Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Dávkování 
Autor Zpráva

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
vzdycky se mi chce smat, protoze kdyz to nejde ve skole, tak se rekne, hlavne, ze je zdravy(zdrava) a to teda taky ne
ale to je jen takovy vtip
chce to trpelivost, deti nestresovat, ono se to nejak vystribri
nekdy si zoufam, ale ono se neco vhodneho najde, myslim skola a budouci povolani
znamky diky domaci priprave jsou slusne a fakt uz ted oba vedi, ze nic neni zadarmo
ikdyz neni to prijemne pro deti vedet, ze nekdo chvili mrkne a uz vi a jim to chvili trva
ale tak to proste je, nabidnu vzdycky priklad, nekdo se fakt nenarodi pod stastnou hvezdou, jsou horsi nemoci, nehody a nestesti
co skola, to zase neni az tak dulezite
porad se nemuzu vzpamatovat z te letecke tragedie, zabije 150 lidi proste protoze chce a nikdo si nevsimne, ze se neco deje, az je pozde
nejak mi to nejde z hlavy:(

stř 08. dub 2015 12:46:20

Odpovědět s citací
Pokial ste nepodali prihlasku, tak to uz podla mna nepojde.
Zo skusenosti si myslim, ze to v Prahe bez intenzivnej pripravy nejde. U Maxa sa dostali skutocne len tie deti, ktore sa pripravovali. Niezeby ostatne neboli dobre. A tie deti, ktore potom prestupili na "lepsie" jazykove zakladky to tiez nemaju vobec jednoduche...Takze urcite zalezi, z akej zakladnej skoly dieta ide. A tiez, na ake gymnazium. Z jeho skoly sa na Malostransku hlasilo asi 10 deti. Dostali sa len 3. Myslim, ze dalsich 5 skoncilo na inych gymnaziach..tie ale rozne pripravy absolvovali.
Stres na gymply ma, ale urcite by sme nemenili. Hlavne bojuje sam so sebou, s tym, ze sa skutocne musi pripravovat a nie je to veget. Matika je dost narocna na mnozstvo veci, ktore musia za kratku dobu zvladnut. Sama som bola z toho mimo, tak som si zasla za panom profesorom a prisposobujeme tomu pripravu. Je nutne mu stale este pripravit, co ma doma precvicovat, ale lepsi sa to. Uci sa ucit, coz bolo doteraz to, ze rozumel, co si precital, ale to bolo tak vsetko. Tiez disciplina je ina, comu sa musi prisposobit, ale pokroky robi ;-), poznamok za vyrusovanie v ziackej knizke rapidne ubuda..takze ho povzbudzujeme a chvalime, ako to len ide. Pracuje na tom, aby nemal za 3 na vysvedceni. Vypada to dobre :-). Vypadok 2-3 tyzdnov je ale problem..
Ale pre mna je to len zaciatok, prvy rok, casom si to najde svoju stabilnu hladinu. Ale nie je z chlapcov jediny, kto sa s tym takto "trapi". Hlavne su to spoluziaci, ktori maju mimoskolske aktivity, prevazne sportove...

Naprosto suhlasim s Lidou, ze 6 rocne gymnazia su idealnou variantou. Lenze tych je minimum..

stř 08. dub 2015 13:45:29

Odpovědět s citací
tak si to převaluji v hlavě, snad to na té základce ještě dva roky vydrží (jiná varianta už ostatně není, když maminka zaspala), patří mezi ty lepší základky, směle soutěží s těmi horšími gymply, a ti co ho šikanují jsou myslím oba dost charabel takže si s nimi snad poradí, i když slovně tedy ne, ale kdyby došlo na nejhorší tak je snad po 5 letech na karate trochu umravní
a protože chci aby začal chodit na kanoistiku a trochu zmužněl tak asi i ten nápor na gymplu by byl už moc, bude se holt ještě dva roky flákat a pak bude muset docela zamakat aby se dostal na šestileté
úplně super borec to také není, skóre na Pythagoriádu je 13 z 15, lepší byl ale jen chlapec co má diagnostikováno IQ 150 (ten měl 14), vždy se musím smát když si vzpomenu na naše testování v psychoporadně - nám psycholožka v poradně řekla, že je chlapec rozhodně v pásmu průměru, že na nadměrné nadání to nevidí, neumí vůbec zodpovídat otevřené otázky a zamýšlela se zda vlastně není trochu pomalejší :-)); že vymyslel násobení a dělení než šel do školy to ji vůbec nezarazilo, ale možná je to fakt průměr
včera přišel s tím, že bude dnes dopisovat nějaký test z češtiny a co to jsou homonyma a dnes zjistil, že to byla čtvrtletní písemná práce :-)), ale prý to celkem dal, odhaduje za 2 tak doufám, že to nebude za 4 :-)), tak takhle by to na gymplu asi nešlo

stř 08. dub 2015 20:27:13

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Ale šlo. Nedělej si zase moc velké iluze. A když ne, musí na to přijít sám. On zase tak propastný rozdíl mezi učivem na gymplu a na základce není, výhoda gymplu je většinou lepší výuka jazyků a přece jen vyšší laťka pro srovnávání. Ale i tam leckdo proplouvá docela v pohodě.

Pokud jde o to posuzování nadání, to je hrozně složité, často jsou lidi nadprůměrně nadaní v jednom směru a nejvýš průměrně v jiném. A jsou pak nadprůměrní nebo průměrní? A to už nemluvím o sociální inteligenci, ta je taky zatraceně důležitá. Hlavní je asi znát svoje silné stránky i slabiny a snažit se ty slabiny přece jen zlepšit.

čtv 09. dub 2015 6:56:39

Odpovědět s citací
Urcite je vyuka jazykov vyrazne lepsia, ale to je i tym, ze deti, ktore na gymply su, tak su v tomto zdatnejsie. Anglictinu mal v jeho skupine na zakladke katastrofalnu. Hold boli tam deti , ktore viac nevstrebali, takze pi. ucitelka ani nemohla ist rychlejsie..Teraz je Max na gymly v druhej slabsej skupinke - podcenili sme to trochu. Nicmenej i tak je vraj pi. profesorka zufala, ked tam niektori jeho spoluziaci tvoria vety typu "You is" "He do" a podobne...

pát 10. dub 2015 8:00:26

Odpovědět s citací
Tak jestli tohle říkali v září, tak o nic nejde, ty rozdíly se při dobré výuce rychle srovnají. Jestli ale ještě teď v dubnu, tak tam evidentně nemají co dělat. I kdyby v září začínali s angličtinou od nuly.

pát 10. dub 2015 8:12:09

Odpovědět s citací
Bohuzial je to aktualny stav...ale toto nie je jazykove gymnazium, takze ziadne kontrolne prijimacie testy sa nerobili.

pát 10. dub 2015 13:07:27

Odpovědět s citací
Tak to jsou na tom ty gymply v Praze hodně špatně. Rozhodně je z toho vidět, že přijímačky jsou nastavené úplně blbě, když se tam dostávají po nalejvárně děti s podprůměrnou inteligencí. Protože ani děti s průměrnou inteligencí na obyčejné ZŠ by neměly po půl roce výuky jazyka dělat takovéhle chyby.
Taky ještě může být mimořádně špatná ta učitelka, ale to se mi skoro nezdá.

sob 11. dub 2015 10:02:49

Odpovědět s citací
Dnes ráno gly 8,1, což by bylo celkem pěkné, kdyby jí ovšem nebylo zároveň špatně. Večer před druhou večeří 18,3, tak pamětliva Lubošových připomínek o nežraní na vysokou gly a domluvy s diadr dávám pouze 1,5 VJ. Když se mi ráno vzbudí s vyšší gly tak je v pohodě. Lantus nyní máme pořád ještě o trochu více ráno, ale snažíme se zvýšit večerní dávku takže ráno 10,5j a večer 7,5j. Jenže to asi stejně není dobře. Prosím napište mi někdo kdo aplikuje Lantus 2x denně jaké máte zkušenosti. Bolusy na jídlo máme nastavené dobře, ale ten bazál se nám nějak nedaří. Puberta v plném proudu, potřebuje přibírat, inzulín má v podstatě 1:1 ale v moči pořád cukr. A také jak jsem začala snižovat ranní Lantus tak leze nahoru před večeří, i když v případě těch hormonů asi čert ví proč.

úte 19. kvě 2015 8:03:54

Odpovědět s citací
Nezaregistrovala som za tych skoro 7 rokov, zeby mal niekto u dietata
taky divny davkovaci rezim s 2 davkami lantusu. Ale riadis si to i tak sama. Pokial jej vsak budes uberat jedlo, nepriberie. Nepribera tiez preto , lebo je dekompenzovana. Lubos sice tvrdi nejest na vysoku ale to su radsej rady cloveka ked ta vysoka je "z prejedenia". U deti v takej situacii qko vy je tento postup blbost, ked sa casto opakuje. Tie vysoke nie su sposobene prejedenim ale spatnym nastavenim.

stř 20. kvě 2015 7:52:30

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Daku-poněkud se pleteš.V tomto případě je jedno,zda-li je hyper z jídla,či jde o kontra.

stř 20. kvě 2015 17:40:49

Odpovědět s citací
Souhlas stím,že jde o špatné nastavení.Když ale dojídáš-tak se ještě více dekompenzuješ

stř 20. kvě 2015 17:56:59

Odpovědět s citací
luboš píše:
Daku-poněkud se pleteš.V tomto případě je jedno,zda-li je hyper z jídla,či jde o kontra.

To teda v žádném případě. Hyper z přežrání nebo ze zapomenutého inzulínu se bez problémů napraví přidáním inzulínu a případným snížením jídla. U kontraregulačního hyper to neplatí. To se chová nevyzpytatelně a často na něj zaberou zdánlivě nesmyslné postupy. Aspoň u našeho Martina to takto fungovalo celé dětství a mládí, teď už nemám přehled. Ale tohle vlákno je o dětech.

čtv 21. kvě 2015 6:42:49

Odpovědět s citací
Presne tak, u kontraregulacni hyper je jedno,jestli to dite ji nebo ne. Stoji si na sve hyper hladine, a nic nepomoze, pokud to "neodejde" samo. Takze je jedno jestli ji nebo ne, davka prevazne pokryje prijate sacharidy.Nesetkala jsem se s tim, aby lezl syn nahoru v takove situaci. Ak mas dite 6-8 hodin pres 15 , tak bych te chtela videt, ze mu nedas jidlo, musi fungovat, prinejmensim chodit do skoly...nesmi hladovet. Ma toho dost, ze mu je z vysoke spatne...
Ad davky - to je podle mne individualni, obcas pomuze navysit davku o aspon 50 % a "prostouchnout to" ale to musis kontrolovat, aby ti dite nebylo do hodiny v hypo a jses v tom znovu. Pak presne naopak, znizit davky, "detoxifikovat telo"..uz tady bylo vlakno, kde byl postup- u dospelych, ze takto resili vysoke - pomale postupne hladoveni, az to samo zacalo klesat...ale musi to byt pomale...to bych chtela videt u decka..
Zaklad je se dostat do stavu, kdy udrzujes par dni glykemie uplene vyrovnane, napr. na 12. Pak to pomaly muzes zacit stelovat, ale pomaly, jelikoz ti samozrejme zacne stoupat citlivost..
A to jiz nemluvim o rustu - to by syn v posledni dobe hladovel co 2-3 tyden. To ale navysujeme davky inzulinu...
Od kdy se snazime to takto delat, zacal vic rust i pribirat...

pon 25. kvě 2015 10:09:23

Odpovědět s citací
tak jsem z toho zase jelen, dcera na senzoru 3 zuby nahoru a dolů za noc a paní doktorka naprosto klidně komentuje, že to senzor neměřil, to že přece vím sama, že glykémie takto nelítá, že se přece drží vždy v rovině, která může mírně klesat
vážně si to tady všichni myslí? Růžena přece psala, že dcera měla za noc i tři propady a že jim to nakonec uvěřili
takže po večeři má mít gly 8 a ráno se vzbudit s 9, to je ideál, ke kterému máme mířit, a bylo to myšleno tak, že má celou noc rovinu a ráno je tam malinká chybka glukometru takže to není tak, že by bez dalšího jídla a s inzulínem šla nahoru, ale dle této teorie zůstává na svém celou noc (přihlaste se prosím kdo to takto má)
průser je jen v tom, že ona jde za noc dolů běžně o 8 mmol a v tom tedy fakt není výjimka (kamarádka to hlídá každou noc) a když uvažuji jestli náhodou Lantusu nemá moc, že by třeba stačilo míň, že by tolik neklesala tak naopak dostanu pokyn aby dostala večer Lantusu víc (ona je totiž dle senzoru neustále nahoře a i měření to potvrzují, ale teď dva dny na školním výletě, kdy bych čekala tak o 10 víc tak naopak si drží krásnou desítku celou dobu, se stejnými dávkami a více jídlem, proč??

mně je tedy divné, že jde nahoru bez jakéhokoliv zásahu, to jsme nedokrmovaly, spala jsem, ale mám dojem, že to tak být může, možná to má nastavené tak, že když se propadne tak tělo zareaguje a dosype tam cukr z jater dokud má, ona tedy dle senzoru nebyla vyloženě v hypu, ale vzhledem k tomu, že jí senzor měří velmi velmi od oka tak nevím
máte to někdo také tak, že nejpozději 3.-4. den vám senzor začne měřit i s rozdílem 8 mmol? a jestli správně ukazuje pokles nebo vzestup si také nejsem jistá
fakt nechápu co to má dcerka za tělní tekutiny, netušíte někdo na jakém principu to měří? ona má bezlepkovou dietu a často zásaditou moč, tak jestli má v těle něco jinak oproti většině, které senzor měří i 7 a více dnů vcelku spolehlivě (aspoň takový jsem zde získala dojem)

sob 13. čer 2015 19:42:03

Odpovědět s citací
Peta, o nekterych aspektech jsme jiz tady diskutovali (vcetne davkovani, ktere mate). Ohledem senzoru zkus prolistovat starsi vlakna...

pon 15. čer 2015 8:14:30

Odpovědět s citací
Peto,u senzoru dost záleží na tom,kdy se zrovna kalibruješ,co dělá v ten okamžik glymča.Jestli mírně stoupá,nebo rapidně rychle,či naopak klesá(a jak) nebo je stálá.Při změnách glymči je úplně "normální",že senzor pak měří "podle plotu"-uvědom si,že je to jen blbý přístroj,který případný nepřesnosti sčítá a pak si tvrdošíjně trvá na své pravdě.
Jinak,hodnoty měří z mezibuněčné tekutiny a ne z krve.Proto má i to zpoždění proti reálu.

pon 15. čer 2015 17:43:26

Odpovědět s citací
Lubos hovori o Enlitoch. Dexcom toto nema.

úte 16. čer 2015 7:25:53

Odpovědět s citací
naše zkušenost s jídlem versus glykémie (hlavně pro Luboše, který doporučuje nedat najíst když je dítě vysoko :-)):
včera dcera před večeří 29!!! nacpala se třešněmi, tak jsem usoudila, že vyzkouším Lubošovo doporučení, píchli jsme jako obvykle 5,5j Act a s odstupem dali 2VJ (rýže + maso), před druhou večeří už byla na 17 (dostala 16 g sacharidů mléčná kaše a zbytek do 2 VJ třešně) a dávku Lantusu, pořád jsem si říkala, že je dost vysoko i když ten pokles se mi tak úplně nelíbil, kopeček to nebyl, jenže na 29 dělat kopeček je fakt asi blbost, no ale píšu to proto, že ráno měla 5,6 a nic moc jí tedy nebylo
tím chci jen říct, že nežrat na vysokou gly také nemusí být optimální, protože takovýto sešup (i pokud se vyhnula nočnímu hypu, což si ale jistá nejsem) myslím dá tělu zabrat
ale opět se potvrzuje, že pokud je hyper z přežrání tak to regulovat jde lépe než kontra
nám totiž takováto strategie nezabírá, ale možná když je hyper z třešní tak inzu funguje lépe (nedělám si tak úplně srandu, na sladké jí vždy funguje lépe)

pon 22. čer 2015 19:10:41

Odpovědět s citací
tak nevím co funguje více, zda blížící se prázdniny, 0,5j Lantusu navíc (tomu nevěřím, diadr říkala, že při dávce 17j Lantusu je 0,5j navíc zanedbatelná, takže že bychom v průměru klesly z 15 na 7 to asi nebude vlivem té půlky) nebo hematitový náramek (prý to DM2 snižuje gly až o 7mmol), možná to bude konečně správné místo na píchání Lantusu, horní kvadrant zadečku nám tedy opravdu nefungoval a to nám ho ukazovala sestra na diabetologii, ale v Abecedě diabetu je zakresleno místo spíše nad zadečkem takže jsme zkusili tam a šla výrazně dolů, možná to není inzulinorezistence, ale blbé místo - máte někdo zkušenost s pícháním do svalu? - kožná řasu jí tedy na zadku neudělám ani při nejlepší vůli, zdálo se mi že malinko tuku by tam mohlo být ale tu 1mm tenkou vrstvu jsme zřejmě vždy propíchli až do svalu, každopádně dnes se mi tedy opravdu nezadařilo píchnout dobře, část mi vytekla, čekala jsem průser, ale naopak měla dvě skorohypa, která dojídala; jo s hubeňoury je problém, není nad tlusťoučkého diabetika :-)) takových chlapců jsem viděla v lázních vícero a inzulin jim fungoval perfektně, ale snad se nám také začne dařit lépe

ned 28. čer 2015 18:50:16

Odpovědět s citací
prázdniny jako na houpačce, po poklesu začátkem prázdnin jsme raději snižovali inzulín, ale už ho máme zpět a pořád vysoko, raději kontrolujeme i moč, ketony naštěstí ne, ale nedaří se srazit, v noci jde po noční dávce Lantusu i o 15 mmol dolů, ale během dne zase vyskočí

každopádně jsem si říkala, že musím napsat povzbuzení ostatním maminám stran sportu útlé dia holčičky, která evidentně vydrží všechno co chce, ale běda jak něco nechce :-))
v jednom dni dva výstupy do velkých kopců pak relax v bazénu a noční bojovka v neznámém terénu 8 km kam rodiče neposlali 16ti letého kluka, aby se mu něco nestalo :-)) - no trnula jsem také, ale nemocnou a izolovanou z ní dělat nechci
pěkné prázdniny

pon 03. srp 2015 19:46:37

Odpovědět s citací
Peto,
bodejť by ji přes den nevyskočila glykémie nahoru, když má v noci takový sešup o 15 mmol dolů.
A to už tady známe, že někteří děti diabetici zvládají sport lépe než děti zdraví.
Ale není to jenom o dětech, ale všeobecně o lidech, ten kdo má rád pohyb a sport, může být zdravý nebo nemocný
tak vše zvládne.

úte 04. srp 2015 6:55:42

Odpovědět s citací
Ruzeno, to jsme tady psaly jiz nekolikrat..
Jak se vam vede? Hraje Hanka jeste? Syn ted asi prechazi do ligoveho tymu, tak jsem zvedava, jak to bude vypadat. Ale bez senzoru a striktniho dodrzovani vyrovnanych glykemii to u nas nejde... zadne poklesy pres 15 za noc...to bychom skoncili ve 20 nejspise na transfuzi ledvin z jeho nestabilinim diabetem...i nase pani doktorka skonstatovala, ze zatim nejde nastavit davky a tim bohuzel ani bolus wizard.

úte 04. srp 2015 9:21:51

Odpovědět s citací
Ahoj Daku,
daří se nám celkem fajn, samo sebou, že Hanka stále basket hraje, teď pojedou na 10 dní na soustředění.
Syn to zvládne, oni ty děti co mají diabetes, tak si myslím, že jsou více disciplinovanější a také si dokazují, že i s nemocí jde vše zvládnout, což je u nich obdivuhodné. Akorát musejí víc nad vším přemýšlet.
To si také představ, že manžel zažal vypomáhat s tréninkem fotbalu B skupiny chlapů a Hanka mu v tom pomáhá,
takže po, st, pá svoje tréninky na basket, út, čt tréninky fotbalu, prý nejsou běhavý, tak jim musí ukázat jak to jde.
Manžel říká, že to takhle nejde, oni to neudýchají, to by je prý odrovnala.
Ještě do toho chodí na brigády do Alberta, tak toho má nad hlavu.
No ono ji to koncem září skončí, až nastoupí na VŠ.

úte 04. srp 2015 12:59:44

Odpovědět s citací
nějak nevím co s těmi jejími nočními poklesy, není to úplně každou noc, ale je to špatné
ve 20:16 měla 24,0, ve 23:12 měla 16,8 a ve 3:00 měla 13 a ráno 11,1, dlouho jí najíždí Actrapid - klidně bych jí ho mohla dávat s odstupem 45 minut, aby se jí to po jídle tak moc nezvedlo

v NHL byl prý hokejista s diabetem, docela se divím, že to šlo, je to hodně dynamický sport, v lázních tvrdila edukační sestra, že u prvoligového fotbalisty se to nastavit nepodařilo, ale zřejmě někdy jde všechno, tak budeme držet palce

pát 07. srp 2015 21:08:40

Odpovědět s citací
Mladý taky skoro každou noc sjíždí,je jedno jestli si pichne 15,16,17 nebo 18 lantusu,do dvou hodin má tak o sedum mmol.míň.Už s tim počítá takže míň jak 13 před spaním mít nemůže.Jo v NHL je více hokejistů s diabetem,vždycky mě to tak povzbudí,že když to zvládají oni tak proč by mladý neměl zvládat juniorskou ligu.

sob 08. srp 2015 12:24:49

Odpovědět s citací
Peťo,
to víš, že se dá s diabetem hrát vrcholový sport, všechno jde, když se chce.
Dcera hraje 2 ligu žen v basketbale, když byla dorostenka tak hrála 1 ligu, dokonce si zahrála i v extralize, viděli jsme ji v televizi, když hráli zápas v Brně, slzela jsem, byla jsem na ni moc pyšná, co vše zvládá, ale musela to podepsat až v Trutnově a to bylo z Poděbrad daleko prostě to nešlo, a to ještě ke všemu má k DM1 i JIA a zvládá to. Ale máme pumpu, tak se odpojuje.
Když jsme byli v lázních tak nám říkali, že spousta dětí jak dostane DM, tak se bojí, hlavně rodiče a přestanou sportovat. Sama jsem to viděla, byli tam s námi dvě holčiny s matkami
a nesměli téměř ani popoběhnout, aby neměli hypo.

stř 12. srp 2015 14:46:50

Odpovědět s citací
Peťo,
to víš, že se dá s diabetem hrát vrcholový sport, všechno jde, když se chce.
Dcera hraje 2 ligu žen v basketbale, když byla dorostenka tak hrála 1 ligu, dokonce si zahrála i v extralize, viděli jsme ji v televizi, když hráli zápas v Brně, slzela jsem, byla jsem na ni moc pyšná, co vše zvládá, ale musela to podepsat až v Trutnově a to bylo z Poděbrad daleko prostě to nešlo, a to ještě ke všemu má k DM1 i JIA a zvládá to. Ale máme pumpu, tak se odpojuje.
Když jsme byli v lázních tak nám říkali, že spousta dětí jak dostane DM, tak se bojí, hlavně rodiče a přestanou sportovat. Sama jsem to viděla, byli tam s námi dvě holčiny s matkami
a nesměli téměř ani popoběhnout, aby neměli hypo.

stř 12. srp 2015 14:46:50

Odpovědět s citací
Růžo, myslím, že tohle je moc důležité pro rodiče dětí, kteří mají diabetes čerstvě a hroutí se jim svět, tak ať se dceři i nadále daří
myslím, že není třeba sportovat zrovna vrcholově, ale sportovat určitě, Madla je křehule (BMI stále pod 13, to kdyby se někdo chtěl vymlouvat, že má křehké dítě :-))) ale honíme ji na běžkách, snowboardu, kole, plave lépe než někteří kluci, ona bude spíš kavárenský typ - raději zpívá, hraje na klavír a tancuje, ale má smůlu na rodiče :-))

pon 17. srp 2015 20:57:51

Odpovědět s citací
Peťo,
dcera v 10 letech přijala diabetes celkem dobře, hlavně, že mohla sportovat, je to pro ni moc důležité, prostě sport miluje a basket hraje od 6 let, takže si to bez něho nedokáže představit.
Pak přišel JIA a to basket nedoporučovali, ona také jednu dobu měla velké bolesti a dost velké problémy, takže stále v nemocnici.
Řekla, že bez basketu nechce žít, prozatím jsme se s lékaři domluvili, že ji tedy necháme a ona vše zvládala, biologická léčba pomohla a problémy, které zůstali překonává,
je velká bojovnice, hlavně ve sportu, prostě jde ji ve sportu vše, po mě teda není, to po manželovi, po mě má zase výtvarné cítění, takže aspoň to dává do vzdělání, když nemůže něco se sportem.

úte 18. srp 2015 16:55:28

Odpovědět s citací
zaznamenala jsem módu chození naboso a bylo tam rovněž doporučení, že lidé s cukrovkou by se ho měli vyvarovat
tak mi nedá nenapsat jak Madla pobíhala v terénu asi 4 km naboso zcela bez poškození a velmi si to užívala :-))
tak se nebojte ani s dia dětičkami, my to také dělali poprvé a bylo to skvělé
žádná oficiální stezka, ale pěkně stezka v lese, kamínky, šišky, bláto, bezva
jen mi tak hlavou běželo zda nohy dobře cítí zda není tak v pohodě, protože je méně citlivá, ale snad ne

stř 02. zář 2015 20:13:58

Odpovědět s citací
Děti obecně chodí naboso snáz než dospělí. Asi hlavně kvůli váze.

čtv 03. zář 2015 7:10:27

Odpovědět s citací
TO se tyka zejmena letitych DM2 pacientu nebo i DM1 s komplikacemi, kteri jiz nemaji "cit" v nohou, a tak nemusi ucitit nejake poskozeni. Dale se jim samozrejme z duvodu poskozenych cev vsechno mnohem hure hoji....a oni to neciti...a tak dokola...

pon 07. zář 2015 15:01:19

Odpovědět s citací
Chozeni naboso je absolutne prirozeny proces pro vsechny vekove kategorie...jde tady jen o tu celozivotni "degeneraci" botami..
MAnzel zacal behat na boso, v chladnejsim pocasi si udelal sandale...a plocha noha mizi, i ty jeho mirne X, nechtela jsem tomu verit...

pon 07. zář 2015 15:03:00

Odpovědět s citací
zajímavý postřeh pro rodiče nervózních dětí, co špatně reagují na inzulín, už dvakrát!! :-)) nám to vyšlo
zkuste se podívat zda to nervózní děcko má zatuhlé svaly na krku, dcera si na to stěžovala, že ji to tam bolí a poté co jsme to nahřály polštářkem (plněný obilím) tak se jí nejen ulevilo, ale mnohem lépe reagovala na dávku inzulínu (v noci až bohužel moc) ale napadlo mě, že je to zkušenost sdílitelná i s dalšími nervními caparty, ono to zabírá i na nervní dospělé akorát si na to vzpomenout

stř 14. říj 2015 11:17:14

Odpovědět s citací
statistika:
pacienti s glykovaným hemoglobinem nad 10% měli o 23% větší riziko nové diagnózy demence v porovnání s těmi, kteří měli pod 6%, ovšem osoby s HbA1 v rozmezí 7-8 měli toto riziko o 21% nižší :-))
možná interpretace:
pozor na hyperglykémie a pozor na příliš těsnou kompenzaci za cenu hypoglykémií, oba extrémy jsou u DM1 cesta do pekel, jenže jak se udržet mezi 7-9, že?
to jen krátce k těm, kteří pláčou, že nemají HbA1 pod 5, nebuďte smutní, 6 je také dobré číslo a možná i 7 :-)), ale samozřejmě neplatí pro ty borce kteří udržují 4 bez hypa, taky bychom moc moc chtěli

pon 19. říj 2015 22:03:10

Odpovědět s citací
Zlata stredna cesta :-). To je fajn, ze takto skenujes net, to su info a potrebne, ktore uz osobne nemam cas sledovat. dik

úte 20. říj 2015 9:14:25

Odpovědět s citací
Jeden můj známý, diabetik a můj vzor pro přístup k diabetu, měl cukrovku asi od roku 1946. To mu bylo kolem dvaceti. Dožil se asi 75 let a hlavně celý život opravdu žil, jezdil i na služební cesty a byl známý tím, že si v krajním případě klidně píchnul inzulín do břicha na konferenci. V době, kdy byly jenom vyvařovací velké jehly. A ten mi říkal, že ho doktor po záchytu utěšoval mimo jiné tím, že je výhoda mít o něco vyšší glykémie, že se líp vyživuje mozek a člověku to líp myslí. Samozřejmě, tehdy nebylo s cukrovkou tolik zkušeností, ale je klidně možné, že mírně vyšší glykémie dělá mozku dobře.

úte 20. říj 2015 10:13:30

Odpovědět s citací
no to asi záleží jak to snáší cévy v mozku, dle toho co psali v článku, ze kterého jsem citovala, to pochopitelně moc zdravé není, protože cukr se váže na bílkoviny a narušuje jejich strukturu a tím trpí i cévy (zjednodušeno, odborníci mi odpustí), šlo spíše o to, že když je lepší glykovaný dosahován mj. díky četným hypoglykemiím, které jsou již nyní považovány za velmi rizikový faktor, tak celkově je o něco vyšší riziko demence než u té středové hladiny, ale u dlouhotrvajících hyperglykemií je také vysoké, takže optimálně balancovat mezi 6-7 a absolutně se vyhýbat hypoglykemiím, jenže to právě málokdo v honbě za dobrým glykovaným zvládne

jinak lidé, kteří jsou trvale zvyklí na mírně zvýšenou glykémii - cca 8mmol tak jsou prý dlouhodobě v pohodě, oni to tak mají nastavené, u našich DM1 je spíš problém ty výkyvy jak směrem nahoru tak dolů, už aby přišli s něčím co zajistí tu rovinu :-))
a teď prý Němci testují senzory na glykémii z potu, pokud by to šlo jako permanentní měření, to by bylo super

úte 20. říj 2015 18:52:51

Odpovědět s citací
také s vámi tak mávají prázdniny? celý minulý týden vysoké glykémie, a to jsme docela chodili a jak přišla škola tak šup a je rázem na půlce (pravda přidali jsme 0,5j Lantusu, ale to nám řekla diadr, že při její dávce 18j Lantusu nehraje žádnou roli)
ale tradičně řešíme s čím teda má jít spát
večer asi 1,5 hod. po druhé večeři gly 13, což by asi na jiného diabetika bylo až dost, ale my jsme ještě jednotku chleba přidali a ráno 6,4 a minulý týden jsme nepřidávali nic a ráno měla vždy dvojnásobek při víceméně stejných dávkách i jídle

úte 03. lis 2015 12:24:15

Odpovědět s citací
Peta, mate moc moc inzulinu na noc....

