moze remisia skutocne trvat i 1-2 roky. U deti je to vyrazne kratsia doba. Diabetes sa manifestuje, pokial viem, ak ti zostava tak cca 20-30 % buniek, ktore uz nie su schopne zvladnut nadprodukciu. O moznej funkcnosti progenitorovych buniek beta buniek u dlhodobych pacientov sa neviem vyjadrit.

úte 08. pro 2015 8:18:42

Odpovědět s citací
ahoj,
někde jsem tady četla, že zvyšujete bazální dávky při nemoci až o 50%, to jako jednorázově a pak zase uberete? Dceři to teď opět dost vyskočilo, je nemocná, ale nevím jestli na perech můžu skočit s dávkou zásadně výš. Zatím jsme zvyšovaly bolusy až celkem dost, ale dlouhodobě to nedrží, tak jsem začala uvažovat o navýšení bazálu, ale nevím zda s tím mohu takto mávat, díky

stř 27. led 2016 19:16:48

Odpovědět s citací
Ahoj,
dnes mi po roce měřili cholesterol, loni jsem měla již 5,9 tak jsme neočekávala, že by to bylo o moc lepší, protože jsem celý rok jedla máslo, tučné maso a měla celkem dost stresu, statiny samozřejmě žádné a ejhle letos mám 5,1 a dokonce mi šel dolu i LDL, tak nějak se sám rozhodnul a pan doktor říkal, že stejně si tělo vyrábí cholesterol ze 3/4 samo, takže vážení a milí ne aby vás napadlo podporovat finančně prostřednictvím našeho zdravotního pojištění již tak tučné zisky farma průmyslu. Zvláště pokud jste již starší ženy (já sice nemám DM, pouze vyhlídku na DM2 - genetika), protože ty ho naopak dle nejnovějších výzkumů (myslím, že se pod to podepsal někdo z IKEMu) mají mít určitě nad 5, spíše 6 a čím starší tím vyšší. Sice je to téma trochu mimo DM, ale mám pocit, že je to fakt důležité. Ale teď si uvědomuji, že jsem ještě dost pojídala olivový olej a kvalitní majonézu. Asi jsem měla vysokotučnou dietu :-)).

čtv 11. úno 2016 23:01:25

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
ja jeste k tem nemoci, syn byl ted nemocny, nabeh na laryngitidu, poprve s cukrovkou, krome strevni chripky a uplne ziram, navysila jsem inzulin 2x a stejne byl ted dva dny porad na 20, da se vubec pri nemoci dostat na slusne glykemie?

pát 12. úno 2016 12:13:19

Odpovědět s citací
Zdravím všechny. Potřebujeme poradit. Vypadá to, že dcera zkusí pumpu. Jiná cesta k senzorům přes pojišťovnu není a náš glykovaný nic moc takže zkusíme tuto cestu. Pojišťovna nechtěla zaplatit pár tisíc za senzory tak teď zaplatí několikanásobně více za pumpu, tak to v Čechách asi chodí obecně.
Ale zatím se v pumpách vůbec nevyznám.
Ráda bych model, který má výstup na senzor, když už bude nosit jednu krabičku tak ať nenosí dvě. A zatím jsem pochytila, že senzor Dexcom je o dost lepší než Medtronic, ale osobní zkušenost nemáme, my byly vděčné i za Medtronic, aspoň pár dnů pomohl. Měřil max 5 dnů a spolehlivost +-, občas i 10mmol rozdíl, ale to je myslím tím, že jí to hodně lítá a na to je Medtronic dost citlivý.
Existuje rozumná pumpa s výstupem na Dexcom? A také mě zajímá jaký máte do pumpy inzulín. Říkali mi myslím Novorapid nebo Humalog.
Zaznamenala jsem zde na fóru děti na pumpě, které jsou zároveň permanentně na Dexcomu, moc by mě zajímali zkušenosti a zda máte dvě krabičky nebo to ta vaše pumpa umí obojí.
moc díky

ned 08. kvě 2016 19:28:13

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Nejsem sice dítě,mám už něco přes rok IP minimedku 640 a zkoušel jsem nedávno být na senzoru.Vydržel téměř 20dní a měřil po celou dobu téměř přesně(do cca +-2).Samozřejmostí je,že tato IP "žere" i senzor,takže není potřeba žádné další vybavení. Tato IP má i další věci,které dokáží kontrolovat,vyhodnocovat situace,které ostatní nezvládají.

pon 09. kvě 2016 7:55:46

Odpovědět s citací
Luboši děkuji za odpověď. Ale já jsem myslela, že minimed nemá výstup pro senzor, že by musela mít dvě krabičky
a těch 20 dnů se senzorem Medtronic mě docela překvapuje, možná je to tím, že máš stabilní glykémie, dceři teď vydržel 7 dnů a měřil jak kdy, ale přičítám to jejím hodně kolísajícím glykémiím

čtv 12. kvě 2016 9:26:04

Odpovědět s citací
ahoj daku, tvůj syn má Animas Vibe + Dexcom? Nevím zda existuje jiné řešení když potřebuji, aby měla senzor, který pumpa čte a ona přitom vidí trendy, Dexcom se mi zdá pro ni vhodnější z toho důvodu, že prý není tak ciltivý na výkyvy gly jako Medtronic a kamarádka jí ho také doporučila, používá ho dlouhodobě, což samozřejmě nevylučuje, že někomu poslouží dobře i medtronic, ale nám dělá občas psí kusy

čtv 12. kvě 2016 9:40:25

Odpovědět s citací
Peto-právě že glymči nebyly moc stabilní-spíš Vysoké Tatry

čtv 12. kvě 2016 14:41:50

Odpovědět s citací
Luboši, to nechápu. Jednak jsem myslela, že zrovna ty to kočíruješ docela dobře. A také jsem si dělala naděje, že dospělí to mají stabilnější, protože už na ně neútočí taková spousta pohlavních a jiných hormonů jako na ty naše puberťáky, taky většinou již mají nějak nastavený život, mohou si lépe regulovat míru stresu (není potřeba zvládnout vše, že :-)), u nás je to škola, dospívání, růst a pořád dokola
a když už konečně toho našeho tvrdohlavce a strašpytla přesvědčím, že situace je vážná a musíme s tím něco dělat a to tak, že ne jen bezmocně sledovat kam se ty glymči řítí (včera jsme měřili asi 11x, den držela dobře, ale stejně přes noc naprd), my to prostě nejsme schopny dát bez kontinuálního měření (minulý senzor skutečně pomohl) a citlivějšího dávkování, tak mi diadr řekne, že nám pumpu stejně nedá, skoro to vypadá jako by to musela platit ona a ne z pojištění, které přes dvacet let solíme s manželem jako zaměstnanci do společné pokladny, aniž bychom z toho něco čerpali, fakt mě tenhle stát už přestává bavit
za 10, 20 let bude pojišťovna plakat jaktože jsme lépe nepředcházeli komplikacím a já asi vezmu granát a půjdu tam to stádo pitomců zabít, problém je, že už tam budou sedět jiní jedinci bez špetky osobní a společenské zodpovědnosti schovávající se za paragrafy a předpisy

pát 13. kvě 2016 9:35:19

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Peto, přeju, abyste pumpu dostali, myslím, že dcera je vhodný kandidát. Vy chodíte do malé ordinace, že s tím má vaše doktorka problém? Ve větších centrech s tím většinou problém není.
Ale jak jsi přišla na to, že s manželem nic nečerpáte? Vy osobně možná ne, ale za rodinu asi čerpáte, když máte diabetické dítě. Ono to i bez pumpy není úplně zanedbatelná částka.

pát 13. kvě 2016 10:12:30

Odpovědět s citací
Peto,mezi vychytávky u Minimedu 640 patří tř. i to,že je k ní daný i glukáč,který bezdrátově přenáší glymči do pumpy a když na senzoru zvolíš možnost automatické kalibrace-tak senzor kalibruje vždy,jak se změříš.Taky IP sama zastaví přísun bazálu při prudkém poklesu glymči(při její stabilizaci ho pak zas sama obnoví)-při použití senzoru.
Co se týče té stabilizace-mám DM už 28let.Bylo mi 6O a nemám zásadní komplikace,Nejsem shnilý se nažrat(t.j.,sním cokoliv,ale nepřecpávám se).Ty výkyvy jsou způsobený tím,že jsem dost labilní(2dny nejsou stejné,co platilo dnes,nemusí platit zítra)a často makávám na zahradě,to pak večer a v noci jdu dolů-a tak raději sním oplatek nebo něco takového-takže určitě nejsem vzor všech cností-ale obyčejně a spokojeně žiju.Jsem v pohodě.

