Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Fruktosamin 
Autor Zpráva

Jméno: Honza
Odpovědět s citací
Dobrý den,

jsem tu nový - aktuálně řeším pro mne trochu nejasnost ve výsledcích krevních odběrů.
Nechal jsem si jako samoplátce udělat analýzu některých krevních parametrů a vše vyšlo v normě kromě Fruktosaminu který s hodnotou 321 byl poměrně výrazně nad rozmezí které je v pořádku.
Ostatní parametry vyšly v pořádku - Glukóza 4.7, Glykovaný HbA1C 29, Inzulín 3.9, Fruktosamin 321

Jelikož nejsem diabetik a odběr jsem si nechal udělat zejména kvůli jiným parametrům a diabetologické parametry jsem si nechal udělat pouze navíc, pro kontrolu, rád bych se zeptal co může stát za zvýšenou hodnotou Fruktosaminu a zda bych měl řešit, případně s kým? (diabetolog, obvodní lékař..?)

Děkuji mockrát za radu a názor

Jan Strnad

pát 22. pro 2017 15:11:53

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Dobrý den, hodnota glykovaného hemoglobinu odpovídá průměrné glykémii za poslední 3 měsíce. Hodnota fruktosaminu glykémie za poslední 2-3 týdny.
Standardně se k ke sledování kompenzace DM užívá HGb, fruktosamin pouze ojediněle v případě rychlé změny glykémie za několik týdnů.
Normální hodnoty Hgb a Vaší glykémie by Vás měly uklidnit.Vyšší hodnota fruktosaminu byla zřejmě v korelaci s vyšším přísunem cukrů v době před odběrem, mohlo to být i zkresleno ,pokud jste nebyl nalačno.
Pro Váš klid bych si nechala s odstupem 3-6 m zkontrolovat glykémii nalačno.
D.Samková

úte 16. led 2018 9:28:08
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ]