Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
FreeStyle Libre - problémy s předepisováním 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Nemám fcb, proto se ptám tady. Jsem DM1, a přesto nemám FSL. Teda, snad do konce týdne dorazí 2 ks (!). Moje diadoktorka mi je nerada předepisuje. První FSL jsem měla až na jaře 2019. Nyní neustále poslouchám, jaké jsou problémy s pojišťovnou ve smyslu, že paní doktorka nedostala metodický pokyn jak předepisovat FSL (jsem u VZP). Dokonce jsem psala na pojišťovnu a informace přeposílala paní doktorce. Chtěla bych vědět, jestli to je všeobecný jev a musím zatnout zuby a škemrat a škemrat. Opravdu jsou lékaři tak neinformovaní, nebo je to zastírací manévr kvůli financování?
Proč se ptám - myslím si, že paní doktorka mi prostě lže. A s tím mám problém. Začínám uvažovat o změně lékaře, ale nerada.

úte 10. pro 2019 21:06:23

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Syn jezdí do IKEMu a i tam je to docela novinka. Donedávna to prý předepisovali dospělým jen na 9 měsíců (18 ks) v roce a to na to byl poměrně velký doplatek. Teď se to ale má měnit, snad už by to mělo být dostupné na celý rok a má se snížit i ten doplatek. Chvilku jsem hledala a našla jsem toto https://www.cukrovka.cz/freestyle-libre-fgm, tak se zkus podívat.

Syn je s tím opravdu moc spokojený.

stř 11. pro 2019 14:28:47

Odpovědět s citací
Děkuju za odpověď. Na co mám nárok vím, jen řeším neochotu FSL předepisovat - zda to je všeobecný jev. Zakopaný pes bude asi tady viz citace ..."Nejhorší je podle něj situace v oboru ORL, pneumologii a u diabetologů.Více na: https://www.euro.cz/byznys/lekari-nedos ... n=copylink
Je mi jasné, že dialékařům díky FSL stouply náklady. Jen mám obavy jak to bude vypadat v dalším roce, když na FSL nemusím doplácet a mám nárok na víc kusů/rok. A co vůbec nechápu je fakt, že FSL si nemůžu koupit jako samoplátce.

čtv 12. pro 2019 9:39:04

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
No, proč to nejde zakoupit na vlastní náklady, tomu taky vůbec nerozumím. To je jako by to byly drogy nebo návykové látky.

čtv 12. pro 2019 10:57:55

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Já jsem v IKEMu a doktorka mi FSL předepisuje normálně. V říjnu jsem dobírala poslední z (v té době) 18 částečně hrazených pojišťovnou. Na překlenutí doby než začala platit nová vyhláška (do 1.12.2019) mi doktorka předepsala další čtyři senzory s plnou úhradou pacienta (je třeba zaškrtnout na poukazu) a hned začátkem prosince mi paní doktorka napsala poukaz na 6 senzorů už bez doplatku.
Co se týče nemožnosti si koupit jen tak, bude to nejspíš (zatím) nedostatečnou výrobní kapacitou, kdy se upřednostňují DM1 pacienti. Alespoň tak si to vysvětluji já...

Změňte doktorku, jestli máte tu možnost. Možná má malé limity od pojišťovny a tak se snaží předepisovat co nejméně, aby ušetřila. Nebo se jí jen nechce kolem toho papírovat, kdo ví.

pát 13. pro 2019 10:29:31
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ]