Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Nebulizátor 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Pěkný den všem,

dlouho jsem zvažovala, zda založit toto vlákno a sbírala jsem k tomu odvahu. Nakonec jsem si řekla, že nemám co ztratit a že třeba někdo bude ochotný pomoci. Kvůli vážně nemocným plicím bývám vždy při dušnosti odkázána na kyslíkový dýchací přístroj, ale protože bydlíme na horách, kde bývají špatné povětrnostní podmínky a často dochází k výpadkům proudu (viz. zde – video přetočte na 27. minutu a 23. sekundu), potřebuji mít v záloze něco, co kyslíkový dýchací přístroj alespoň trochu nahradí alespoň co se týká nebulizace. Protože nebulizací mohu dušnosti často i předejít, což je v případě výpadku proudu úplně nejdůležitější, či její nástup alespoň zpomalit.

S mým odborným lékařem i s paní magistrou jsme se snažili najít přístroj, který splní náročné požadavky na výkon, výdrž a aby byl mobilní, tj. aby byl snadno přenosný, lehký a hlavně napájený též bateriemi právě pro případ výpadku proudu (akumulátor v tomto případě není východiskem – krátká výdrž). Nejlepší variantou je nebulizátor PARI e-Flow, bohužel však není hrazen zdravotní pojišťovnou. Jeho pořizovací cena se pohybuje okolo 20 000 Kč, splňuje ale ty nejnáročnější požadavky a věřím, že mi pomůže zvládnout to s dýcháním do té doby, než vždy nahodí proud a budu moci jít do všech záchranných léků na dýchání a zapnout kyslíkový dýchací přístroj (viz. zde).

S financováním přístroje mi z poloviny pomůže jeden moc hodný pan podnikatel, který mi již dlouhodobě přispívá na léčbu částkou 10 000 Kč ročně, takže bych příspěvek použila na nebulizátor, nicméně stále schází zbývající částka. Vzhledem k tomu, že má léčba je finančně velmi nákladná, ročně vychází na více než 100 000 Kč, neboť těch závažných onemocnění je více, je nemožné našetřit zbývajících 10 000 Kč.

Variantou též bylo pořídit Centrálu, protože však kyslíkový dýchací přístroj je kompresorový přístroj, je potřeba již kvalitní Centrála, jejíž pořizovací cena mnohonásobně překračuje 10 000 Kč potřebných na nebulizátor PARI e-Flow.

Ačkoli tento příspěvek nesouvisí s DM1, ráda bych Vás poprosila, pokud budete mít zájem, sdílejte tento odkaz, třeba se najde někdo, kdo bude ochotný pomoci. V případě, že by se náhodou podařilo vybrat potřebnou částku, přístroj velmi ráda vyfotím a vložím sem na diafórum. Všem, kteří můj příspěvek přečetli až do konce, případně budou ochotni pomoci (na účet 2805587143/0800), srdečně moc děkuji.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

ned 18. bře 2018 12:20:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]