Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
"Náhradní matka" 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Dobrý den,

reaugujem na to ,že ste sa stali matkou prostrednictvom nahradnej matky.
Mozem vediet kde ste nasli ženu ,ktorá vam porodila dieta?A kolko vas to stalo?dakujem za odpoved

čtv 01. bře 2012 12:44:50
Odpovědět s citací
Proč si to vlastně nepořešíte emailem? :-)

čtv 01. bře 2012 17:24:26
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
A můžete mi prosím poradit,
jak to teda vše udělat. POkud se vám nechce na forum, prosím napište mi mail. Děkuji

pát 02. bře 2012 19:23:40
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
Dobrý den, je mi 24let, mám 2 zdravé děti holčíčku a chlapečka.
Ráda bych se stala náhradní matkou. Jen vážně.
Můj email: pajaX@seznam.cz

pon 05. bře 2012 1:14:31
Odpovědět s citací
Dobrý den nabízím se jako náhradní matka je mi 31 let mam 3 zdravé děti porod i těhotenství bez problémů pokud ma někdo vážný zájem ozvěte se na mail Cibulkaa80@seznam.cz

úte 06. bře 2012 10:54:11
Odpovědět s citací
Pronajmu dělohu,jsem žena středních let jste neštastný chcete miminko mohu vám pomoct prosím jen vážní zajemci pište na muj email nahradni.mama@seznam.cz

stř 07. bře 2012 11:14:49
Odpovědět s citací
Zajímalo by mě víc info-o náhradní matce,spíše"průběhu"-cena,kolik třeba měsíčně,jak by to měla o na-do porodu na sociálce a po porodu já-zda bych byla na mateřské-to by musel žádat nejspíš můj muž,že?Jak prostě na uřadech bychom to řešili,..Náhradní matka porodí a co dál?...Děkuji

pát 09. bře 2012 5:06:38
Odpovědět s citací
Pro Lauru-zatím v tom tápu,poradíte mi,co a jak-též budu potřebovat náhradní matku-jak jste řešili finance-měsíčně,po jakých částkách,..atd.Jak na sociálce,porodný je již pase,alůe co mateřská?Můžete mi napdat na můj meil,díky moc-vhaltufova@seznam.cz

pát 09. bře 2012 5:18:54
Odpovědět s citací
Taky uvažujte nad tím, že může být dítě postižené, zda ho i pak budete chtít, nebo budete chtít potrat a náhr. matka se sekne, že potrat je rizikový, že nikam nejde..
..nebo naopak se v ní probudí tak silný pud, že si ho bude chtít nechat - právěn bude její a vy budete celý život žít s tím, že někde žije "vaše" dítě", no běhá mi z toho mráz po zádech, děsí mě celé toto vlákno, nárok na dítě porstě neexistuje, dítě je dar.

sob 10. bře 2012 13:38:01
Odpovědět s citací
ráda pomůžu bezdětnému páru k miminku,jako náhradní matka.meda.panda@seznam.cz

úte 13. bře 2012 14:52:04
Odpovědět s citací
Dobrý večer,
ráda se stanu náhradní matkou,je mi 25 let,jsem vdaná,české národnosti,a máme 4.5 letého kluka,já i malý jsme zcela zdravý,chodím darovat vajíčka,kdo má zájem o solidní slušnou náhradní maminku tak at se prosím ozve na Nokia.73@seznam.cz,můžeme se dohodnout...Děkuji s pozdravem Krátká

stř 14. bře 2012 23:35:13
Odpovědět s citací
Milé ženy,které chcete být NM,obrnte své city,něčím neprůstřelným,a to hlavně po porodu,je to nepopsatelný zážitek,který se Vás drží dlouho.Pokud tedy nejste bezcitný a nerozplýváte se nad každým kočárkem,tak budete v pohodě.

pát 16. bře 2012 12:34:25
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
jmenujete se Vlasta Antalová, a nebo Petra Jurečková?

sob 17. bře 2012 5:45:46
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
to se ptáte mě prosím Vás?

úte 27. bře 2012 7:50:23
Odpovědět s citací
Ráda se stanu náhradní maminkou..meil lv22lv22@seznam.cz

stř 18. dub 2012 10:01:21
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
Dobrý den nabízím se jako náhradní matka je mi 31 let mam 3 zdravé děti porod i těhotenství bez problémů pokud ma někdo vážný zájem ozvěte se na mail beruskovaj@seznam.cz

sob 28. dub 2012 16:02:38
Odpovědět s citací
moc pěkný článek je zde ;) : http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/205714-nahradni-matky-porodily-uz-i-u-nas-desitky-deti.html

pát 11. kvě 2012 21:22:52
Odpovědět s citací
Příspěvek Re:
Dobrý den,již jsem nm byla.Vše se povedlo napoprvé.Chci do toho jít ještě jednou.Je mi 33 let,mám 2 děti.Pokud máte zájem, ozvěte se na aalaa123@seznam.cz

sob 19. kvě 2012 16:19:29
Odpovědět s citací
Ahojky,jedna známá právě teď dělá náhradní matku a platí jí 20 tis. měsíčně a po porodu dostane ještě 100 tis. Takhle se mi to zdá nejlepší,každý má něco a náhradní matka nemusí čekat na konec a pak třeba vydírat.
Pokud máte zájem,tak za takových podmínek bych Vám dítě odnosila. Mám dvě zdravé děti,porody byly v pořádku a těhotenství bez problémů.

stř 30. kvě 2012 19:09:34
Odpovědět s citací
Vydírat samořejmě může i tak

čtv 31. kvě 2012 8:38:45
Odpovědět s citací
Přesně, dítě je totiž rodičky ze zákona. Opačně, postižené chtít nebude rodič a rodička co - musí si říct, dám ho do ústavu, tak jak tak nepříjemnost, nešla bych do toho nikdy ani z jedné strany.

čtv 31. kvě 2012 9:27:15
Odpovědět s citací
Docela mě udivilo, kolik je tu náhradních matek, vůbec si nedovedu představit, že bych dítě po porodu nekomu dala nebo prodala......

Já sama reším něco podobného....mám 25 let diabet. s komlikacemi, mám už 4 letou zdravou dceru, doktor mi už další dítě nedoporučuje a já bych chtěla, ale bojím se a manžel mě do toho taky tlačí, což je docela psychicky náročné...

Už jsme si i vyzvedli formuláře na adopci ....ještě jsme je neodevzdali.....

Řeší tady někdo něco podobného?

čtv 31. kvě 2012 12:27:40
Odpovědět s citací
nabízím se jako náhradní maminka. je mi 21 let, sem vdaná mám 3 děti, jsem nekuřačka, zdravá a další mrně neplánuji. Vše v těhotenství bylo v pořádnu a bez problému. kdo by měl zájem ozvěte se a domluvíme se. těšším se

pon 11. čer 2012 15:31:51

Odpovědět s citací
Tak si tak nějak říkám, co na tohle říkají sourozenci toho mimina (co půjde k jiným rodičům)... jestli to neudělá v hlavě trošku zmatek

pon 11. čer 2012 15:40:49
Odpovědět s citací
Možná by bylo lepší si o tom něco přečíst, než někoho hned setřít ;) Možnost náhradního mateřství je u nás možná i právně ošetřená ;)

úte 03. črc 2012 12:13:13
Odpovědět s citací
není renčo není..čti mé dřívější příspěvky..