pát 13. kvě 2016 12:20:49

Odpovědět s citací
Ahoj Lído, já vím, že inzulíny jsou docela drahé, je to parádní byznys. Do doby před třemi roky to bylo z hlediska ZP výrazně v náš neprospěch (s výjimkou povinného očkování, které také něco stojí), i když bych dala hodně, aby to tak bylo i nadále, klidně ať čerpají ti, kteří jsou natolik líní, že mají raději DM2 než aby zhubli (jasně, ne pro všechny je to řešení, jsou i štíhlí DM 2, ale když se podíváš okolo sebe v ČR tak potenciál je vysoký).
A i když věřím, že někdo by rád Nobelovku za řešení DM1 tak pořád obchodní důvody možná budou tím, proč se velké farma firmy nehrnou do větší podpory tohoto výzkumu. Víš kolik lidí by přišlo o 100tisícové platy? Představ si, že by se výrazně snížila potřeba inzulínu, protože na jeho místo nastoupí nanotechnologie s živými beta buňkami. Možná je to utopie nebo novinářská kachna nebo možná také naděje pro naše krásná a schopná děcka.

ned 15. kvě 2016 7:59:21

Odpovědět s citací
Peto, věřím, že některé farmaceutické firmy by tratily, kdyby už nebyl potřeba inzulín. Ale za prvné, budou zase jiné léky a hlavně ten výzkum, ve který všichni v hloubi duše doufáme, se dělá jinde. Na lékařských a přírodovědeckých fakultách, v různých ústavech, které nejsou zrovna farmaceutické a tak podobně. Nevěřím, že zase tyhle výzkumné týmy by nechtěly být slavné a zároveň velice komerčně úspěšné, což by zaručeně byly, kdyby něco takového dokázali vyvinout. Nevím, jestli to dokážou a jestli to dokážou dost včas pro naše děti, ale nevěřím, že někdo to má někde vyvinuté a nepouští to dál jen proto, aby ty farmaceutické firmy, které vyrábějí inzulín, nepřišly o část svých zisků.

ned 15. kvě 2016 15:05:32

Odpovědět s citací
To jsme si nerozuměly, vyvinuté do té míry, aby se to mohlo nasadit u pacientů to jistě není a sebevětší farma firmy by to nemohly blokovat, aspoň doufám. Jde spíš o to, že ze svých miliardových zisků z prodeje inzulínu nebudou ukrajovat na podporu výzkumu, který je obrovsky drahý a který by třeba přinesl jednorázové nebo významně levnější řešení pro řadu diabetiků. Vždyť jsou to jistí zákazníci - kdo to dneska má, že?

ned 15. kvě 2016 15:35:08

Odpovědět s citací
Tak jisté zákazníky v tom smyslu, že vyrábí zboží, které někdo určitě potřebuje, má kdekdo. Třeba enegetici, potravináři, výrobci bot a oblečení a plno dalších. Ti mají jako zákazníka každého. Ale taky mají větší konkurenci. Čím složitější výrobek pro menší skupinu spotřebitelů, tím je menší pravděpodobnost, že se to pokusí vyrábět někdo jiný. Proto jsou třeba tak předražené inzulínové pumpy a hlavně ten spotřební materiál k nim, nikomu se nevyplatí se do toho začít cpát s nižší cenovou nabídkou.

Ale konkrétně inzulín přece nevyrábí jen jedna firma, myslím že i v u nás jsou dostupné inzulíny nejméně od tří různých firem. Takže nějaká konkurence tam taky je. A určitě by byla zatraceně velká konkurenční výhoda přijít jako první s něčím, co by jinak a lépe řešilo cukrovku. Jenže ten výzkum už asi nepůjde směrem vývoje nových léků, takže něco nového asi nepřinesou farmaceutické firmy. Ani kdyby chtěly.

pon 16. kvě 2016 9:53:33

Odpovědět s citací
Dnes jsem o tom mluvila s lidmi z farma byznysu. A představ si, že tam pracují takové hyeny, že proto, aby měli ještě větší platy a prémie, je jim úplně jedno, že diabetem trpí už malé děti. Pro ně jsou zákazníky a čím více tím lépe. Trvám na tom, že jednorázové řešení není ve srovnání s pravidelným odběrem komerčně zajímavé (a jasně že to dělají jiné firmy). Pouze pro těch pár vědců, kteří chtějí Nobelovku nebo někoho nemocného znají a chtějí pomoct, i taková motivace určitě existuje, tak jim držme palce.
A pumpa určitě není až tak drahá ve srovnání s náklady na dialýzu, tam je to přes milion ročně, takže se každé pojišťovně zaplatit pumpu vyplatí. Ale je to hrozně smutné.

pon 16. kvě 2016 22:12:32

Odpovědět s citací
Tak to že sama uznáváš, že ten výzkum, co nás zajímá, dělají jiné firmy, je pro nás naděje, že ani farma byznys jim to těžko překazí:-)

Upřímně řečeno, vůbec si nemyslím, že by se pojišťovně finančně vyplatilo zaplatit každému pumpu. Spousta lidí není schopná pochopit ani režim na perech a samotná pumpa jim v hlavě nerosvítí. Náš Martin hodně dlouho pumpu nechtěl a argument proti byl i ten, že měl v rámci ordinace GH lepší než velká část pumpařů. My jsme chodili do dia centra, kde byla velice obětavá paní doktorka, která nelitovala námahy, aby pro děti sehnala to nejlepší, co bylo k dispozici. Například už v roce 1993, když jsme tam začínali, tak měly všechny děti glukometr a zhruba tolik proužků, co je dnes. Ještě o dva roky později to v lázních v Karlových Varech uváděli jako kdovíjakou výhodu a pokrok, že se u nich můžou děti měřit 3x denně.

Mimochodem, i když se rozhodně nedá ve zdravotnictví všechno převádět na peníze, tak by mě zajímalo, jestli existuje nějaká studia, která by srovnávala výskyt pozdních komplikací a tím pádem náklady na diabetiky s pumpou a bez pumpy v nějakém dlouhodobém horizontu.

úte 17. kvě 2016 7:05:29

Odpovědět s citací
pozdní komplikace prý těsně korelují s kompenzací zejména v prvních letech (to nevím proč), ale jinak bych souvislost očekávala :-))
navíc všichni docenti, přescenti i mudři dnes již většinou souhlasí s tím, že měřit 3 - 5 - 8 denně není dostačující pro všechny, studie, kterou jsem četla doporučuje monitoraci 70% času
ale věřím, že existují i děti, které zvládnou dobrou kompenzaci se třemi měřeními denně, proč ne, to jim moc přeji, ale pak je tu maminka, která měřila i 20x a teď platí Dexcomy

problém je v tom, že ne každý na to má peníze i když to potřebuje a pak jeho pozdní komplikace stejně zaplatí všichni, možná my tady, pokud se shodneme, bychom měli začít vyvíjet tlak na legislativu, ZP atd. protože o našich dětech nerozhodují lékaři, kteří jsou odborníci, ale poslanci, kteří mohou mít "vystudovanou ZŠ" nebo právníci, o jejichž morálce nemám valné mínění, ale každopádně jsou to lidé, kteří i bez zlé vůle o této problematice vědí dost málo

dcery se ve škole učitelka biologie ptala zda si píchá inzulin do prstu, myslíte si, že jsou na tom naši zákonodárci lépe :-))

úte 17. kvě 2016 9:26:23

Odpovědět s citací
Tak pokud jde o měření, tak už možnost měřit několikrát denně považuju za úplně zásadní vymoženost proti dřívějšku. Natož to kontinuální měření. Zvlášť u dítěte. Já jsem byla hrozně ráda, že když už nás ta nemoc postihla, tak už jsme bez glukometru nemuseli být ani den. Přitom jen pár let před tím tu nebyly glukometry vůbec dostupné. Např. těhotné diabetičky kvůli tomu musely být skoro celé těhotenství v nemocnici, aby jim mohli dělat několikrát týdně velký profil. S jednou jsem jako těhotná ležela, bylo to v roce 1989.

Pokud jde o tu korelaci komplikací a kompenzace v prvních letech, já jsem naopak slyšela, že děti jsou svým způsobem odolnější proti pozdním komplikacím než dospělí, asi proto, že ještě mají velké regenerační schopnosti. Skoro bych tomu i věřila, znám docela dost diabetiků od dětství, kteří neměli první roky kompenzaci zrovna ideální a přesto komplikace nemají. Určitě je to dané i geneticky, ale když vezmu, jak rychle se rozvíjejí komplikace u starších pacientů s DM2, tak to by ty děti nemohly dožít ve zdraví ani dospělosti a tak to naštěstí opravdu není.

No, musíme doufat, že naše děti mají ten dobrý genetický základ a že se třeba ještě ve zdraví dožijí nějakého opravdu významného pokroku v léčbě.

úte 17. kvě 2016 10:18:03

Odpovědět s citací
Lído,
nevím jestli je správné slovo odolnější, ale je pravda, že v dětství jsou diabetici opravdu víc chráněni proti
komplikacím, proto také u dětských diabetiků nejsou nastaveny tak přísné podmínky jako u dospělých.
Nám to vysvětloval profesor ke kterému jsme jezdili v dětství na diabetologii, prali jsme se s naším labilním diabetem
dost dlouho, tak nás utěšoval.
Když jsme přešli na dospělou diabetologii, tak už nám hned řekli, že to berou přísněji, pereme se stále, glykovaný kolem 6,
pouze jednou, když měla dcera téměř měsíc senzor, tak byl krásný 4,8.
Je pravda, že už nejsou takové kontraregulace jako v dětství, hormony už snad také neblbnou, ale zase je o hodně větší
nepravidelný režim a nervy.

úte 17. kvě 2016 14:29:58

Odpovědět s citací
Díky Růženo, myslím, že u dospělého dlouholetého diabetika rozdíl 1,2 mmol díky senzoru je krásný výsledek a 4,8 je lepší než 6
tak snad děti víc vydrží, i když u dcery se mi to teď tedy nezdálo, už ty vyšší snáší fakt špatně, proto jsme se trochu zmobilizovali ohledně pumpy a senzoru, v podstatě za hlavní považuji senzor, ale na perech nejde zohlednit, že v noci moc inzu nepotřebuje, takže v podstatě potřebuje jak senzory tak pumpu

úte 17. kvě 2016 20:19:51

Odpovědět s citací
tuší někdo jaké pumpy dávají dětem v Motole? zaslechla jsem fámu, že dávají pouze jeden typ pumpy všem, tak by mě zajímalo kterou nebo zda je to případně nesmysl, díky

pon 30. kvě 2016 21:12:17

Odpovědět s citací
ahoj, nedá mi to neudělat zde trochu cholesterolové osvěty :-))
jsem z rodiny, kde je dědičně tendence k vyššímu cholesterolu, ale zase ne, že bychom měli všichni přes 8 jako základ, ale s věkem k té osmičce míříme, i když jsme převážně štíhlí
děda celý život nejedl vejce a matka si nechává srážet cholesterol statiny,
bohužel jí také napadlo těsně po revoluci, že nás bude živit margaríny, nejen že ušetří, ale ještě je to prý zdravé (haha tansmastné kyseliny, že, ale to tehdy netušili ani odborníci)
takže věk okolo 40, cholesterol 5,9 a co řekne váš praktik - budeme papat léky, protože jinak si uženete infarkt
tak jsem udělala přesně opačné, žádná dieta, žádné statiny - ale máslo, ghí, řepkový a olivový olej, tlusté maso, zelený čaj, majonéza
tělo si 3/4 cholesterolu tvoří samo tak co mu nějaký nedodat zvenčí, třeba s tou námahou přestane, že
a ejhle po roce takového obžerství jsem na 4,9, HDL vysoký, TAG tradičně nízký
a totéž dcera, tam je to komplikované kompenzací cukrovky, ale už mi vylezla na 5,1 a poté co jsem jí zvýšila přísun tuku tak je na 4,4 a LDL krásný, HDL též, takže evidentně to jde i u diabetiků
tím chci říct vykašlete se na statiny a hlavně se tím nestresujte, cukrovka úplně stačí, ale i ta je hodně o emocích, což se nám zatím tak úplně nedaří ;-((

