Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Dávkování 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
No niektore typy to tak maju, ze su tazko nastavitelne..a chce to, aspon v nasom pripade, operativny pristup

Pokial je obed pravidelne o 13.30, tak si myslim, ze nie je problem nastavit rezim na tuto hodinu, pokial to tak vyhovuje.

stř 29. led 2014 11:42:17

Odpovědět s citací
Nevyužije někdo jehly do pera Medfine plus 6 - zbylo nám jich asi 15 a lancety ke glukometru Wellion - těch máme asi 90. Dceři nevyhovují, preferuje originál Fora Diamond, jsou lépe zabroušené. A do pera nyní objevila jehly MTE a také se jí zdají lepší. Ona je hodně přecitlivělá, takže to může být i doporučení pokud máte někdo podobný problém. Obojí věnuji zdarma případně za poštovné.

ned 02. úno 2014 12:38:23

Odpovědět s citací
Včera jsme oveřili, že odstupy mezi inzulíny roli hrají. Když dostala polední bolus o hodinu a třičtvrtě dříve než den předchozí tak již po svačině bylo hypo. Dávky se sečetly jinak než když je odstup větší. Z toho vyvozuji, že pokud by měla odstup optimálních 5-6 hodin tak bude potřebovat o malinko menší dávku.
Jinak vzhledem k nárůstům před obědem jsem zvýšila ranní Actrapid až na 4,5 a vypadá to, že celý den lépe drží. Skoro mám pocit, že Levemir tam tak moc roli nehraje.
Nyní máme:
6,5 Leve + 4-4,5 Act --- 4 Act --- 2,5-3Act --- 6 Leve
na 31 kg (přibrala 30 dkg :-))) se mi to zdá celkem dost, ale méně moc nefungovalo.
Můj dojem zatím je že ranní dávka bolusu musí být dostatečně velká na to, aby držela celý den. Když to před obědem vyletí tak je to padesát na padesát zda se to podaří do večeře srovnat.
Máte někdo dítě na dvou dávkách Lantusu za den? Diadr říkala, že s Lantusem bychom si s počtem injekcí moc nepomohly, že často mají děti dvě stejně jako u Leve, tak mě zajímá zda to někdo takto má. Zatím co jsem viděla, měly děti i dospělí jednu injekci Lantusu večer.

čtv 06. úno 2014 8:03:01

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
po pravde me dve davky dlouhodobeho dost desi, uz takto je tech injekci az hruza, ptala jsem se v Motole a bylo mi receno, ze pokud by nestacila jedna davka Levemiru, tak by se preslo na Lantus a zase by stacila jedna davka, pry 2x davaji jen u malych deti
kazdy ma ale jiny nazor a kazdemu sedi neco jineho
o pumpe jste nikdy neuvazovali? my jsme na inzulinu rok a neco a zatim nam ani nebyla nabidnuta, ale syn 8 let, ji striktne odmita

čtv 06. úno 2014 8:08:10

Odpovědět s citací
Ahoj Domusko, nechuti k pumpě zcela rozumím, představa že nosím pořád něco na těle je dost divná, i když kompenzace je asi lepší, ale zatím dcera zvládá s injekcemi (i když 4 místo 5 denně by ji potěšily). Navíc kamarádka říkala, že přepichování jehly na pumpu nic moc, takže myslím, že by Madla nezvládla.
Vy jste na jedné injekci Leve denně? Můžeš mi prosím napsat denní dávky a váhu synka? Teorie naší diadr je, že Leve nutně musí být 2x denně a i u Lantus není jsité zda to jedna injekce udrží. Takže jsi mě docela překvapila. Ale je fakt, že na začátku měla Madla dcera 2,5 a 1,5 Leve denně a teď má 6,5 a 6 a nezdá se mi moc velký rozdíl v kompenzaci. Samozřejmě že předtím ještě měla produkci inzulinu, kterou teď již asi nemá, ale stejně jsem zvědavá na měření C peptidu letos na jaře.

čtv 06. úno 2014 11:15:42

Odpovědět s citací
Omlouvám se, blbne mi počítač, zkusím v dalším příspěvku:)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

Naposledy upravil chroustalka dne čtv 06. úno 2014 12:36:14, celkově upraveno 2

čtv 06. úno 2014 12:20:55

Odpovědět s citací
Přepichování jehel na pumpě není žádná katastrofa,)) Sama vážím cca. 34 kg na 150cm výšky a to i přesto, že bezlepkovou dietu držím poctivě a ještě si každý den dopřeji Nutridrink Protein. Vzhledem k tomu, že podkožní tuk nemám témeř žádný, používám infuzní sety teflonové kolmé 6mm - jediné místo kam mohu kanylku bez problémů zavést, aniž by to bylo do svalu, je zadeček. Zkoušela jsem i šikmé teflonové 6mm, ale vzhledem k tomu, že jsem "hubeňour" to šlo do svalu a zavádění bylo vždy bolestivé, ať šlo o jakékoliv místo a kanylka byla zavedena správně, přesto jsem kanylku po zavedení vždy nepříjemně cítila a musela ji vytáhnout třeba hned druhý den, kdy už to vyloženě bolelo. Kolmé 6mm teflonové jsou absolutně v pohodě a do hýžďového svalu mi je zavádí maminka a bez problémů, vážně je to nebolestivé a v pohodě :)

Zkoušela jsem infuzní set teflonový kolmý 6mm zavést i do břicha ale šlo to do svalu, ten podkožní tuk tam prostě není.

Takže z vlastní zkušenosti mohu teflonové kolmé 6mm při zavádění do hýžďového svalu pouze doporučit, když podkožní tuk jinde není, tam se vždy něco málo snad ještě najde :)

Na pumpičku si lze zvyknout hodně rychle :)

čtv 06. úno 2014 12:23:27

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Peťo,je zcela normální,že když hýbeš časově s aplikací injekcí je jednou hypo(když píchneš o hodně dřív)a naopak.V těle totiž může ještě působit tzv.zbytkový inzulín z předešlé dávky(nebo taky už nic-to můžeš jít do hyper).
Jinak-na pumpě jsem už 16let a nevšiml jsem si,že by byl problém s přepichy.

