Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Bolest břicha a zažívací problémy po antibioticích 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Obracím se s prosbou o Vaše zkušenosti, včera večer jsem dobrala antibiotika a již ke konci užívání a nyní po dobrání mě trápí velmi nepříjemné bolesti břicha (především kolem pupku), nevolnost, průjem, nechutenství. Konkrétně jsem užívala kombinaci antibiotik Augmentin Duo v suspenzi a Gentamicin injekčně po dobu cca 10 dnů. Řeším to laktobacily - Swiss Acidophilus 4 žvýkací tablety za den (vážím cca 35 kg).

Myslíte, že mám ještě navýšit Acidophilus, nebo jak jste řešili problémy se zažíváním po antibiotikách? Máte také zkušenosti s tím, že Augmentin Vám na zažívání nedělá dobře?

Předem moc děkuji za jakoukoliv reakci.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

čtv 28. srp 2014 21:20:12

Jméno: Tery
Odpovědět s citací
Ahoj Croustalko,mě nedělal Augmentin taky dobře a po jedněch ATB mě dokonce vzal žlučník.Ještě že je nepotřebuju,ani nevím kdy naposled jsem je brala:-) Laktobacily jsou určitě dobrý.Syn míval často angíny a ATB mu vždy rozharašily zažívání tak jsem mu je taky kupovala. Tak at´ti je brzo líp!!

pát 29. srp 2014 15:07:34

Odpovědět s citací
Aj ja som maval velke zazivacie problemi pri brani antibiotik,dost mi pomahal "Psylium lactobacillus a bifidobacterie" v minulosti mi v tom jaks taks pomahala jablkova vlaknina ci lanovy (alebo aj akykolvek jedly) olej,ale ten psylium je najlepsi...a samozrejme na tu vlakninu hodne cistej vody,hned ti to prejde o) odkedy pijavam domace stavy,tak vlastne ani antibiotika neuzivam.

pát 29. srp 2014 15:16:40

Odpovědět s citací
Ještě jsem si vzpoměla že mě byl doporučen Ferzym plus a ten mu vždy rychle pomohl :-)

pát 29. srp 2014 18:43:37

Odpovědět s citací
Tery a berky moc Vám oběma Děkuji, zkusím to nějak pořešit :)

Momentálně užívám, vzhledem k tomu, že nestrávím tablety, toto: http://www.healthyplanetcanada.com/medi ... 7845_1.jpg

Tery, ten Ferzym plus je pouze v tabletách viď?

Berky, to psylium neobsahuje náhodou lepek? Nikdy jsem to neužívala, tak nevím. Olej si příliš netroufám, protože už tak mám stolici velmi mastnou a ty tuky se mi očividně nějak nevstřebávají. Ono to vstřebávání celkově stojí za prd :)

Břicho mě bolí opravdu hodně, k tomu také křeče v břiše, průjem je hodně mastný a nějak se mi to zkrátka nelíbí. Situaci mi komplikuje ještě to, že mám malasimilační syndrom a celiakii. Správě bych měla užívat Kreon 25 000 3x denně vysypat obsah tobolky k jídlům (protože jeden trávící enzym mi úplně chybí a další mám v nerovnováze a tvoří se mi jich velmi málo), avšak z finančních důvodů si jej naše rodina nemohla a nemůže dovolit, neb jenom za Kreon by to bylo každý měsíc 1 500 Kč. Už takhle doplácíme každý měsíc za léky tisíce, neboť pojišťovna hradí stále méně.

Tím pádem se mi všechny živiny dlouhodobě nevstřebávaly a když už jsem měla téměř bílou stolici a měla problém se vůbec každé ráno probrat, zmínila jsem se svému odbr.dr. (přes dýchání, nikoliv trávení, neboť gastroenterologa to, že pojišťovna nehradí Kreon nezajímá), který mi naštěstí domluvil Kreon se sníženou úhradou a je tak hodný, že mi jej začal psát na svoji ordinaci, když mi byla diagnostikována velmi těžká bílkovinová podvýživa. V metabolické poradně mi bylo předepsáno 30 balení Nutridrinků Compact Protein jako plná nutriční podpora, avšak museli jsme je zaplatit. Nyní mi byly předepsány znovu, žádali jsme o zvýšenou úhradu na pojišťovně (nemůžeme si je dovolit financovat), ovšem jak se zachovala pojišťovna, tomu doma nemůžeme uvěřit.

Žádali jsme na pojišťovně v pondělí odpoledne a hned v úterý druhý den časně ráno tam měl můj odbr. dr. přes dýchání lidi z pojišťovny a musí zaplatit pokutu 25 000 Kč. Přitom o Nutridrinky žádala metabolická poradna a oni vlétli na mého odbr. dr. přes dýchání za to, že mi napsal lék, který mi v podstatě zachránil život. A lékař, který pro mě dělá celý život úplné maximum se nyní za to, že mi zachránil život, bude muset soudit. Vážně už si říkám, kde to jsme. A jak tenhle s prominutim debilní systém funguje. Mám pocit, že mu chybí jedna základní vlastnost, a to lidskost.

Držte mi palce a ještě jednou Moc Děkuji.

pát 29. srp 2014 21:13:11

Odpovědět s citací
Teda Chroustalko!!! To je děsný. Máš takový trable a pojištˇovna tohle.Fakt je to hrůza,jde jen o peníze a né o lidi. Potřebovali by asi nakopat do zádele! Ten Ferzym je v těch kapslích je to ale podle mě dost šetrné ale nevím no. http://www.stale-zdravi.cz/produkt_ferzym-plus_92.html Synovi bylo po tom co měl stále dokola ATB fakt špatně dlouhou dobu,měl toho víc na to zažívání.Vše teda přírodní.A má ted´,tˇukám na dřevo, klid. Tak ti držím palce!!!!

sob 30. srp 2014 9:33:25

Odpovědět s citací
Tery, Děkuji Moc za link, bohužel kapsle nestrávím. Sice bych mohla obsah kapslí vysypat, problém je však v tom, že v kapsli je to uzavřeno právě proto, aby byl obsah kapsle chráněn před prostředím, které panuje v žaludku a nezničil se tam + naopak se uvolnil až ve střevech, kde by mohl optimálně působit. Vysvětlovala mi to takto magistra v lékárně již, když jsem nějaká probiotika sháněla a nakonec mi doporučila ta, co momentálně užívám, neboť živé bakterie jsou chráněny v mikrotobolkách (uvnitř pastilky), které je chrání před žaludeční kyselinou a uvolní až ve střevech kombinaci vzájemně kompatibilních kmenů živých mléčných bakterií pro osídlení celého střevního traktu: laktobacilů (pro oblast tenkého střeva) a bifidobakterií (pro oblast tlustého střeva), aspoň tak nějak mi to ta magistra vysvětlovala, tak nevím no :) Syn obsah kapslí asi nevysypával viď ?
Ty probiotika v pastilkách, co užívám, se v ústech v podstatě rozpustí, efekt však zatím bohužel žádný. Užívám 4 za den, což by snad mohlo být dostatečné, ale nevím no...

Co se týká té pojišťovny, máš bohužel pravdu. Obávám se však, že ani nakopání do zádele by jim nepomohlo. Jde jim skutečně jen o peníze a člověk je pro ně až na posledním místě. Je to smutné :( Vidí totiž jen to své s prominutím "koryto" a když mají od něj otočit hlavu a shlédnout na obyčejného nemocného člověka, mají problém a otáčí jim to hlavu zpět ke korytu...
Doma jsme zaskočeni hlavně z toho, jak byli rychlí. Na pobočku zdravotní pojišťovny jsme žádost o zvýšenou úhradu Nutridrinků Compact Protein podávali v pondělí odpoledne, skenovali si to do Prahy a žádost byla z odborného metabolického pracoviště. Na mého odborného lékaře přes dýchání naběhli hned druhý den časně ráno, doma jsme si říkali, že z Prahy museli vyjíždět velmi časně, aby na něj hned na začátku ordinační doby stihli vlítnout. Je vážně až k pláči, jak jsou rychlí, když jim jde o peníze. Když však něco potřebuje pacient, mají vždy spoustu času. Obávám se, že tento systém asi nepřežiju, neboť pokud mi pojišťovna nebude ochotna schvalovat plnou nutriční podporu za zvýšenou úhradu a nebude hradit Kreon, tak zemřu. Můj zdravotní stav je natolik vážný, že toto nemám šanci zvládnout. Pojišťovu ale toto nezajímá, neb vidí jen to své koryto a příspěvek na léky v sociálním systému neexistuje.

Příspěvky diktuji příteli, protože nemám energii, tak se moc omlouvám, že nyní budu na diaforu spíše pouze čtenář. Držte mi prosím palečky, Děkuji Moc :)

Moc Děkuji za Vaše rady a držím Vám všem palce ☼

sob 30. srp 2014 11:27:22

Odpovědět s citací
Chroustalko s tím vysypáním z těch kapslí máš pravdu. :-( A s tím ostatním- já bych zapojila média!! Protože tohle je fakt moc.Držím palce,škoda že jinak pomoct nemůžu.Drž se!!!

sob 30. srp 2014 16:17:29

Odpovědět s citací
Tery, Děkuji Moc za podporu - jsi hodná :)
Zatím stále čekám, zda mi revizní lékařka zdrav. pojišťovny ty Nutridrinky Compact Protein schválí či nikoliv. Můj odbor. lékař přes dýchání, na kterého pojišťovna naběhla říkal, že v tý Praze je prý ňáká "sekernice" a mi to právě do té Prahy posílali, neb toto schvalují bohužel pouze tam. Revizní lékařka v HK je rozumná, ale v tý Praze...

Upřímně se přiznám, že si skutečně nejsem jistá, že mi pomůže to, když to odvysílá televize. Na netu jsem narazila na toto: http://www.drugagency.cz/soubory/785761697738227.pdf kde je jasně vidět, že o tom, který lék je hrazen či nehrazen, rozhoduje ministerstvo zdravotnictví. Mám pocit, že ministerstvo zdravotnictví jen tak nezmění nějaký zákon jen kvůli tomu, že to odvysílá televize. Zákon č. 48/1997 sb. o veřejném zdravotním pojištění, alespoň v tomto souboru, na který odkazuji, tvrdí u Úhrady zdravotní péče, že Není-li nebezpečí z prodlení, musí ji nejprve schválit revizní lékař. Tato věta mě fascinuje, neboť na schválení Nutridrinků čekám již cca půl měsíce a kdo ví jak dlouho ještě čekat budu. A všichni víme, jak dlouho tu někteří z nás čekají na schválení infuzních setů. Prostě buď se mi z pojišťovny vrátí recept s razítkem revizního lékaře či nikoliv. Obávám se však, že poté, co takhle vlétli na mého odbr. dr. přes dýchání, se schválením asi příliš počítat nemohu. Ráda bych se však mýlila :)

Přijde mi hodně smutné v tomto systému, že i záchranné léky na dýchání, přestože jsou na recept, si hradí pacient, to samé například píchaný penicilin a u Klacidu 250 v suspenzi je doplatek na jedno balení cca 800 Kč. A to raději nemluvím o dalších antibiotikách. Pojišťovny se ohánějí tím, že lékař může žádat o zvýšenou úhradu, ovšem nedovedu si představit, jak by to např. fungovalo u antibiotik, kde prodleva 14 dnů je nepředstavitelná. Navíc mi bylo řečeno, že na každý lék by se mělo žádat zvlášť. A skutečně si nedovedu představit, jak pojišťovna ochotně schvaluje zvýšenou úhradu u více léků. Mají to na té pojišťovně vymyšleno opravdu s prominutím vyčůraně. Když pojišťovna zaváděla ochranné limity, tak aby to bylo populární, do ochranného limitu se započítávalo podstatně více než dnes. A dřívě jsem ochranný limit mívala vyčerpán už z jara a pojišťovna mi pak za uplynulé období po vyčerpání limitu v daném roce vrátila až cca 15 000 Kč. V současné době, přestože z mé strany se nezměnilo vůbec nic, beru stále stejné léky - na ochranný limit však již dosáhnu jen stěží. Tak málo se v současné době již z předepisovaných léků započítává do ochranného limitu. Pojišťovna to zkrátka rok od roku snižuje. Už dříve jsem se o tom zde na diaforu zmiňovala. Vím, že mi pomoci nemůžete, tak mi alespoň držte palce.

Můj odbr. lékař říkal, že se bohužel bude muset jít s pojišťovnou soudit. Prý by měl platit zákon, že v případě záchrany života lze použít všechny dostupné prostředky. Přesto si není jist, zda vyhraje, neboť v tomto státě se fakt nelze divit už ničemu. Pokud nevyhraje u krajského soudu, podá odvolání k nejvyššímu soudu v Praze. Sám říkal, že pokud nevyhraje ani tam, bude muset výše zmiňovanou pokutu 25 000 Kč zaplatit. Opravdu je mi líto, že lékař, který pro mě dělá úplné maximum, by měl na to doplácet. Tento systém - to je vážně otřes. Sem jsem to napsala pouze pro představu, abyste viděli, jak to v tomto státě funguje.

Co se týká Vašich rad a doporučení jak zvládnout problém s trávením po antibiotikách, veškeré rady ráda uvítám. Probiotika už beru v dávce těch 4 tablet za den a nic dalšího mě zatím nenapadá. Co se týká malasimilačního syndromu, celiakie a toho, že jeden trávicí enzym mi chybí úplně a dalších se mi tvoří velmi málo a jsou v nerovnováze, to je dlouhodobý problém, který mi může pomoci vyřešit pouze naše zdravotnictví např. ochotou zdravotní pojišťovny. Co je mi platné, že léky a plnou nutriční podporu mi napíší odborníci, když pojišťovna hází klacky pod nohy.

Doma jsme uvažovali o změně zdr. pojišťovny, avšak o tom, který lék je hrazen či nehrazen, rozhoduje ministerstvo zdravotnictví a to mi změna ZP asi nevyřeší.

Příspěvek opět diktuji příteli, který je tak hodný, že mi jej vždy napíše.