úte 03. črc 2012 20:54:22
Odpovědět s citací
Pro Renča: náhradní mateřství je u nás možné,ale není nijak právně ošetřené, vše je jen věc dohody a důvěry.
Pro Siegfried: Jaký sourozenci? :-) Náhradní mateřství _ do dělohy náhradní matky se vloží embryo ,které není biologicky její,ale "páru,kde z různých důvodů nemůže žena miminko odnosit.

stř 04. črc 2012 19:42:49
Odpovědět s citací
Jak si můžeš všimnout, tak o něco výše se nabízí jako náhradní matka maminka tří dětí... takže: nevlastní sourozenci.
Osobně si též myslím, že pokud se před vlastním dítětem náhradní matky nepodaří těhotenství a porod utajit, že to může být docela šok - mimino šlo jinam. A teprve kdyby se dítě dozvědělo, že za peníze - prodali ho. Prodá mě máma taky? Atd.
Ono by to možná chtělo kromě právního ošetření také psychologické ošetření všech zúčastněných, musí to být docela náročné.

stř 04. črc 2012 20:24:43
Odpovědět s citací
Ono asi záleží na věku dětí.Do určitého věku to jde utajit a od určitého věku se to dá rozumně vysvětlit.A určitě nebude náhradní matka tak hloupá, že bude před dětmi mluvit o penězích.Myslím, že to vidíte příliš dramaticky.

stř 04. črc 2012 22:13:19
Odpovědět s citací
Nechci kolem toho příliš moralizovat, protože a) problém se mě vůbec netýká a b) je mně jasné, že kde je poptávka, tam je i nabídka, takže náhradní mateřství se bude uskutečňovat stále častěji, i kdyby bylo přímo zakázané.
Ale jednu poznámku k výše uvedenému příspěvku si neodpustím - náhradní mateřství za peníze se dětem nějak rozumně vysvětlí, ale o penězích se s nimi mluvit nebude - čili se jim bude lhát a vyprávět báchorky, holt jinak to nejde. Už tohle by mi trochu vadilo.
Kromě toho si nedokážu dost dobře přestavit typ žen, které se mateřství za peníze pustí - peníze se totiž dají vydělat tisícem méně kontroverzních způsobů...
Ale jinak do toho samozřejmě nehodám nikomu kecat a koneckonců cíl - přivést na svět miminko - je bohulibý.

čtv 05. črc 2012 6:23:34
Odpovědět s citací
A proč by se jim mělo lhát?Vždyt se jen neřekne celá pravda.Dětem i v jiných věcech přeci neříkáte vždy 100% pravdu.Nebo Vy jste jim hned řekla třeba , že neexistuje Ježíšek,že čert není opravdový?Zdá se Vám to jako špatné přirovnání,ale vždyt v jejich věku to pro ně je hrozně důležitý a není to pro ně žádná banalita.Ale určitě jim "lžete" i v jiných věcech.Když někdo umře, také mu řeknete,že je v nebíčku.A je to pravda?A v příkladech bych mohla pokračovat...
A jaká žena jde do náhradního mateřství?Úplně normální :-) Já jsme již jednou nm byla ,samozřejmě ta finanční stránka byla také důležitá (proč bych to měla dělat pro někoho cizího zdarma), nejprve jsem do toho měla jít pro kamarádky maminku,kde by to bylo jen za můj ušlý zisk, nakonec z toho bohužel sešlo,takže když mne oslovila v této věci moje dr., že má kamarádku,která nemůže donosit miminko ,tak jsem do toho šla s ní.A píši vám zcela upřímně,že když jsem viděla ,jak je bio mamka miminek štastná,jak se mnou prožívala celé těhotenství,jak si s mimčama povídala, když byli v bříšku, její nekonečný vděk po porodu....Byla to jedna z nejkrásnějších událostí v mém životě,velice mě to vnitřně naplnilo a také pozměnilo můj pohled na život ( v tom dobrém slova smyslu).

čtv 05. črc 2012 7:32:17
Odpovědět s citací
Samozřejmě by ode mě bylo pokrytecké tvrdit, že jsem svým dětem nikdy nezalhala - ale zrovna v těch případech, které uvádíte, jsem jim říkala pravdu. S čertem a Ježíškem jsem neměla vůbec potíž (nepovažuju ani malé děti za pitomečky, kterým je potřeba něco nabulíkovat), v případě úmrtí v rodině bylo skutečně složitější dětem šetrně vysvětlit, o co jde, ale obešlo se to bez nebíčka.
A tu "necelou pravdu" v případě náhradního mateřství si nedovedu dost dobře představit - ale není to můj problém.
Jinak vám přeji hodně zdaru - vůbec náhradní mateřství neodsuzuju, jenom bych se do toho bála jít z kterékoliv strany - pokud vše vyjde a jsou nakonec všichni spokojení, není co řešit.

čtv 05. črc 2012 7:55:43
Odpovědět s citací
Jéé,to můj satrší syn - 7 let ,pořád věří na Ježíška a nemyslím si ,že je pitomeček.Je to nádherné o váncích to jeho očekávání - přijde,nepřijde,byl jsem hodnej,nebyl... o to bych ho nikdy nepřipravila.To je na vánocích jedna z nejhezčích chvilek :-)
A samozřejmě, to byly jen příklady ...

čtv 05. črc 2012 9:51:52
Odpovědět s citací
Já jsem věřila docela dlouho na Jéžiška, ale jako pitomeček jsem si nikdy nepřišla a pokud budu moci mít děti, tak se budu snažit, aby na Jéžiška taky věřily, je to moc pěkné:-)

čtv 05. črc 2012 11:52:56

Odpovědět s citací
Tema Jezisek je osemetne, zalezi, za co kto povazuje Vianoce.... Ale princip obdarovavania sa je bez ohladu na pristup podla mna rovnaky. Urobit niekomu radost, mysliet na neho, byt castou jeho zivota. Ak kupujes darek na narodeniny, tak si asi nekladies otazku, ci bol alebo nebol niekto hodny.

Alka, ja by som to asi "nedala", odnosit niekomu dieta, klobuk dole s takym pristupom.

čtv 05. črc 2012 12:29:22

Odpovědět s citací
Snad nevadí, když napíši svoji zkušenost... když jsem ve 3letech klíčovou dírkou viděla, jak pod stromeček dávájí dárky rodiče a ne Ježíšek, málem jsem šokem a zklamáním spadla ze židličky... rodičům jsem neřekla nic, ale důvěra v nadpřirozeno byla otřesena, a to nevysvětlitelné a tajemné jsem si od té doby musela vždy nějak nenápadně oťukat (prozkoumat)... další rok padnul Mikuláš i s čertem a přestaly mě zajímat pohádky (už jsem věděla, že to není pravda - tak co s tím)
Děti i když jsou malé, se můžou dozvědět jak se věci mají (buď z vlastní iniciativy a nebo náhodou)... takto jsem např. zjistila, že povídačky o sově unášející zlobivé děti nejsou pravdivé... rodiče mi totiž když jsem byla malá říkali, že když nebudu spát odnese si mě sova do svého hnízda, naproti našemu paneláku, do budovy na půdu... v noci jsem se bála spát když bylo v pokojíčku otevřené okno... konečně přišel Silvestr a o půlnoci výstřel, soused myslivec vítal na balkoně nový rok... a rodiče mi řekli, že sova byla zastřelena. Jenomže potom jsem potkala v paneláku souseda, a mezi 4 očima se ho hned při první příležitosti zeptala, co vlastně udělal s tou zastřelenou sovou. Chudák myslivec na mě jen dobu šokovaně koukal a pak šel raději za otcem, vzápětí jsem se od otce dozvěděla že minul... Nedalo mi to a šla jsem se ve 4letech do té budovy, pouze přes ulici, tajně podívat - doufala jsem, že tam někoho potkám a zjistím co a jak, a měla jsem štěstí, prohlédla jsem si půdu - ukázali mi hnízdo s vajíčky i ptáčaty, ovšem sově nepatřilo. A dozvěděla jsem se, že tam nikdy žádná sova nebyla. Doma jsem samozřejmě tenkrát neřekla nic, ale bylo mi z toho všelijak hodně dlouho... důvěra v to, že rodiče říkají pravdu dostala zabrat :(
Takže z vlastní zkušenosti zastávám názor, že je lepší říkat i malým dětem když se ptají "šikovně" pravdu (ať už se to týká čehokoliv :)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

čtv 05. črc 2012 12:50:41

Odpovědět s citací
Chroustalko, velice pěkně napsáno. Já svým holkám (7 a 9 let) taky vše citlivě vysvětluji, jsem pro pravdu a ne nějaké výmysly. Pravda vždycky vyjde najevo. Taky jsem vděčná svým rodičům, že mě nikdy nevodili za nos. Jak taky mohli, když jsme vždy ve skříni zavčasu vyhrabali vánoční dárky :-)) A tak už teď naše děti přesně vědí, jak vznikne miminko, jak a kudy se narodí a obsah všech sprostých slov, co už doma vyslovily - že slyšely venku. Když zjistí samy, že je to něco hnusného, co se neříká, tak je pak už ani nenapadne to veřejně hlásit.

M:

pát 06. črc 2012 12:20:13

Odpovědět s citací
Jj Míťo, na to hledání vánočních dárků také ráda vzpomínám (ta radost když člověk nějaký dárek objevil a stejně se vždycky pod stromečkem našly i dárky, které se vypátrat nepodařilo (maminka tuto zálibu patrně dobře znala a dárky byly poschovávané i tam, kde by je člověk normálně nehledal... :)
Jinak mám úplně stejný názor jako Ty... ona pravda dříve nebo později stejně vyjde najevo, a určitě je lepší když se člověk onu pravdu dozví od rodiny... jedna moje kamarádka byla adoptovaná a její rodiče jí to bohužel nedokázali říci přestože mezi lidmi se to vědělo... ve třetí třídě (když nám bylo 8-9 let) po hádce s kamarádem, z kamaráda (pravděpodobně ve vzteku) "vypadlo" že je adoptovaná... když mě volali vůbec jsem netušila o co jde, kamarádka na mě "vybafla" že to není pravda, nikdy jsi nic neříkala... upřeně na mě oba koukali (kamarád věděl, že o adopci vím - ale já vůbec nevěděla jak z té pitomé situace ven)... bylo mi hrozně... musela jsem říct pravdu, ale jak??? Když kamarádka znovu opakovala "viď, že to není pravda" a kamarád "no řekni, jak to je" připadala jsem si jako "mezi nůžkami"... s kamarádkou na toto téma nikdy nepřišla řeč, nebyl důvod (její maminka věděla, že vím)... znovu se oba dožadovali odpovědi, v úplně nejvyšším zoufalství jsem řekla, že kamarádku si rodiče vybrali mezi tisícovkou dalších dětí a že kamarád se svým rodičům "jenom" narodil, a protože jsem v ten moment měla na něj i docela vztek dodala jsem něco v tom smyslu, že když si rodiče vyberou svoji holčičku mezi tisícovkou dalších dětí "je to něco víc" než když se někdo rodičům "pouze narodí"... bylo to hrozné :( Kamarádka se díky rodině se situací časem vyrovnala a později připustila, že kdyby ji rodiče už jako malinké nějak citlivě řekli pravdu, šetrně vysvětlili jak se vlastně věci mají - bylo by to lepší.

sob 07. črc 2012 10:49:18

Odpovědět s citací
A ještě doplním, že tenkrát ten kamarád pouze slyšel doma rodiče jak se baví za zavřenými dveřmi o kamarádce v souvislosti s adopcí, a potom stačila obyčejná dětská hádka s onou kamarádkou a bylo to venku - děti si většinou všechno řeknou až moc rychle...

A nějak si nedovedu dost dobře přestavit, jak se dá v případě že náhradní matka má už děti, před dětmi bříško v těhotenství a pobyt v porodnici utajit... a i když se to podaří utajit doma před dětmi, tak před lidmi v okolí to musí jít těžko (to by pak ta náhradní maminka snad pomalu nemohla ani na nákup, ven mezi lidi) i když ve městě se všechno utají snáz, na vesnici je vše průhlednější... no ale stejně představit si to nedovedu, a když se nějakou nešťastnou náhodou dítě dozví od okolí, že maminka miminko prodala - no nevím, nevím... myslím si, že riziko je.

sob 07. črc 2012 17:10:53

Odpovědět s citací
Nevím, co tady pořád dokola řešíte :-) Přijde mi to jak někde na trhu, kde se dohadují trhovkyně a tom, které rajče je nejhezčí.
Tak snad těm "sourozencům" může náhradní matka normálně vysvětlit, že nějaká paní nemůže mít miminko, tak ho za ni nosí ona. Nevím, proč by děti měli být vykulené z toho, že se k nim to miminko po porodu nenastěhuje. Do toho, kolik to stálo peněz dětem přece nic není.
Vždycky se to dá nějak vysvětlit a určitě bych nikoho neodsuzovala, ani náhradní matku, ani matku, která tolik touží po vlastním dítěti, které ze zdravotních důvodů nemůže mít, že si vybere tuto možnost. Nebuďte puritáni.

pon 09. črc 2012 11:58:30

Odpovědět s citací
Mono, ANO... ale člověk bohužel nezabrání tomu, že se lidé v okolí zajímají... tudíž riziko, že se děti dozví že to bylo za peníze, je... a pro "sourozence" náhradní matky to pak může být docela šok (mimino prodali) a obavy (neprodá nás máma taky)... i když malé děti ještě neznají cenu peněz (znala jsem paní co kvůli velmi tíživé finanční situaci uvažovala že bude náhradní matkou, zjistila ale že je to až příliš tenký led a právě i kvůli vlastním dětem do toho tedy raději nešla, nebyla si totiž jistá jak jim tu finanční stránku náhradního mateřství pořádně vysvětlit)

Jinak klobouk dolů před všemi, co tuto situaci dokážou zvládnout.

pon 09. črc 2012 15:15:27
Odpovědět s citací
Chroustalka - a Vy si myslíte, že náhradní matka vytrubuje po okolí, že za to dostane nějaké peníze???Nemůže spíš říct,pokud se jí už na těhotenství bude někdo ptát, že nosí miminko pro sestru nebo pro kamarádku?Tak jsem to alespon udělala já.Pořád nechápu, proč tu někdo podsouvá, že se jedná o prodej dětí,tak to přeci vůbec není!!!!Během náhradního mateřství nikdo neprodává žádné mimina!!!!Pokud nm dostane nějaké peníze,tak je to za ušlý zisk, za vitamíny, léky,oblečení.....,ale nikdo si nekupuje žádné dítě a ani ho neprodává!!!!

pon 09. črc 2012 18:25:22
Odpovědět s citací
Ještě to dopíši - musela jsem si odskočit.Samozřejmě,že nm dostane ještě nějakou odměnu navíc,ale pokud sečtete všechny její výdaje ,ušlý zisk, + třeba doba,než-li se vrátí nebo najde nové zaměstnání,tak ono to zas opravdu není takový ranec,jak se určitě mnozí domnívají.V náhradním mateřství opravdu nejde hlavně o peníze.

pon 09. črc 2012 18:51:37

Odpovědět s citací
Náhradní matka nevytrubuje SAMOZŘEJMĚ nic, proč by to taky dělala... jenomže problém je spíše v tom co z toho dokážou udělat někteří lidé (lidi bohužel dokážou být docela "svině") a proti pomluvám ta náhradní maminka nezmůže skoro nic. Náhradní mateřství u nás není ani právně ošetřené.
A jak píšete, že nm dostane ještě nějakou odměnu navíc, tak i když to opravdu není takový ranec - tak např. pro tu paní co jsem zmiňovala to bylo docela dost vzhledem k hodně zoufalé finanční situaci v jaké se nacházela.
Jinak náhradní mateřství neodsuzuju, psala jsem - klobouk dolů před všemi, co tuto situaci dokážou zvládnout. A že mi to připadá, z mnoha důvodů jako příliš tenký led a bála bych se do toho jít z kterékoliv strany - tak to je věc názoru. Když vše dobře dopadne a obě maminky (bio i "náhradní") jsou šťastné, věřím že jak píšete, je to jedna z nejkrásnějších událostí v životě :)

pon 09. črc 2012 20:15:53

Odpovědět s citací
Zde je článek i diskuze (mimo jiné je tam zmiňována i ta odměna navíc - pro přestavu :)
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/205714-nahradni-matky-porodily-uz-i-u-nas-desitky-deti.html
+ diskuze http://www.emimino.cz/diskuse/nahradni-matky-v-cr-46024/

pon 09. črc 2012 23:08:36
Odpovědět s citací
Tady přímo v tomto vlákně jsou dvě cenové nabídky:
- náklady na stravu atd. během těhotenství plus 50.000 Kč "čistého"
- 20.000 Kč každý měsíc těhotenství plus 100.000 Kč po porodu

Zas takovou komiku, že se NM praktikuje (mimo vlastní rodinu) z čiré lásky k bližnímu jako třeba darování krve, bych z toho nedělala :-)

úte 10. črc 2012 6:20:34

Odpovědět s citací
Chroustalko, to, co tady popisuješ (sourozenci mají strach, že je jejich matka taky prodá), je dost přitažené za vlasy. Asi nějaký komplex z dětství, asi z té sovy.
Opravdu nikdo nikoho neprodává, jak ti už vysvětlila Alka. Jde o odměnu. Je to vlastně "mzda" za provedenou práci. Pomluvy jsou a budou vždy. Pomlouvá se vše, i nos mezi očima.

úte 10. črc 2012 8:21:49
Odpovědět s citací
Pavla B. - pokud to bylo míněno na mě s tou komikou - špatně jste mě pochopila.Opravdu to nm nedělá zadarmo,ale já specifikovala to, že se zde nejedná o prodej dítěte,jak tu pořád někdo píše.

úte 10. črc 2012 8:29:54

Odpovědět s citací
Mono, nemám dojem, že by to bylo přitažené za vlasy. Ta známá paní měla obavy, že nezabrání tomu že se k jejím dětem řeči mezi lidmi nedonesou (nm to opravdu nedělá zadarmo) a malé děti to prostě nemusí pochopit. Jen jsem napsala obavy té známé, měla bohužel zkušenosti s lidským hyenismem i když tedy ne v souvislosti s náhradním mateřstvím... ale prostě ta zkušenost v ní zůstala a chápu ji... a bohužel lidé dokážou i podstatně horší věci než jenom nějaké pomluvy, též jsem již něco málo zažila ale to by bylo na jiné téma :( No nakonec se té paní podařilo sehnat práci, takže tíživou finanční situaci vyřešila (mmch vychovatelka v dětském domově reakce dětí asi trochu zná, takže přitažené za vlasy to nebude)

úte 10. črc 2012 12:52:05
Odpovědět s citací
Pokud jsem někomu řekla,že se jedná o nm, tak jsem se nesetkala s jedinou negativní reakcí.Spíše naopak :-)A ani jednou s e mě nikdo nezeptal : A za kolik to děláš?Ono to nikoho nenapadne,pokud se řekne,že se to dělá pro sestru,kamarádku...

úte 10. črc 2012 22:11:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 118 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další