čtv 06. úno 2014 13:00:21

Odpovědět s citací
no my to mame takovy divny:) hrozne malo dlouhodobeho, podle me ma porad remisi, syn ma 27 kg, zachyt rijen 2012
inzulin actrapid 3-3-3 (max 4,5) nocni inzulin 2.5 (maximalne mel 3.5)
glykemie rano 6.1 poledne 6.2 vecer 6.9 pred spanim vcera bohuzel hypo 3.6 (mel trenink od 16 do 17 hod odpoledne) takze jsme pridali jednotku navic
jidlo 3,5-2-4-2-4-2
jeste nikdy jsme nemeli stabilni davky cely tyden, bud se objevi hypo a to ubirame hned prislusnou davku dalsi den nebo hyper a to pokud to neni 17 jeste cekam, kdyz ho mam pod kontrolou tak si troufnu menit vic, ale ve skole mam strach z hyp takze si overuju, jestli to nebyl nahodny vzestup jeste jeden den
obcas ma z niceho nic 17, ale kontraregulace to asi neni, to by se zrejme opakovalo casteji, nektery tyden je to dobry, jindy musime porad zvysovat a porad to neni dobry, pritom neni nemocny, pak najednou zase ok, nevim co se v nem deje
GH 5,8*4,2*5,4*5,9

čtv 06. úno 2014 13:19:38

Odpovědět s citací
no jeste k te pumpe, podle me na ji mozna casem prejde, ale ted se porad s nekym postuchuje a neni schopen sam resit problemy, to bych musela byt porad jednou nohou ve skole:0)
bud by to utopil v zachodu, nebo si to vytrhl, je to takovy ten typek, doted nerozlisuje teplaky a kalhoty, pro nej to je stejny, nema problem se zapomenout napit cely den a divi se, ze ho boli hlava, najednou vsechny cepice zmizi a ja je pak hledam po cele skole, asi tak
myslim, tedy doufam, ze z toho vyroste, ale jiste to neni:)

čtv 06. úno 2014 13:27:31

Odpovědět s citací
Tak to by som s tou pumpou radsej este pockala :-). Syn na nu presiel v 9,5 r.
Inak si vobec nemyslim, ze to mate nejako divne, tiez sme mali podobne rozlozene davky, mna skor vzdy desili davky 6-7 na noc u tak malych deti. jednoducho mate inu potrebu bazalnej davky cez noc a ked to funguje, tak to funguje. Okrem toho funkciu bazalneho inzulinu plni cez den samozrejme Actrapid. Je jedno, aky inzulin je dodavany do tela (opomijam teraz formu uvonovania).
Osobne si myslim, ze u aktivnejsich deti je takmer nerealne nastavit dlhodobo (myslim tym i 2-3 tyzdne) fixne davky. U nas je to presne ako u vas, akurat ze teraz na pumpe mozem pracovat s bazalom. Na zakladne davky sa snazim moc nesahat. Proste je syn vo veku 11 rokov nenastavitelny a takto to asi bude este dlho. Teraz par noci za sebou dobrych, zdalo sa, ze bazaly su nastavene na bezpecnu glymcu 6-8. Ale dnesna cela noc jedna katastrofa, non stop hranica hypa. Takze rano sa ani nemohol pozbierat do skoly...no nic, ideme dalej..:-)

čtv 06. úno 2014 13:56:09

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko, dcera má 156 cm a 31 kg, takže ještě o něco méně tuku :-)) a navíc je opravdu dost přecitlivělá, takže Luboši já věřím, že většina lidí i dětí to zvládne OK, ale jsem si skoro jistá, že dcerka by tu jehlu vytrhla při prvním pocitu nepohodlí a ne až druhý den jako Chroustalka. Třeba se jí ta odolnost časem zlepší a také mi jedna paní doktorka z výzkumu slibovala, že časem dojde k ještě větší miniaturizaci pump tak uvidíme.

Domusko, vy máte takové dávky jako my prvního půl roku, kdy ještě měla produkci inzulinu (na začátku měla lačnou produkci C peptidu v podstatě úplně v normě - 0,43). A také máte úžasný GH, to nám se fakt nedaří ani s dvojnásobnými dávkami inzu. Nepsala jsi v jiném vláknu, že manžel má teď nově diabetes? Protože pokud by se vám to takto drželo ještě dlouho, pak by mě napadlo jestli to není nějaký MODY.

I když ono mnohem více diabetiků než se dosud předpokládalo má i po hodně letech diabetu zachovanou malou část beta buněk, které se chovají stejně jako ve zdravém těle. Takže je klidně možné, že to tak bude mít mnohem déle než se obecně předpokládá i když je čistá DM1.

čtv 06. úno 2014 17:42:03

Odpovědět s citací
Paní doktorko,

ještě k tomu MODy, který jsme tady řešily.
Synovi jsem nechala vyšetřit ledviny - UZ v pořádku, lehká dilatace KPS vpravo, kterou měl před dvěma lety se neprokázala. Biochemicky moč i krev v pořádku, pouze ho osídlil Pyogenes (moč) ale v krku ho nemá takže zatím bez ATB. Pan doktor nefrolog má dojem, že jsem si toho přečetla příliš :-)), myslím, že na MODY genetiku nás nepošle. GH, který měl 41, má teď 37. Mně se také drží pod 39.
Akorát jsem včera s Vojtou řešila na chirurgii v Motole zánětlivé ložisko (CRP bylo OK) neznámého původu v podpaží (asi jako velká jahoda), které chirurg prořízl, doufám, že se to bude hojit lépe než banální oděrky, které se mu obvykle hojí blbě.

Zkusím si dát pokoj s myšlenkami na MODY, ale je fakt, že při každé zmínce, že ho bolí hlavička, bříško nebo že má hlad (poté co před chvílí jedl) tak nadskakuji 2 metry vysoko. Ale aspoň jsem schopná mu neměřit pravidelně glykémii :-))).

čtv 06. úno 2014 17:52:52

Odpovědět s citací
no jo ma, ted mu bylo 41 a asi 14 dni pred tim se to na nas vyvalilo, ma hodne nizke davky inzulinu a picha si v podstate porad stejne
skoro s nim nemam starosti:) jenom kdyby si ten chleba porad nemazal marmeladou:) a nezapominal na nocni inzulin
je to sportovni typ, taky si rad dal sve 4 pivka tydne v hospudce, no tak ted si dava 2, na stenu chodi, na bezky a behat taky, zivotni styl nezmenil, ale tezko rict, jak se mu to bude ridit po remisi, ale urcite se to nauci
proberu to s pani doktorkou Pruhovou v breznu na kontrole, ta se v tom vyzna:) chtela nam kdyz se to projevilo u kluka otestovat dceru, ale nakonec ji udelala jenom GH a nic vetsiho, nebyla jsem na tom psychicky dobre a rekla jsem, ze do vyzkumu dceru dat nechci, ze jestli to ma prijit, tak at to prijde, stejne se s tim nic nenadela, mozna to ted prehodnotim

pát 07. úno 2014 10:00:21

Odpovědět s citací
GH 5,8*4,2*5,4*5,9
jeste co se tyka GH, tak to je jen diky remisi
ted naposledy tech skoro 6 uz jsem byla prekvapena, ze je to jeste tak pekne, protoze nalacno mel pod 6 malokdy, jsou tam obcas i vzestupy na 17
ze zacatku jsme mivali casto mezi 4 a 5 nalacno a zadne velke problemy
to jsem jeste resila jestli mam menit davku dalsi den rano kdyz ma nalacno 8,8 v poledne ve skole, to ted nepovazuju za problem, protoze dalsi den je treba jen 6, musim byt v klidu a vzdycky jeste pockat den
ted jsme neuhlidali telocvik (moc nemakaji a ani jsme to nijak driv nemuseli resit, kdyz jsme na pohyb pridali mel vysoko), ted je to najednou jinak a rekl si ze se neciti dobre az pri 2,3:( asi to pri hre necitil driv )
obecne ve skole hlasi hypo az pri nizkych hodnotach, asi jak se soustredi tak signaly tela nevnima, je to takovy..vzdycky na nej vsechny deti koukaji..co s nim zase je..no nema to lehky, snazim se tomu vyhnout, ale ikdyz neriskujeme, tak minimalne 1x za 14 dni ho to tam lapne:(

pát 07. úno 2014 10:17:37

Odpovědět s citací
Já jen k tomu lantusu. Mě vydržel 1*denně jen chvilinku. Nedotahoval mi a musela jsem píchat 2*denně. Bylo mi asi 13, teď už mám pumpu...

pát 07. úno 2014 17:24:12

Odpovědět s citací
Verčo, díky za osobní zkušenost. V lázních měla většina dětí, i ty na humánních inzulinech, jednu dávku dlouhého večer. Jen ty s Levemirem většinu dvě, jen naší malé kamarádce (8 let) předepsal diabetolog pouze jednu dávku, ale mám dojem, že to bylo spíš tím, že Levemir neznal. Ale myslím, že Domuška psala, že syn má také jen jednu takže výjimky existují.

Ještě k MODY, ono asi není špatné to vědět, protože některé mutace se dají léčit léky nikoliv inzulínem a kompenzace je prý dokonce lepší, ale ty závažnější formy se inzu nevyhnou a tam tě chápu, že to vědět nechceš dokud to není aktuální, zvláště pokud dcera nemá žádné potíže. Mě jen pořád dráždí synovy potíže, které samozřejmě mohou pramenit i z něčeho jiného, ale co kdyby, že?

Jinak kvůli dědičnosti mi přijde lepší DM1, znám více lidí se zdravými potomky. Zpočátku jsem také nechtěla vědět nic a ani na výsledky genetiky ohledně DM1 se zvlášť netěším. Na druhou stranu mi přijde, že pokud by to pomohlo vnést aspoň trochu světla do problematiky vzniku DM1 tak jen dobře.

pát 07. úno 2014 19:03:49

Odpovědět s citací
Včera jsem mluvila s kamarádkou z menšího města a říkala mi, že u dcerky ve třídě je již třetí dítě s diabetem (třetí třída). Nejdřív loni její holčička a teď okolo vánoc další dvě děti. To už je trochu podivné, ne?

Jinak ještě k dávkování. Pícháme teď 6,5 Leve + 4-4,5 Act -- 3,5-4 Act -- 2,5-3 Act -- 6 Leve a zdá se mi to trochu moc (až 23,5j na 31 kg) a to nám diadr naordinovala na večeři 3 Act namísto 2,5 s tím, že jí to moc vyskakuje. Jenže ono je to jak kdy, že :-)).

včera 4,7 --- 8,7(oběd) --- (4 po svačině) --- 5,6 (večeře) --- 4 (před spaním) (3,5 VJ),
ráno 3,9

mám dojem že klesáme moc nízko, i když obvykle na oběd došplhá k 10. Určitě tam hraje roli ta delší pauza tj. oběd až po šesté školní hodině. GH nemáme nic moc (7,3), myslím, že je to kvůli výběhům vždy po jídle, protože do příštího jídla se to obvykle srovná.

pát 14. úno 2014 8:05:03

Odpovědět s citací
no jo je toho hodne, ted je cyklus na http://podcasting.classicfm.cz/listen.x ... st=DIADETI
az do kvetna, ukladaji tam odvysilane dily (preposlano od sdruzeni)

taky mi prijde nizko, rozhodne nizko kolem svaciny, to maji byt hodnoty vyssi, clovek to musi brat, ze kompenzace deti je vetsinou narocna, kdyz jsem byla na kurzu, tak tam kluk uz dospely diabetik, rikal, ze se to vubec neda srovnavat, z vlastni zkusenosti (ale vzdy jsou vyjimky, to je jasne)

vidim i manzel, sice je jeste v remisi, ale picha si porad stejne, to u kluka neznam, ale kdyz se dite drzi u nizsi hranice je to riziko, ze se rozkyve uplne, aspon u nekterych jedincu

pát 14. úno 2014 8:35:03

Odpovědět s citací
Petra, ste moc moc nizko. Idealu sa da dosiahnut len tazko..

pát 14. úno 2014 8:44:27

Odpovědět s citací
Načasovat správný odstup a dát takovou dávku inzu, která by optimálně pokryla příjem sacharidů je v našem případě téměř neřešitelný.
Včera po večeři klesla na 6,5, proto dostala o 0,5j Leve méně a cca 2,7 VJ. Ráno byla na 6,9, říkám si dobrá, má od večera o něco méně Leve, mohu si dovolit 4,5 Act (obvykle 4-4,5j.), protože po 4j leze před obědem skoro k 10 někdy i přes, + leve jako obvykle 6,5j. Před obědem hlásí 13,1 s tím, že po svačině měla 3,6 a dokrmila 2VJ džusu. Ach jo.
A podle naší diadr mám ještě navíc sledovat jakou míru stresu to dítě ve škole mělo a přesně zapisovat. Nejen, že mi nesdělí kolik stresu prožila, ale když 0,5j. ji jednou hodí do hypa (svačinu jí v ten samý okamžik tj. po první hodině půlku po druhé zbytek) a naopak bez té půlky leze dost nahoru tak tedy fakt nevím kolik čeho.
A ještě k těm odstupům - když jsme měli menší dávky (celkově do 11j na 30 kg) tak mívala odstupy až 45 minut! a bez hypa. Diabetoložka mne ujistila, že Act začíná nastupovat až po 45 minutách. Navíc jsme tehdy píchali do nohy. Nyní s mnohem vyšší dávkou (až 23j) reaguje daleko rychleji, ale také ne vždy. Pokud bychom nenechali žádný odstup tak po jídle vyletí obrovsky nahoru (až o 10 mmol), problém je, že s odstupem jde někdy naopak do hypa.

