Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Úhrada senzorů 
Autor Zpráva

Jméno: Julka
Odpovědět s citací
Dobrý den, paní doktorko,
prosím Vás o radu. Mám pumpu 18 let. Nyní je možné dostat senzory částečně hrazené pojišťovnou. Když jsem žádala o předepsání senzoru, dostala jsem od své lékařky v podstatě zamítavou odpověď, že prý úhrada je podmíněná nějakými body, které musím splňovat. Nedostala jsem ale informaci, které body to mají být. Nevíte, prosím, co musím splnit? Několik senzorů od VZP jsem již měla a nebyl to problém... Děkuji, Julka

úte 11. črc 2017 18:52:58

Jméno: Jan
Odpovědět s citací
Ak sa môžem do toho trošku zamotať u nás na Slovensku senzory sú hradené poisťovňami len diabetikom, ktorý sú striktne vymedzení v kategorizácií zdrav. pomôcok s indikačnými obmedzeniami. U nás presne takto káže zákon :

Senzory sú hradené :

- pacienti so syndrómom neuvedomovania si hypoglykémiie s vysokým kardiovaskulárnym rizikom, ktorí sú indikovaní na IP s funkciou LGS (low glucose suspend) alebo PLGM (predictive low glucose management) s DM 1. typu
Kritériá pre Glukózový senzor (D12) indikované a preskribované v Dia centrách:

Následné požiadavky:
- min. 6 mesiacov sledovaný v centre
- potvrdené zlepšenie metabolickej kompenzácie (v porovnaní s prvotnou indikáciou)

Myslím, že asi aj u Vás bude niečo podobné. Treba pozrieť kategorizáciu zdravotníckych pomôcok Ministerstva zdravotníctva.

Sorry ak som zabrdol do niečoho do čoho som nemal.

IP Minimed 640g, Enlite senzor

úte 11. črc 2017 19:47:26

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Tady jsou popsaná ta kritéria.. https://drive.google.com/file/d/0B7NMf0 ... sp=sharing
Řešil jsem to se svou diadr - také jsem chtěl senzory (se zasplepeným senzorem jsem zjistil, že trávím 40% času v hypu - proto taky GH 34) - nicméně ta mi senzory není schopna napsat - nemá schválení od pojišťovny a bez něj je psát nemůže.. Zkusil jsem proto jiného diabetologa, ukázal mu své zprávy, grafy ze senzoru.. Prakticky okamžitou odpovědí mi bylo, že si nemyslí, že jsem vhodný kandidát pro předepsání senzoru (samozřejmě jsem nepočítal s tím, že mi jiný lékař hned předepíše senzory, jen mě překvapilo rychle a razantní zamítnutí) - že bude stačit upravit bazální dávku.. Ale vyšel mi vstříc a na dalším setkání dostanu zaslepený senzor a uvidíme, co senzor ukáže.. Nicméně moc nepočítám s tím, že bych nakonec se senzory uspěl.. Jak mi bylo řečeno, z kritérií splňuji pouze čas v hypu (ten lze přece jednoduše upravit "změnou dávky bazálu"), glykemickou variabilitu taky nesplňuji (měl jsem 2,3), těhotný nejsem a ohánět se tím, že hypo poznávám až kolem glykemie 2,5 a méně se mi nechce, abych nepřišel o řidičák (před delšími jízdami a v jejich průběhu se pro jistotu měřím)..

