Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Oční vyšetření pro diabetiky 
Autor Zpráva

Jméno: Julka
Odpovědět s citací
Dobrý den,
chtěla jsem se vás požádat o informace k očnímu vyšetření diabetiků. Jak probíhá? Co všechno absolvujete? Změnila jsem diabetologa a můj očař, ke kterému jsem chodila 17 let mi řekl, že když už nepatřím původnímu diabetologovi, napíše mi závěrečnou zprávu a musím si najít očaře jinde. Takže hledám, ale zatím spíše neúspěšně (jsem z Prahy, ale nevadil by mi ani dojezd, pokud bude dobré autobusové/vlakové spojení). Výhodou mého očaře bylo i to, že mě pokaždé viděl on, takže jsem se nestřídala u několika různých lidí).

A jak probíhala má kontrola? /dm už mám několik desítek let, takže drobný stacionární nález mám/
Kontrola zraku - na dálku/blízko
Kontrola barevného vidění - rovnání barev
Kontrola nevím čeho - zkrátka byly nad sebou dvě řady koleček a v jednom kolečku byly proužky, které se zužovaly, člověk měl nahlásit, kde proužky jsou
Rozkapání - kontrola očního pozadí jednak pomocí baterky a jednak pomocí nějakého přístroje, o který si člověk opřel bradu a čelo
Kontrola nitroočního tlaku

Všem vám předem velice děkuji a přeji vám co nejlepší náladu a úspěchy ve všech oblastech lidského bytí!

stř 13. led 2016 13:05:27

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Co to je za blbost, že změna diabetologa je důvod pro vyřazení pacienta z péče nějakého konkrétního očaře? Vždyť ten ani nemusí vědět, kam chodíš na diabetologii.

stř 13. led 2016 13:23:56

Odpovědět s citací
Julko,
do 19 let jsme chodili na diabetologii na Vinohrady, tam též na oční, když jsme přešli na dospělou diabetologii,
šli jsme do Motola, tak jsme si také museli najít jiného očního lékaře.
U nás je pobočka od Oční kliniky Horní Počernice v Praze, začali jsme chodit tam a dělají vyšetření stejné, co píšeš, prý kdyby bylo potřeba ještě nějaké speciální pošlou nás právě na tu kliniku do Prahy.

stř 13. led 2016 18:31:00

Odpovědět s citací
Děkuju moc, Růženo, zkusila bych tedy ty Počernice, ale to je asi soukromá klinika, že? Každopádně velký dík!
Markéta

čtv 14. led 2016 0:20:38

Odpovědět s citací
Děkuju moc, Růženo, zkusila bych tedy ty Počernice, ale to je asi soukromá klinika, že? Každopádně velký dík!

čtv 14. led 2016 0:21:07

Odpovědět s citací
Jen aby nedošlo, Markéta je druhé jméno, občas se podepisuju tím druhým, vyřizovala jsem nějaké dokumenty a byla jsem zblblá! J.M. :)

čtv 14. led 2016 0:23:14

Odpovědět s citací
Julko,
soukromá to je, ale nejlepší prý v republice a vyšetření je hrazeno pojišťovnou, prý mají smlouvu téměř s každou,
samo sebou, že estetické operace se platí.

úte 19. led 2016 14:10:25

Odpovědět s citací
Ahoj,

já chodím 33 let do Motola. Teď na doporučení k - dr.české-burdové, jsem po vícenásobných laserech a aplikaci lucentis po retinopatii. odborností je vynikající lékař, můžu po létech potvrdit, akorát je to spádová fnm, ale u dmI je to vždy při podrobné kontrole včetně oct, časově náročnější(3hod).

stř 03. úno 2016 16:58:04

Odpovědět s citací
Ahoj všem, tak jsem zkusila Oční kliniku Počernice, ale bohužel musím konstatovat, že tam už nikdy více. Do telefonu mi řekli, že neobjednávají a ať počítám tak s hodinovou návštěvou. Když jsem tam přišla, slečna si mě zaregistrovala a stihla u toho odpovídat i na soukromé zprávy (soudím dle přiblblého uculování). Šla jsem do čekárny, ale někteří pacienti měli čísla, jiní ne, radši jsem si číslo opatřila. Pak sestra volala lidi, kteří přišli po mně, takže po hodině pozorování rybiček v akváriu (což bylo jediné plus) jsem odešla, celkem mě ta legrace stála 3 h času. Jsem klidný tvor, ale jestli mě něco nazlobí, tak je to když si druzí neváží času.
Našla jsem si jinou kliniku - oční centrum Praha, objednací lhůty mají sice delší, čeká se tak 6 týdnů, ale já jsem měla štěstí, takže jsem měla termín dříve. Do hodiny jsem byla vyšetřená (jednak jak vidím do dálky a na blízko a jednak oční pozadí, tlak a ještě něco. Byla jsem moc spokojená, tak doufám, že to nebyl jen přelud na začátek:-)
Každopádně vám všem moc děkuji za snahu a za informace a přeji vám ostříží zrak!

stř 06. dub 2016 22:15:10

Odpovědět s citací
Julko,
to je mi líto, mi chodíme tady v Poděbradech, je to spádová ordinace Horních Počernic, bez objednání,
na počkání, podle toho kolik je před námi lidí, ale nikdy víc jak půl hodiny nečekáme a jsme spokojeni.

čtv 07. dub 2016 7:37:54

Odpovědět s citací
:-) To nevadí, hlavně, že vám to tam vyhovuje a jde to rychle:-) (Možná jsem přišla ve špatný den?:D :D )

čtv 07. dub 2016 7:43:26
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]