Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
Chrouste?! 
Autor Zpráva

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Dlouho se neozvala Chroustalka,ani její přítel.Nevíte někdo něco blíž?

stř 04. črc 2018 7:52:23

Odpovědět s citací
ahoj Luboši, s Chroustalkou jsem občas v kontaktu, ale naposled jsme si psaly v červnu

Je to velká bojovnice a má těch komplikací fakt víc než dost, ale věřím, že je snad ok!

stř 04. črc 2018 19:33:25

Odpovědět s citací
Luboši, srdečně zdravím Tebe i všechny diafóráky včetně salmy :) Potěšilo mě, že sis vzpomněl a moc se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala, ale jak píše salma, je toho hodně a nějak nebylo co psát. Od října jsem se prakticky nedostala ven – neustálý kolotoč infekcí dýchacích cest, hromada různých kombinací antibiotik včetně Amikacinu v kombinaci s Ospenem, nyní od dubna jsem pro změnu na kyslíku kvůli těžké dušnosti... do toho plísňová infekce Aspergillus, protože už tak špatná imunita je vlivem všech možných kombinací antibiotik a vysokých dávek krátkodobě i dlouhodobě působících injekčních kortikoidů úplně v háji, protože záchranné léky na dýchání přestávají zabírat... Do toho se nějaké léky na imunitu úplně přestávají vyrábět, na systémová antimykotika přichází indikační omezení, takže léčba je pro pacienta dost drahá... Těžko se to popisuje, to se musí prožít. Pokud se mi podaří přežít, určitě napíšu slíbený příspěvek jak jsem spokojená s novou pumpou. Tímto se také omlouvám, že ač jsem to tady slíbila Verče, zatím jsem se k tomu nedostala. Nicméně ve stručnosti mohu napsat, že s novou pumpou jsem velice spokojena a příště bych u ní ráda zůstala. Vůbec neuvažuju o tom, že bych zkusila něco jiného, protože pumpa splnila všechna má očekávání. Takže i když potom bude existovat třeba i novější typ, ráda bych zůstala u Accu-Chek Insight.

Libuši, mého přítele dostalo Tvé oslovení „Chrouste?!“ a mě vlastně taky :))

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 13. črc 2018 20:28:59

Jméno: laco
Odpovědět s citací
"Chrouste", som veľmi rád, že Ťa tu vidím. :O

sob 14. črc 2018 7:03:22

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ahoj, všichni tě rádi zase čteme - ač mě mrzí tvé řádky.. Úplně mi uniklo, že jsi nově na Insightce - taky ji máš tak uřvanou? Manželka mi ji přejmenovala na "Maria" (počítačová hra), nebo "hladový Tamagoči"..
Koukej se nám tady občas objevit, Chrouste :)

pon 16. črc 2018 5:06:18

Odpovědět s citací
Laco, také Tě ráda čtu, i Jimmyho, a moc děkuji za podporu ;)

Jimmy mám pocit, že v programu Accu-Chek 360° si můžeš nastavit typ melodie a vybrat si i nějakou hodně krátkou, aby Ti pumpa neječela jak „uřvaný Tamagoči“ :) Nejsem si úplně jistá, zda můžeš přes ten program nastavit tichý režim, ale je možné, že to jde. Navíc si můžeš přes Accu-Chek 360° udělat zálohu všech nastavených dat jak v pumpě, tak v datamanažeru, což je k nezaplacení např. při výměně pumpy. Nevím, jestli o tom programu víš, ale třeba Ti to k něčemu bude.

Jinak, osobně jsem ráda, že pumpa řve, naopak jsem si přes ten program nastavila co nejdelší melodii, protože poslední dobou mívám dost nestabilní glykémie a hodně uplatňuji, často i v noci, dočasně zvýšenou, zcela výjimečně sníženou, bazální dávku. A jsem ráda, když mě pumpa upozorní ječením, že dočasná bazální dávka právě doběhla a vzbudí mě svým „řvaním“ na přeměření glykémie. Také oceňuji to, že řve, když dochází inzulín, protože při všech mých starostech na kyslíku a všeho okolo se mi často stane, že to zaregistruju až když pumpa ječí (třeba v noci). Takže já jsem za to její řvaní docela vděčná, nedovedu si to bez něho už ani představit :)

pon 06. srp 2018 16:49:44

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko :) ono to jde i přímo v pumpě.. Mě ale ty zvuky baví :D vrací mě do počítačového mládí :D
O programu vím, ale na zálohování používám trochu něco jiného.. Ale to by bylo spíš na SZ než na tohle rozebírání tady :)
Jsem rád, že ti pumpa vyhovuje ;) pumpa je velkej pomocník ;)

úte 07. srp 2018 5:03:02

Odpovědět s citací
Jimmy, já ty zvuky taky miluju :-)) Jinak, pokud si dobře vzpomínám, tak si říkal, že Insight nemá kovové infuzní sety, hodils to i do tabulky – tak posílám odkaz, že má. I když teda žádnou zkušenost s nimi nemám. Na tu SZ bych byla docela zvědavá :)

úte 07. srp 2018 11:01:39

Odpovědět s citací
Ty zvuky jsou skvělý :D když ji vyndávám z neoprenovýho pouzdra, tak nechtíc zmáčknu tlačítko a ona mě vždycky "pozdraví" :D

Je to tak, vím o tom, že kovové jsou. Řešil jsem to i s dealery z Roche - ale bohužel tady nejsou v číselníku pojišťoven, takže existují, ale jelikož by musely být hrazeny ze svého, nikdo je nebere.. Pokud člověk chce kov a zůstat u Accu-chek, musí přejít na Combo ;)

úte 07. srp 2018 11:14:09

Odpovědět s citací
Jimmy, aha, tak to jsem vůbec nevěděla, to docela koukám... Tak teď už chápu, žes to hodil do tabulky :)

úte 07. srp 2018 11:58:33

Odpovědět s citací
Tak tak, proto v tabulce nejsou :) řešil jsem s dealery, že je to škoda - oni to prý ví, prý to zkoušeli prosadit aby i kovovky byly, ale prej marně.. Bohužel teflonek je hrazeno jen určité množství.. Ale i na to Roche myslí a pokud vyčerpáš množství které pojišťovna hradí, Roche vyjde vstříc (v rozumné míře ;) )

úte 07. srp 2018 13:23:14

Odpovědět s citací
Jimmy a prosím, mohu se zeptat, co to znamená v rozumné míře? Každému se totiž může z nějakého důvodu stát, že se sety nevyjde. To pak třeba Roche za rozumnou míru považuje jedno balení (krabici) infuzních setů zdarma?? Nebo jak si tu rozumnou míru máme představit? :)

úte 07. srp 2018 16:02:22

Odpovědět s citací
Tak to ti nepovím.. Jsem na Insight měsíc.. Jen mám prostě zprávu, že tak to funguje.. Bude asi záležet na tvém dealerovi.. Ale myslím že u zrovna u tebe bude muset mít dealer rozum a zajistit množství dostatečný ;) Jak dlouho ti vydrží kanyly? Já jedu obvykle 3,5 dne.. Mám ozkoušený, že jen břicho vydrží dny 2 a teď poslední zadek mě vydržel necelý dva.. Ale třeba stehno mi vycházelo, že vydrželo 4,5 dne a pak jsem ji vytáhl pro jistotu..

stř 08. srp 2018 5:05:53

Odpovědět s citací
No, tak to máš teda Jimmy dobrý 4,5 dne stehno :)) Do stehna nemohu vůbec, je tam jen sval a není kam to píchnout. Břicho to samé. Prostě nikde žádnej špek, takže na kanyly to je blbý a ruka vůbec nepřipadá v úvahu, tam už není vůbec nic :D Jediné místo hýždě vydrží 3 dny. Ale tam je to taky naprd, protože na pár čtverečních cm se kolikrát musím vejít nejenom s kanylama, ale i s hromadou injekčních antibiotik. Takže je to docela mazec :'( Jednou jsem takhle ze zoufalství, když jsem měla píchaný Amikacin a těsně před ním ještě píchaný Gentamicin (takže celkem asi 40 injekcí), zkusila zavést kanylu opakovaně do břicha, ale vždy se po pár hodinách hned zalomila, a to používám kolmé nastřelovací 6 mm 40 cm, protože šikmé teflonové jsou prostě strašně dlouhé a zkusila jsem to jen jednou a stačilo :))

stř 08. srp 2018 10:06:56

Odpovědět s citací
Nejsem žádnej tlouštík, řekněme že jsem hubenej - ne teda ve srovnání s tebou, to jsem otesánek.. Zadek je nejlepší, tam můžu píchat i 8 mm.. Na Daně jsem jel jenom zadek.. Ale Insight má ty šikmý fajn, takže zadek kolmý, stehno šikmá - 13 mm.. Ruce patří senzorům.. Ještě jsem zkoušel kolmý do zad/boků.. Na úrovni ledvin.. Tam jsem taky 3 dny fungoval - ale tam to nastřelení bolí, tam je to citlivý..
Teda ty to máš s těma injekcema hrozný :(

stř 08. srp 2018 10:20:05

Odpovědět s citací
Jimmy!Hrůza-Danu do zadku?!

stř 08. srp 2018 15:45:04

Odpovědět s citací
Jimmy, vůbec nejsi proti mě otesánek, protože nejsem vyloženě vychrtlík. Na svoji výšku mám celkem normální hmotnost. Sice jsem trošku pod hodnotou normálního BMI, ale není to žádná tragédie. Hold spadám do kategorie pidilidi :))

Vždyť nemusíš nastřelovat, také sice používám nastřelovací, ale zavádim je ručně. Vyhovuje mi to tak mnohem víc a přijde mi to i míň bolestivé. Takže třeba do Tebou zmiňované oblasti na úrovni ledvin (to si sice neumím představit) by Tě to třeba tolik nebolelo kdybys nenastřeloval. Je to jen o odvaze to ruční zavedení zkusit. Ale Jimmy, mohu se zeptat, vždyť si byl přeci na Daně jak píše Luboš, to si jen tak mohl z Dany přejít na Insightku?

A Luboši, to jsou sety Dany tak hrozné? Že setům Insight se nedivíš, ale Daně jo...

stř 08. srp 2018 20:38:34

Odpovědět s citací
Lubošovi určitě naráží na to, že jsem "píchal Danu do zadku".. Mám to tak nejradši :D (určitě naráží na různé významy takové věty :D )

Je lepší používat nastřelovák.. Ne z hlediska bolesti (ikdyž i to mi přijde lepší, píchnout to jedním cvaknutím rychle - ty 13 mm šikmé když to mám přes ruku - na druhé noze - jsou docela nešikovný), ale hlavně proto, že je o dost menší pravděpodobnost, že dojde k zalomení.. Žádná ofiko studie na to není, ale ze zkušenosti pacientů to tak je.. A doporučují to i doktoři i dealeři ;)

čtv 09. srp 2018 5:08:49

Odpovědět s citací
Máš Jimmy pravdu-ucítil jsem možnost užít dvojsmysl...

čtv 09. srp 2018 9:02:45

Odpovědět s citací
Lool:D Jimmy, a on je na šikmý nastřelovák? To musí docela bolet ne?

čtv 09. srp 2018 20:16:10

Odpovědět s citací
Když jsem to psal, tak jsem si říkal, jestli to někoho napadne :D no říkal jsem si, že tady jsou takový slušňáci, tak že to napadne jen mě připsaní.. A kdepak, Luboš nezklamal :D

Chroustalkou šikmý nastřelovák není.. Blbě jsem to napsal.. Nastřelovák je jen na kolmé a na kolmé je doporučuji.. Šikmé je potřeba zavádět jen klasicky.. Někdy zavedení cejtit je, někdy ne.. Lepší je rychle to tam píchnout, než pomalu - ale to se mi na levé noze dělá blbě, jelikož si kožní řasu chytám levou rukou a snažím se kanylu zapichovat ve směru k chodidlu..

pát 10. srp 2018 5:14:44

Odpovědět s citací
No Jimmy, Ty Luboš a Laco nezklamete nikdy :))

No mě to bylo divné s tím nastřelovákem. Tak ať se Jimmy daří a ať si s Insight co nejvíce spokojený, jako já :)

pát 10. srp 2018 10:07:23
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ]