Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Klesání lačné glykémie od 34tt? 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, v doporučeních ČESKÉ DIABETOLOGICKÉ SPOLEČNOSTI ČLS JEP jsem našla informaci, že od cca 34 tt klesá u těhotných lačná glykémie. Je to opravdu tak? Jde mi o to, že jsem ve 32tt, zítra budu začínát 33tt, diabetoložka mi chce dát nyní metformin, který ale odmítám. Dietu držím přísně, pohyb mám, hodnoty mám v 95% dobré, po jídlech vždy nízké, až právě na tu ranní glykémii, kdy to mám většinou kolem 5,3, max 5.6. Myslím, že by dieta v mém případě stačila. Jinak glykovaný hemoglobin mi za poslední dobu (kdy jsem dietu ještě nedržela) vyšel na 38, tak snad od té doby mi ještě klesl, když dietu dodržuji jak mám........ Také mi jiný dietolog řekl, že miminko je v podstatě hotové a že nebráním léku, mu nemůžu uškodit a že už jsem v podstatě na konci těhotenství a že by léky nenasazoval, anebo pokud by glykémie lezla opravdu nahoru, třeba nad těch 5.8. Nevím tedy, co je nejlepší udělat. Navíc, když o tom tak přemýšlím, tak ta lačná je problém hlavně díky tomu, že od 2. večeře je do rána dlouhá doba a tělo je hladové a proto glukóza stoupá. Tzn. když se najím třeba ve 23hod, tak to cca 3 hod rána tělo nehladoví, glykémie by měla být v pořádku, a teprve až po té 3 hodině ráno, a když vstávám tedy kolem 7 hod, tak tělo hladoví jen cca 4 hodiny, takže jen 4 hodiny ze dne tu glykémii můžu mít teoreticky vyšší, ostatní mám v pořádku, takže už i kvuli těmto pár hodinám se mi nechce jít do léku, který stále ještě není suklem v těhotenství schválený a do nedávna byl přímo zakázaný......
Prosím o Váš názor, zda je opravu nutné léky nasazovat.
Děkuji!

čtv 14. bře 2019 10:56:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]