Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Medtronic 
Autor Zpráva

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Dneska jsem četl,že americká FDA úspěšně provedla roční audit kardiostimulátoru Medtronic Mikra,který testovala kupř. Homolka.Používám IP této firmy od roku 1998 a stále tvrdím,že jsou celosvětově nejlepší.Zvláště Minimed 640.Je mi jasné,že někteří z vás budou se mnou polemizovat,ba někteří budou i proti-ALE TO JE JEDINÉ,CO ZMŮŽETE!

pát 12. úno 2016 11:52:07

Jméno: Jan
Odpovědět s citací
Ja len potvrdzujem a vrele každému doporučujem. Za 4 mesiace aj ja dostanem 640-ku a teším sa na ňu a hlavne na inovovaný senzor. Glukometer Contour plus má tiež dobre našliapnuté, testujem ho teraz a som zatiaľ veľmi spokojný. V porovnaní s lab. testami takmer rovnaké.
Myslím, že Medtronic je stále zatiaľ jednotka na trhu a u nás na Slovensku je perfektný servis. Myslím, že už nie je ďaleko k tomu aby Medtronic uzavrel kruh a bazálne dávky budeme mať vyriešené plne technikou. No už len senzory by bolo vhodné aby boli dostupnejšie pre všetkých diabetikov a aby už aj niekto pochopil, že takáto liečba vôbec nie je nadštandard. [/color]

IP Minimed 640g, Enlite senzor

sob 13. úno 2016 21:04:35

Odpovědět s citací
Omlouvám se,jak jsem byl v euforii z Medtroniku,úplně jsem zapomněl,že ten kardiostimulátor má jenom cca 24x8mm a z těla nemá vyvedený dráty na dobíjení baterky.Pak se tedy musí dobíjet přes kůži.Je to prostě špica na celém světě.

pon 15. úno 2016 15:06:41

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Medtronic je svetová trieda, je to bez pochýb; ale aj Rolls sa môže pokaziť.
V 06/2014 prestala náhle komunikovať moja IP P722, našťastie na tento termín bola objednaná už ďalšia IP po 4 rokoch.
Asi 10dní som bol na perách, potom som dostal Veo a žil spokojne až do obeda 17.9.2015.
Práve som bol na cyklozájazde v Slovinsku, keď náhle začala vykazovať chybové hlásenie_chyba tlačítka.
A bolo .... :o
Do večera ďaleko, dobre najedený_10SJ, bez bolusu a pred sebou ešte túra.
Ochota slovinských MUDr. - katastrofa.
Čo všetko sa má, pravidlá starostlivosti v EÚ a pod. túto skúsenosť treba zažiť, je to proste v ľuďoch, vtedy som nemal šťastie.
O 21,00 sme dorazili do kempu; až tu som sa dostal k vytúženej bolusovej dávke.
V batožine so sebou som mal iba jedno pero a tak som sa dopichoval bolusom cca každé 3hodiny.
Komunikácia s Medtronic servis bola príkladná, ľudia naozaj veľmi ústretoví, ale čo už keď ste nie práve poruke.
Návrat domov bol 20.9. v skorých ranných hodinách a o 9,00h mi volal kuriér z parkoviska a doniesol mi novú IP Veo.
Dva a pol dňa bez IP s jedným perom bola fasa príučka.
Odteraz vždy ! budem nosiť 2 rezervné perá_bazál a bolus, proste tak ako sa má a často píše v príručkách.
Chcem tým len povedať, že ani na super niečo sa nedá 100% spoľahnúť, aj keď je svetová trieda, možno jednotka.
laco

úte 16. úno 2016 13:45:54

Odpovědět s citací
Laco,možná proto,že od začátku používání IP Medtronicu,11/98,jsem neměl sebemenší závadu-tak jim věřím na 150%-i když od počátku nás vedli k tomu abychom VŽDY měli po ruce pero-kálím na to.

úte 16. úno 2016 14:33:01

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Tak nosit dvě náhradní pera vždy je určitě zbytečné. Ale vzít si je na cestu do ciziny je naopak rozumné, i když to člověk nebude na 99,9999% potřebovat.

úte 16. úno 2016 15:18:44

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Tie dve perá sú_budú potrebné, aspoň pre mňa.
Jedno na bolus a druhé na bazál.
V Slovinsku som bazál nemal, preto som sa musel stále dopichovať bolusovým perom.
Našťastie som mal dosť prúžkov do glukometra.
Keď som na pár hodín od bydliska, tak náhradné pero so sebou nenosím, zas nie som hypochonder. :o
Myslel som na prípad, keď pôjdem z domu na niekoľko dní.

úte 16. úno 2016 20:34:17
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]