čtv 05. lis 2015 12:49:12

Odpovědět s citací
díky daku, já mám taky pocit, že na noc má moc, ráda bych jí všechno dala na ráno do jedné dávky, ale to nám nedrželo, teď jsem četla, že Lantus nedrží více lidem a musí to píchat 2x denně a prý je jedno zda ráno nebo večer
myslela jsem jestli neděláme blbost, že má většinu ráno, ale mělo by to být fakt jedno
zajímali by mě zkušenosti ostatních
domusko jak vy to máte, přešel syn na Lantus? a píchá 1x denně?

pon 09. lis 2015 18:09:37

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
jo vcera mel rano 10, dneska 3.9 pri stejne davce lantusu a gly po jidle pred spanim nad 10, tak asi tak:(
pri dalsi kontrole chci pozadat o pumpu at manzel kafra jak chce

úte 10. lis 2015 9:01:17

Odpovědět s citací
Peta, ale to predsa nemusi byt problem znizit nocnu davku napr. na polovicu. Uvidis, podla mna si potom lepsie sadne i den.

úte 10. lis 2015 13:57:45

Odpovědět s citací
daku myslíš že bych jí na noc měla dát jen polovinu večerní dávky?

stř 11. lis 2015 21:57:16

Odpovědět s citací
To zalezi, ako ju to stahuje dole. Nezostane ti nic ine, len to vyskusat. Mozno nemusis hned o polovicu ale skusila by som to znizit. Nedavno bolo dcera chora, i ked bez teplot, nejaka divna viroza s kaslom. Sli sme s davkami extremne hore prve dni, na bolusove davky actrapidu o dokonca 200-300 %. Vznikla jej z toho priserna rezistencia, tyzden na glykemiach okolo 14. Proste mala toho inzulinu prilis v danu chvilu. Mali sme ist podla doporucenia s davkami este vyssie, coz mi ale prislo kontra[produktivne, tak sme naopak vyrazne znizili a do 3 dni sme na povodnych davkach a glykemiach do 8 po jedle, 5-6 pred jedlom.
Proste to vyskusaj, pockaj par dni a uvidis.

pon 16. lis 2015 12:26:44

Odpovědět s citací
snížila jsem jí dávky na noc (Lantus ze 7,5 na 5 a gly jsou spíše lepší než horší, takže buď to bylo zbytečně vysoko nebo to bylo určité období, které se ale může zase vrátit), je stabilnější i když tak optimální jak u vás to tedy není
ale je to lepší než se každou noc třást kolik zase sjede dolů, ale třeba včera večer měla 23,9 (extrém po koncertě, asi nervy) a ráno 11,1 a bylo jí fajn a když má ráno 6,5 tak jí bývá spíš blbě, není to tou dobrou gly, ale asi tím co se děje předtím v noci
jediné co by skutečně pomohlo je kontinuální senzor, já to nikdy neproměřím dokonale, to bych musela být vzhůru celou noc

zajímavá zpráva, možná už to tady zaznělo, jen nevím jak správně přeložit Tregs buňky, je správný překlad T lymfocyty?
http://stm.sciencemag.org/content/7/315/315ra189

stř 02. pro 2015 22:12:18

Odpovědět s citací
http://www.telegraph.co.uk/news/science ... ction.html

stř 02. pro 2015 22:13:18

Odpovědět s citací
Uz som tu pisala v inom vlakne, ze je to pre pacientov v remisii :-(. Musis mat nejake vlastne beta bunky, ktore by ti ten inzulin produkovali po zastaveni destrukcie imunitnymi bunkami.
Treg - velmi strucne povedane - subpopulacia T-lymfocytov, popis v cestine https://cs.wikipedia.org/wiki/Regula%C4 ... T-lymfocyt

pát 04. pro 2015 10:27:20

Odpovědět s citací
měla jsem určitou naději, že se to týká i pacientů po remisi, paní, která je tam uvedená, má DM1 už více než 2 roky, to už by měla mít po remisi, a každopádně velké části DM1 pacientů zůstávají beta buňky i desítky let, tak jsem myslela, že aktivací imunitního systému třeba dojde ke vzchopení těch zbývajících

pon 07. pro 2015 20:36:55
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další