Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
One Touch Ultra 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Martin přišel z kontroly s novým glukometrem. Prý už se nebudou dodávat proužky do glukometrů OneTouch Ultra. Slyšeli jste o tom někdo?

čtv 26. črc 2012 8:15:33
Odpovědět s citací
No já nevím,mě nedávno poslali jako náhradní glukometr One touch easy.A tam ty proužky jsou.Tak snad by ho neposlali,když by už neměly být.Tak jim třeba zkus zavolat.

čtv 26. črc 2012 15:08:15

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Podle toho, co jsem slyšela od sestřičky v IKEMu, tak přestávají (nebo možná už přestali) vyrábět řadu glukometrů One Touch Ultra. Ovšem proužky by se měly dělat dál, přinejmenším, dokud budou uživatelům glukometry fungovat.

pát 27. črc 2012 6:43:45

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Na pondelkovej diakontrole mi povedala sestrička aby som domíňal prúžky do One Touch Ultra, lebo sa prestávaju distribuovať.
V októbri mi vymení glukometer za nový.

pát 27. črc 2012 12:15:06
Odpovědět s citací
Můj oblíbený glukometr One Touch Ultra měl letos asi po šesti letech používání poruchu. Vyměnily mi ho za One Touch Verio Pro protože OT Ultra už není na trhu dostupný. Do OT Verio jsou jiné proužky a přístroj je trochu větší, moc mi nevyhovuje. Zita

sob 28. črc 2012 10:28:33
Odpovědět s citací
Jarko, Martin chodí taky do IKEMu a už dostal i nový glukometr. Ale samozřejmě jen jeden, a on má léta letoucí dva, aby měl jeden rezervní. Teď měl One Touch Ultra a One Touch Easy, právě oba na stejné proužky.

pon 30. črc 2012 13:02:50

Odpovědět s citací
Netreba robiť paniku! Aj keď sa glukomtetre OneTouch Ultra prestanú vyrábať, prúžky do nich budú k dispozícii určite ešte niekoľko rokov.
Donedávna bolo dostať v lekárni prúžky OneTouch, ktoré fungovali v glukometroch OneTouch BASIC a OneTouch II a tie sa u pekných pár rokov nevyrábajú.

pát 03. srp 2012 11:59:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět s citací
Já nedělám paniku. Ale synovi už proužky do One Touch Ultra nepředepíšou, dokonce už dostal jiný glukometr, ačkoli má dva funkční na ty staré proužky. To mě zaujalo. Buď se tedy opravdu postupně přestanou vyrábět nebo přestanou třeba jen přestanou dodávat k nám, když se tu snížila úhrada, nebo je v tom třeba tlak té druhé firmy, od které má glukometr teď. Myslím, že je to Accu Check. To je taky klidně možné.

pát 03. srp 2012 13:55:47

Odpovědět s citací
Lída,

ak synovi prúžky OneTouch Ultra nechce lekár predpísať, tak to je postoj lekára, ktorý závisí od kadečoho, ale nie od skutočnosti, že prúžky OneTouch Ultra sa budú vyrábať minimálne 5 rokov po skončení výroby glukometrov rady OneTouch Ultra, kde patrí OneTouch Ultra, OneTouch Ultra 2, OneTouch Ultra Easy/Mini a OneTouch Ultra Smart.

V marci tohto roku som sa s otázkou na tému ukončenia výroby prúžkov OneTouch Ultra obrátil priamo na slovenské zastúpenie LifesCanu a dostal som takúto odpoveď, citujem:
"Produkcia testovacích prúžkov One Touch Ultra nekončí, takže samozrejme budú aj naďalej dovážané na slovenský trh. Informácie o ukončení výroby testovacích prúžkov One Touch Ultra nie sú pravdivé."

Takže lekár má asi lepšie dohody s konkurenciou a preto odmieta predpisovať prúžky OneTouch Ultra. Ale myslím si, že žiaden zákon a ani nariadenie českého ministerstva zdravotníctva, či nejakej zdravotnej poisťovne v ČR mu to priamo nezakazuje.

A ak máš ešte pochybnosti, tak si zavolaj p. Zbyněka Němečeka z českého zastúpenia fy LifeScan - tel. 800 223 223 a povedz mu aký máš problém a spýtaj sa rovno jeho na prúžky OneTouch Ultra. Po mailovej komunikácii so slovenským zastúpením firmy sa mi tento pán z českej centrály LifeScanu ozval telefonicky a dlho sme sa bavili ako o glukometroch, tak aj o prúžkoch a nespoľahlivosti niektorých slovenských predajcov týchto prúžkov.

čtv 09. srp 2012 1:48:19
Odpovědět s citací
Ivane, já přece nemám problém. Navíc, Martin samozřejmě dostal nový glukometr a do něj dostane proužky, takže si těžko můžu stěžovat. Mně jen trochu zajímalo, jak to je.
Poku jde o Martinovu lékařku, on chodí do IKEM, takže její osobní iniciativa to nemůže být ani náhodou. Ale je klidně možné, že nějakou dohodu má s Accu Check přímo IKEM, jistě spotřebují hodně proužků a mohou mít nějakou množstevní slevu podmíněnou tím, že převedou své pacinety na jejich glukometry. Zvlášť jedničkáři na pumpě jsou dobrý odbyt.

čtv 09. srp 2012 7:00:06

Odpovědět s citací
Ok, stav je taký ako som napísal a žiadne ukončenie dodávky prúžkov pre glukometre OneTouch Ultra sa zatiaľ konať nebude aspoň pár rokov. :-)

čtv 09. srp 2012 16:23:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]