Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Pomôžte vydaniu knihy "Šípkové Růženky naruby" 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Priatelia pomôžte aj vy vydaniu knihy Diany Kutilové "Šípkové Růženky naruby", ktorá je príbehom malého dievčatka, ktorému diagnostikovali diabetes typu 1 a ktoré sa musí naučiť, tak ako aj my ostatní diabetici, s touto diagnózou žiť.

Kniha možno viacerým z vás, čo máte diabetes od detstva, pripomenie to ako ste práve vy zvládali nástrahy prvých krokov života s diabetom.

Malá ukážka z knižky:

Holky, před večeří změřit,“ strčí do dveří hlavu sestřička. „Za chvíli jdeme všichni společně na večeři.“
Každá vytahujeme svůj glukometr, pícháme se do prstu a za chvíli je slyšet trojí pípnutí. Mám pět celých dva, zajímá mě, kolik mají holky. Zdeňka má glykemii šestnáct.
„Hrozně mi to skáče,“ říká celá nesvá.
„Já mám tři dva,“ říká v klidu Simona a dává si přitom do pusy hned tři hroznové cukry najednou.
No, když jsem já měla jednou takovéhle hypo, tak to byl jiný hukot. Třásly se mně ruce i nohy a naši se tvářili hrozně vyděšeně. Máma mi podávala hroznový cukr, táta krabičku s džusem, a já nevěděla co dřív.
"

Viacej o knižke sa dozviete na tejto webovskej stránke: https://www.hithit.com/cs/project/4329/sipkove-ruzenky-naruby

pon 18. pro 2017 23:16:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]