Vzhledem k tomu, že nemám moc energie, budu teď spíše pouze čtenář, avšak pokud byste někdo potřeboval soubory k bezlepkové dietě nabízené ve vlákně Celiakie - nováček, ráda samozřejmě pošlu :)

sob 30. srp 2014 20:45:59

Odpovědět s citací
Tak toto uz je cisty biznis zo zdravim ludi a v tvojom pripade uz je to na hrane,kedy clovek uz nevladze platit vsetky tie lieky,kamaradka v Anglicku bola sokovana,ked tam prisla prvy krat do lekarne z receptom a neplatila za lieky nic (este jej pribalili aj usmev),lebo tam maju taky zdravotnicky system,ale rychlo si privykla a zostala tam zit o)

Ten psylium plus je bezlepkovy,obcas si ho kupujem z lekarne,kedze spominane stavy z ovocia a zel su vlastne zbavene vlakniny a aj to tak pocitujem (obcasna zacpa) ...na to psylium plus,som prisiel len nahodou,vtedy ked som maval problemi zo zazivanim po tabletach a hladal som nieco na upravu miktoflory a toto mi zabralo aj na vtedajsie "bolesti brucha",aj na zapchu,cize dve muchy jednou ranou...tym vsetkym chcem povedat,ze nemusi to byt pre kazdeho,kazdy si musi najst to svoje,to co mu sadne,podla toho ako sa stravuje,ja som si vybral to najkvalitnejsie(z mojho pohladu) co sa dalo zohnat a je to skoro zadarmo na to ake ma pre mna ucinky,je to konkretne toto: http://www.aspsk.sk/vlakniny/psyllium-plus

Ak mas mastnu stolicu,tak skus napr to musli (vyber je siroky) ,je to sice velmi energicke (zo zaciatku vetsia potreba inzulinu,ja musli korigujem vetsim zatazovym pohybom),ale na druhej strane to dobre precisti,za mesiac som zjedol iba asi sest strednych baleni musi (500 gramove) a vysledok je markantny - mam viac energie,doteraz som sa holil kazdy den a po tom musli uz len raz za tyzden,co je neskutocny rozdiel,zapcha je prec a snou zrejme aj pripadna mastna stolica,kedze som to niekedy z olejmi prehnal,kym som nasiel ten "svoj" ,lebo maslo nejem,akosi mi ho zle prijima organizmus,oleje su ok (moji favoriti su lanovy,ryby a pozltovy)

V oblasti zdravia sa snazim ist cestou prirodnych jednoduchych financne nenarocnych rieseni (az na tie oleje,za kvalitu oleja sa proste plati),ale ani priroda nepomoze,ak telo nema primerany pohyb potrebny na spalovanie a u mna najma v zime vzdy vyskoci niejaky ten zapal klbov ci sliach,toto este nemam celkom zmaknute,vsetko je nielen o spravnej vyzive (ale aj,tak som to myslel:) a u kazdeho jednotlivca su potreby ine,preto je tazko poradit,aspon cast liekou je vsak mozne odbremenit prirodnymi stavami,ktore maju velmi dobry ucinok na organizmus (osobna skusenost) a jednoduchou chutnou stravou...zda sa,ze Hipokratovo - "nech je strava nasim liekom" dnes pomaly a isto vytlaca farmaceutizmus,dnes je na uplne vsetko masticka,sirupik ci tabletka,regaly v lekarnach sa prehybaju a svet je coraz viac chorlavejsi,co je paradox hodny zamyslenia

Chroustalko,ake sporty mozes vykonavat?

ned 31. srp 2014 6:33:58

Odpovědět s citací
berky, snažím se přežít a o nějakých sportech se mi může leda tak zdát. Za link na psylium plus Moc Děkuji. Jinak müsli je spíše proti zácpě ne průjmu, navíc pro celiaky riziková potravina.

Jinak co se týká pojišťovny, je to hodně smutné.
Za moji léčbu naše rodina za rok zaplatí cca přes 100 000 Kč. Když pojišťovna ochranný limit zaváděla z těch 100 000 Kč zaplacených naší rodinou za rok mi cca 15 000 Kč vrátila. Zde je vidět, kolik vůbec započítala do ochranného limitu. I za těch 15 000 Kč jsme byli tenkrát vděčni, neboť momentálně na ten ochranný limit ani nedosáhnu - jak pojišťovna do ochranného limitu započítává stále méně, bez ohledu na to, kolik za ty léky člověk na doplatcích zaplatí. Přitom z mé strany se nezměnilo vůbec nic, ty léky jsou stále stejné.

Doma mám kyslíkový dýchací přístroj a záchranné léky na dušnost pojišťovna téměř nehradí. Můj odborný dr. mi je sice napíše na recept, ale úhrada pojišťovny je mizivá. Stejné je to i u píchaného penicilinu a např. toho Klacidu 250 suspenze. Přitom dle slov paní magistry za Klacid ani náhrada neexistuje a jedno balení výše zmiňovaného Klacidu stojí 800 Kč. K přeléčení infekce dýchacích cest však jsou třeba ty balení 2 tzn. 1600 Kč jenom za Klacid - uvádím pouze jako příklad, neb takto to je u celé řady životně důležitých léků. A když pojišťovna téměř nehradí ani záchranné léky na dýchání a úhrada je na pacientovi, tak kde to jsme?

Momentálně mi byla diagnostikována velmi těžká bílkovinová podvýživa z důvodu, že jsme si dlouhodobě nemohli dovolit financovat již Kreon 25 000, který pojišťovna též vůbec nehradí, takže živiny se mi prostě nevstřebávali. My však museli upřednostnit léky životně důležité, bez kterých bych prostě nepřežila. Bez Kreonu jsem nějaký čas přežívat mohla. Nyní je však již můj zdravotní stav natolik vážný, že bez Kreonu a Nutridrinků Compact Protein to nejde. Na tu podvýživu bych zemřela. A přijde mi velmi smutné, že ani v tomto stavu, pojišťovna Kreon nehradí a když odborné pracoviště zažádá o zvýšenou úhradu Nutridrinků Compact Protein - pojišťovna se zachová výše popsaným způsobem. Naše rodina do léčby dává každý měsíc vše co může, je to tzv. cena za život, přitom rodiče jsou v důchodu. Pojišťovně jde skutečně jen o to koryto a peníze jsou pro ně vším... člověk je až na posledním místě. Je to hodně smutné :(

Momentálně mi situaci s trávením a těžkou podvýživu, zkomplikovaly ještě problémy s trávením po antibiotikách. Berky, o nějakém sportu si mohu nechat vážně jenom zdát, snažím se pouze nějak přežít.

ned 31. srp 2014 11:02:23

Odpovědět s citací
Tak to je fakt smutne,ja by som na tvojom mieste napisal do tv,ci by nezmedializovali,respektive neoslovili ludi vo vedeni zdravotnicstva,nech sa verejne vyjadria k tvojmu pripadu ohladom nemoznosti financovania si potrebnych liekov potrebnych pre zivot,ved ide predsa o tvoj zivot,niejake riesenie musi byt,nemozu predsa len tak ludi nicit a peniaze rozhadzovat napr do nezmyselnej armady,pouzivat hrubu silu pre mier je totalny vykvet vymletych ludi...
A ako sa vyjadril tvoj gastronolog k tvojim silnym brusnym bolesiam?

pon 01. zář 2014 4:19:14

Odpovědět s citací
Ke gastroenterologovi jsem objednána, nic zvláštního však nečekám. Na gastroenterologii neřeší ani to, že pojišťovna Kreon neproplácí (je jim to prostě jedno). Zatím to řeším acidophilem a čokoládou s vysokým podílem kakaa. Jinak netuším, co zvláštního bych se měla na gastroenterologii dozvědět, trávící potíže jsou na vrub antibiotikům a dlouhodobému neužívání Kreonu. Kreon již mám, díky svému dr. přes dýchání - ten jediný byl ochotný celou situaci řešit a pomohl mi víc než Tebou zmiňovaná gastroenterologie, kam to mám navíc dost daleko a cestu zatím v tomto stavu ani nejsem schopna zvládnout.
O medializaci příliš nestojím, své soukromí si s rodinou chráníme, v minulosti jsme zažili stalking (bezohlední sousedi kuřáci, došlo to tak daleko, že to řešila kriminálka) přestěhovali jsme se a jsme rádi, že máme klid. Pro mě je to uzavřená kapitola a byla bych ráda, aby zůstala i nadále, takže si své soukromí chráním. Všichni víme, co dokáží média :(
Doma jsme uvažovali o dopise přímo na ministerstvo zdravotnictví, ale už vidíme jak "ochotně" se tím budou zabývat. Dopis by si tam přehazovali jak "horký brambor". A už vidím, jak kvůli jednomu člověku mění úhradovou vyhlášku...berky, tak naivní bohužel nejsem.
Jinak s Tebou souhlasím.

pon 01. zář 2014 10:59:37

Odpovědět s citací
Prave preto som navrhol mediaciu...lebo ludia su zial z niejakeho dovodu nastaveni tak,ze iba ked na nich ukazete kamerou,tak su schopni riesit tazsie riesitelne pripady,inak,ked su v anonimite,tak si problem pohadzuju a spekuluju ako sa ho zbavit....u nas bezi napr relacia Reflex (ludia,pribehy,emocie),kde clovek vidi holu pravdu,dalej bezi relacia Reporteri,kde clvovek vidi,ako sa veci hybu,iba ked musia zodpovedni ludia k problemu verejne vystupovat a riesenie sa vzdy najde...je to tam skoro vzdy tak (ale mozno ukazuju len zdarene pripady)....ano je to otrava ta kamera a narusenie sukromia,ale nieco za nieco,velmi casto sa veci pohnu zial iba tak.

Pametam sa,ked som este v minulosti musel ist na gastro,tiez koli brusnym a crevnym bolestiam,kde po absolvovanej gastro a endoskopii sa prislo na to,ze mam helikobakter pilori (alebo tak niejak sa to volalo) a musel som brat helicid,takze gastro vysetrenie svoj vyznam urcite ma.U nas je system tiez postaveny na hlavu,najprv clovek musi ist k obvodnemu ak ma bolesti v oblasti brucha,ten mu da niejake prasky a posle ho objednat sa na gastro,tam ho ale objednaju z casovym posunom o 3-4 mesiace,az potom sa to zacne riesit...uz nikoho netrapi,ze dovtedy sa problem stale prehlbuje a štat moze byt este viac stratovy....hlavna vec,ze sa vsade hovori,ze ak je niejaky problem,tak ho treba riesit zavcasu,co je ale v protiklade z beznou praxou.U nas je k tomu vystizne porekadlo - "reči sa hovoria a chlieb sa je"

pon 01. zář 2014 12:44:05

Jméno: dagmar
Odpovědět s citací
Chroustalko,to jsou lapálie.. už je Vám lépe??
D.Samková

pon 01. zář 2014 12:56:58

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,
Děkuji za optání, jste moc hodná, snažím se, aby bylo :)
Na trávení užívám Kreon, laktobacily + hořkou čokoládu se 46% podílem kakaa. Jsem velmi zesláblá, tak jen ležím a i v leže píšu tento příspěvek :) Nejvíc zle mi bylo předevčírem večer. Průjem byl vyloženě pod tlakem a voda. Sice ho mám pořád, ale už se to lepší, stejně jako křeče a bolesti břicha. Tak snad se z toho nějak dostanu. Ráda bych se zeptala, zda existuje bílkovina v infúzi a zda je možno ji podat ambulantně? Aby se obešel trávící trakt, kde vstřebávání stojí vážně za prd a přitom tělo bílkovinu dostalo. Nutridrinků Compact Protein doma ještě pár mám a doslova mi zachránily spolu s Kreonem život, ale snažím se s nimi šetřit, neboť dochází. V metabolické poradně mi byly předepsány jako plná nutriční podpora na recept a i když mám těžkou bílkovinovou podvýživu museli jsme je zaplatit. Zda mi pojišťovna ty další konečně schválí netuším, pokud ne, nezbývalo by mi nic jiného než to řešit parenterální cestou, což mi poradila mailem i moje ošetřující diadr. Nevím však vůbec, jaká ambulance toto řeší. Prosím, neporadíte? Bohužel situaci mi komplikuje i velmi špatná imunita, s mým imunologem s ní bojujeme již roky, takže antibiotika mívám bohužel často. Nutridrinky Compact Protein by byly fajn, nemusela bych v tomto stavu nikam jezdit, tak budu jen doufat, že je pojišťovna schválí.

pon 01. zář 2014 14:23:30

Odpovědět s citací
Chroustalko,je mi líto, co máte za trápení..Omlouvám se,ale zapomněla jsem na jakém podkladě máte malasorbční sy??
Doufám,že Nutridrinky pojišťovna schválí..Jinak bílkovina v prášku je výborná, Protifar. Parenterálně samozřejmě jsou také preparáty, ideální jsou vaky all in one..Dle síly lze do periferie nebo do centrální žíly..
Mělo by to řešit ideálně metabolická jednotka v nemocnicích / fakultních nebo JIP menších nemocnice, periferní preparáty lze i na standardním oddělení.Kam byste spadala rajonem??
D.Samková

úte 02. zář 2014 11:45:15

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,
Děkuji Moc za podporu, malasimilační syndrom mám na podkladě velmi špatného vstřebávání živin a k tomu mi chybí jeden trávící enzym úplně a dalších se tvoří malé množství + jsou nějak v nerovnováze (k tomu celiakie). Jenom z minerálů musím do sebe každý den dostat 21 rozdrcených tablet kalium chloratum, Calcichew D3 2 žvýkací tablety v poledne a Magnesium sulfuricum 20% 1/2 ampule ráno vypít. (Při problémech s dýcháním je pak toho draslíku podstatně víc). K tomu, abych hladinu draslíku vůbec nějak udržela mám ještě Verospiron 25 ráno a večer 1 rozdrcenou tabletu. Tablety nestrávím, tak je doma drtíme, aby se mi to vůbec nějak vstřebalo. Stává se mi, že mívám problém se především ráno vůbec nějak probudit a sezbírat, je to pocit - jako kdybych byla po nějaké narkóze, nevím jak lépe to popsat. Než mi bylo předepsáno těch prvních 30 balení po 4 ks na recept v metabolické poradně, už jsem to témeř nedávala a pořád jsem si připadala, i když jsem se snažila normálně fungovat jakoby napůl v bezvědomí a fungovala jsem nějak automaticky, těžko se to popisuje. Spadala bych pod Trutnov. Když jsem byla ambulatně na infuzích Thioctacidu již dříve, tak mi vůbec nemohli napíchnout hodně dlouho žádnou žílu, ne že by nebyly, ale úplně vše jim ihned po napíchnutí prasklo, když takto hodně praskají žíly - nebylo by to snad překážkou? Jinak dnes jsem se dozvěděla, že další Nutridrinky Compact Protein předepsané na recept (metabolickou poradnou) jako plná nutriční podpora - pojišťovna neschválila. Když šla maminka cca před 15 dny na pojišťovnu (zůstala jsem v autě, byla jsem velmi zesláblá a připadala jsem si pořád jakoby v ňákém polospánku), prosila je na pojišťovně, ať nám recept pošlou domů, vzhledem k tomu, že do HK se často nedostaneme a máme to tam daleko. K té žádosti si to poznamenali. Bylo domluveno, že recept nám pošlou na naši adresu domů, ať už s razítekem pojišťovny či bez razítka (pokud by to neschválili). Dnes ani nedokázali říct, kde ten recept je a kdybychom tam iniciativně nezavolali, ani by se nám neozvali. Vážně mě mrzí, že jsme o tu zvýšenou úhradu vůbec žádali. Dalších 30 balení Nutridrinků Compact Protein předepsaných opět na recept jako plná nutriční podpora se žádostí o zvýšenou úhradu na pojišťovnu - zítra opět zaplatíme a dál uvidíme... jestli ta JIP menší nemocnice (jsem ASA 4)... vážně nevím.

