Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Dexcom nebo Enlite 
Autor Zpráva

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Ahoj,

tak jsem se dnes na kontrole na dia zeptala doktorky na senzor. Jelikož kritéria VZP na předepsání senzoru splňuji, tak mi dala na výběr Dexcom nebo Enlite... jaké máte kdo zkušenosti s těmito senzory... dodám jen, že jsem zatím na perech - Toujeo a nově Fiasp... pumpu zatím nejsem rozhodnutá, že ji fakt chci...
Díky za odpovědi a přeji krásný zbytek týdne...

úte 12. čer 2018 22:05:25

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Jedu na Dexcom G5.. Sepsal jsem článek ohledně senzorů, třeba pomůže..

https://drive.google.com/file/d/1lAyExE ... sp=sharing

Obecně - Enlite je levnější, Dexcom přesnější.. Pozor, pokud půjdeš do Enlite, vysílač je tuším na 2 roky (na 4 pokud je k pumpě), takže nebudeš mít šanci přejít na konkurenční senzory (příspěvek na vysílače třeba na Dexcom G5)..

Žhavá novinka je FreeStyle Libre - ten ještě není dostupný, ale po letech konečně bude.. Má svoje nevýhody - ale to je v tom článku..

Cenu vysílačů a senzorů najdeš zde:

http://www.diahelp.cz/?page_id=5150

Pokud máš konkrétní dotazy, ptej se :)

stř 13. čer 2018 6:45:48

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Ahoj.
díky za informace... a nevíš jestli bude v dohledné době bude Enlite spolupracovat i s androidem? co mi říkala dr, tak to mělo být už letos v létě, případně na podzim... co jsem četla i na facebookových skupinách, tak jsou lidi většinou s Enlite ne úplně spokojení, že měří nepřesně.. na druhou stranu jsem na rekondičním pobytu týden viděla lidi s Enlite a měřili jim ve shodě s glukometrama... o dexcomu jsem zatím jenom četla, ale na vlastní oči jsem ho neviděla... ale zase co jsem četla, tak si ho lidi chválí... že je přesný a vydrží... no, stejně mám čas se rozhodnout do září... tak budu hledat info dál...

stř 13. čer 2018 13:26:46

Jméno: Jimmy.Fox
Odpovědět s citací
Libre určitě jede s androidem už teď.. Jen si nejsem jist, se kterou verzí.. Tipoval bych od Android 5 výš..
S androidem určitě nekomunikuje Enlite - dealer mi sliboval loni na podzím, že už brzo aplikace bude - skutečnost je jiná Guardian zatím stále jen pro Apple..

Spolehlivost u Enlite co jsem četl je bídná.. Spoustta lidí reklamuje senzory, které třeba nejedou ani 3 dny.. Problémy jsou i s vysílači. Na druhou stranu já jsem na Dexcomu a měl jsem s jednou šarží také problém - na druhou stranu jsem reklamoval a senzor z jiné šarže mi zase vydržel 16 dní.. ale nemohu objektivně soudit - na Enlite jsem byl pár dní.. Co se mi oproti Dexcomu líbilo byla velikost a tvar vysílače - Dexcom je vyšší a člověk o něm ví o malinko víc..

čtv 14. čer 2018 5:13:00
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]