Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
Nazdar "stará bando" :-) 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dlouho jsem zde nebyl, tak jak se Vám všem daří cukrouši :-)

Pokud se Vám daří jako mě, tak se máte fajn s diabetem jsem se sžil více jak bylo potřeba a už ho vůbec nevnímám ( až na to občasné měření gly cca 1 -2 x denně a píchání inzulínu)
Stále sportuji ( 3 x týdně posilovna, bike, běhání atd) strašně to pomáhá držet cukr na uzdě ( glykovanej dlouhodobě 4,1 po staru).
Letos V.Tatry ( za 5 dní - Rysy, Příčné sedlo, Koprovský štít, Kriváň, Solisko cca 130 km) a jel jsem jen na noční Lantus přes den nic jenom jsem doplňoval cukry :-)

Pro ty, kteří tomu ještě nevěří : i s diabetem se dá docela dobře vegetit :-) ( jsou i horší věci )

Mějte se tady všichni moc fajn a zase někdy pá.....

úte 02. srp 2016 11:28:34

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
To je super:) Clovek rad slysi, ze muze byt i dobre.

úte 02. srp 2016 11:58:23

Jméno: Melody
Odpovědět s citací
Ahoj Marku,

ráda Tě vidím (tedy čtu). Jsem moc ráda, že se máš fajn a tak perfektně ses s diabetem sžil :) A máš pravdu, jsou i horší věci ;)

Z diafora postupně ti největší mazáci odešli, což je škoda... Až se Ti bude chtít, určitě mezi nás zavítej, rádi Tě uvidíme :)

chroustalka (od starého nicku jsem zapomněla heslo a byl již deaktivován)

stř 03. srp 2016 20:45:01

Odpovědět s citací
Marku, to je super!
A jaký máš denní příjem sacharidů?

ned 07. srp 2016 11:54:31

Odpovědět s citací
Fíha, tak to gratuluju. Já mám teda GH 39-41, ale měřím se minimálně 3x denně a neustále upravuju jídlo, bolusy... Zvláštní je, že právě pohyb mi dělá v glykémiích nepořádek - tělo reaguje na pohyb opožděně...

úte 09. srp 2016 21:13:44

Odpovědět s citací
Tomáš Müller píše:
Marku, to je super!
A jaký máš denní příjem sacharidů?

Cukry nepočítám, jen se snažím je omezovat na minimum, pokud jím něco sladkého ( jednou týdně si udělám takový den "prase") tak samozřejmě pokrývám inzulínem :-)

čtv 18. srp 2016 12:44:52

Odpovědět s citací
Melody - Chroustalka, k svojmu pôvodnému kontu si ľahko obnovíš prístup. Stačí cez prihlasovaciu stránku fóra ucp.php?mode=login kliknúť na "Zapomněl(a) jsem heslo" a tam potom vyplniť svoje prihlasovacie meno, teda pôvodný názov konta "Chroustalka" a mailovú adresu s ktorou si si toto konto vytvárala. Na tento mail Ti potom príde link na zmenu hesla, resp. systémom priradené nové heslo ktoré potom použiješ na prihlásenie na svoje pôvodné konto. :-)

ned 04. zář 2016 4:11:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Jméno: Melody
Odpovědět s citací
Ivane, díky moc, jsi hodný :) Nicméně již jsem to zkoušela několikrát a bez úspěchu. Naspoledy právě teď a píše mi to, že nick nebyl nalezen. Hádám, že účet chroustalka byl už trvale deaktivován :(

ned 04. zář 2016 10:27:02

Jméno: Tomáš Kašparides
Odpovědět s citací
Melody píše:
Ivane, díky moc, jsi hodný :) Nicméně již jsem to zkoušela několikrát a bez úspěchu. Naspoledy právě teď a píše mi to, že nick nebyl nalezen. Hádám, že účet chroustalka byl už trvale deaktivován :(

Poslal jsem Vám SZ s přístupem do starého konta. V systému uživatelské jméno vidím, takže by neměl být problém se do něj přihlásit.

pon 05. zář 2016 6:45:47

Odpovědět s citací
Trebican píše:
Melody píše:

Poslal jsem Vám SZ s přístupem do starého konta. V systému uživatelské jméno vidím, takže by neměl být problém se do něj přihlásit.

Dobrý den,

jsem přítel Melody (chroustalky). Chtěla Vám napsat poděkování, ale protože si u obou nicků změnila e-mail, musí čekat na Vaše schválení (reaktivaci). Tak mě poprosila, abych poděkování napsal za ni. Bude teď používat už jen chroustalku. Děkuje moc!

pon 05. zář 2016 10:10:32

Odpovědět s citací
Tak už se hlásím zpět jako chroustalka :) Jsem moc ráda, že se to povedlo a srdečně moc děkuji Trebicanovi a Ivanovi :) Dříve jsem to zkoušela opakovaně se do nicku chroustalka dostat, ale nefungovalo to na žádné heslo. Protože chci používat stejný e-mail jako na Melody i u chroustalky, neboť jsem na něj zvyklá, musela jsem ho změnit nejprve u Melody a pak u chroustalky, jelikož nelze mít dva stejné e-maily u více nicků :) Ještě jednou moc děkuji a prosím, veškeré SZ směřujte již na tento staronový nick chroustalka, Melody přestávám používat.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 05. zář 2016 20:48:25

Jméno: Kamil
Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko. To je lepší, Melody mi nic neříkalo. :-)

DM1 - 3/2010 od 2/2011 na IP AC Combo

od 6/2016 na IP AC Insight

ned 18. zář 2016 20:38:24

Odpovědět s citací
Ahoj Kamile, jsem ráda, že Tě vidím :) Děkuji, už jsem nevěřila tomu, že se to povede dostat se do starého nicku. Jak jsem měla ten kwashiorkor tak se to podepsalo trochu na paměti, odnesla to čeština :D a zapomněla jsem heslo do chroustalky - naštěstí již vyřešeno :)

pon 19. zář 2016 10:55:12

Jméno: PavlaB
Odpovědět s citací
Zdravím všechny také po dlouhé době.
Možná si někteří vzpomenou, že jsem sem psávala o své dceři Soně. Soňa onemocněla 8.října 2006, tedy před deseti lety. Tehdy jí bylo 11 let. Až do svých 17 let měla velmi nestabilní glykemie, nebyl to sice vyloženě brittle diabetes, ale přesto hrůza. Kvůli tomu jsem si zde často zoufala a byla moc vděčná za jakoukoliv podporu.
Úderem 17. narozenin jako mávnutím kouzelného proutku se její dm1 stala poslušnou. Ta úleva, když inzulín začal snižovat glykemie, místo aby je zvyšoval! :-) Soňa v té době přestala růst (180 cm jí stačí :-) ) a tedy produkovat růstový hormon, a také se jí ustálil menstruacni cyklus (menzes měla od 15 let). Zklidnění hormonů přineslo zklidnění cukrovky :-)
To sem píšu proto, aby rodiče podobně postižených dětí neztraceli naději, někdy se ta hnusná nemoc dá relativně do pořádku.
Soňa je ovšem flink a nijak se netrápí s dietou a dodržováním pravidelného režimu, gh má 60-70, mohlo by být líp ( je na pumpě).
Odmaturovala na gymnáziu, studuje mikrobiologii na přírodovědecké fakultě (no taky by jí to mohlo jít líp, ale zatím ji nevyhodili :-) ), samozřejmě fejsbúkuje jak vzteklá jako dnes asi všichni v jejím věku, ale také hodně čte, sleduje filmy a chodí do divadla. Velký sportovec nikdy nebyla, ale má ráda turistiku a stejně jsko Marek a V.I.Lenin zvládla výstup na Rysy :-) a další tatranské túry, to jsem na ni byla dost pyšná, protože tam byla ještě během studia na gymplu a tělocvikář ji pochválil, že je lepší než někteří její zdraví spolužáci.
Tak se tu všichni mějte! Ať se daří. Pavla

pát 07. říj 2016 9:50:25

Odpovědět s citací
Ahoj Pavli, moc ráda Tě vidím - to bylo překvapení, když na mě vykouklo Tvoje jméno! :) Kdysi jsem tady psala, že tady chybíš a vůbec by mě nenapadlo, že sem ještě zavítáš - to je super tu znovu vidět nick PavlaB :)) Jsem moc ráda, že se Soně daří a moc držím palce, ať se Vám děvčata vede co nejlépe i nadále! ☼ Pavli, chybí tu Tvoje biochemické komentáře a blog Cukrovka očima biochemie rovněž neměl chybu ;) Sháněli jsme se tu tenkrát po něm a řešili jsme, kam se poděl ;)

pát 07. říj 2016 11:54:26

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Pavli,vítám tě zpět.Luboš

ned 09. říj 2016 18:16:04

Jméno: Kamil
Odpovědět s citací
Pavlo, taky tě rád vidím a těším se na tvé příspěvky.

DM1 - 3/2010 od 2/2011 na IP AC Combo

od 6/2016 na IP AC Insight

ned 09. říj 2016 20:34:09

Jméno: Eva
Odpovědět s citací
PavlaB! Tiež si Ťa pamätám ešte z "dávnych" čias. Dajaký rok 2007. Bola som vtedy tehotná a tu som našla kopec dobrých rád a povzbudení. Ale tie deti rýchlo rastu, keď je zo Soničky už vysokoškoláčka. Nech sa darí.

úte 08. lis 2016 11:00:42

Odpovědět s citací
Prosba k Trebicanovi: Prosím, mohl byste pomoci Ivetě dostat se do jejího původního nicku i-v-e-t-a ? Vůbec se do svého nicku nemůže dostat, tak jako já jsem se nemohla dříve velmi dlouho dostat do chroustalky. Předem moc děkuji za pomoc.

Marku, stále jsem přemýšlela, jak se Ti v tomto vlákně ozvat, až mě napadlo hodit to sem. Takže na diaforu jsem pořád, akorát už se mi podařilo dostat do svého původního nicku, jak jsem již psala dříve, díky Ivanovi a Trebicanovi :)

ned 22. led 2017 21:44:55

Jméno: Tomáš Kašparides
Odpovědět s citací
chroustalka píše:
Prosba k Trebicanovi: Prosím, mohl byste pomoci Ivetě dostat se do jejího původního nicku i-v-e-t-a ? Vůbec se do svého nicku nemůže dostat, tak jako já jsem se nemohla dříve velmi dlouho dostat do chroustalky. Předem moc děkuji za pomoc.

Marku, stále jsem přemýšlela, jak se Ti v tomto vlákně ozvat, až mě napadlo hodit to sem. Takže na diaforu jsem pořád, akorát už se mi podařilo dostat do svého původního nicku, jak jsem již psala dříve, díky Ivanovi a Trebicanovi :)

Původní nick i-v-e-t-a se dá určitě obnovit. Ať mi napíše do SZ a pošlu vyresetované heslo k původnímu nicku.

pon 23. led 2017 10:38:12

Odpovědět s citací
Ivet, právě jsem poslala Trebicanovi Tvůj současný nick, takže již by ses do i-v-e-t-y dostat měla :)

pon 23. led 2017 11:44:12

Odpovědět s citací
Ahoj Pavlo,
jestli se ještě občas podíváš sem na fórum, tak tě moc zdravím.
Já sem už moc nechodím, jelikož tu už nikdo známý není.
Ano máš naprostou pravdu, glykémie se v dospělosti zklidní, ty naše strašné kontraregulace už jsou pryč, když je něco špatně, tak už jenom vinou Hanči, a nebo její psychikou, to si také snad pamatuješ, že Hanča žádný flegmatik není, spíš naopak, glykovaný také nemá zrovna ukázkový kolem 6, ale z toho si zrovna hlavu nedělá, prostě žije jako kdyby byla zdravá.
Dostudovala střední školu, Grafický design, na uměleckou školu se bohužel nedostala, tak teď
studuje Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, obor výtvarná výchova a etika.
Basket stále hraje, to jí ještě nepřešlo, teď 2 ligu žen, a manžel trénuje muže fotbal, tak Hanka ještě chodí s ním, takže o víkendech, když přijede z Hradce tak je na basketě nebo na fotbale.
O volných chvílích chodí na brigády, prostě jak si pamatuješ naši Hanku, tak stále v pohybu.
Také se měj moc fajn a snad se ozveš. Růža

pon 23. led 2017 19:07:18

Jméno: darek
Odpovědět s citací
Dobrý den.
Sháním brožuru od prof. Fr. Saudka - "Příprava pacienta na transplantaci".
Prosím, nabídněte. Děkuju.
D.

úte 25. dub 2017 16:12:36

Odpovědět s citací
Zdarec,

tak zase cca po roce dávám hlášení :-) , vše v naprostém pořádku, teda až na tu DM1 ale o ní skoro ani nevím nebýt občasné aplikace inzulínu.
Předoňský rok se vydařil, prolezli jsme celé Vysoké Tatry a to tak intenzívně, že jsem píchal jen večer Lantus

Pro letošek už byly Tatry malé a tak se vyrazilo na Via Ferraty do italských Dolomit, lezli jsme ve výškách kolem 3 tis metrů a opravdová fantazie, kdo může tak doporučuji.

No a pokud to půjde takto dál, tak snad ten Mont Blanc 4809 m n. m příští rok dám.

Lidičky mějte se strašně krásně, užívejte dovolené a prázdniny na plné pecky.

Loučím se svým sloganem "Mám rád život, je to děsná prdel"

Přílohy:
11111.jpg
11111.jpg [ 455.18 KiB | Zobrazeno 2990 krát ]

úte 17. črc 2018 12:11:46

Odpovědět s citací
:-)

stř 18. črc 2018 14:39:41

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Ahoj Daku, tebe už jsem tu dlouho neviděla:-)

čtv 19. črc 2018 7:15:37
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 26 ]