úte 25. úno 2014 14:01:37

Odpovědět s citací
no ja se musim priznat, ze svaciny vubec nemerim, pouze kdyz Ondra citi hypo ( to se meri i ve skole v hodine)
nebo naopak jeste merime kdyz je vikend a jsme spolu a je hodne nahore, tak abych pripadne nedavala tolik jidla a zbytecne gly svacinou jeste nezvysovala
takze ja vpodstate ani nevim kolik vylitava po jidle, ale dokud je GH slusny tak to neresim, nechci dokud to neni nezbytne nutne pichat decko do prstu 8x denne a resit furt cukrovku
idealni to nebude nikdy a jasna pravidla taky nastavit nejdou
s tim se snazim smirit, hlavne mit u sebe porad cukr kvuli hypu a snazit se den za dnem, kdyz se nedari, bude zase lip:)
jak to pani doktorka mysli s tim stresem, to je prece vec nezjistitelna a hlavne k cemu to bude
myslim ze kdyz si to moc beru a jsem z toho vystresovana taky pak vystresuju dite, takze se nestresuj, delas co muzes a nic si nevycitej

úte 25. úno 2014 14:24:57

Odpovědět s citací
stres - ludovo povedane , to je produkcia hormonov typu adrenalin. A tie blokuju ciastocne posobenie inzulinu - to jest sice ho posles, ale "neposobi".

úte 25. úno 2014 14:53:41

Odpovědět s citací
Vnímám to podobně jak píše domuska. Snažím se nebýt vystresovaná z každé hyper nebo hypa (ty mě štvou víc, ale co dělat). Diadr chce přesněji nastavit dávky, proto mě pověřila,abych nejen měřila velký profil častěji (taky jí nechci zbytečně furt píchat do prstu a měřit v noci, kdy se mi fakt chce spát, bývám utahaná jako kotě, o to víc obdivuji maminy, které poctivě v noci měří, já na to fakt nemám a manžel se do toho vůbec nežene :-)), ale i zazanmenávala každý stres ve škole, abychom tomu předešly zvýšenou dávkou inzu.
Po svačině normálně neměříme, dnešní 3,6 měřila protože cítila hypo.
Já jen nevím zda GH 7,3 je dost OK. Vím, že někteří dosahují lepší, 3 měsíce po záchytu jsme měli 6,5 ale pak nastaly velké hyper a šlo to nahoru a pořád koumám co s dávkami a pořád se to nehýbe, ale holčička až na váhovou stagnaci (to se právě diadr nelíbí, ona má už půl roku skoro pořád stejně - 31kg na 156cm takže jako věchýtek) prospívá dobře. Je hodně aktivní, zdá se celkem spokojená, zvládá školu i sport, jen ta váha je naše asi rodové znamení. Samozřejmě že si říkám, že by měla přibrat ale jak asi když jí hodně a po zvýšení dávky inzu má častější hypo. Ona už víc snad ani sníst nemůže - to jsou pak takové porce, že do nich vůbec nemá chuť. Leda tak dávat jí část příjmu v čokoládě :-)).

úte 25. úno 2014 15:07:24

Odpovědět s citací
no jo ale prece si nemuzu rict, zitra bude ve skole stres, dam vic inzulinu, holka pak bude zrovna v pohode a bude hypo jako z praku
prave proto si myslim, ze zapsat do deniku byl stres, muze max vysvetlit vyssi hodnotu ale do budoucna z toho vycist nic nejde
protoze jednou me neco vystresuje a jindy zase jsem v pohode
spise si myslim, ze by clovek se mel snazit byt v klidu a vychovat dite tak, aby se stres naucilo zvladat, je to ale dost otazka letory, nekdo je proste prudas a nekdo klidas
navic pry stres gly zvedne hrozne rychle, ale pak to opadne, uz nevim kde jsem to slysela, mozna by to slo videt na senzoru:) ale clovek proste nekdy nevi co za narustem je za hormon (nemusi to byt jen adrenalin, ale jeste rustove a ja nevim co vsechno) nebo to muze byt uplne neco jineho, jistota nikdy nebude
s tou vahou, pokud roste a ma v poradku pater a je zdrava (krome diabetu) tak bych se tim netrapila, podvaha lepsi u diabetu nez nadvaha

úte 25. úno 2014 17:40:54

Odpovědět s citací
Petro, muzes pichat do prstou u nohou. Tak merime, kdyz jsme doma a v noci.
Nenastavis davky, pokud nebudes casteji merit velky profil. My bohuzel merime v podstate denne, jinak to nejde. 3 dny ok, a potom, jako vcera, zase 2 silnejsi hypa a celonocni pohotovost, aby nebylo dalsi. Pritom davky snizene, jidla cca o 0.5-1 vj vice na kazde jidlo, odpoledne dojidal za 2 vj.
Stres - je skutecne z dlouhodobeho hlediska snazit se naucit citove aktivnejsi dite ten stres zvladat samo. Nerozcilovat se, nebat se...je to tezke, ale jde to, pokud je rodic trpelivy. Je podle mne nesmysl resit ten stres vyssi davkou. Jak pise Domuska, neodhadnes to nikdy.

GH 7.3 neni idealni hodnota, ale stale je to podle mne jeste dobre. Nam trvalo rok po remisi, nez se to srovnalo a sadlo jsi to (to byl GH cca 7.2). Snazime se drzet glykovany okolo 6, ale v nasem pripade je to hodne narocne.
Vaha - pokud muzes, tak ji pridej na tucich. Urcite ji neuskodi bucek :-) a podobne nezdrave veci, ktere muze "zobat". Klidne bych zaradila i chipsy v primerenem mnozstvi. To ji na celiakii snad nevadi, tam neni lepek.
Po zvyseni davky ma hypo kdy? Kdyz jsme na perach navysovali, tak jsem celkovou davku ACTR rozpocitala na vj na hlavni jidlo a svacinu, odhadla, jaka cast davky je na ktere jidlo a pak pomerne pridala jak na hlavni, tak i na svacinu. Je to samozrejme velice orientacni. Ale pokud mate leve nebo lantus, tak muzes zanedbat prispevek AcTR k bazalni davce. Zvedali jsme o 0.5vj na hlavni a umerne k tomu na svaciny. Ale chce to samozrejme odskouset.
Jinak horkou cokoladu nepocitame (teda mensi kousky za 1/4 jednotky). Lusteniny pocitame jenom maximalne za 2/3 doporucovane hodnoty a vzdy kombinujeme s pecivem. Par kusu orisku na svaciny (bohate na tuky) ji muzes dat vzdy a taky nepocitat.

