Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Žiju :) 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Srdečně zdravím všechny diafóráky a moc děkuji za podporu všem, kteří mi drželi palce, především Lacovi, Lídě, Lubošovi, Axe, Darje, Jimmymu, Ivetě a Simče. Doufám, že jsem na nikoho z Vás nezapomněla a pokud ano, tak se moc omlouvám :) ☼

Už jsem doma, jsem po rozsáhlé břišní operaci (omlouvám se, že nebudu konkrétnější), zatím je to velmi náročné, mám v sobě spóustu kovových svorek a na jejich vyndání jdu až za necelých 14 dní, nicméně jsem doma a je to super :) Už se těším, až nic nebude bolet, ale vím, že zatím to je ještě daleko. Nicméně už tady s Vámi mohu být a přispívat jako dříve, čemuž jsem moc ráda. A největší radost mám ze záchrany života, že už nemám před sebou omezený čas. Je to krásný pocit :)

Ještě jednou všem moc děkuji za podporu a za pěsti - přinesly mi štěstí ☼ :)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

čtv 30. bře 2017 16:48:36

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Chroustalka, Ty jedna :O .
Som strašne rád, že si tu opäť. Len veľa zdravia a k tomu to "štěstí". Tieto by mali ísť vždy spolu ako najlepší kamaráti. Ani neviem, čo napísať; som happy.
laco

čtv 30. bře 2017 17:23:15

Odpovědět s citací
Chroustalko, holčičko naše:-)
mám v očích slzy, ale jsem za Tebe šťastná. Jsi obdivuhodná bojovnice.
Darja

čtv 30. bře 2017 18:21:30

Odpovědět s citací
Milá Darjo a milý Laco,

ze srdce moc děkuji, jste naozaj úžasní :) Mám takovou radost, že to nejhorší už je za mnou a teď už to bude jen lepší a lepší, že ani moc nevnímám tu bolest - radost působí jako úžasné antibolestivum :)) Navíc jsem velmi vděčná do jak skvělých rukou lékařů jsem se dostala a nesmírně si toho vážím. Už nemusím řešit, jestli se dožiji příštích Vánoc, což je naprosto nepopsatelný pocit. Akorát se bojím toho vyndavání těch kovových svorek, je jich opravdu hodně :( Ale bude to až za 14 dnů, to je moře času :)

Teď bych měla dotaz: Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, za jak dlouho se při veliké jizvě přes celé břicho skrz pupík můžete vysmrkat či zakašlat? Zkouším hledat na internetu a jsem z toho zmatena. V nemocnici mi bylo řečeno, že při takto rozsáhlé břišní operaci může trvat rok, než si v břise vše „sedne“, a budu mít stejný pocit jako před operací i co se týká „vyměšování“. Nedovedu si však představit, že bych se rok nemohla vysmrkat nebo zakašlat :O V pupíku jsem měla pupeční kýlu, tu asi při operaci rovnou spravili, protože ji najednou nemůžu najít :D A protože mám pupík uložen anatomicky hodně vysoko, tak právě kvůli němu především nejde zakašlat a vysmrkat se. Tak jsem zkoušela hledat na netu jak je to například po spravení pupeční kýly, ale opět jsem z toho jelen...

čtv 30. bře 2017 20:52:08

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Ahoj, Chroustalko, to je dost, že jsi se ozvala!!! Myslím, že nejen ti, které jsi vyjmenovala netrpělivě čekali na nějaké tvoje nové řádky :)

Po velký operaci to kašlání atd. musí bejt fakt peklo - jako dítě mě operovali kýlu (nechci to srovnávat, vím, že taková věc je prkotina) - ale když jsem si měl kýchnout, vždycky jsem se snažil smotat co nejvíc do klubíčka..

pát 31. bře 2017 6:29:22

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Zdravím,Chroustalko!!!Říkal jsem ti,že budeš O.K.Jinak s tím smrkáním,já vím, je to rada pro rodiče malých dětí-co to odsávat?

pát 31. bře 2017 8:33:27

Odpovědět s citací
Ahoj Jimmy, děkuji moc :) ☼ No ono je to asi jedno, jestli má člověk rozřízlé celé břicho nebo jenom odoperovanou kýlu či kombinaci obojího, domnívám se, že to bolí vždy stejně, ať už při kašli, kýchání nebo smrkání ;) Kýchání jsem ještě naštěstí neměla tu čest zažít, ale ten kašel a smrkání je to co mě pálí úplně nejvíc a přemýšlím, jak to vyřešit. To, že mám rozřízlé břicho, mi je srdečně jedno :D Nezbývá, než to nějak vydržet a doufat, že bude lépe. Jimmy prosím, jak dlouho Ti to trvalo po operaci té kýly, než ses mohl alespoň trochu normálně vysmrkat či zakašlat? Jinak s tím stočením se do klubíčka máš naprostou pravdu, je to jediné, co funguje :)) V noci tak i spím stočená na boku do klubíčka.

Luboši, děkuji za nápad :D Otce to taky napadlo, ale mám úplně zborcenou nosní přepážku, tak mám obavy, že taková odsávačka by mi vycucla zbytek nosní přepážky :D Jinak Luboši, předtím jsi to napsal moc hezky, děkuji! Často jsem si Tvá slova opakovala v nemocnici a měl jsi pravdu ;) ☼

pát 31. bře 2017 10:38:32

Odpovědět s citací
Chroustalko časově už si to moc nepamatuju.. Byl jsem malej, jestli ještě ne dokonce před základkou - ovšem jak to bolelo, to si pamatuju :D kýchání bylo to úplně nejhorší - to zatnutí svalů a otřes po kýchnutí.. dneska mám tak 4cm jizvičku, myslím, že po tvé operaci to bude určitě náročnější.. Myslím, že to trvalo tak týden, nebo 14 dnů.. Pak to samozřejmě ještě nějakej čas bolelo, ale už to bylo snesitelnější..
Předloni mi operovali syna - bylo to těsně před vánocema, bylo mu rok a čtvrt.. Měl stenozu jícnu, tak mu to museli odříznout (v Motole).. Má jizvu od pupíku až k hrudní kosti.. Hrozně mě překvapilo, jak dobře se s tím popral.. Po týdnu už pobíhal po pokoji, museli jsme ho hrozně hlídat, aby si na to neupadnul - skoro na něm nějaký následky nedávný operace nebyly vidět.. U dětí jde asi to hojení ale rychlejc..

pát 31. bře 2017 10:50:25

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Chroustalko-hlavně nevycucnout mozek(to by byla fakt ztráta).Myslím si,že ten podtlak při tom vysávání není tak krutý,aby poškodil něco dalšího.

pát 31. bře 2017 11:44:28

Jméno: Axa
Odpovědět s citací
Milá Chroustalko, jsem moc ráda, žes dobře dopadla a že budeš v pořádku. Moc a moc držím palce, jsi statečná holka.

pát 31. bře 2017 11:47:25

Jméno: Pavel
Odpovědět s citací
Zdravím,
je jen a jen moc dobře, že vše dopadlo výborně :).
A teď vše bude ještě lepší:).Jiná cesta holt není:).