úte 02. zář 2014 14:20:39

Odpovědět s citací
Paní doktorko,
ještě jsem koukala na Vámi zmiňovaný prášek na netu a vzpomněla jsem si, že jsem Protifar doma kdysi měla. Nutridrinky Compact Protein mi však denní potřebu bílkovin pokrývají mnohem snáze. V 1 Nutridrinku Compact Protein je tolik bílkovin jako ve 3 vajíčkách, u Protifaru byla 1 odměrka jako 1 vajíčko a pixlička velmi rychle mizela. A pokud dodržím množství bílkoviny vychází to nastejno cenově s Nutridrinky Compact Protein. Takže bohužel cenově mi to nic neřeší a ten prášek navíc má takovou divnou chuť, Nutridrinky jsou podstatně chutnější a mají i nějaké živiny navíc, které potřebuji. Bohužel vše je drahé.

Velmi mě mrzí, že pojišťovně je to úplně jedno. Navíc kdyby se o tu zvýšenou úhradu nežádalo, pojišťovna by nedělala zle mému odbor. lékaři přes dýchání. To mě na tom celém mrzí nejvíc.

Paní doktorko, vůbec nevím, jak to budeme do budoucna doma řešit, asi tou JIP (jak píšete) no uvidíme.

Zatím jsme 120 pitíček Nutridrinků Compact Protein zaplatili a maminka objednala v lékarně dalších 30 balení po 4ks na zítra. Správně bych měla mít 4 za den, těch 120 mi bylo napsáno na měsíc. Protože však nikdo nepočítal s tím, že ani v tomto stavu to pojišťovna schvalovat nebude - pila jsem pouze cca 2 za den, nepřibrala jsem ani kilo ale aspoň přežívám. Setřička v metabolické poradně, když jsem tam dnes volala z toho byla úplně paf, že to pojišťovna neschválila opět. Je tam taková úžasně hodná a šikovná setřička, tak mi to je líto i za ni, fakt se snažila.

Když se to bude řešit cestou JIP vaky all in one, tak to pak přeci tu pojišťovnu vyjde podstatně dráž? Schválení Nutridrinků Compact Protein by přeci vyšlo levněji. Nějak tomuhle systému už vůbec nerozumím. Příspěvky píši vždy v leže a i tak to vyčerpává.

Paní doktorko, ještě jednou Moc Děkuji za Vaší podporu a pomoc. Budeme se to doma snažit zvládnout, jak to půjde.

úte 02. zář 2014 16:38:39

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko,
napadá mě co takhle zkusit čínskou medicínu (hodně dia dětí tuto léčbu s úspěchem využívá) nebo léčitele pana Jukla. Diabetes sice nevyléčí ale s těmi játry by ti pomoct mohl viz ta mastná stolice. A myslím, že konopný olej by ti promaštění nezhoršil možná dokonce zlepšil. Tak mě napadá, že ho budu muset zase pořídit, nám se osvědčoval.
A přeji brzké zlepšení, nedávno měla dcera střevní virózu a z 31kg šla dolů (BMI 12), byl to horor, ale už to naštěstí má zpět.

úte 02. zář 2014 19:11:01

Odpovědět s citací
Peto, Děkuji za přání.
Jinak s játry vůbec nic nemám. Chybí mi trávící enzymy (ty se netvoří v játrech ale ve slinivce) - jeden úplně, další částečně + jsou v nerovnováze a v trávícím ústrojí se mi živiny přes jeho stěnu prostě vstřebávají velmi špatně. Obávám se, že na to mi nepomůže ani konopný olej, ani léčitel a ani čínská medicína, která také něco stojí.

stř 03. zář 2014 11:11:28

Odpovědět s citací
Chroustalko,v tom případě bych se obrátila na metabolickou jednotku FN HK.Zřizoval ji prof Zadák, pokračuje tam prof Sobotka, jsou průkopníci nutriční intervence u nás.
Ať zkusí pneumolog nebo diabetolog zavolat nebo zaslat zprávy o Vašem zdrav stavu,ideální by plánovaná hospitalizace k realimentaci. Pokud by Vás potom měli v péči,zase by se to jinak řešilo..
Držte se,jste statečná..
D.Samková

pát 05. zář 2014 12:15:10

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,
z finančních důvodů si bohužel HK nemohu dovolit. Již tam jezdím k odbr. lékaři přes dýchání, alergo a imunitu a jedna cesta vychází na 500 Kč. Vždy to spojím s metabolickou poradnou, neboť oba lékaři mají ordinaci hned vedle sebe, takže se to dá časově stihnout v jeden jediný den. FN HK je jinde a to by znamenalo další dojíždění zvlášť pak na kontroly a do ambulance. My na to prostě nemáme.

Dle doporučení pana profesora z metabolické poradny jsme podali odvolání. Zda to bude něco platné v tom současném systému, jak je nastaven - netuším. Každopádně pan profesor říkal, že všechna indikační kritéria pro plnou nutriční podporu rozhodně splňuji, avšak pojišťovna to prostě hradit nechce. Jak dopadne odvolání uvidíme, každopádně dojíždět do HK k dalšímu odbr. lékaři si již z finančních důvodů dovolit nemohu.

Nutridrinky Compact Protein zatím mám, jinak řešit bych to musela přes nemocnici v Trutnově, která je pro nás co se týká vzdálenosti cenově dostupnější, přestože dojíždění to také je a něco to stojí.

Paní doktorko, ještě jednou Moc Děkuji a držte mi palce prosím.

ned 07. zář 2014 10:48:12

Odpovědět s citací
Chroustalko, myslím na Vás.. a najít nějaké sponzora v místě bydliště??
D.Samková

pon 08. zář 2014 12:20:31

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Chroustalko, napadlo mne, jestli by nebylo dobré zkusit se obrátit Nadaci Dobrý anděl (www.dobryandel.cz) nebo na nějakou podobnou organizaci. Třeba by Vám alespoň trochu pomohli s řešením Vaší finanční situace.
Držím palce, aby bylo co nejdřív lépe.
Jarka

pon 08. zář 2014 13:03:57

Odpovědět s citací
Paní doktorko a Jarko de L., Děkuji Moc, že na mě myslíte a držíte mi palce. Dobrý anděl mi nepomůže, sponzora v místě bydliště neseženu (tady zkrátka takové možnosti nejsou). O žádné jiné podobné organizaci jako je Dobrý anděl nevím. A u nějaké neznámé organizace si v dnešní době nejsem jistá, aby to nebylo z "bláta do louže" (člověk by mohl naletět nějaké organizaci o které neví vůbec nic). V úspěch odvolání příliš nedoufám, hold se v tom budeme nějak plácat dál. Nic jiného nám asi ani nezbývá. Je to smutné, ale co naděláme..

úte 09. zář 2014 10:56:31

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko, tak ani odvolání nepomohlo a bohužel mi bylo pojišťovnou zamítnuto. Je mi to moc líto, ale tady už asi nezmůžu nic v tomto systému.

stř 24. zář 2014 10:29:53

Odpovědět s citací
To je mi moc líto,jak se cítíte??
D.Samková

stř 24. zář 2014 12:45:00

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Ahoj chroustalka,
Držím Ti palcem, všetko sa na dobré obráti. je také porekadlo : "Či je dobré, alebo zlé, vždy sa to zmení".
V živote to asi tak funguje.
Obdivujem Ťa, si veľmi dobrá; si príkladom ako bojovať .
laco

stř 24. zář 2014 19:10:32

Odpovědět s citací
Laco, Děkuji za povzbuzení, ale vůbec si tak nepřipadám. Právě chvilku předtím, než jsem rozklikla toto vlákno a přečetla si Tvoji reakci a reakci p. doktorky, bylo doma dost zle kvůli tomu, jak je moje léčba drahá, jak si to vůbec představuju a že to takhle nejde. Otec mi to podával takovým stylem, jako bych za to mohla. Takže při rozkliknutí tohoto vlákna a čtení Vašich příspěvků jsem brečela jak želva. Vůbec si nepřipadám statečná, spíš bezmocná. Přesto moc Děkuji za povzbuzení, velmi si toho vážím. Někdy mám totiž pocit, že by doma bylo pro rodinu nejlepší, když bych nebyla. Aspoň podle těch výčitek.