Skus zaradit manzela do procesu. Je to potrebne, aby se i on v tom orientoval i prakticky :-).

stř 26. úno 2014 8:50:32

Odpovědět s citací
tvrdy syr je u nas popularni ( hlavne gouda, a ta muze byt taky dost tucna ) a orisky jak psala Daku taky ji dost, neni toho opravdu moc bez sacharidu:( maso nesnasi
ze zeleniny, ji jenom rajcatka a mrkev a z toho se moc nepribira:)
s tim prstem u nohy jsem zkousela Ondru premluvit, ale on je strasna konzeva, vsechno chce delat porad stejne, zase to musim znovu zkusit, prece jen je to vetsi plocha
ono je nektere typy deti opravdu tezke presvedcit o zmene
jeste jsem si vzpomela docela dobry je salat, rajcatka, tvrdy syr a vajicka na kosticky, nevypada to nic moc, ale je to dobre, no ale zadna kaloricka bomba to neni

stř 26. úno 2014 9:38:55

Odpovědět s citací
Včera jsem zkusila navrhnout prstík u nohy :-)). Ne!!!!!!!
Tak jsme dvakrát po svačině zkoušely z prstu a ani kapka, nevěděla jsem zda hypo nebo hyper a před večeří 16. Na 3j. zareagovala ihned - klesla na 8,6 ale u nás je jakýkoliv pokles po jídle špatně, jenže co dělat s tím když má 16, že?

Mám docela zásadní problém s tím, že by po jídle stoupla řekněme jen předpisových 2-3 mmol. Mám pocit že by nevydržela na slušné gly do dalšího jídla ale sklouzla do hypa. Asi děláme něco blbě, ale v podstatě je to vždy tak, že i z pěkné gly vyleze jako šílená min. o 5mmol a do dalšího jídla krásně sjede. Když se nám takový kopec nepodaří tak to různě skáče.
Např. v úterý před 1. večeří 4,8 a za dvě hodiny 9,9 (což asi není optimum, ale pro nás se zdá že ano) ale dostala normálně 2VJ + 5,5 Leve (na 31 kg) a ráno 4,8 a vysmáto.

Možná bych mohla zkusit nechat trochu odstup injekce jídlo, ona by tak nevyjela, ale tam se musí hodně citlivě s dávkou i následnou svačinou, protože jinak hypo. Zdá se mi, že je se svými 22-23,5j denně na 31 kg už skoro dost vysoko.

čtv 27. úno 2014 9:45:32

Odpovědět s citací
Peto, když to funguje, tak bych za ty kopce po jídle byla ráda a zbytečně do toho nevrtala. Pořád lepší kopeček než před dalším jídlem hypo. Jinak glykémie máte krásné, nestresovala bych se tedy kopečky po jídle :)

Když se to budete snažit ukázkově vyladit, můžete se dostat do kolotoče kontraregulací... inzulín k jídlu dáte dříve, po jídle sice ukázkový vzestup, před dalším jídlem však již pokles a budete hlídat hypo, aby nebylo kontra a ještě větší vzestup, nestojí to za to :)

Jinak na doplnění kalorického příjmu je vynikající toto: http://www.lebensmittelklarheit.de/lk/i ... _Front.JPG praktikuji často :)) Efekt na váhu sice zatím nic moc, ale však ono to přijde :)) Vozíme z Německa, ale mají i v Kauflandu.

čtv 27. úno 2014 13:24:00

Odpovědět s citací
Preboha, Petra, nech to plavat, tie kopecky !!!!!!!!!! Viac jej uskodis tou honbou za idealom, nez by si jej prospela. 4 pre jedlom a 10 po jedle a pred dalsim 4 je podla mna u tak stareho decka "ideal". Narust glykemie o 2-3 mmol po jidle je podla mna odvodeny od zdravych osob. Dospeli diabetici by ti tu asi povedali nieco o tom..
pomer inzulin/ vaha mate zatial skvely, 0.7 :-), Po takmer 6 rokoch s DM uz fakt neriesime presne cas od podania davky a jedla. To ani moc nejde, nase deti nie su stroje.
Ad presnejsieho nastavenia davok - na to su pumpy, nenechaj sa vystresovat v diaordinacii. Zlepsenie glykovaneho pride so zostabilizovanim glykemii az odoznie remisia...a hlavne az dorastu. Po ani nie roku mate "narok" na trosku vyssi GH

pát 28. úno 2014 8:21:21

Odpovědět s citací
Díky za všechny reakce, je bezva když se můžu poradit.
Asi je jedno zda je po jídle kopec nebo správný kopeček :-)), ale klesat to nemá.
Nemáte někdo zkušenost s rýžovými nudlemi? Na nutriservisu jsem si přečetla, že vařené mají 41g sach. na 100g, Madla před večeří 10,9 tak si říkám nemá zrovna málo ale večer raději opatrně a i když diadr říká večer dát 3j, dala jsem jen 2,5. Zeleninovou polévku mrkev brambor (nezapočítala jsem) začala jíst hned, 110 g nudlí s rajčatovou omáčkou do max. 13 minut a pak si dala ještě malý kousek štrůdlu (cca 7g sach.) a za dvě hodiny naměříme 5,5! Takže dokrm celkem 3,5 VJ a ráno 8.
Tak nevím zda nudlí bylo málo, dávka inzu se mi na 10,9 zdá spíše menší a 2,5j. jsem jí dávala s tím, že to zaručeně vyleze, abych ji na noc nemusela moc dokrmovat. Jsem příznivcem spíše menší druhé večeře.

stř 05. bře 2014 9:14:00

Odpovědět s citací
110g varenych nudli, jedno akych, by som asi pocitala ako 2 vj. Strudl - 7 g sacharidov - zaokruhlila by som na 0.5 vj. Okrem toho je to tucne testo, takze ide pomalsie. U syna strudl nerobi ziadnu neplechu, skor naopak, moze ho zjest viacej, otazka je, ako hodne sladis jablka. Ja teda pouzivam uz normalny cukor. Takze mi tak nejako vyslo, ze zjedla za cca 2.5 maximalne 3 vj (pokial budem pocitat sladku rajsku omacku, ktora sa robi v Cechach + par tych brambor v polievke)

Zemiaky v polievke pocitam, ale zalezi, kolko ich tam je (to uz ma clovek v oku tu pol jednotku).

Pokial ste mali neocakavane pred vecerou 11, tak je mozne, ze to bolo i slabe kontra, ktore ten zosup po jedle tiez sposobilo. To by odpovedalo i tomu, ze i ked si znizila davku inzulinu, tak stejne klesla.

stř 05. bře 2014 9:57:28

Odpovědět s citací
Já jen nevím jak slabé kontra před jídlem může způsobit sestup po jídle? Když je tam kontra tak pak i stejná dávka působí silněji?

Těch těstovin se mi zdálo celkem málo, ale na nutriservisu psali, že 100g vařených obsahuje 41g sacharidů tak jsem to tak počítala což byla asi chyba, ale teď ještě koukám, že skutečně u klasických těstovin tam píší na 100g 22g sacharidů, ale u těch rýžových dvojnásobek, to je podivné.

stř 05. bře 2014 12:04:42

Odpovědět s citací
Rýžové nudle jsou vyrobeny z rýže. Jejich hlavní ingredience jsou rýže, mouka a voda. Někdy se však přidávají i další složky, jako jsou tapioka, nebo kukuřičný škrob, které jsou přidány, aby se zlepšil vzhled a zvýšil želatinový efekt a textura nudlí. Rýžové nudle neobsahují prakticky žádný tuk, pouze 0,1 g na 100 g porce, ale zato v suchém stavu cca 86 g sacharidů, VAŘENÉ mají cca 44g sacharidů (může se nepatrně lišit dle výrobce nudlí). Téměř všechny z těchto sacharidů jsou komplexní sacharidy, které dodávají tělu energii pomalu v průběhu času. Tělo si je štěpí postupně na jednoduché cukry a proto slinivka nemusí uvolňovat u nediabetiků tolik inzulínu najednou. Na pumpě bych zkusila asi kombinovaný bolus, na perech možná počítala za méně sacharidů.

Ohledně působení aplikovaného inzulínu na snížení glykémie při kontraregulaci, mi přijde, že to je - jak kdy :)

stř 05. bře 2014 12:39:38

Odpovědět s citací
Jak pise Chroustalka, je to ako kedy. Na perach som uz s takouto situaciou pocitala vzdy, a velmi casto fungovalo, ked som znizila davku i pri takom slabsom kontra. Ale je dost tazke sa trafit, kedy to kontra je a kedy nie. Hlavne clovek nesmie urobit chybu v jedle, potom sa to uz vobec problematiky rozhoduje.

čtv 06. bře 2014 7:15:40

Odpovědět s citací
Myslela jsem, že kontra znamená, že mi díky vyplavení kontraregulačních hormonů momentálně nefunguje dávka inzulinu a že mám reagovat jako obvykle tj. ignorovat zvýšenou gly a dát obvyklou dávku inzu.
Takže bych naopak další dávku měla lehce snížit, i když má zvýšenou gly? A co když to nebude reakce na hypo (tady bych snížení dávky i chápala) ale prostě se jí jen vyplavilo víc stresových/růstových hormonů takže předchozí dávka nefungovala jak měla?

Včera v noci jsme předváděli vzorné rodiče a měřili ostošest (po večeři měla 6,2 a 1,5 hod. po 2. večeři měla jen 9,2 a to dostala 3,25 VJ, a to se mi zdálo málo (cca hodinu po jídle by hladina glukózy měla být nejvyšší pominu-li fazole s vysokým obsahem vlákniny) a měla jsem strach, aby se v noci moc nepropadla). Takže další hodnotu máme z jedné hodiny v noci - 14 (už jsem to tu četla víckrát, že gly vzroste i když by teroreticky měla postupně klesat - játra?) a ráno manžel hrdě hlásí, že sice nevstal ve tři ale vzbudil se v pět a že měla 14! Tak si říkám sakra, to fakt nechápu, že by ve tři hypo? Změřím v sedm a má 6,7. Glukometr zpětně hlásí 6,7; 14 (ale ne v pět ale v jednu). Takže manžel píchnul, odkrvil, glukometr prý odpočítával a zobrazil 14, ale hodnota zpětně nikde. No jako z grotesky o diabetických dětech a málo edukovaných rodičích :-)).

čtv 06. bře 2014 18:55:45

Odpovědět s citací
Již nějakou dobu jsou naše nízké hodnoty gly minulostí. V poslední době pořád stoupala k obědu i přes 10, a to pícháme 4,5j. Zřejmě jaro nebo růst. Ale pořád se mi nechtělo navýšit ranní Act.

Dnes poprvé jsme ráno píchali Act 5j. a před obědem 8,4, což vzhledem k ranní gly 7,5 vypadá skoro jako ideál. Ale mám dojem jako by jí Leve do zadečku téměř nefungoval. Pícháme večer 6 a ráno 6,5. V pondělí měla před 2. večeří 21,1, dostala lehce navýšený Leve (6,5j.), pícháno do bříška a k tomu asi 16g. sach. a ráno to vypadalo skoro na hypo, měla 5,2 a velký hlad. V úterý naopak gly slušná. Před večeří 6, po večeři 10, dostala 2 VJ a Leve 6j. do zadečku, ve 23:30 gly 11 – pořád super, ale ráno 7,5. Když to porovnám s tím pondělním průběhem, tak si říkám zda vůbec nám to z toho zadečku funguje, ona jak tam nemá moc tuku tak se jí tam dělají takové jako podkožní mapy a lehké vybouleniny.

A ten ranní navýšený inzulin nám udělal pěkné poobědové hypo. I když na něm se asi podílely i naše „ochotné“ paní kuchařky, pro které je problém dát holčičce čalamádu zvlášť, i když o to požádala a tak prý nesnědla část kyselých brambor a po svačině 2,6.

Má zde někdo zároveň celiakii? Mohli bychom společně lobbovat za právo dětí na bezlepkový oběd. Šíleně mě namíchla hospodářka, která opět místo cizrnové mouky cpe do pokrmů mouku, protože je levnější! A to je na naší škole už 12 bezlepkových dětí.

stř 12. bře 2014 18:50:14

Odpovědět s citací
Nedá mi to to sem nenapsat, ale takové glykémie jako dnes jsme snad ještě neměli :-))
4,3 -- 5,5 -- 5,5 (po svačině) -- 7,6 (po tancování, hodinu po dokrmu 1VJ), a to jsme s ničím nehýbali, takže asi jaro. Kdyby to tak mohlo být každý den!! Ale je to podivné, protože včera měla největší hypo co jsme kdy naměřili a žádné kontra.

čtv 13. bře 2014 18:38:45

Odpovědět s citací
Asi su nejake pozitivne erupcie na slunicku :-). Este ze sme nasadili predvcerom senzor, pretoze od rannych hodin stvrtku sme v neustalej pohotovosti - vcera cely den na hranici hypa so sustavnym dojedanim. To uz syn odmietal i sladkosti. Nepomohli ani znizene bazaly..

pát 14. bře 2014 7:47:19

Odpovědět s citací
Zajímalo by mě jestli je to nějaká hromadnější zkušenost např. s blížícím se úplňkem a větším množstvím slunečního svitu nebo i ty erupce :-)).
Po večeři měla opět 5,1, hodinu po druhé večeři stoupla na 7,9 což je pořád v normě i pro zdravého člověka, ale pak v půl jedné se vyhoupla na 15,6, takže jsem si říkala, no to je jasné málo večer, reakce v noci a ráno blbé, ale ne, ráno měla zase 5. Tak trochu váhám jak snižovat, zatím lehounce dávám dolů bolusy, na bazál jsem zatím nesahala.

pát 14. bře 2014 8:39:10

Odpovědět s citací
Paní doktorko,
nevím zda je to normální ale ještě snad nikdy se mi nepodařilo u dcery zachytit diaphan kde by nebyl cukr. I když jde spát s gly 5,1 + 3VJ a ráno má 6,7 tak na papírku je cukr, ketony nemá nikdy, ani když má hyper a ani když má hypo. Možná za celou dobu jednou cukr nebyl. Pak ji samozřejmě mohu cpát horem dolem a přibývá velmi velmi pomalu.
Ale nevím co s tím, protože dnes ráno jsem mírně snížila dávku inzu (ze 4,5 na 4) a opravdu ukázkově jsem ji nacpala 4VJ+ a do hodiny hypo. Pravdou je že výchozí měla 6,7 a začala jíst za 15 minut, ale poměrně dost rychlé cukry včetně jednoduchých. Naopak když dostane větší dávku a začne jíst rovnou tak vyletí s glykémií jako raketa a sklesá až před další jídlo a GH se drží relativně vysoko (nad 7).
Vím, že terpaie DM2 nově zahrnuje řízenou glykosurii, ale pro dítě s DM1 to asi moc žádoucí není, že?

ned 16. bře 2014 11:07:06

Odpovědět s citací
Mluvila jsem s kamarádkou a ona mi říkala, že maminka holčičky, která má diabetes od prosince, měří pravidelně v noci a když naměří gly, která se jí nelíbí, dopíchne jí Actrapid, sice jen půl jednotky, ale stejně holčička mívá pravidelně hypa ve škole. Píšu to sem tak trochu jako odstrašující příklad toho, že domluva nepomáhá, maminka to stejně dělá dál a dopichuje i během dne, když to vyleze. Zdá se mi to dost šílené. Jaký na to máte názor? Je špatně edukovaná ona nebo já a moje kamarádka?
Chápu, že když se v tom někdo plácá sám první měsíce, je to velmi těžké a ona chce co nejlepší kompenzaci pro svoje dítě. Na druhou stranu jsme se dnes bavily o chlapečkovi, jehož rodiče také chtěli kompenzaci near to normal a dopadlo to tak, že je dementní a na vozíku. Sorry jestli někoho děsím, ale proč nám v nemocnici nikdo neřekl, že na aplikaci inzulinu se relativně často umírá a že s ním občas i zdravotní sestry zachází dost lehkomyslně (nám se ve specializovaném centru pražské nemocnice stalo, že sestra natáhla inzulín do jiné stříkačky než měla a v době kdy dcera měla dávku 1,5j Act jí chtěla aplikovat cca 6-10x tolik!!!! a nestalo se tak jen proto, že jsem stála vedle a koukala na množství inzulinu ve stříkačce a sice nesměle, ale přece jen se odvážila oponovat, sestra znovu zopakovala, že množství je zcela OK, tak jsem jehlu popadla a šla se zeptat jiné sestry, která naštěstí něla mozek v hlavě a dceru mi nezabila - ona by nezemřela, že, byly jsme přece v nemocnici, ale doteď, když si na to vzpomenu, tak se mi chce zvracet a vzpomínám si jak jsem pak podezíravě koukala na všechny sestry, i když jí šly jen změřit v noci glykémii).

A ještě k alchymii dávkování. Včera na gly 6,8 dostala 2j Act a před druhou večeří 16,6, příčinou byl sbor, kde strávila perné 2,5 hod., dnes výchozí gly 8,2, dostala opět 2j a před 2. večeří 7,2. Jídlo úplně stejné - poměrně rychlé sacharidy - bílá rýže. Včera dokonce s masem, dnes jen se zeleninou. Na 16,6 snědla 2VJ BZL chleba s máslem, Leve 6j. do bříška a ráno 4,2 a celý den na hranici hypa. Tolik k tématu kopce po jídle (u nás jedině dobře) a místu aplikace dlouhého inzu (čekala bych, že tam bude méně důležité kam píchat, ale vypadá, že ne). Obávám se, že dnešní krásná hodnota 7,2 po jídle (+navíc asi 9g sacharidů) povede zase k blbému ránu. Ale 1,5j se mi zdálo přece jen málo na 8,2 když nám naše diadr předepsala 3j s tím, že pravidelně stoupá po večeři tj. fakt se nelze držet toho co nám předepsal lékař, protože detičky skáčou tak, že je to nepředvídatelné, i když pravdou je, že 16,6 jsem jako reakci na stres čekala.

čtv 20. bře 2014 21:49:37

Odpovědět s citací
Odpovedala si si vlastne sama:
u deti je podla mna nezmysel honit sa za tabulkovymi hodnotami, je treba nechat ich "zit" - to jest ta maminka je v tomto smere hodne spatne edukovana alebo hodne tvrdohlava
je velmi kratkozrake nedivat sa na priebeh glykemii par dni naspat, nevyvodit z toho zaver, co sa asi tak moze diat a takmer hystericky dopichovat na akukolvek vyssiu glykemiu, zvlast na actrapide. Dietatu tym len ublizis..
I pri takej vyssej glykemii, ako pises, je dobre pockat, co sa z toho vyvinie, nez zbrkle navysovat davky
A zakladny predpoklad - davky sa musi rodic (pacient) naucit upravovat podla momentalneho stavu sam. To oceni kazdy rozmuny diabetolog, cielom oboch stran je predsa co najlepsia kompenzacia.

Je tiez dolezite si pamata, ze so snizovanim priemernych glykemii stupa citlivost na inzulin. Takze davky musis znizovat. U deti to moze byt i na prvy pohlad vyrazne znizenie, coz je podla mna dosledok ich nizkej hmotnosti. Proste znizuj tak, aby neboli hypa. Ak to potrva tyzden, tak tyzden a potom znovu navysis..

pát 21. bře 2014 8:15:00

Odpovědět s citací
Este add tej nemocnice - vsetci sme len ludia a nie sme neomylni, ale je treba si stat za svojim (ako si to urobila). Verim tomu, ze ta sestricka z toho nespala este dalsie 2 dni...

pát 21. bře 2014 8:16:21

Odpovědět s citací
Manžel dnes v noci dceru měřil, podotýkám, že nebyl rozespalý, a dělal to tak, že na proužek dal krev a ten následně strkal do glukometru a dost se divil, že glukometr hlásí error, napodruhé přilil na proužek ještě více krve a postupoval stejně :-)). Diví se někdo, že to starší lidé už nezvládají, ach jo.

A ještě k našim gly. S přicházejícím jarem jsme ani moc nesnižovali dávky, ale včera jsem udělala experiment, protože naše diadr trvá na tom, že dcera po jídle moc roste (klidně o 10mmol) tak že máme dávat větší bolusy, protože jí to nestačí. Před večeří 8,5 po tanečním tréninku, tak si říkám opatrně, dala jsem 2j Act. - to bych dostala rouvnou vynadáno, protože máme předepsané 3j. (ale dr. Samková mi zde svého času doporučovala 2j, takže mezi tím nějak osciluji) - a čekáme 15 minut, poté 4VJ (bez masa, ona ho prostě nejí) a před druhou večeří 10,6, což je podle mě ideální, jak klesne pod výchozí gly tak je to u nás na noc vždy blbě. Dostala 2VJ a Leve jsem zkusmo snížila z obvyklých 6 na 5 s tím, že v předcházejích dnech mi vždy klesala na lačnou gly cca 5, ale očekávala jsem, že půjde o něco nahoru, když dostala méně dlouhého. Ve 2:37 byla na 9,1 viz tatínkovo měření takže pohoda a ráno zase 4,5! Mám trochu dojem, že její tělo si dělá tak trochu co chce (a ne co chci já a dávky inzu :--)), skoro to vypadá, že méně je někdy více, ale ne vždy, že? A to je náš stále se opakující problém. Zase jsem nesepsala ty psychické vlivy pro naši diadr. a chápu, že nemá pak z čeho vycházet, ale když to dítě letí jednou po 4,5j na 14 a podruhé na 6 nebo hypo tak tedy jak asi to vyštelovat, že? Čeká nás kontrola :-)).

úte 01. dub 2014 12:03:32

Odpovědět s citací
Dnes jsme se opět trochu ukvapily tedy jmenovitě já jako rodič. Madla ráno 4,3 (a to měla před první i druhou večeří shodně 13,8 a daly jsme jen 2,5 s ohledem na předchozí tanenční trénink, který někdy dobíhá déle a v 1:38 měla 11,8), takže až tak do dvou do tří v noci se držela poměrně vysoko, jenže pak opět sešup dolů a já nikdy nevím jak dlouho se udrží na té příznivé hodnotě okolo 5 než půjde do hypa. Takže ráno opatrně - dala jsem 4j (obvykle dáváme 4,5j.) a před obědem hlásí 12,7 tak jsem jí přidala 0,5j. na 4,5 (někdy má i 3,5j.) a samozřejmě chyba, půl hodiny po svačině hlásí 4,1 a už je jí blbě. Včera mi z 11,5 na oběd šla na 13,8 před večeří, a to měla tancování tak jsem si říkala, že jí raději trochu přidám, aby nevylezla zbytečně vysoko na večeři. No ale vše je naopak, protože dokrmila hypo a před večeří hlásí opět 13,5, jak vidno motáme se v kruhu.

Bezlepky prosím jak počítáte římské lívanečky z cizrny? Mají 60g. sach. v surovém stavu a tím že tam přidávám stejné množství mléka a ještě vejce tak to počítám jako 30g sach. Nebo jinak?

pát 04. dub 2014 17:16:09

Odpovědět s citací
Pokud se jedná o tyto lívanečky http://www.obchodpotravin.cz/fotky21469 ... 846994.jpg tak vzhledem k tomu, že se jedná o rodinné balení a doma jsem s bezlepkovou dietou jediná, děláme lívanečky z 1/4 obsahu (tím pádem to jedno balení vydrží na 4krát :) a počítám to tak, že polovinu balení 125g beru jako 6.5 VJ s obalením v moučkovém cukru se skořicí za cca 7 až 8 VJ - dle množství cukru a protože to většinou děláme ze 1/4 balení, pak to i s obalením v moučkovém cukru se skořicí počítám za 3.5 až 4 VJ dle toho, jak moc to v tom cukru obaluji :)) Mléko nepočítám, na 1/4 balení ho je zanedbatelné množství. A když mám jednou za čas trochu vyšší glykémii - nevadí mi to, ta mňamka za to stojí :)

Snad se ten odkaz na bezlepkové lívanečky zobrazí již správně, nějak mi to tu blbne a odkazy se mi někdy nezobrazují, přestože je vkládám funkční.

sob 05. dub 2014 10:29:37

Odpovědět s citací
A Peto, Vy počítáte doma i vejce do VJ ?

sob 05. dub 2014 10:51:06

Odpovědět s citací
Jejda, vejce ne sacharid, myslela jsem to tak (a napasala blbě), že když 100 g suché směsi má 60g sacharidů, tak když tam přidám zhruba stejně mléka a vejce, tak výsledně bych měla dostat asi 200g lívanečků a tím pádem lívaneček by měl mít ve 100g asi 30g sachridů. Jenže si nejsem úplně jistá jestli se mi část toho mléka neodpaří, takže je to asi dost hrubé počítání.
Kamarádka to dělá tak, že u směsi kde ví kolik má sacharidů tak je po upečení rozpočítá na výsledný výrobek, což jde docela dobře u chleba, ale u těch lívanečků, kde část těsta zůstane na míse, to jde trochu hůř, navíc je obvykle konzumujeme už během procesu takže nikdy nevím kolik se mi jich výsledně podařilo udělat. Máme ty my bezlepkáři nesnadné :-).

sob 05. dub 2014 17:56:44

Odpovědět s citací
Každý den teď vstáváme s gly 9-12. Nevím zda je to oproti 4,7 zlepšení :-)). Ale kladu si otázku zda nezvýšit opět Leve 6,5j ráno a 6 na noc tj. celkem 12,5 na 31,5 kg. K tomu Act 4,5-5j. -- 4-4,5j. --2,5-3,5j. Přes den se s určitými vzestupy udrží plus minus normálně, ale také jsme bolusy zvyšovali. Ale mám dojem, že lačnou gly, kterou měla vždy velmi OK (slinivka přes noc ještě aspoň trochu pracovala) ovlivňuje hlavně bazál a ten už asi nedostačuje. Naše diadr by zvyšovala pouze ranní bolus, protože je pravda, že k obědu stoupala, ale jakmile jsem zvýšila na 5j., tak leze k obědu dolů. Jenže začíná ráno vysoko.
Kam až mohu zvyšovat Leve poměrem k váze? Teď je na 0,4 a má bazál/bolus cca 50:50.

čtv 17. dub 2014 21:01:09
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 388 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další