Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Žiju :) 
Autor Zpráva

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Mno, vypadá to, že nejden dva ;)

stř 26. črc 2017 5:29:01

Odpovědět s citací
Jimmy, tak to už vypadá tuplem nadějně ;)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

stř 26. črc 2017 10:48:21

Odpovědět s citací
Mno uvidíme :)

stř 26. črc 2017 11:41:54

Odpovědět s citací
Jimmy, tak se mi to nakonec povedlo ještě o prázdninách, i když zůstalo pouze u té přehrady. Dala jsem si dvě jízdy s mírným rozeběhem a bylo to úplně super. :) Akorát ten start je takový blbý, že musíš držet hlavu po boku lana, protože nahoře na startovací rampě se pod lano prostě nevejdeš, teda já bych se tam asi těsně vešla, ale měla jsem strach, že by mi to brousilo hlavu. :D Ale jakmile opustíš rampu, tak už je to bezva. Do budoucna bych moc ráda zkusila ten paragliding 1 jízdu, jestli se to někdy povede vzhledem k ceně. No uvidíme. :)

pát 18. srp 2017 20:32:52

Odpovědět s citací
No tak paráda!!! Takže zážitek dobrý? Spokojenost? :) a ten paragliding by byl ještě lepší, uvidíš, že to nakonec zkusíš taky :D
My se tam do těch míst se ženou chystáme taky.. Žena by chtěla o prázdninách vejlet (chce na tu stezku v korunách stromů), loni jsme trávili pár dní v penzionu v černým dole, obrovská spokojenost, ale mají tam vzhledem k zaměřením na děti furt plno, takže čekáme, jestli se něco uvolní.. Manželka už začíná mít pořádnej pupek, takže se budu muset věnovat skoro 3letýmu synátorovi, takže to nebude o mých zážitcích - ale pokud pojedeme okolo přehrady, určitě si na tebe vzpomenu :D

pon 21. srp 2017 5:23:34

Odpovědět s citací
Jimmy, děkuji, zážitek dobrý, hlavně ta jízda je super. :) Nicméně zpětně jsem si uvědomila, že jsem vlastně ani vteřinku necítila něco jako strach a z toho jsem byla docela zklamaná, když píšou, že je to adrenalin. Pak mi ale došlo, že člověk je z toho života tak „otřískanej“, že to po sobě ani asi nemůže chtít. Nicméně kdyby se zcela nečekaně probořila ta startovací rampa, tak to bych se lekla :D, protože ona fakt drží na jedné straně jen na čestné slovo a je jen otázka času, kdy rupne. :) Takže Jimmy, pokud by se Ti náhodou povedlo tu přehradu uskutečnit, že by sis tu jízdu dal, tak bacha na tu startovací rampu. :)) To s tou rampou jsem objevila až zpětně na fotce a nestačila jsem se divit, jak to na jedné straně ta noha drží. :D Moc držím palce, ať si s manželkou a synkem užijete hory a stezka korunami stromů se Vám líbí. :)

pon 21. srp 2017 10:32:38

Odpovědět s citací
Dík za radu, pokud se tam vyskytneme (před hodinkou jsem se dozvěděl, že penzion by jeden pokoj měl, takže v neděli jedem, budeme do středy), dám si pozor :)
Už máš holt něco za sebou no, už tě jen tak něco nerozhází :)

pon 21. srp 2017 11:12:59

Odpovědět s citací
Njn, Jimmy tak při rozběhu našlapuj opatrně, ale pokud chceš adrenalin tak na to dupni ,D

U stezky korunami stromů počítej s čekáním, teď o prázdninách je tam hafo lidí. Každopádně užijte si Krkonoše a dovču :)

pon 21. srp 2017 12:37:13

Odpovědět s citací
S lidma u stezky počítám.. Proto se tam nijak moc nehrnu.. Jako jo, těšil bych se, mám rád přírodu, vejšky, paráda - ale ty lidi, to bude určitě nářez.. No počítáme s tím ;)

pon 21. srp 2017 13:38:37

Odpovědět s citací
Jimmy, možná by bylo lepší tam dojet busem, parkoviště jsou věčně plná, ale uvidíte. :)

Jinak, na svém oblíbeném kanále jsem objevila parasailing. Škoda, že tu nemáme moře a toto. Tam se musí tak nádherně dýchat nad tou vodou. Kdybychom to tu měli, tak jdu hned a má to přednost před paraglidingem. :D Akorát jsem nepochopila, na co mají ty vesty... Vždyť kdyby spadli z té výšky, tak je to jak na beton, ale asi aby měli šanci, kdyby náhodou. :)

úte 22. srp 2017 11:21:11

Odpovědět s citací
Prej tam jezdí i nějaká mašinka mi žena říkala.....
Joooo, to by taky mohl bejt super zážitel.. Ale není to tak dávno (minulej tejden), co jsem viděl video, jak jim z toho borec vypadl.. Jak říkáš, z tý vejšky jako na beton - na místě mrtvej..

stř 23. srp 2017 6:17:49

Odpovědět s citací
No Jimmy, tak to jsem změnila názor. Ten paragliding bude bezpečnější... Dneska jsme jeli kolem Kozákova a zrovna tam dva (červený a bílý) létali. A když jsme se vraceli přes Černou horu, tak tam zrovna balili. Uvidím, jestli se mi to někdy poštěstí ta jedna letojízda, je to drahá sranda. :)

Tvoje žena má pravdu. Jezdí tam podobný vláček jako ve Dvoře Králové na Safari, jestli víš? To by se mohlo malému líbit. :)

stř 23. srp 2017 20:58:54

Odpovědět s citací
Víš jak, to když tě blbě přidělá na paraglidingu, dopadneš úplně stejně :D

Tak to mladej bude spokojenej, ten mašinky rád :)

čtv 24. srp 2017 6:07:11

Odpovědět s citací
No Jimmy, ale ten chlapík, cos s ním letěl, poutá pořádně, ne? Přežils a ještě jsi měl supr zážitek. :D Pokud bych letěla, tak se zkusím obrátit přímo na něj, ale teď na podzim to určitě nebude, čeká nás velké vydání za imunoglobuliny, které jsou potřeba. Takže let se odkládá na neurčito. :) Každopádně Jimmy pěknou dovču a ať se malému mašinka líbí. ;)

čtv 24. srp 2017 20:53:38

Odpovědět s citací
Mno píšu ti tady, takže poutá dobře :D Lepší to nechat když je venku pěkný počasí.. Nahoře nebyla zima, ale přeci jen když jsi nahoře, tak trochu fouká ;)
Chápu.. Kde brát a nekrást, co?
Zatím to vypadá na dovolenou na hezký počasí, tak snad se dovča vydaří :)

pát 25. srp 2017 5:17:54

Odpovědět s citací
Jimmy, máš naprostou pravdu, ona ta léčba je neskutečně drahá. Ale co může člověk dělat, prostě to tak je. ;) Doma jsme říkali, že bysme potřebovali mlýnek na peníze a mlýt i na noční směny. :) Teď to například bylo 9 tisíc jenom za imunoglobuliny, ale zase mi přes zimu pomohou od hromady antibiotik, že jich třeba potom nebude potřeba tolik. Takže za to to stojí. :) Jinak počasí Ti asi vyjde, vypadá to na celkem teplé a slunné dny, tudíž dovče zdar! ;) S tím paraglidingem se budu řídit Tvým doporučením a pokud to vyjde - tak v létě. :) Každopádně kdyby se to povedlo, dala bych Ti vědět, jak jsem slíbila. :)

pát 25. srp 2017 20:35:07

Odpovědět s citací
:)

sob 26. srp 2017 12:00:53

Odpovědět s citací
Tak máme po dovolený :) byla to paráda! Jsem ani nevěděl, že jsme loni přes Stezku v korunách stromů šli - šli jsme po zelený, okolo Hofmanek a něco tam v lese dělali, ale že to bude stezka, to nám došlo až když jsem to teď viděli :) paráda :) byla i mašinka :) dali jsme si i Sněžku (z důvodu těhotenství manželky a věku mladýho jen lanovkou) a taky super - jen teda ještě klika, že jsme tam byli po devátý hodině a na lanovku nebyla prakticky žádná fronta.. Při návratu (po poledni) už byla fronta pořádná.. Do Černýho Dolu jsme jezdili okolo místa přistání při paraglidingu - měli tam i reklamu na jejich webovky - http://www.dovzduchu.cz
Dovolená parádní, škoda že tak krátká.. Ten penzion kde jsme byli ubytovaní prostě milujeme! Proč penzion s takovým úžasným zázemím pro děti nemůže stát někde blíž, třebas na Vysočině.......

Přílohy:
IMG.jpg
IMG.jpg [ 196.04 KiB | Zobrazeno 2697 krát ]

pát 01. zář 2017 9:42:16

Odpovědět s citací
Jimmy, tak to mám radost, že se Vám dovolená vydařila a byli jste spokojeni. :) O jaký penzion se vlastně jedná? Děkuji za informaci ohledně lanovky, teď budu týden trávit s přítelem, který by se rád podíval na Sněžku, ale protože jsem na antibiotikách, tak pěšky to rozhodně nebude. :) Takže ta lanovka moc potěšila, že ráno po 9. tam není fronta. Když jsem totiž šla naposledy kolem lanovky, tak tam byla fronta tak na 3 hodiny... Dík za foto, tam to znám, okolo jezdíme. ;)

pát 01. zář 2017 20:42:44

Odpovědět s citací
Je to "Dům Alois".. Jsou zaměřený hlavně na děti, na FB mají spoustu informací.. Přes léto bejvaj hodně plný, ale občas hodí na FB že se jim uvolní nějaký místo, tak jsme toho využili ;)
JJ, myslím že ta 9 je hraniční kdy se to láme a začíná nával - v pracovní den teda.. Víkend jsme radši ani nezkoušeli ;)

pon 04. zář 2017 5:11:42

Odpovědět s citací
Jimmy, tak můžeme potvrdit, 9. hodina je opravdu hraniční a pak začíná nával. Byli jsme tam kolem 9. hodiny a pak se tam nahrnula hromada Němců a byli tak oprásklí, že nás všechny stojící ve frontě normálně předběhli a ani trochu jim to nebylo blbé... Prostě se drze nacpali dopředu a bylo. Všeci jsme jenom koukali. Jinak, lanovka super, Sněžka také, přítel byl úplně nadšen, i když ze začátku v lanovce málem omdlel (nemá rád výšky a lanovku prý trochu podcenil). V zimě chceme na Sněžku lanovkou znovu, protože zasněžené Krkonoše mají úplně jiný rozměr než v létě. :)

stř 13. zář 2017 20:01:12

Odpovědět s citací
Mno jo.. Skopčáci.. Co na to říct.. Škoda že jste jim to nevysvětlili..
Lanovka paráda, když jsme jeli my, trošku pofukovalo, tak to pěkně houpalo :D:D:D Jsem rád, že jste si to užili.. V zimě to musí bejt nádherný - ale je otázkou, jak v zimní sezoně lanovka funguje :)

čtv 14. zář 2017 5:32:11

Odpovědět s citací
Jimmy.Fox píše:
Mno jo.. Skopčáci.. Co na to říct.. Škoda že jste jim to nevysvětlili..
Lanovka paráda, když jsme jeli my, trošku pofukovalo, tak to pěkně houpalo :D:D:D Jsem rád, že jste si to užili.. V zimě to musí bejt nádherný - ale je otázkou, jak v zimní sezoně lanovka funguje :)

Tož v zimě (1. 12. – 28. 2.) je obecně větrněji vzhledem k tomu, že jsou tlakové útvary mnohem „vyzrálejší“, nicméně i během zimního období se najde docela dost dnů s poklidnou povětrnostní situací. Čili ve finále mezi létem až zimou zas až takový rozdíl není. Například teď v létě (1. 6. – 31. 8. 2017) se průměrná rychlost větru na Sněžce pohybovala okolo 25 až 35 km/h s tím, že nárazy dosahovaly rychlosti nanejvýš kolem 80 až 120 km/h. Loňská zima (1. 12. 2016 – 28. 2. 2017) se na Sněžce prezentovala střední rychlostí větru 40 až 50 km/h, přičemž poryvy dosahovaly tempa maximálně kolem 120 až 150 km/h.

Ke Skopčákům nemá cenu se vyjadřovat. Hlavně, že my Češi jim lezeme do řitě – viz. České dráhy. Naše kupéčka ve vlaku Eurocity z Prahy do Berlína/Hamburgu jsou na docela vysoké úrovni, ale když jsem v tom samém vlaku zavítal do vagónu Německých drah (Deutsche Bahn), chtělo se mi tak trochu blít... Scheiße Deutschland. ✘

Ale Sněžka (Kérkonoše) špica, ty naše Krušné hory se najednou nějak scvrkly... Už se těším na zimní jízdu lanovkou na Sněžku, tentokrát se pokusím neomdlévat. :-) ✔

čtv 14. zář 2017 10:47:18

Odpovědět s citací
Jimmy, když jsme jeli my lanovkou, tak vítr určitě přesáhl 60 km/h, protože lanovka jezdila jen na Růžovou horu, takže nahoru na Sněžku jsme museli po svých a zpátky na Růžovou horu též. Při jízdě lanovkou to s námi také docela dost houpalo. Nebýt přítele, tak s těma mýma nohama ty schody na Sněžku nedám, hlavně dolů – to bych nocovala na Sněžce. :D Takže schody jsem zvládla jen díky svému milovanému příteli. :) Už se těším na zimu, doufám, že to vychytáme, když lanovka bude jezdit. :)

čtv 14. zář 2017 11:11:05

Odpovědět s citací
Tak to ledacos vysvětluje :D Ale jsi teda dobrá, že jsi to na Sněžku dala.. My tenkrát šli na Sněžku od spodní stanice lanovky a procházka pořádná.. A jak píšeš, cesta dolů byla náročnejší než cesta vzhůru.. Tentokrát jsme museli lanovkou, mladej by to v necelých třech letech nedal a ženu s bříškem bych jít nenechal ;)

čtv 14. zář 2017 11:16:20

Odpovědět s citací
Jimmy, no ona se ta lanovka fakt houpala pořádně, já jsem to sem původně ani nechtěla psát, ale přítel chtěl. :) Upřímně, chvílemi to houpání nebylo příjemné ani mně, sice jsem neomdlévala, ale jak ta lanovka jela přes ta kola na sloupech, tak jsem s tím větrem si nebyla příliš jistá a v duchu jsem doufala, že nespadneme. :)) Jinak, lanovkou na Sněžku jsem jela poprvé v životě a měli jsme štěstí nahoře na Sněžce na počasí. Sice hodně foukalo, ale jinak bylo hezky. Tak už se těšíme na zimu a doufáme, že to v zimě vyjde. :)

Jimmy děkuji, nebýt přítele, tak na Sněžce nocuji. :) Ty schody nahoru šly celkem v poho, protože jsem zvyklá se přitahovat po zábradlí, takže když jsem se držela přítele za ruku, nahoru se šlo dobře, vždy jsem se nějak přitáhla, zato dolů to bylo mnohem horší.

Máš pravdu, od spodní stanice lanovky se ta cesta docela dost táhne na Růžovou horu – prostě dlouhej taaahlej kopec...

čtv 14. zář 2017 21:09:38

Odpovědět s citací
Tak jako trénink to máte za sebou, teď ještě aby jste to dali v zimě a příští rok můžete K2 :-P :D

pát 15. zář 2017 5:09:05

Odpovědět s citací
Ano Jimmy, ještě nám zbývá Mt. Blanc, K2 a Mt. Everest. :D Pohled od české expedice na Mt. Everest včetně podpisů všech členů už máme, takže stačí zabalit batohy a jde se. :D

Obrázek

pát 15. zář 2017 10:02:18

Odpovědět s citací
No vidíš, to by se dalo vzít jako oficiální pozvánka :D

pon 18. zář 2017 5:02:43
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2