Paní doktorko, Děkuji za optání a za zájem, snažím se jak se dá. Po Augmentinu Duo v suspenzi se mi již podařilo zvládnout jakž takž aspoň ten hrozný průjem. Momentálně mám stolici objemnou, mastnou a kašovitou, ale to tak mívám vždy. Začaly mě však trápit problémy se žaludkem, a to především kvůli užívaným lékům a zejména draslíku. U toho draslíku je problém, neboť do sebe musím každý den dostat 7 rozdrcených tablet Kalium chloratum, jak k snídaní, tak i k obědu a večeři. Na gastroskopii mi bylo zjištěno, že mi pořádně netěsní svěrač ze žaludku do jícnu. Pokaždé, když se do sebe snažím nacpat všechny ty léky a nakonec draslík, bývá mi hodně nevolno a na zvracení. Abych v sobě léky udržela, zapíjím je poslední dobou pokaždé ledově vychlazeným Kulíškem forte. Pomáhá mi pokaždé se po těch lécích a především draslíku nepozvracet. S Kulíškem forte to skutečně dávám. Teď však bylo doma kvůli Kulíšku forte zle, že je drahý a jestli si to vůbec uvědomuju. Samozřejmě, že si to uvědomuju, ale jak to mám dělat, když nechci po 21 rozdrcených tabletách draslíku za den užívaných dlouhodobě zvracet. Nutridrinky Compact Protein doma zatím mám. Snažím se to zatím zvládat doma. Ale jsou chvíle, kdy mi to má rodina velmi za zlé, že jsem tak nemocná. Kdyby alespoň existoval nějaký soc. příspěvek na léky. Občas se mi už ani nechce bojovat. Když si vyslechnu doma ty výčitky. Ta bezmoc je hrozná paní doktorko. Hospitalizaci v HK si z finančních důvodů doma dovolit nemůžeme, už jsem o tom psala v předchozím příspěvku. Když bude nejhůře, uvažuji o zavedení centrálního katetru na JIPce v Trutnově. Prosím, neporadíte, na koho bych se měla v Trutnově obrátit? Pořád jsem velmi unavená a jsou dny, kdy si připadám jako bych se nemohla nějak probrat, těžko se to popisuje. Nutridrinky Compact Protein bych správně měla mít 4 za den, pan profesor z finančních důvodů naší rodiny mi doporučil 3 za den, ale vzhledem k tomu, že finanční situace u nás doma je velmi vážná - piji jen 2 za den. Zkusila jsem snížit na 1 za den, ale muj stav se velmi rychle horšil. Takže jsem okamžitě zvedla na 2 za den. P. profesor mi předepsal jako plnou nutriční podporu 120 pitíček Nutridrinků na měsíc při dávce 4 za den. Když piji jen 2 za den - vydrží mi to 2x tak dlouho a přežívám.

Finanční situace u nás doma je kritická, vůbec nevím, co bude dál...
Zprávu diktuji příteli, protože jsem velmi unavená.

stř 24. zář 2014 20:21:48
Odpovědět s citací
Ahoj všem,
reaguji tady na příspěvky chroustalky...
Co byste všichni říkali tomu, že bysme jí pomohli, každý alespoň malou částkou..aby dosáhla na 4 ks Nutridrinků Compactů denně ?
Nemám vůbec zkušenosti s organizováním nějakých příspěvků, takže kdo už se s tím někdy někdo setkal, nenapadá ho něco ?
Zatím jsme jen uvažovali, že si Chroustalka zřídí účet, na který by mohl každý něco poslat...
Má někdo nějaký nápad ?

čtv 25. zář 2014 6:40:37

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Zuzko, jsem pro. S organizací také zkušenosti nemám, ale účet si dneska lze založit přes internet, mnoho bank je bezpoplatkových (alespoň v základních věcech), takže by Chroustalka ani nemusela nikam chodit. Ráda přispěji a věřím, že mnoho z nás také.

Chroustalko, moc držím palce. Určitě bude líp.

Jarka

čtv 25. zář 2014 7:03:10
Odpovědět s citací
Jarko, super, to mám radost.
Chroustalka říkala, že účet si bude zřizovat její maminka...takže bysme ty peníze mohli posílat tam...
Snad nás bude takových víc...

Chroustalko...až budeš vědět číslo toho účtu, dej nám prosím vědět...

čtv 25. zář 2014 7:07:48
Odpovědět s citací
Jinak jeden Nutridrin Compact Protein, který Chroustalka potřebuje stojí zhruba kolem 50 kč
Kdyby aspoň každý přispěl takto malou částkou, určitě by jí to pomohlo...každá korunka navíc dobrá.

čtv 25. zář 2014 7:14:25

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
souhlasim

čtv 25. zář 2014 10:15:18

Odpovědět s citací
Chroustalko,
casto na tebe myslim, ackoliv sem moc neprispivam.. Je mi lito, cim si prochazis..
Rada ti nejakou korunu poslu, dej nam, prosim, cislo uctu ..
Simona B.

Accu Chek Combo od 09/2009

čtv 25. zář 2014 14:12:48

Odpovědět s citací
Chroustalko pises,ze ti je velmi zle po brani liekov,ze ich beries nasilu...ale v kazdom pribalovom letaku od liekov sa uvadza,ze ked liek nemozte brat (koli neznasanlivosti niektorej latky atp..) tak ze sa treba poradit z lekarom...toto by som zvazil (lieky by mali liecit a nie tryznit)

Ja som tiez zaludocny tip a preto som si sam sebe povedal,ze umelinu budem brat fakt iba tu najnutnejsiu (st.zlaza a dm) inac vsetko nahradzam prirodou,teda jednoduchym jedlom,ktore je prirodzenejsie pre zaludok a pre telo a po zhruba 15tich rokoch takehoto pristupu pocitujem prinos "nech je strava vasim liekom" fakt funguje,treba ale poznat,ktora potravina je na co dobra,ale to je vsetko na nete,len to treba dlho skladat ako obrovsku mozajku....samozrejme ak sa ti netvoria enzymi,tak tie treba proste doplnat,rad ti poslem potrebne peniaze na to...urcite si za to nemozes sama,ako obcas hovoria rodicia zo zufalstva,kedze to rujnuje rodinu,tvoj stav by mal byt sledovany aspon zacas (do zlepsenia) v nemocnici,verim,ze uz si tam a ze ti je lepsie.

čtv 25. zář 2014 20:52:00

Odpovědět s citací
Zuzko, Jarko de L., Domusko, Simono a Berky - MOC VÁM DĚKUJI za ochotu pomoci. Nesmírně si toho vážím.

Číslo účtu je 0039797053/0800.

Předem MOC DĚKUJI i všem ostatním, kteří by chtěli pomoci. Jsem vděčná za každou korunku.

Paní doktorko, dnes jsem mluvila s panem profesorem po telefonu a dozvěděla jsem se, že můj případ konzultoval s profesorem Zadákem z FNHK ohledně toho, že pojišťovna odmítá hradit zvýšenou úhradu u plné nutriční podpory při těžké bílkovinové podvýživě vlivem malasimilačního syndromu. Panu prof. bylo řečeno, že s tím nejde dělat nic, že to tak prostě je. Takže pan prof. se mi dnes do telefonu omlouval s tím, že bohužel nic nenaděláme. Hold pojišťovna je pojišťovna a jde jí jen o peníze, bohužel. Jestli jsem to pochopila správně, tak i kdybych měla na léčbu ve FNHK a dojíždění, situace by se asi příliš nezměnila, neboť ani tam bych na zvýšenou úhradu nárok neměla. Vůbec jsem netušila, že něco takového je ve střední Evropě vůbec možné, že pojišťovna odmítá řešit těžkou bílkovinovou podvýživu vlivem malasimilačního syndromu. K tomu mi bylo mou gastroenteroložkou řečeno, že pro mě víc bohužel neudělá, neboť je tam těžká malabsorce, která se vyléčit nedá. Kreon pojišťovna nehradí, takže v tomto mi ona pomoci nemůže a Nutridrinky mi taktéž předepsat nemůže. Prý by to měl pokrýt imunolog a metabolik. Metabolik mi sice Nutridrinky CP na recept píše, ale na zvýšenou úhradu nedosáhnu. V dopise od pojišť. je napsáno, že bych musela mít např. velmi těžké polytrauma. Paní doktorko, ještě jsem se chtěla zeptat, na netu jsem ohledně té své choroby narazila na toto: Podle současného patofyziologického konceptu jsou v celém těle poškozeny buněčné membrány, což vede k unikání draslíku a vody z buněk všech typů a dysfunkci všech orgánových systémů. Za potenciální mechanismus edémů je považována ztráta schopnosti glykosaminoglykanů vázat vodu. Paní doktorko, prosím Vás, co to znamená? Jakou mám vůbec šanci do budoucna? Upřímně mě to trochu vyděsilo. Předem moc Děkuji za odpověď.

Berky, ty léky jsou pro mě životně důležité a dle slov mého imunologa i vedoucí magistry v lékárně nejdou nahradit ničím. Kdybych je nebrala, zemřu. To samé mi povídal i pan profesor.

čtv 25. zář 2014 21:23:46

Odpovědět s citací
ja proste neverim tomu,ze v liekoch sa nachadza nieco ine ako v prirode...ale to teraz neriesme...dik za c.uctu,velmi rad pomozem,aj ked si osobne myslim,ze sa len problem oddiali...ludia tu chceli mat ameriku,ale zabudli,ze amerika prave na ukor chudobnych statoch prostrednicstvom obchodu bohatne a tu bude este dlho len drina za zlomok ich platu,tvddy boj o prezitie,nesocialnost...teda kocurkovo ....aaaa,ved niejak bolo,niejak bude o)

čtv 25. zář 2014 22:30:44

Odpovědět s citací
Co jeste zkusit sdilet Chroustalky pribeh na socialnich sitich, mohli by se pridat i jini a pomoci..
Chroustalko, souhlasila bys?

pát 26. zář 2014 4:01:53

Odpovědět s citací
Tak to som nevedel,ze EU za ucelom zjednodusenia cezhranicnych platieb si vymysli system,ktory obtazuje,pri standardnom cisle uctu,pri cezhranicnej platbe zo sumi si stiahne aj jedna aj druha banka (dost vysoky) poplatok,naproti tomu SEPA platba je v oboch zainteresovanych bankach bez poplatkov,tak ako tuzemska platba,ale online informator v zuno banke mi na otazku,ci neexistuje moznost poslat peniaze za hranice,bez toho,aby som obtazoval prijemcu,ze poznam iba jeho klasicke cislo uctu a kod banky povedal toto:

Je mi lito, pokud vam prijemce neposkytne udaje pro odeslani zahranicni SEPA platby, nebude mozne platbu zadat.

konkretne pri SEPA platbe su potrebne od prijemcu tieto udaje:

Číslo účtu príjemcu v tvare IBAN
BIC/SWIFT kód banky príjemcu
Meno a priezvisko príjemcu, adresu a krajinu

To je snad zly sen toto,ale ak to sem das,tak iste to posluzi aj inym ludom pre poslanie penazi z poza hranic.

pát 26. zář 2014 7:43:50

Odpovědět s citací
No Chroustalko, ty toho opravdu nemáš málo ...

Já momentálně řeším opakovanou vag.mykozu a je to peklo! Dobrala jsem MACMIROR, který mi doktorka dala jen tak od oka, nicméně teď před menstr.
se potíže zdvojnásobily, nemohla jsem ani spát, teď mi začala menstr. a je to o něco lepší, ale už nevím co s tím!

Doktorka mi řekla, že to je tím, že mám cukrovku a je to ...

držím palce

pát 26. zář 2014 7:56:57

Odpovědět s citací
Simono, Děkuji Moc, maminka se ptala ve spořitelně zda by s tím nemohl být nějaký problém, když mi lidičky chtějí pomoci a přispět na léčbu a snad by to mělo být OK. Takže s Tvým návrhem souhlasím, budu moc ráda. Ještě jednou Moc Děkuji.

Iveto, vzhledem k velmi špatné imunitě velmi často trpím na úporné plíšňové infekce uvnitř organismu. Velmi účinný je Sporanox roztok a ještě šetrnější je Mycomax sirup, ten se však již nevyrábí. Existuje nicméně v jiné lékové formě. Mycomax i Sporanox likvidují plíseň uvnitř organismu. Pokud jde o Tvůj problém, je dobré to ještě doplnit po skončení menstruace vaginální tabletou Canesten GYN. Nedávno jsem to také tak měla, takže vím, jak je to nepříjemné a kombinaci léků, kterou Ti doporučuji mám vyzkoušenou a skutečně zabrala skvěle. Tak držím palce.

Berky, souhlasím s Tvým názorem ohledně bylinek a přírody, ovšem toto platí pouze u méně závažných chorob. Jakmile už se jedná o velmi vážné onemocnění, bohužel musí nastoupit medikamentózní léčba. Uvedu příklad; pouze u draslíku, který je obsažen například v banánech, bych těch banánů k pokrytí své denní dávky draslíku musela sníst celý vagón. Zkrátka bylinky jsou velmi slabé u závažných onemocnění. Bohužel. Číslo účtu, které mi dali rodiče, ještě upřesňuji. Maminka si zatím účet nezaložila. Číslo účtu, které jsem uvedla, je tedy na otce - samozřejmě ráda doplním údaje pro zahraniční platbu a ještě jednou Berky Moc Děkuji.

Předem MOC DĚKUJI všem, kdo budou ochotni přispět, je to vážně ohromná pomoc, neboť bez léčby zemřu.

Berky, ze zoufalství jsem již před zhruba 4,5 lety zkusila Tvůj návrh a přestala brát léky. Raději ani nechtěj vědět, jak to dopadlo. Skončila jsem s počínajícím otokem mozku na intenzivní kyslíkové terapii a léčbě včetně masivní kortikoterapie injekčními krátkodobě a dlouhodobě působícími kortikoidy, dostávala jsem se z toho téměř půl roku a to i přesto, že ty léky jsem nebrala zhruba 1.5 dne. Kortikoidy mi natolik zničily už tak špatnou imunitu, že následná léčba imunity, aby se alespoň trochu vrátila do zajetých kolejí, stála nemalou částku. Toto byla pro mě tak otřesná zkušenost, že si již navždy budu pamatovat, že pokud přestanu brát léky, velmi rychle nastává smrt. Dříve jsem stejně jako Ty věřila, že to bez těch léků jednoduše pár dní zvládnu a za ty léky tímto způsobem aspoň trošku ušetříme :)) ale ono ouha.

Můj přítel je tak hodný, že mu mohu sdělení diktovat, takže i jemu srdečně Děkuji.

Již jsem smazala údaje pro platbu, neboť stejně už nikdo nepřispíval - samozřejmě údaje ráda pošlu v SZ

Naposledy upravil chroustalka dne pát 26. kvě 2017 10:01:52, celkově upraveno 3

pát 26. zář 2014 10:59:44

Odpovědět s citací
Chroustalko,
poslala jsem SZ.
Simona

pát 26. zář 2014 12:45:03

Odpovědět s citací
Chroustalko,je tím vysvětlen mechanismus,jak vznikají otoky při nedostatku bílkovin.
Já neznám podrobně Váš zdravotní stav ,tak se nelze vyjádřit..
Ke komu chodíte na diabetologii??A jak vůbec vypadá diabetes??
D.Samková

pát 26. zář 2014 14:46:36

Odpovědět s citací
Dobrý den paní doktorko,
Děkuji Moc, jen bych se ještě ráda zeptala, zda to poškození buněčných membrán v organismu, jde ještě nějak zvrátit nebo už je to napořád?
Jinak na diabetologii chodím do klasické diaporadny, do diacentra jsem ani nechtěla. Diabetes je kompenzován opravdu dobře, občas se mi sice stává, že si inzulín k jídlu pošlu a pak následuje xkrát za sebou velká a létá to ze mě pod tlakem, tím pádem se mi jídlo pořádně nevstřebá a glymča pak je nižší, jindy naopak to ve mně škrundá a je mi na zvracení ještě než do sebe začnu soukat jídlo se 7 rozdrcenými tabletami Kalium chloratum, takže bolus pro jistotu nepošlu (kdybych náhodou zvracela) a pojídlová glymča je pak naopak vyšší, protože jídlo i s draslíkem se mi podaří v sobě udržet, ale toto se stává zřídkakdy, velmi přesné bolusy raději většinou posílám, takže diabetes je celkem ok. Zato to trávení a ta těžká bílkovinová podvýživa... jsou chvíle, kdy mám obavy, že to třeba nezvládnu...

Ten průjem se mi podařilo zvládnout Sporanoxem roztok. Často trpím na úporné plísňové infekce uvnitř organismu, tak mě tak napadlo, že po těch antibiotikách ((nejprve Zinnat v suspenzi (po něm jsem dramatický průjem neměla), pak ale Augmentin Duo v suspenzi a Gentamicin injekčně po dobu cca 10 dnů - tam průjem začal a trval dlouho)) by to mohla být plíseň. Sporanox roztok mi píše imunolog a mám ho doma neustále, s tím, že si ho nasadím, když bude třeba. Když nic příliš nezabíralo, ani probiotika - zkusila jsem Sporanox roztok, nejprve malou dávku 5ml, ale exekt žádný, pak jsem zkusila nárazovou max. dávku a bylo po průjmu. Sice to chvíli trvalo i s tou nárazovou dávkou, ale efekt se dostavil a trvá. Tak doufám, že aspoń toto vydrží.

Rozhodně už si raději nebudu nechávat při infekci předepisovat Augmentin Duo v suspenzi a vždy poprosím lékaře o nějaké jiné antibiotikum.

pát 26. zář 2014 15:36:38

Odpovědět s citací
Chroustalko, nevíš, zda ten antimykotický sirup může napsat třeba i obvoďák?

Koukala jsem na ten Mycomax a přijde mi super, že se to dá užívat i jako prevence při opakovaných mykozách - což je můj případ...

Je to fakt děs, už se modlím aby mi skončila MS a mohla jsem mazat k doktorce...

Já občas bojuji i s plísní na nohách a dokonce jsem jí měla i jednou na obličeji trochu, ale to pomohl
Tea tree olej

díky!

PS: u jaké jsi pojišťovny? Kreon VZP hradí, asi ne celou částku, ale nějaká úhrada tam je

sob 27. zář 2014 8:20:08

Odpovědět s citací
Iveto, ta systémová antimykotika mi píše imunolog, takže bohužel nevím. Na netu se mi podařilo zjistit, že Mycomax může předepsat dále gynekolog, dermatolog, infekcionista, hematolog, onkolog a specialista pracující na transplantačních jednotkách. Sporanox může dále dle netu předepsat infekcionista, hematolog, onkolog, otorinolaryngolog a transplantační centrum. Oba přípravky jsou poměrně dost drahé a doplatek je nemalý. Pokud to chceš přeléčit pořádně - nejsem si jista, zda by 1 balení stačilo, sirup se dávkuje dle hmotnosti. Ten Mycomax však existuje i v jiné lékové formě než sirup, který jsem vždy užívala. Vzhledem k tomu, že vážíš 2krát tolik, co já, jiná forma přípravku by snad neměla být problém a aspoň dle netu, jej může předepsat i gynekolog. Snad jsem Ti aspoň trochu pomohla.

U VZP nejsem, ale pokud by změna pojišťovny něco vyřešila, asi bychom přešli celá rodina. U ... je to fakt tragédie, ovšem nejsem si jista, zda by to jinde bylo lepší.

Naposledy upravil chroustalka dne ned 18. čer 2017 21:29:05, celkově upraveno 1

sob 27. zář 2014 13:39:03

Odpovědět s citací
chroustalko poslano,platba prebehne az v pracovny den

Neviem ako u vas,ale u nas je v niektorych bankach zriadenie a vedenie uctov,tuzemske prevody (a od vcera uz viem,ze aj medzinarodne prevody pomocou SEPA:) uplne zadarmo (u nas napr.mbank,zuno,unicredit,csob...a stale pribudaju) v unicreditbank je dokonca aj vyber z bankomatov celkom zadarmo,teda tato banka za to vsetko vymenovane neziskava od klientov ani jediny cent a ocakava,ze takto im zrejme stupne pocet klientov (neviem,nepoznam ich politiku),pre ludi nad 27 rokov je to tam ale podmienene jednou podmienkou a to mat isty mesacny prijem penazi na tento ucet z ineho uctu,alebo od zamestnavatela,od soc.poistovne atd,u vas by to malo byt podobne a na vyber je aj u vas mnozstvo free bank,dokonca aj kamennych.Tiez som dochodca z klasickym dochodkom ako tvoja mama,takze vyberam si len free operatorov atp o)

Ten tvoj otrasny zazitok z vynechanim liekov uplne chapem,okrem toho,ze ak je telo dlho zvyknute na istu/e drogu,pri vynechani sa dostavuju abstinencne priznaky,telo si navykovu latku naliehavo pyta,tak dr Norman Walker to vysvetluje tak,ze proces ocistovania sa od chemie,ked sa z tela zacnu vylucovat rokmi pozivane telu neprospesne latky (vedlajsie ucinky liekov) je velmi neprijemny a v zavislosti od stavu organizmu aj nebezpecny,v tvojom pripade vynechat davky podla mna vobec neprichadza do uvahy,prave naopak,potrebujes telu dodavat tie latky (ktore sa ti sami netvoria) zial vo vetsich davkach,ako su bezne v prirode obsiahnute a prirodou zamyslane ako dostacujuce.Mna by tie lieky z mojim zaludkom odrovnali,uz po jednej tabletke mam problemi,takze mas fakt moj obdiv,ze to zvladas,ak budem moct,prispejem opet,drz sa

sob 27. zář 2014 19:30:35

Odpovědět s citací
Berky, DĚKUJI MOC!!! Prosím, mohu se zeptat, jakou knížku od Dr. Normana W. Walkera máš, nebo jsi četl? Pokud Ti nějaká chybí, mám jich v elektronické formě 5 a mohu na oplátku poslat :))

ned 28. zář 2014 13:25:22
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 88 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další