Mám také rozřízlé celé břicho po totální duodenopankreatektomii+splenektomií kvůli rakovině na slinivce.
Operace proběhla před necelými 3 lety.
Problém fakt je vysmrkání, zakašlaní...... Jenomže tomu se člověk neubrání a když musí, tak jsem si prstama silně přitlačoval tu jizvu. A snažil se vše provádět jen tak zlehka. Navíc mě ke kašli nutili na JIPce, snad aby zůstaly plíce čisté a nerozjel se zápal. Ta bolest při kašli je fakt protivná, ale s každým dnem je menší, až ustoupí úplně..... Tady to chce mnít trpělivost, pokoru a tu bolest prostě přijmout.... Jak jen to možné, je fajn dostat se z postele a chodit. Stačí jen chviličku, druhý den delší chviličku a tak pořád víc a víc.
Asi půl roku jsem nesnesl těsný kalhoty nebo cokoliv, co mělo tenký pásek kolem pasu. Teď už je pohoda:).

Tak přeju, ať tam panuje taky a přeju co nejrychlejší rehabilitaci :) .

Pavel

pát 31. bře 2017 12:47:56

Odpovědět s citací
Milý Jimmy, Luboši, Axo, Pavle, děkuji moc za reakci, jste opravdu zlatí :) ☼

Jimmy, podle toho co píšeš si říkám, že za 14 dní by to už mohlo být lepší :) No ono to pobíhání po pokoji je asi ze všeho nejpříjemnější, protože u toho je ta bolest nejmenší ;) Zato vydržet sedět je už složitější... No a o smrkání a kašlání víme Jimmy své viď :) A co synek - doufám, že už je úplně v pořádku? Jimmy moc držím palce, ať už malý nemarodí ☼

Luboši, LOOOL :D Díky Tobě jsem zjistila, že už se můžu i trochu smát :))

Axo, děkuji moc za podporu, velmi si toho vážím :) ☼

Pavle, děkuji moc. Přesně jak píšeš - také si oběma rukama silně stlačuji jizvu a kašlu a smrkám velmi zlehka, že to ani nezní jako kašel a smrkání, ale spíše jen taková napodobenina, jak to zatím silně bolí... a blbé je, že na smrkání nemám třetí ruku :D Máš pravdu, že úplně nejlepší je chůze, při té totiž skoro nic nebolí. Už mám doma po bytě nachozené „kilometry“ :)) No, tak ten pásek u kalhot mi také vrtá hlavou... zhubla jsem už 3 kg, takže při těch 35 kg mi budou gatě slušně plandat - že bych si pořídila kšandy? :D Už se moc těším na tu pohodu, o které píšeš! Doufám, že přijde brzy :))

pát 31. bře 2017 20:51:15

Odpovědět s citací
Juuuuu - ty kšandy nejsou vubec blbej nápad :). To me nenapadlo.
No jo - asi kazdej po techto operacích zhubne. Ty normálně vážíš 35 kg? Ja mel před ulehnutím na operační stůl okolo 70 a pak jsem sjel dolu na 55. A teď se ustálil na 65. Ale tohle neřeším. Hlavně že se člověk cítí fajn. Před a po operaci jsem dost pil nutridrinky.
Možná by bylo fajn, kdybys vyrazila trajdat ven. Doma to už znáš, za to venku je hafo věcí a podnětů, který člověka zaměstnají a odvedou jeho myšlenky a navíc je venku krasný počasí.......
Takže přeji krásně pohodový víkend :)
P.

sob 01. dub 2017 7:14:17

Odpovědět s citací
Pavle, Ty jsi zhubnul po operaci 15 kg? :O No tak to je mazec... Trápím se i s těmi 3 kg, normálně jsem před operací vážila 38 kg a na ty jsem se musela hodně snažit, maminka doma udělala hromadu bramborového salátu, kterým jsem se 3 dny před operací nacpávala téměř nepřetržitě. K tomu jsem si dopřávala smažáky a obalované žampiony a cpala jsem se jak „protržená“ od rána do večera :D a nemělo to chybu - moc ráda na to vzpomínám :)) Hlavně díky tomu jsem se dostala na těch 38 kg, cílem bylo se před operací alespoň trochu vykrmit. Normálně mám totiž velký problém přibrat, zato hubnutí jde vždy úplně samo, aniž by o to člověk stál... Ale je fakt, že jsem „malinká“, měřím jen 146 cm. Nedovedu si představit, že bych zhubla 15 kg jako Ty, to by ze mě byl chodící chrastící kostlivec :)) Mám obavy, aby to hubnutí nešlo dál, dala jsem si závazek, že se pod těch 35 kg nesmím dostat za žádnou cenu, i kdybych měla jíst i v noci :D, neboť je to nejmenší hmotnost, jakou jsem při stávající výšce 146 cm kdy měla. Pod těch 35 kg jsem se při stávající výšce zatím nedostala, tak nesmím ani teď. Nutridrinky piji již velmi dlouho, v poradně domácí parenterální výživy mi pan doktor předepisuje Nutridrinky Compact Protein a dokonce i pojišťovna se zmohla na to, že je hradí na zvýšenou úhradu, čemuž se divím a jsem za to nesmírně vděčná, dříve totiž pojišťovna moc ochotná nebyla a Nutridrinky jsme museli platit, viz. toto vlákno. Teď mi maminka koupila Nutridrinky s vlákninou, neboť mám po operaci neskutečný problém s vyprazdňováním. Od malička až do operace jsem trpěla vždy spíše na průjmy či řídkou stolici a najednou musím „tlačit“, což „neumím“, jelikož jsem to nikdy nepotřebovala a s rozřezaným břichem se to hodně špatně učí... Takže vyprazdňování fakt problém a musíme doma dávat Salinické klysma. Máš naprostou pravdu Pavle v tom, že bolesti břicha jsou den ode dne menší a i to vyprazdňování se postupně spravuje. Vyrazit ven je skvělý nápad a neskutečně mě to táhne, nicméně jsem velice těžký alergik a astmatik a je jaro, všechno kvete, takže se musím držet doma u zvlhčovače a pračky vzduchu, ať chci nebo nechci. Protože jinak přijdou záchvaty kašle a dušnosti, dušnost by tak nevadila, na to jsem doma vybavená vším potřebným, ale se záchvaty kašle by si to rozřezané břicho bohužel neporadilo.

Pavle, mohu se zeptat: Píšeš, že teď už je to pohoda, tzn. že jsi úplně zdráv? Moc bych Ti to přála ☼

Také přeji krásný pohodový víkend a užívej si jarní dny plné sluníčka ☼

sob 01. dub 2017 10:43:50

Jméno: Jan
Odpovědět s citací
Chroustalko aj ja som rád, že to dobre dopadlo a že sa už úspešne regeneruješ. Držím Ti palce, aby sa všetko čo najskôr uhojilo. Hlavne dobré glykémie, aby bolo hojenie ľahšie. Ak Ti viem pomôcť aspoň s niečím a potrebuješ si odsledovať glykémie venoval by som Ti minilink (nový) k senzorom, ktoré by Ti snáď vedeli predpísať na RP. Ak je to však pre Teba podstatné. Ešte raz prajem veľa, veľa síl a čo najmenej bolesti.
Jan

IP Minimed 640g, Enlite senzor

sob 01. dub 2017 17:04:56

Odpovědět s citací
Jan, ďakujem veľmi pekne, si naozaj hodný, ale senzory nepoužívam a páči sa mi to ;) Veľmi ďakujem za podporu :) ☼

sob 01. dub 2017 20:21:35

Odpovědět s citací
chroustalka píše:
Milý Jimmy, Luboši, Axo, Pavle, děkuji moc za reakci, jste opravdu zlatí :) ☼

Jimmy, podle toho co píšeš si říkám, že za 14 dní by to už mohlo být lepší :) No ono to pobíhání po pokoji je asi ze všeho nejpříjemnější, protože u toho je ta bolest nejmenší ;) Zato vydržet sedět je už složitější... No a o smrkání a kašlání víme Jimmy své viď :) A co synek - doufám, že už je úplně v pořádku? Jimmy moc držím palce, ať už malý nemarodí ☼

Teď už je to s mladým dobrý - v rámci možností.. Ta operace jícnu byl obrovskej zlom.. Škoda, že na to zúžení přišli až po takový tobě.. Přestože je v Motole spousta excelentních doktorů, občas se jim nedaří.. Při první endoskopii tvrdili, že je jícen naopak "zející".. Až při druhý přišli na to hrozný zúžení a konečně pochopili, že manželka není hysterka, a že syn opravdu po každým jídle zvrací.. Už jsme z toho byli psychicky na dně.. Ono když ti dítě nedokáže sníst cokoliv, co má víc jak 2 mm kousek v sobě a vyzvrací ti to buď hned, nebo třeba o den pozdějc.... Ale dobrý, přišlo se na to.. Už to ani nepočítáme, ale v jeho současným věku 2,5 let má za sebou určitě přes 15 narkoz.. To že má těžký sluchový postižení (teď už dobře kompenzovaný, díky panu doktorovi Dršatovi v FNHK) a dalších pár drobnějších vrozených vývojových vad už jsme se naučili dobře zvládat. A vzhledem k tomu, že je to šikula a hlava je v pořádku (musím to zaklepat!!!), vpodstatě se ke všemu snažíme přistupovat jako kdyby jsme doma měli zdravýho prcka.. Osud k nám (a hlavně k němu) nebyl zrovna příznivej, ale když tak tady z těch útržků čtu, čím jsi si prošla (procházíš) Ty, vidím že to jsou skoro drobnosti.. Je to hrozný, jak to teď napíšu - ale člověka tak nějak "uklidňuje" a dává mu sílu, když čte, že i s těžším osudem, se dá poprat..

pon 03. dub 2017 6:44:24

Odpovědět s citací
Yabba Dabba Doo :))))))))))))))

Já jsem věděla, že to dáš, nejsi VOŘEŠPRUT přece! Takže přeji hlavně brzké a kompletní uzdravení :)

pon 03. dub 2017 10:34:10

Odpovědět s citací
Jimmy, když jsem četla Tvůj příspěvek, skoro jsem brečela, jak mi bylo líto toho, čím vším si Tvůj synek prošel... Je však vidět, že je to velký bojovník! ;) Moc Vám držím palce a hlavně malému, ať už je jenom dobře! :) Máš pravdu, ten přístup v rodině jako ke zdravému je nesmírně důležitý, také to tak doma mám a jsem tomu nesmírně ráda, že nejsem přehnaně opečovávaná. Sice jsem si některé věci musela trochu vybojovat, aby mi doma umožnili dělat to, čemu se věnují i zdraví lidé, ale stálo to za to. Už se moc těším, až budou v létě vedra a zase si budu moct zaplavat každý den svých oblíbených 7 km :)) Také se už moc těším na zimu na běžky a na sjezdovky. Sjezdovky jsem si musela vyloženě vybojovat a ukecat i svého pana doktora, ale stálo to za to. Sice mě nohy neposlouchají tak úplně jako zdravé lidi, ale na lyžích se člověk jenom veze a je to v podstatě jen klouzání na sněhu, obzvláště když svému handicapu člověk přizpůsobí délku lyží a nechá si poradit od odborníků. A ve vodě v létě znovu natrénuji svalovou sílu. Už abych měla zhojené břicho a stehy fuč :D Prostě se už moc těším na život, protože plnohodnotný život může člověk žít, i když je vážně nemocný a těžce zdravotně postižený :) Sice nemohu nikam na dovolenou a do zahraničí (kvůli vážnému zdravotnímu stavu), ale to mi vůbec nevadí. Vždyť krásně je i u nás doma :) PS: Jimmy, Ty jsi Královéhradečák? :)

Ivet, děkuji moc za podporu, jednoduché to nebylo, ale dala jsem to :) Vděčím za to nejenom skvělým lékařům, ale také mému milovanému příteli - trávil se mnou celé odpoledne v nemocnici před operací, druhý den ráno mě doprovázel na sál, pak, když jsem byla na ARO/JIP, také mě každý den navštěvoval, na JIP se mnou byl každý den až do večera a neuvěřitelně mi pomáhal nejenom psychicky, ale i fyzicky :) Nejvíce dobrodružné na JIP bývaly cesty na wc, když mi vytáhly cévku :D Sestřičky mě naučily všechny ty pumpy i monitor odpojit a pak se zase připojit, ale sama bych to nezvládla, nebýt mého milovaného přítele :) Pomáhal mi odpojovat všechny ty kabely a pak je znovu zacvakávat - zapojená jsem byla zprava i zleva, takže blázinec :D a držet hadičky, abych si na ně nešlápla. Nikdy nezapomenu na slova přítele, jak mě vždycky říkal, když jsme šli z wc s veškerou tou technikou na infuzním stojanu: „Lásko, nezapomeň nejdřív zaparkovat.“ :D Jinak samotná operace byla velmi náročná, a tak byla provedená v kombinaci celkové a svodné anestezie. Za tu svodnou anestezii jsem byla po operaci tak ráda, neboť tlumila bolest. A na JIP se o mě staraly dvě naprosto úžasné sestřičky - i díky jim jsem to vše zvládla. Vlastně musím říci, že se mi v nemocnici „moc“ líbilo, neboť tam byli všichni vážně fajn :) Ještě mě teď po vyndání stehů čeká plno kontrol a pak pravidelné kontroly v odborných poradnách, ale protože jsem si to tam zamilovala, tak se těším i na ty kontroly :))

pon 03. dub 2017 19:38:23

Odpovědět s citací
Zdravím,
jo jo tolik jsem zhubnul, ale to tím, že jsem mooooc dlouho ležel na JIPce a dostával výživu nitrožilně a později po kapkách nutridrink přímo do střev s tím, že mi ten přebytek hnedkonc odsávali. Takže si tělo poradilo a bralo energii odjinud. A pak se ještě čekalo, než všechno sroste a tak... - během operace mi doktoři vzali kus žaludku, dvanáctník, kus tenkého střeva, komplet žlučník a slinivku a slezinu. A jako dárek darovali cukrovku, s kterou se tělo potřebovalo srovnat. A zajímavý je, že když se teď plácnu do břicha, tak to nezní nijak dutě, přestože tam uvnitř toho tolik chybí....
Takže buď v klídku ohledně váhy. Ono když jsi tak malinká, tak nemůžeš zase tak tolik vážit..... Mno a třebas by bylo i fajn zapomenout na nějaký čas, že exituje takový vynález jako je váha. Prostě ji ignorovat. A neříkat si "musím", avšak "přeju si tohle a tohle". A v tom všem být trpělivá a vytrvalá. A nechat trošku víc věcem volný průběh.......
Ta Tvá alergie může být problém. Neumím si to představit. Neboj, to vyprazdňování se taky srovná. Holt jsi jak miminko, který jednoho dne zjistí, že i tohle jde.... Když to nejde dnes, možná to půjde zítra, možná v pozítří, ale jistý je, že to jednoho dne půjde samo......
Takže se tím netrap.
Děkuji za přání a ano - teď se cítím "zdráv" v mezích mantinelu. Ono to už nikdy nebude jako před stanovením diagnózy, takže proč se tím trápit. Teď normálně pracuju, chodím na směny. Vrátil jsem se k parašutismu, kde jsem jen omezil počet seskoků za den, ale zase se zaměřil na seskoky ze 4 kilometrů. Zanechal jsem lezení po horách, ale chytlo mě potápění, byť jen v hlubokém bazenu. Zase jsem začal cestovat a tak......
Taky mi trvalo dost dlouho, než jsem pochopil slova svý ségry - je psycholog a psychiatr - "Pavle, ta tva rakovina Ti zachránila život.......". Zní to nelogicky.
Přeji Ti a i všem, co čtou tyhle řádky pohodu, fajnové dny a tak vůbec vše nejlepší.
Ať se vede :).
P.

úte 04. dub 2017 6:10:49

Odpovědět s citací
Dík za podporu :) Na prckovi je dobrý, že on si to vlastně neuvědomuje - pro něj je to normální, on to jinak nezná ;) Ale jak říkám, teď už je to fajn, teď už řešíme jenom "drobnosti" a připravujeme se na školku :D to bude taky legrace.. Je na nás hodně fixovanej, ty pobyty v Motole, ač už je to dávno, jsou na něm znát - a tak jak nás vidí odcházet, je to špatný.. Musíme to natrénovat.. Aspoň že když je ve společnosti některých lidí co zná, a nevidí nás odcházet, docela to zvládá.. Ale to už jsou normální problémy, který řeší rodiče většiny dětí :) Byly časy, kdy jsme měli týdně minimálně 3 návštěvy doktora (různých, někdy jich bylo klidně i 5, v jednom tejdnu jsme třeba stihli projet doktory v Pardubicích, HK, Praze a dokonce i Brně :D ) - to se řešilo víc problémů najednou, teď už je to prostě skoro jako se zdravým dítětem. Ještě že on je trpělivej.. Asi jsme na něj se ženou trochu přísný - jenže když jsme jezdili furt po doktorech, bylo potřeba, aby se nechal vyšetřit.. Ale je to holomek chytrá, a má nás jinak v hrsti, takže on nám to pak vždycky nějak vrátí :D
Furt mi to přijde, že to co my s ním řešíme, jsou prkotiny ve srovnání s tím, co řešíš ty.. Obdivuju tvůj přístup k životu, to jak se tady chováš k ostatním - a strašně moc ti kvůli tomu držím palce!!! Život je boj.. Některý lidi by si zasloužily lepší životní příběh než ten, kterej jim osud píše..
k tomu PS - nenééééé, jen to ne, my bydlíme v tom lepším městě kousek na jih :D ty to máš naopak kousek na sever, viď? Tuším, že jsi to tenkrát někde zmiňovala ;)

Mimochodem Pavle, taky hustej životní příběh.. Osud lidem občas nakládá.. Ale zase to oddělí zrno od plev - tady je to samej bojovník :)
(ten parašutismus ti závidím - miluju vejšky, jeden z největších životních zážitků pro mě byl, když jsem měl tandemovej paragliding.. Škoda, že jako koníček to je časově náročný a ne zrovna levný.. Ale to jen tak bokem, nebudeme tady Chroustalce špinit tak zajímavý vlákno :) )

úte 04. dub 2017 6:32:22

Odpovědět s citací
Pavle, máš můj obdiv, co si všechno zvládnul a zvládáš! ☼ Jimmy má pravdu, ten Tvůj životní příběh je vážně hustej - klobouk dolů!!! ☼ Co se týká toho, že když se plácneš do břicha nezní to dutě, tak na YouTube jsem viděla, že když vezmou v těle nějaký větší orgán (popř. několik orgánů), tak to prázdné místo zaplní nějakou „montážní pěnou“ :D Vím, že „montážní pěna“ asi není ten správný název, ale prostě to vypadá tak, že do tebe nastříkaj nějakou „šlehačku“, ona se uvnitř přizpůsobí prázdnému místu a pak ztuhne. Pořád mi v nemocnici vrtalo hlavou, jestli mám v sobě také nějakou montážní pěnu, ale nebyla příležitost se zeptat :D Ale myslím si, že asi ne, protože to zpuchlé břicho začíná zplaskávat a už začíná vypadat jako dříve. Takže to byl spíše otok, nikoliv montážní pěna :D

Pavle, moc ráda bych se zeptala na ten parašutismus - opravdu mě to velmi zajímá. Prosím, nemůžeš k tomu napsat něco více? Před pár lety mě to velice bralo a pořád jsem si chtěla skočit padákem. Ale můj odborný lékař přes dýchání mi to nedoporučil, mám totiž vážně nemocné plíce a častokrát bývám odkázána při dušnosti na kyslíkový dýchací přístroj, doma mám spoustu záchranných léků na dýchání - vybavena jsem jak malé ARO :) Velká vedra přežívám jen díky plavání, kdy mohu dýchat ten vlhký vzduch, neboť suchý a horký vzduch mi velice vadí na dýchání a způsobuje dušnost. Vůbec jsem dříve nechápala proč, až můj milovaný přítel meteorolog mi to vysvětlil. Povídal, že chladnější (a vlhčí) vzduch v obecném smyslu oproti tomu teplejšímu (a suššímu) obsahuje více molekul kyslíku, neboť je hustší. Nejlépe se mi dýchá v zimě nebo když prší či je mlha. Také se mi špatně dýchá v silnějším větru, kdy mi chybí kyslík. Můj odborný lékař přes dýchání mi povídal, že tam nahoře je vzduch nejenom řidší, ale když bych skočila, tak jak by vzduch kolem mě rychle proudil během toho pádu, nemohla bych se nadechnout. A to mě odradilo a od skákání jsem upustila :) Teoreticky bych asi mohla skočit s kyslíkem na zádech, ale tu těžkou zátěž na zádech si nedokážu představit. Navíc mi bylo řečeno, když jsem se o to zajímala, že bych musela skákat v tandemu, neboť jsem „malinká a lehoučká“ a minimální hmotnost pro seskok jednotlivce je snad 40 nebo 45 kg a na to nedosáhnu ani náhodou. Pavle, prosím, mohl by si o tom svém skákání napsat více? Určitě by to zajímalo i Jimmyho :)

úte 04. dub 2017 10:38:46

Odpovědět s citací
Jimmy, koukám, že jste to měli opravdu hodně náročné, ale zvládli jste to úžasně. Moc držím palce, ať zvládnete ty „odchody“ a malému se líbí ve školce ;) ☼ Ano, máš pravdu, ono je to skutečně tak, že když člověk s nějakým vážným onemocněním či omezením žije, bere to jako normální, protože v podstatě nezná ten „skutečně normální stav“, a tak už mu to vůbec ani nepřijde, že je něco jinak ;), protože život zdravého člověka si nedovede představit v tom prožitku na vlastní kůži a vlastně ho nezná... Takže v konečném důsledku ho to vážné onemocnění či omezení vlastně vůbec neomezuje ;)

Jimmy děkuji - tu chválu si nezasloužím :) Každý máme nějaký svůj boj, neřekla bych, že to má tady na diafóru někdo těžší nebo lehčí, všichni jsme tu přeci bojovníci ;) Hodně obdivuji zrovna Tebe, Pavla a Růženky Soňu a často vzpomínám na Daku, jak se pere s Maxovou boreliózou.

Jimmy, to pěkné město, to jsou Pardubice, viď? :)) Máte super, že tam máte Globus, to je snad nejlepší supermarket co znám :D Ano, máš pravdu, bydlím kousíček od česko-polských hranic. Do Rýchorského pralesa to mám co by kamenem dohodil :)) a jsem Krkonošák jako poleno :D

Kuš Jimmy, vůbec nešpiníš zajímavé vlákno, spíše naopak - moc ráda čtu Vaše příspěvky. Prosím, nechceš se s námi podělit o jeden z Tvých největších životních zážitků - tandemovej paragliding? U nás se provozuje na Černé hoře. Už jsem to tam mockrát obdivovala, když už si nemohu kvůli vážně nemocným plicím dopřát seskok padákem, tak bych mohla zkusit paragliding - jednu tandemovou jízdu :) Naši mi to už nabízeli, ale nevěděla jsem, jak je to nahoře s dýcháním. Jimmy, jak se Ti tam dýchalo? :D Nebere tam vítr moc vzduch od úst?

úte 04. dub 2017 11:03:20

Odpovědět s citací
Myslím, že mladej se na školku těší.. Zatím se mu společnosti dětí líbí.. Pokud všechno dopadne tak, jak se to zatím vyvíjí, skončí ve školce, kde by měl jako učitelku jednu slečnu (nebo možná mladou paní, to zas nevím :) ), která má sama sluchový postižení. Používá sama sluchadla - jinýho typu, ale má prostě životní průpravu a zkušenosti. Na druhou stranu je to normální školka - byli bysme rádi, aby se to naše mládě co nejvíc integrovalo mezi zdravý děti a to by ho tady donutilo.. Trošku se bojíme, že dneska prej začíná šikana už ve školce - a jelikož víme, že prcek moc průbojnej není (my to teda s manželkou vidíme tak, že je "jen" slušně vychovanej, je vedenej k tomu, aby byl ohleduplnej a nechová se jako by mu celej svět patřil a mohl si dělat co chtěl) a děti si každý odlišnosti všimnou, tak doufáme, že to ve školce všichni zvládnou. Chceme prostě, aby se zapojil do normálního života a nenaučil se na to, že ostatní na něj budou brát nějak velký ohledy. Nebude to tak ani ve škole, ani v pozdějším životě..

Tu pochvalu si rozhodně zasloužíš.. Jseš tady takový místní slučníčko :) ale jinak souhlasím, je tady spousta bojovníků, kteří si tu pochvalu zaslouží taktéž.. Já jmenovat nebudu, nerad bych někoho vynechal..

Samozřejmě že to jsou Pardubice :) A ano, ten Globus tu je - a před rokem bych ti řekl, že je to snad nejlepší supermarket - dneska už ne.. Pokazili se.. Moc se pokazili.. Jezdili jsme tam nakoupit každej pátek nákup na celej tejden.. Pěkně jako správnej Čecháček jsem si naštudoval jejich leták a vyrazili jsme.. A dneska? Nabídka v letáku na prd, když už je tam něco zajímavýho, nejednou se nám stalo, že najdeš jen prázdnej regál (dříve něco nemyslitelnýho, aby v Globusu co měli v letáku v krámě neměli) a jako poslední tečka uzeniny.. Musím se držet zkrátka co se sacharidů týče, kompenzoval jsem si to ale uzeninama (při 175cm a 75kg si furt říkám, že si to můžu dovolit :D) - Globus byl masem vždycky vyhlášenej - čerstvé ještě asi zatím jo, ale uzeniny bída.. Člověk koupí jejich šunku a druhej den (i po skladování v lednici jak má bejt) ji může kluzkou vyhodit.. Vysočinu taky - tu teda až po dvou dnech - ale vysočina? To by měl bejt trvanlivej salám, ne? Bída, fakt bída a fakt mě to mrzí.. Pomalu jsme začali nakupovat víc a víc v Lidlu..

Tak jsem si to pamatoval dobře, věděl jsem, že to jsou Krkonoše :) no a samozřejmě odkud jinud ve východních čechách na paragliding než z Černý hory :D jasně že jsme startovali tam :) mě se dýchalo dobře - horko těžko zpětně přemýšlím, jak to bylo s tím braním vzduchu větrem.. Ono na paraglidu to takovej fofr není.. A my startovali za mírnýho větru.. Takže si myslím, že by to jít mělo.. Ale to by ses musela zkusit zeptat přímo někoho, kdo to provozuje častějc.. Já tam byl jenom jednou.. Byl to tenkrát ten zážitek sjednanej přes Alegrii - dostal jsem to od manželky k narozeninám.. Chlapík se kterým jsem letěl mi nechal číslo přímo na něj - kdyby to bylo domluvený přímo s ním, cenově by to vyšlo ani ne na polovičku tenkrát.. Pokud budeš chtít, může se podívat, jestli to číslo ještě najdu.. Byl to fakt sympaťák.. A opravdu to můžu doporučit, nezapomenutelnej zážitek :)

úte 04. dub 2017 12:19:53

Odpovědět s citací
Jimmy, to jsi napsal moc hezky ten první odstavec, protože ono to pak v tom životě opravdu tak je ;) Moc Vám budu držet palce s tou školkou, protože jak to popisuješ to vypadá opravdu skvěle. Věřím, že se tam malému bude líbit ;) ☼

Také bych tady na diafóru nerada na někoho zapomněla. Děkuji Jimmy... :)

Však Pardubice jsou krásné město :) Co se týká Globusu, vždy jsme s našima moc rádi, když se tam dostaneme na nákup - to víš, je to pro nás vzácnost, protože je to daleko a jezdíme právě k Vám do pardubického Globusu. Ale faktem je, že když jsme tam byli naposled někdy na podzim, tak nás taky občas překvapil prázdnej regál, dřív jsme to v Globusu nikdy nezažili... Jsem vegetarián (takže o mase si se mnou moc nepokecáš :D), ale naši maso v Globusu nakupují vždy ve velkém, neboť si ho tam po zkušenostech z dřívějška nemohou vynachválit, ale právě když jsme tam byli na podzim, tak také z toho masa byli mírně rozčarováni... Jinak se nám na Globusu moc líbí, že mají široký sortiment zboží obecně a dá se tam sehnat to, co v jiných supermarketech ne. A co je velké plus, mají veliký výběr v bezlepku, skoro jako v Německu. Ale opět, když jsme tam byli na podzim, tak ani v tom bezlepku neměli tak velký výběr jako jindy... Domnívali jsme se, že je Globus po nájezdu hladových občanů :D a zatím on se pohoršil jak píšeš...

S tím paraglidingem máš pravdu, že by to nemusel bejt takovej fofr jako u seskoku padákem. Bylo by fakt super, kdyby se Ti podařilo najít to číslo :) Navíc by to vyšlo i levněji, což by bylo bezva. Jimmy, děkuji moc :) ☼

úte 04. dub 2017 20:08:51

Odpovědět s citací
Jo, to se mi na Globusu líbilo - široká nabídka, uličky taky široký - žádná velká tlačenice, všude čisto, pestrej výběr.. Nebyl nejlevnější, ale člověk si říkal, že zboží (pokud samozřejmě nevezme to nejlevnější) je tam celkově docela kvalitní.. Teď už mi to tak moc nepřijde.. Bezlepková dieta mě naštěstí minula a jako vegetarián bych taky těžce strádal :D Je pravda, že ten mnou zmíněnej Lidl má mnohem užší nabídku - jede si hlavně svoje věci.. Navíc nemá kofolu bez cukru - to mě tam snad štve nejvíc :D

Číslo ti pošlu (nebudu ho tady zveřejňovat, některý lidi jsou na to háklivý) - akorát teda koukám, že jsem letěl v roce 2010, tak snad bude číslo ještě aktuální, a že se pán ještě věnuje tomuhle koníčku.. Ale byl to fakt sympaťák, takže bych se ho bejt tebou určitě zkusil zeptat.. Vím že ještě 2 roky mě jednou ročně posílal smsku, jestli nemám zájem si ten let zopakovat - ale to už tak nějak nevycházelo časově.. (teda ale byla to detektivka to číslo najít :D )

stř 05. dub 2017 6:39:27

Odpovědět s citací
Zdravím ve spolek :),
ne ne ne - ten obdiv spíš patří Vám. A rozhodně pánům doktorům za to, jaké "kousky" dokaží provádět s lidským tělem. (aspoň to takhle vidím já)
Nerad bych následujícím zapůsobil jako nějaký "machr" atd., ale podělit se o zážitky a zkušenosti s volným pádem můžu:
1/ když nemá člověk licenci a chce prožít volný pád je super variantou tandemový seskok. Nevím, zda existuje minimální hmotnost pro seskok. Maximální váha "tandemisty" je pevně daná a to z důvodu zatížení a námáhání samotného padáku
2/ seskok s kyslíkovým přístrojem nelze provést. Tu bombu musí mít někdo na zádech - parašutista má padák a tandemista je k němu fakt pevně připoutaný a bomba se tam prostě nevejde
3/ seskoky se provádějí z výšky 3 000 - 4 000 m. Záleží na typu letadla. 4 000 m je maximální výška a to z důvodu řídkého vzduchu a případného nedostatku kyslíku
4/ samotný volný pád trvá 60 sekund nebo míň (podle seskové výšky)
5/ rychlost samotného pádu je někde okolo 230 km/h (závisí na víc faktorech) a je fakt, že samotná rychlost proudícího vzduchu je tak velká, že je nutný mít pevně sevřenou pusu a dýchat pouze nosem (jinak nemá člověk možnost dýchat, dusí se a jeho tvář nabírá celkem komickýho výrazu pro pozorovatele :) )
6/ po otevření padáku následuje kontrolovaný sestup na letiště. Doba sestupu se odvijí od použitého stylu samotného sestupu (když se stáhnou šňůry na jedné straně padáku na maxium a drží se, parašutista zvýší rychlost svého klesání a zároveň začíná rotovat a vychylovat se ze své osy. Padák ztrácí vztlak a při překročení maximálního úhlu může dojít ke "splasknutí" padáku a nekontrolovatelnému pádu k zemi
7/ pro možnost skákat sám je potřeba získat licenci. A k té se člověk dopracuje po absolvování seskoků se 2 instruktory.
Toliko k technické stránce věci......
Emočně ten seskok na člověka působí jako jedna velká darda adrenalinu s kombinací strachu, vzrušení a pocitu absolutní svobody, co člověk cití během toho volného pádu. Zodpovědnosti, když se skáče ve skupině a vše se nacvičuje a zkouší ještě na zemi. Radostným zjištěním, že sluníčko tam nahoře pořád svítí, přičemž se už dole na zemi šeří..... Tak trošku údivem, když se člověk "řízne" o mraky a chvíli nima padá nevědouc kam. Soudržností a nezvyklou pomocí od ostatních paraganů, když se člověk ocitne v nouzi......

Nechci Tě nijak od toho, Chroustalko, odrazovat, ale píšeš, že máš problémy s dechem a tak......
Co takhle zkusit "větrný tunel"? Tam zažijes ten pocit volneho pádu, nemusíš nastupovat do letadla, jsi pořád na zemi..... V tunelu dokáží nasimulovat rychlost toho vzduchu, ba co víc - okamžitě vše končí, když se necítíš fit.....
Tak asi takhle.
Fajn večer všem přeji:).
Pavel

stř 05. dub 2017 18:48:10

Odpovědět s citací
Jimmy, koukám, že ujíždíš na Kofole bez cukru :)) Dříve jsem ujížděla na Pepsi light, ale teď už ji nemůžu (kvůli žaludku), nicméně vzpomínám na ni velice ráda :) Kofolu bez cukru jsem si vždycky přála ochutnat, protože mě zajímalo jak chutná :)

Děkuji moc za číslo na správce startoviště, je supr, žes ho našel ;) Díky Jimmy, vypadá to velice dobře! ☼

Pavle, máš můj upřímný obdiv jak to popisuješ - opravdu klobouk dolů! Jsem jenom obyčejná holka, úplně nejobyčejnější, jaká může být, takže to si Ty, kdo si zaslouží obdiv s tím skákáním ;) a pak samozřejmě všichni lékaři, co mi zachránili život - nebýt jich, tak jsem byla úplně v háji... Jinak děkuji mnohokrát, že ses tady s námi podělil o své zkušenosti. Ty seskoky, to musí být fakt zážitek! Odrazovat mě opravdu nemusíš :D, už jsem se totiž odradila sama :D :D Jak to tak totiž čtu, tak to je vážně síla, i když to musí být úžasný zážitek ;), ale s tím dýcháním bych to opravdu nedala, takže raději zkusím ten paragliding ;)

Tak mě napadlo, že když většina lidí skočí, tak si asi u toho zařve to „ááá“ a vlastně u toho při tom volném pádu vydechnou. Nemají pak problém se nadechnout? A když se takhle člověk věnuje skákání, neuvažuje někdy nad tím, že se může teoreticky stát, že se padák neotevře?

A ještě bych se Pavle moc ráda zeptala tak trochu mimo téma - také si měl po operaci v sobě ty kovové svorky? Vypadá to trochu jako když při výrobě od sebe oddělují špekáčky takovými těmi svorkami... Akorát, že tyto jsou drobnější. A pokud si měl také ty kovové svorky, bolelo Tě jejich vyndavání? Čeká mě to příští týden a zatím jsem získala info od 3 lidí a to mě tedy moc neuklidnilo :D Když i můj strejda mi přiznal, že to vyndavání bolelo, a to je chlap, co něco vydrží, tak nejsem úplně v klidu :D

stř 05. dub 2017 20:46:16

Odpovědět s citací
Jj, kofola je asi jediný light pití, který piju :) chutná velice podobně jako klasická kofola.. Jako malej jsem ji neměl rád a teď když si můžu vybrat, tak jedině to ;)

Snad ti číslo pomůže :) určitě dej vědět, jestli jsi se rozhodla do toho jít a případně jak to dopadlo :) fakt můžu jen doporučit ;)

čtv 06. dub 2017 5:58:39

Odpovědět s citací
Jimmy, děkuji moc, určitě pak dám vědět. Viděla bych to tak někdy na podzim, nejdříve se mi musí pořádně zahojit to břicho a následně i zhojit jizva. Navíc to není nejlevnější a teď nás jenom cesty po nemocnicích vyšly na 15 000 Kč, to víš, byla to hrozná dálka... Pojišťovna zatím proplácení „cesťáku“ moc nepředvedla, tak uvidíme, jak se to s ní bude vyvíjet dále... prý to uvízlo někde u revizáka v Praze. Navíc teď nás čeká ještě spousta kontrol, takže opět najedeme hromadu kilometrů - je to daleko :D Takže jak jsem již psala Jimmy, vidím to až někdy na podzim, to Ti pak dám vědět ;) Ještě jednou Jimmy díky moc a Kofole zdar ;))

čtv 06. dub 2017 11:15:38

Odpovědět s citací
Zdar, zdar, zdar :D

čtv 06. dub 2017 11:17:22

Odpovědět s citací
Jimmy, slíbila jsem Ti, že se ozvu, tak svůj slib plním: Těch kilometrů nakonec bylo opravdu hodně a pojišťovna ve finále na cesťáku proplatila jen cca 10 000 Kč. Počítají si o 16 km na jedné cestě méně, asi tam jezdíme nějak blbě, nebo prostě chtějí ušetřit. Takže je mi to blbé chtít si teď užít ten paragliding... Neodvážím se o tom našim zmínit, nepřišlo by mi to fér. Zkusila jsem najít něco podstatně levnějšího, nakonec jsem zvolila přemostění přehrady, neboť od váhy 30 kg může člověk jet sám, což mi přijde na výhledy nejlepší, neb uvidím kolem dokola 360° a cena je také super. Akorát je škoda, že to není za více jízd :))

sob 22. črc 2017 20:05:15

Odpovědět s citací
Ahoj Chroustalko :) rád vidím, že zase píšeš ;) njn, pojišťovny jsou škrti.. Ale každá koruna je dobrá, což?
Ta přehrada, to zní taky velice dobře - o jakou přehradu jde? Paragliding můžeš vyzkoušet někdy jindy - pevně věřím, že mu stejně jednou neodoláš :)
Moc nechybělo a cca před měsícem jsem si skočil s padákem!!! Dokonce jsem byl přímo na letišti a koukal na startující letadlo se skokanama :D nakonec z toho ale sešlo - bylo málo času a kluci co to provozujou mi to rozmluvili - musel bych to skákat jako tandem, a že prej si mám najít jednou 4 dny času - udělat si prodlouženej víkend - a že mi udělají kurz a budu moct skákat přímo sólo :-P

ned 23. črc 2017 12:09:11

Odpovědět s citací
Ahoj Jimmy, páni, tak to si musel mít super zážitek! No, také jsem právě nechtěla v tandemu :D Na jakém letišti si koukal na ty skokany a kde by si šel do toho kurzu? :) Moc držím palce, ať se Ti to povede a opravdu si skočíš ;) U nás létají paraglidisti také ze Špičáku. Sice jsem se neptala, ale určitě tam amatéry neberou :D Dokonce si tam udělali i startovací rampu. Je úžasné, jak se vždy jen rozeběhnou a už letí. Kolikrát jsem si říkala, že bych šla hned také, ale to přistání by bylo asi hodně tvrdé... Určitě bych skončila někde v lese v korunách stromů :D Tady v Krkonoších snad máme pouze „dvě“ přehrady... Les Království, ale ta je až poblíž Dvora, takže už vlastně ani ne v Krkonoších. Tím pádem tady u nás zbývá pouze jedna přehrada, a to ve Špindlu. Jen doufám, že z těch panoramat s tím mým slepozrakem něco uvidím :D Ráda bych to absolvovala při velké oblačnosti, neb bych si nerada kazila „výhled“ slunečními brýlemi, protože mám umělé nitrooční čočky, které se při slunečném počasí neumí „zastínit“ a světlo pak bolí do očí. Tak doufám, že se to povede a počasí mi bude nakloněno :) Jimmy, určitě dej vědět, až si skočíš, moc držím palce!!!

ned 23. črc 2017 20:41:19

Odpovědět s citací
Ahoj - z toho Špičáku jsem ten tandem paragliding měl.. Není čas a peníze na to, provozovat paragliding na takové úrovni, abych do toho šel sám :) a i přesto že to byl tandem, tak naprostá paráda!!
Jj, Les Království.. Hodně známá přehrada, taky jsem tam byl - akorát mě mrzí, že jsme tam tenkrát neodlovily tu kešku co tam je - ale fakt se to nedalo.. A to jsme se opravdu snažili :D Tak pokud je to přehrada ve Špindlu, tak to vím.. Před lety jsme tam s manželkou bydleli nedaleko na svatební cestě a okolo týhle atrakce jsme šli.. Váhal jsem, ale nakonec jsem se nesvezl.. Ale třeba na to taky dojde - doufám že mladej bude po mě a tyhle věci ho budou stejně jako mě lákat - a jako správnej táta ho tyhle věci nenechám provádět samotnýho :D:D:D
S těma očima to je škoda.. Když svítí sluníčko, vypadá ten svět hezčí.. Nešlo by to se slunečníma brýlema? Já je na paragliding tenkrát měl taky..

pon 24. črc 2017 5:21:52

Odpovědět s citací
Vau, Jimmy, Ty jsi letěl ze Špičáku? Jak je ten svět malej! ;) No tak koukám, že amatéry berou, to jsem netušila :D Možná, že když jsem na ty paraglidisty koukala, jak si tam krouží okolo Špičáku, tak jsi tam také někde letěl :)) A prosím Tě, kde byla ta keška? :) Držím palce, ať se mladej potatí :D Tak to ty sluneční brýle asi zkusím :) Možná někdy i ten Špičák, když už vím, že i amatéry berou :D Seskok padákem v příštím životě s novými plícemi :D

pon 24. črc 2017 10:45:23

Odpovědět s citací
Sakra doufám že to byl špičák.. Nebo nebyl? Já už si jméno nepamatuju - bylo to u Černý Hory.. Posílal jsem ti v SZ číslo na chlapíka, se kterým jsem to letěl..
Ta keška měla bejt v lese kousek proti proudu.. Nápověda byla tuším něco s kamením a když jsme došli na místo, byla to stráň v lese plná šutrů.. Fakt to nešlo :D
Mladej zatím vypadá nadějně.. Ve 2 letech ve chvilce naší nepozornosti vylezl na žebřík.. Pár příček, ale pěkně v nás hrklo.. Mladýho jsme tím v tu chvíli ale pobavili :D

pon 24. črc 2017 10:57:36

Odpovědět s citací
Jimmy, tak to se nedivim s tou keškou, to se fakt nedalo – celá stráň šutrů :D Tak to mladej vypadá nadějně :) No hele, to číslo, cos mi dával, je na chlapíka z Černé hory, ale on klidně může létat i na Špičáku. Nicméně pokud to bylo blízko Černé hory, tak si myslím, že to Špičák nebyl. Je sice "v Krkonoších", ale je to nejvyšší kopec Vraních hor. Každopádně ať jsi letěl odkud jsi letěl, tak hlavně, že ses skvěle proletěl :D Za to číslo ještě jednou moc díky, může se hodit ;) Až si skočíš Jimmy, tak se pochlub :)

Naposledy upravil chroustalka dne pon 24. črc 2017 11:30:23, celkově upraveno 1

pon 24. črc 2017 11:26:32

Odpovědět s citací
Tak to špičák asi fakt nebyl.. Jsem to pomotal..
Hele jestli skočím, tak to si nejsem jistej.. Manželka mi to nechtěla dovolit předtím a myslím že to nebude chtít dovolit ani v budoucnu :D

pon 24. črc 2017 11:29:21

Odpovědět s citací
Jimmy, zkus vydržať, třeba časem vyměkne :D I když upřímně, já bych to svému příteli také nedovolila, takže Tvoji manželku chápu ;)

pon 24. črc 2017 20:23:07

Odpovědět s citací
Teda ženský, jste na nás moc přísný!!! :D

úte 25. črc 2017 5:21:40

Odpovědět s citací
:D Jimmy, až mladej odroste, tak si můžete s manželkou skočit spolu :))

úte 25. črc 2017 11:36:06

Odpovědět s citací
tak to určitě nehrozí.. manželka má víc rozumu, ta by do takový věci nešla.. :D

úte 25. črc 2017 11:38:05

Odpovědět s citací
Jimmy, tak jedině taky v příštím životě :))

úte 25. črc 2017 11:42:34

Odpovědět s citací
Na ten já nevěřím.. Po mně potopa.. :D

úte 25. črc 2017 11:44:24

Odpovědět s citací
No tak to máš blbý Jimmy :D Tak pak zbývá jedině s mladým až odroste jestli se potatí ten paragliding :)

úte 25. črc 2017 11:58:34

Odpovědět s citací
Jo, to nám zakáže manželka oboum :D

úte 25. črc 2017 11:59:47

Odpovědět s citací
Vás lituju ,D ale třeba změní názor :D časem :D naděje umírá poslední :D

úte 25. črc 2017 12:04:14

Odpovědět s citací
Jo, to jsme my chlapy.. Děsný chudáci :D Kdyby jsi věděla, jakej to byl boj ženu přesvědčit, aby pustila mladýho v obchoďáku na skluzavku, co je mezi patrama - samotnýho.. No děs :D

úte 25. črc 2017 12:26:41

Odpovědět s citací
Jimmy, tak je ještě malinkej, počkej, až bude starší, to pak na manželku hned budete dva a už bude mírná přesila ;) A až dospěje, tak tuplem budete ve výhodě :))

úte 25. črc 2017 20:40:34
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další