pát 17. čer 2016 16:27:31

Odpovědět s citací
Léto budiž pochváleno respektive borůvky, ale pravda že teď nám na glykémie více zabírá pohyb bránice na pěveckém soustředění :-).
No ale chci se poradit se zkušenými. Večer před druhou večeří 23,6 takže jsme se rozhodly standardně inzu a bez druhé večeře, na radu připíchnout rychlý jsme nereflektovali, ráno 6,7 takže to vypadá jako správné rozhodnutí
další den večer s těmi samými dávkami jak inzu tak jídla 9,7 (no asi to nebude jen poměr sacharidy inzulín), prostě se lépe vyspala a druhý den už měla ze soustředění menší nervy, takže 2VJ na 2. večeři, ráno 5,3, takže taky fajn
ale třetí den opět vše stejné, možná jen na večeři ji trochu přecpali takže 15,8 před druhou a co teď? vzaly jsme to středem, takže 1VJ na druhou večeři a standardně dlouhého, čekáte, že ráno pěkná gly? ale ne, noční hypo už v 1 hodinu! naštěstí se probudila a dojedla min 1,5 rychlého cukru a 0,5 VJ polysacharidů, ráno 9,7
tak a teď mi prosím řekněte že to děcko v noci neklesá jako na tobogánu, a to prý má málo dlouhého inzu na noc a měly bychom jí ho narvat všechen večer
předesílám že jinak se drží přes den momentálně pěkně jen ta noc je pro nás velký ořech
udělaly jsme v našich reakcích na dané gly něco zásadně blbě?

stř 24. srp 2016 12:08:40

Odpovědět s citací
dnes mi říkala kamarádka, že holčičce při záchytu dali celkově 80j inzu, byla jsem trochu v šoku, myslela jsem, že bolus na jídlo 21 jednotek na 6 VJ nemá nikdo, ale prý to tak mají, nepřijde vám to extrémní? má tady někdo 3j. na 1 VJ (včetně svačiny)?
co jsem si četla ostatní příspěvky tak mi přišlo, že obvykle tak 1-2j na 1VJ

sob 03. zář 2016 21:17:17

Odpovědět s citací
Peta, 80 jednotiek inzulínu pri záchyte diabetu môže byť úplne v poriadku. Z toho čo si napísala nie je zrejmé ani o aký typ diabetu ide a ani to akú účinnosť inzulínu táto holčina momentálne má...

Časom sa jej stav môže upraviť, citlivosť na inzulín zvýšiť a jeho dávky pôjdu pochopiteľne dolu.

ned 04. zář 2016 3:56:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Odpovědět s citací
Četla jsem příspěvek PavlyB že úderem 17 nastal u dcery relativní klid a pocítila trochu naději :-). V necelých 15 je to pořád ještě nestabilní, ale máme zvýšené hlavně bolusy a pořád naše divné schéma - Lantus večer 11 a ráno 9 a docela to funguje, má 47j inzu na 44 kg váhy, horší poměr než bývá na pumpě, což mi vadí pouze kvůli přídavné chemii, jako plus vidím to, že není stále připojena k nějakému přístroji. Glykovaný šel na perech na 68 (pro nás posun dolů :-), což už se dá srovnat i s některými stejně starými pumpaři a navíc přibrala. Výkyvy samozřejmě jsou, horší je také to, že hypa jsou častější a navíc je nepozná, je jí špatně, myslí si, že z hyper a naměří 2,9. Trocha naděje nám kyne od Dexcomu i když 100% času to nosit nevydrží. Minule se jí z břicha odlepil osmý den a bohužel měl docela výkyvy v měření, ale vzpomínám si, že první enlite byl naprostá katastrofa, asi se musí nějak sžít :-). Na ruku si to dávat nechce, prý se blbí spolužáci neustále ptají co to tam má. Ale nastal trochu posun, píchá si přímo ve třídě, už se asi nestydí.

úte 15. lis 2016 18:39:12

Odpovědět s citací
jsem moc rada, ze se dari lip, u nas jsou take novinky, jsme mesic na pumpe, prumerna gly ze senzoru je 8.8, musim ale rict, ze se tomu strasne venuju, az nezdrave, v noci hlidam a snazim se vylepsit gly, nejvic ulitava dopoledne, uplne to pod kontrolou nemame, nekdy fakt netusim co se deje a hlavne musim porad menit nastaveni, pasma, sach bolusy, kdyby nemel problem s ledvinami uz ted v 10 letech tak bych do toho asi nesla
dost to syna obtezuje jak mu porad visim u pasu, mame minimed a enlite sensory, ted uz ho ma 3.tyden, odchylka ted uz tak 1.5, ale nemam dalsi, cekame na dodavku

stř 16. lis 2016 15:48:22

Jméno: Dáša
Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,
mám DIA II a užívám Lantus v 18 hod. 45j, a rychlý insulin KWIKPen 8-8-10. Strašně mně začalo svědět tělo a to je k nevydžení....ušní boltce, šíje, kolem kotníků, na břiše. Bez ZODACU nebo ZIRTECU nedám ani ránu abych mohla normálně jít do práce. A to beru každý den. Myslela jsem , že to přejde, ale nepřešlo. Taky se mi vyskytnul problém s chůzí...bolí mně kolem levého kotníku a bolí klouby palců na obou rukách, mám stuhlé svaly. Mám 43 let a chodím jako by mi bylo 70 let.....Všechno toto pozoruji, že nastalo při užívání insulínu. Brala jsem před tím tablety na cukrovku a tyto příznaky jsem neměla. Už jste se s tím prosím někdo setkal. Můžete mi paní doktorko poradit, který insulín mi to vyvolává?
Děkuji

....vytvořeno nové vlákno...INSULIN - alergie a nežádoucí účinky

Naposledy upravil Dáša dne pon 21. lis 2016 14:21:37, celkově upraveno 1

pon 21. lis 2016 11:32:45

Odpovědět s citací
Dášo, proč nezačneš nové vlákno? Tvůj problém přece s předchozí diskusí nijak nesouvisí.

pon 21. lis 2016 12:39:09

Odpovědět s citací
Ahoj domusko,
vážně vám enlity vydrží i třetí týden? To se nám zatím nepodařilo ani na Dexcomu, tam máme rekord 2 týdny, ale i to je dobré. Glykovaný zatím drží na 68, což je na zimu paráda, loni touto dobou byla tak na 90 takže senzory budiž pochváleny. Zajímalo by mě zda i vy ostatní pociťujete tak šíleně když glykémie klesá nebo stoupá, jakýkoliv výkyv se projevuje naprosto šíleným chováním, neumím to popsat, ale např. otravuje psa svojí nebetyčnou láskou a neumí si pomoct, není s ní rozumná řeč, .... Když má stabilní glykémii ať už vysoko či nízko tak se chová vcelku normálně. Z toho usuzuji, že by mohlo jít o vedlejší projev respektive důsledek cukrovky.
Ale aby to nebylo tak pesimistické. Po čtyřech letech cukrovky dosáhla nejlepšího výsledku v beep (bíp) testu z holek ze třídy a to nikdy velká sportovkyně nebyla, je to poprvé co byla v tělocviku v něčem nejlepší s výjimkou uplatnění břišních svalů, které má z tancování dobré. mj. díky senzoru, který měla zrovna připnutý a tak věděla kdy se má dojíst. škoda, že to není ještě menší. Zajímalo by mě jakou máte zkušenost s máčením senzoru ve sprše. Nám bylo řečeno, že s tím může i do bazénu, ale odlepilo se to i při sprchování, tak používáme tejpy a myjeme dost opatrně.

úte 07. úno 2017 22:05:42

Odpovědět s citací
cele tri tydny ne, ale nekdy tech 14 dni jeste pretahneme, syn se myje normalne ve vane, prvni tyden kdy je u dexcom takovy prouzek, ktery drzi plast je to ok, pozdeji po dobiti, kdy ho musim odstrihnout pak jeste dam prouzek dva, odstrihnu omnifix, tejp nesnese
ma pod tim dost vysusenou kuzi, sensor jeste podlepujeme nejakou hydronaplasti, je u baleni
jsme u ozp takze doplacime, prejdeme k vzp
jinak si to bez senzoru nedovedu vubec predstavit, najeli jsme na nej zaroven s pumpou
jsem moc rada ze se vam dari, u nas gh je sice 5.5 ale stale propousti bilkovinu, nikdo nevi proc a biopsie ja na spadnuti, tak asi tak:(
nalady nema, ale je to chlap, to znamena je citove oplostely;) mam jeste dceru, ta je bez cukrovky a vykyvy nalad ma dost velke, ma takove zvlastni euforicke stavy, uz od malicka, kdyz byla mladsi, chovala se nekdy jako by si slehla;)

stř 08. úno 2017 7:55:24

Odpovědět s citací
Ahoj,
GH má krásný :-). Taky se doufám dostaneme na jaře a v létě níž.
Nezkoušeli jste spočítat kolik přijímá bílkovin? Třeba by trochu pomohlo omezení příjmu, možná přijímá více než je v tomto věku nutné. Tabulky jsou jen doporučení. Budeme držet palce.
U nás ty výkyvy nálad kopírují hodně výkyvy glykémie, když je nízko a relativně rovina tak je to úplně jiné dítě. Ale někdy je to fakt psycho.
Ví tady někdo na kolik senzorů je nárok přes pojišťovnu pro děti a s jakými doplatky? Díky

pát 10. úno 2017 13:48:15

Odpovědět s citací
Platnost od 1.9.2016 (číselník VZP 986)
KÓD TYP SENZORU VĚK PRESKRIPCE MAX. CENA/ KUS hrazená VZP ČR
0171671 EnLite 8 - 18 let MAX. 24 KS/ROK 1,201.00 Kč
0171673 EnLite 8 - 18 let MAX. 19 KS/ROK 900.75 Kč
0171675 EnLite 19 a více MAX. 43 KS/ROK 900.75 Kč

1201 100% hrazeno VZP
900.75 Hradí ZP, doplatek pac. 25% (cca 300,-Kč)

prvni radek byl zeleny tech 1 201 a stejne tak predposledni 1201 100% hrazeno VZP byl zeleny
znamena to ze deti u vzp neplati nic a jinde ano a to cca 300 za kus (stejne jako dospeli)
my jsme u ozp a z tohoto duvodu tam koncim

ned 19. úno 2017 17:28:53

Odpovědět s citací
Platnost od 1.10.2016 - malé ZP
PERO +PUMPA KÓD SENZOR VĚK PRESKRIPCE MAX. CENA/ KUS hrazená VZP ČR
0170319 EnLite
8 a více MAX. 37 KS/ROK 75% z ceny EnLite

75% z ceny EnLite t.j.Vaše ZP uhradí cca 900,-Kč/1ks, vy participujete cca 300,-Kč
u malych pojistoven je vyhoda ze senzoru muzes mit vic za tu cenu 300, je tu max 37

ned 19. úno 2017 17:35:15

Odpovědět s citací
ahoj, co děláte když při nastřelování senzoru začne téct krev proudem? paní na lince říkala, že jejich ředitel radí sundat (a vyhodit 650 Kč), ona že se přiklání k tomu senzor zkusit, my jsme nechali nastřelené, senzor fungoval, i když odchylka občas značná, teď jedeme další týden, zatím to vypadá dobře, zajímavé na tom je, že předchozí senzor, který byl píchnut lépe, nám druhý týden vůbec nefungoval zatímco tento snad fungovat bude
původně jsem chtěla napsat o tom jak dcerka báječně běžkuje za pomoci senzoru :-)
zajímavé je, že i když běžkování není zrovna její oblíbená aktivita, glykémie klesají vždy velmi rychle a pořád jenom dojídáme, samozřejmě jsem sundala lantus a pravdou je, že dojídání bylo menší ale bez senzoru to bylo daleko větší drama, teď děvče vybruslí Kasárenskou na Knajpu skoro na jeden zátah a já za ní jen vlaju a nestíhám; ale vážně netuším kolik by musela dostat inzulínu, aby se nebála na snowboard, techniku zvládla dobře, ale jak sebou poprvé sekne, tak se začne tak bát, že už ji na další jízdu nedostaneme ;-(

ned 19. bře 2017 19:04:01

Odpovědět s citací
taky se nam obcas objevuje krev, pokud to neni extremne nepohodlne nechavame, jo jo bezky jsou dobry, clovek muze kdykoli zastavit, u sjezdovek byl dost vysoko, bala jsem se gly srazet a na pohyb to moc nereagovalo, asi jak je mezitim ta lanovka, nebo ten adrenalin tezko rict, kazdopadne u nas gly na horach nic moc, kazdy to ma asi jinak

pon 20. bře 2017 7:47:14
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8