Obecně mi přijde, že lékaři mají k senzorům snad odpor.. Paní doktorko, mohu se zeptat, proč lékaři senzory píší tak neradi? Měl jsem zapůjčený otevřený senzor od Medtronicu - byl jsem naprosto nadšen.. Měl jsem ho tedy jen 4 dny a i přesto že jsem mohl sledovat průběh glykémií, skončil jsem skoro 30% času v hypu (vtipná byla poslední noc, kde jsem se i přes dojedení postupně 50g sacharidů nedokázal dostat přes 3,5 mmol/l).. Za ty 4 dny nebylo čas moc zkoušet a dokázat glykemie srovnat.. Ale byl tam vidět pokrok oproti použití zaslepeného.. Věřím že mít možnost senzor alespoň pár měsíců, došlo by k výraznému zlepšení a poučení, jak tělo v různých situacích reaguje.. Vedu díky stavbě a dítěti poměrně aktivní život, ale bez senzoru se prostě dlouhodobě srovnat nedokážu..

stř 12. črc 2017 5:43:35

Jméno: Marek
Odpovědět s citací
Dobrý den, je zde někdo, kdo používá One Touch glukometr nebo máte někoho takového v rodině?+ je třeba používat testovací proužky One Touch Verio nebo One Touch Select Plus .
Pokud splňujete tyto 2 podmínky a jste ochotni se zúčastnit krátkých telefonických průzkumů, získáte 800Kč !!

davidovi.mm@seznam.cz 775112589

stř 12. črc 2017 9:26:26

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Dobrý den, oficiálně je nárok na sensory4x ročně u jakékoliv pojištovny.
Nově pokud má lékař či zařízení vyjednáno s pojištovnou,lze po schválení revizním lékařem předepisovat více , se spoluúčastí pacienta.Na sensorech musí dojít ke zlepšení kompenzace.
Problém ale je ,že sensory jsou do nákladů ordinace a to je poměrně velká částka, proto asi ten odpor..):
D.Samková

ned 16. črc 2017 13:09:22

Odpovědět s citací
Děkuju za odpověď paní doktorko. Je to pro ordinace opravdu velký finanční zásah? Pojišťovny by si měly uvědomit, že by pro ně mohlo být finančně výhodnější hradit senzory, než léčbu následných komplikací.. Ach jo..

pon 17. črc 2017 5:22:07

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Zdravím, jsou to řádově tisíce..taktéž pumpy nasazují zcela výjimečně soukromí diabetologové, nová pumpa vyjde cca na 95.000 + 18.000 +5000Kc kanyly na 1/2 roku.
Jistěže Diabetologická společnost avizovala, že důsledná léčba DM je levnější než léčba komplikací, ale.. no víte jak to je..
D.Samková

úte 18. črc 2017 13:14:06

Odpovědět s citací
Dekuji za dalsi odpoved pani doktorko. Myslim si, ze tohle je tady spatne nastavene. Myslim ze pacienti, kteri na cukrovku dbaji a maji zajem o moderni lecbu, by za to meli byt odmeneni. Samozrejme vim, ze "placu na spatnem hrobe", ale proste jsem se nedokazal ubranit.

úte 18. črc 2017 14:21:53

Odpovědět s citací
Dobrý den,
já dostávám senzory 4x ročně. Prý je na to od pojišťovny nárok.

pát 21. črc 2017 10:54:46

Jméno: Julka
Odpovědět s citací
Dobrý den, děkuji všem za odpovědi. Mohu se zeptat, co musím splňovat, abych měla senzor 4x ročně? Mně ho stávající dia lékař napíše max 1x, je to zaslepený senzor a dostanu asi 3 papíry, co musím vyplnit, vč. co čeho kolik jsem snědla, kdy jsem se hýbala apod... Moc vám ještě jednou děkuji!
Krásný víkend
Julka

pát 21. črc 2017 11:08:42

Odpovědět s citací
Nárok na 4 senzory ročně by měly být bez dalších podmínek.. Jedná se o zaslepené senzory.. Ty papíry jsou tam k tomu, aby se dalo přiřadit, co jste zrovna v daný okamžik dělala/jedla a dalo se tak vyvodit, proč se glykemie hýbala v daný čas daným směrem..

pát 21. črc 2017 12:11:06

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
manzel nema zaslepene a ani si nepise co presne delal, musi sam se z toho poucit, asi je to lekar od lekare

pát 21. črc 2017 21:54:38
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ]