Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
zavádění DEXCOM G5 - bolest a nefunkčnost 
Autor Zpráva

Jméno: otec
Odpovědět s citací
Dobrý večer, předem se omlouvám, že pravděpodobně zakládám zbytečně nové vlákno.
Našemu šestnáctiletému synovi byla teď na velikonoce diagnostikována DM1 po počátečním hroucení jsme začali přemýšlet jak mu život s touto nechtěnou kamarádkou ulehčit. Ještě v nemocnici dostal na půjčku senzor Enlite a k tomu starou vyřazenou pumpu minimed 640 jako přijímač. Aplikace Enlite proběhla bezproblémově nebolela a vůbec v průběhu nošení o ní nevěděl. Doktorka nám doporučila dealerku společnosti DEXCOM s tou jsme se domluvili na vysílači a senzorech G5, vše jsem si podrobně nastudoval a zjišťoval vesměs kladné reference a dnes plný očekávání vybaven novými telefony, který se dokáží spárovat s DEXCOM G5 mobile. Bohužel se vůbec nic nepovedlo, první senzor paní doporučila, abych nastřelil já a tím se to naučil, syn cítil nepříjemnou bolest i za hodinu a navíc přijímač i telefon hlásili, že senzor/vysílač nenalezen po dohodě jsme senzor vyjmuli a paní aplikovala další senzor sama a to do místa, kde byl z nemocnice aplikován Enlite, bohužel vše opět špatně bolest při aplikaci a ještě horší po. Musím podotknout, že syn pravidelně sportuje a moc tuku na něm není.
Jediné místo kam to syn chce jsou paže.
Máte někdo podobné zkušenosti?

pon 16. dub 2018 20:42:59

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ahoj, jsem dospělý, ale taky řekněme hubený, takže podobný problém.. Ano, u Dexcomu je zavedení bolestivější.. Nástřel Enlite je rychlý vpich, možná tenčí jehla (?) a opravdu míň bolí.. Já jedu přesto radši Dexcom.. Většinou je opravdu nejbolestivější okamžik vpichu.. Pak to ustupuje, někdy o tom nevím za 5 minut, někdy to trvá třeba den.. Ale časem to přechází..
Já jsem začínal nejdříve taky píchat ruce (triceps), ale tam nemám skoro žádný tuk a navíc když v noci spím, často jsem ho přilehával - takže jsem přešel na břicho (řasa na úrovni pupku).. Tam mi senzor nepřekáží a nepřilehávám ho.. Zkusil jsem jednou oblast ledvin, ale tam mi to překáželo když jsem si sednul na židli/sedačce v autě.. Lze píchat i stehna.. A zadek (tam ale píchám sety k pumpě).. Je to prostě problematické.. Ale benefity které (dobře nakalibrovaný) senzor přináší, za to určitě stojí..

stř 16. kvě 2018 5:17:29

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
my mame sice enlite, ale co se tyka mista, tak jedine horni cast hyzdi
a u nas je dulezite (zavadime horizontalne) aby sensor byl vne a vysilac dovnitr
kdyz jsme davali sensor (dratek) z vnitrni strany, syn si ho v noci vic prilehaval a vypadaval signal

stř 16. kvě 2018 9:59:29

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
IKEM hledá dobrovolníky na testování vakcíny zkuste toto vlakno, ale mozna uz o tom vite

stř 16. kvě 2018 10:05:06
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]