Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Prosba mé dcery - diplomová práce 
Autor Zpráva

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Moje dcera studuje navazující fyzioterapii na 2. lékařské fakultě UK. Píše diplomku o skolióze a potřebuje sehnat pár větších dětí do kontrolní skupiny. Bohužel, nezná v Praze dost lidí s dětmi vhodného věku, takže má problém tu kontrolní skupinu sehnat. Tak mě napadlo, dát její prosbu o spolupráci sem. Pokud by byl někdo ochotný, dát svoje dítě vyšetřit, budeme moc rádi. A teď ta prosba:

Dobrý den,
sháním mladé lidi ve věku cca 10 - 18 let, kteří by byli ochotni nechat se vyšetřit pro účely mé diplomové práce v oboru fyzioterapie. Výzkumný diplomový projekt je zaštítěn klinikou rehabilitace a tělovýchovného lékařství 2.LF UK a FN Motol. Vyšetření zahrnuje analýzu stoje a chůze na pohyblivém chodníku Rehawalk Zebris ve FN Motol. Rehawalk je pohybivý pás se zabudovanými tlakovými senzory, výstupem měření je otisk nohou při stoji a zatížení dolních končetin a symetrie délky kroku při chůzi. Sháním ortopedicky zdravé jedince, kteří budou tvořit kontrolní skupinu. Výsledky měření budou anonymně zpracovány a porovnány s experimentální skupinou dětí se skoliózou.
Samotnému vyšetření předchází rychlý screeningový test předklonu (Addamsův test), který umožní případný záchyt skoliózy. Následuje vyšetření stoje, který se analyzuje po dobu 30 sekund, a vyšetření chůze, kdy se na páse nastaví pro vyšetřovaného pohodlná rychlost chůze, která se následně analyzuje po dobu 1 minuty. Pro testovaného je vyšetření zcela bezpečné a bezbolestné a netrvá déle než 15 minut. Provádí se naboso, jinak je testovaný úplně oblečen. Bohužel, vzhledem k nutnosti přístrojového vybavení lze testování provádět pouze v Motole, proto se obracím zejména na ty, kteří zde navštěvují diabetologii nebo jiné lékaře. Každý dobrovolník bude odměněn malým sladkým úplatkem.
Kromě symetrie v zatížení končetin a délce kroku lze vyšetřením odhalit i další patologie stoje a chůze, například plochonoží, zkrat jedné dolní končetiny apod. Tyto výsledky mohu samozřejmě vyšetřovanému a jeho rodičům tlumočit. Každý dobrovolník mi moc pomůže. V případě jakýchkoli dotazů se na mě neváhejte obrátit.

Kateřina Bulánová
Tel: 720 234 700
mail bulanovakaterina@atlas.cz

úte 29. pro 2015 12:26:58
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]