Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
diabetologie v Liberci 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ahoj všichni,
chci Vás jen varovat před diabetologií v nemocnici v Liberci. Pokud máte na výběr, najděte si jinou diabetologii. Od té doby, co je tam nová primářka s Vámi jednají jako s nesvéprávným člověkem, studeně, neosobně a pokud nejste vzorným pacientem - opovrhují Vámi!
Pokud jsem dříve chodila k stále stejné diabetoložce, teď si Vás tam podávají 3, pokaždé někdo jiný, a když jsem se zeptala sestry, zda to takhle bude pořád, odpověděla, že ano. Když jsem se zeptala, jaký to má smysl, sestra odpověděla, že neví!!
Nejhorší, co se mi teď však stalo bylo, že jsem chtěla pro přípravu na těhotenství pumpičku a oni mi ji odmítli dát! Vyjmenovali mi asi 5 indikací pro nasazení pumpičky a těhotenství to prý není!!!!
Mám toho dost, do Liberce už nepůjdu.

Pokud má někdo pozitivní zkušenosti s paní primářkou (tou novou), ať mi prosím napíše. Zajímalo by mě, zda mají negativní zkušenosti i ti "vzorní" pacienti.

Děkuji za pomoc

úte 18. črc 2006 16:26:05
Odpovědět s citací
Tak to je hustý, ani na dětský diab. v Motole to nebylo takový... Bohužel, nejsem z tohoto regiona a naštěstí tuhle zkušenost nemám

držím palce ať najdeš někoho suprovýho a pumpičku Ti dají;-)

úte 18. črc 2006 17:08:11
Odpovědět s citací
Musim rici, ze pokud tam byla prim.Klimovičová, která bohužel loni zemrela, bylo to v Liberci super. Byla hodná a hlavne s ni clovek mohl mluvit o vsem moznem, umela poradit a byla to odbornice ve vsech smerech.Nova primarka mi prijde mlada, nafoukana a ani me neni prijemna.Ja kdyz tam jdu mam spis strach a obavu, ze tam s cloveka udelaji jen blbce. Coz nova primarka dela s oblibou.Je fakt, ze se tam stridaji a pokazde je tam jina doktorka.Vsechny jsou mlade a tak zadne zkusenosti nemaji.Pak me taky zaraží to, že když tam byla prim.Klimovičova zvala lidi do poradny kazdy mesic max. jednou za mesíc a pul. Ted mi davaji terminy jednou za ctvrt roku i dele Prijde mi to cele divne a chodim tam velmi nerada. Bohuzel nevim, kam bych mohla chodit jinam, kdyz v LBC neni nikdo jiny.Zrejme nikdo jiny v Lbc neni a tak nevim na koho jineho se obratit. nevim ani jeli mozne chodit do jine poradny v jinem meste. Muze diabetik chodit k diabetologovi treba do Prahy, kdyz neni z Prahy?Prosim poradte mi nekdo.

pon 24. črc 2006 12:39:27
Odpovědět s citací
Taky sem z Liberce a musím v mnohém souhlasit.Je teda fakt, že s novou primářkou jsem měl tu čest jednat pouze 3x. Vždy je tam jiný lékař.Ale přišla mi dost arogantní a zkoušela mě jak ve škole z diabet. termínu a měl sem pocit, že se snaží ze mě udělat blbce. Mám za to, že když jdu do poradny, že by mě neměla zkoušet a říkat mi, jak to, že po 10 letech své nemoci neovládám tabulky a nevím kolik má jeden knedlík sacharidů. Já takové věci v hlavě nenosím a podstatné je, že už mám v oku, kolik toho můžu sníst. Zkrátka tam není takový ten vztah mezi lékařem a pacientem.

pon 24. črc 2006 12:49:01
Odpovědět s citací
Mám naprosto stejnou zkušenost jako Petra a Tulipánka.Dokud ordinaci vedla MUDr.Klimovičová vše bylo naprosto v pořádku,ke každému byla vlídná,snažila se pomoci se vším,poradit,povzbudit....
Bohužel jak již Petra napsala loni v říjnu prohrála svůj boj s rakovinou:(
Na její místo dosedla MUDr.Vejrychová-mladá kariéristka,která si myslí,že je první po bohu a podle toho také jedná!
Do ordinace zavedla "vojenský režim" kdo nedonese na kontrolu deníček,glukometr a zprávu z minulé návštěvy vyslechne si přednášku o nezodpovědném přístupu.Nařizuje pacientům JAKÝ typ glukometru budou používat(pokud si opatříte svůj,který ji nevyhovuje-nehodlá ho akceptovat ani z něho uznávat měření!!!!) případně i neuznává nasazení pumpy u lidí,kteří na ni nárok mají...://
Chápu,že každý lékař ma jiný přístup k pacientům,ale myslím,že konkrétně doktor Vejrychová to dost přehání-téměř pokaždé když jdu na kontrolu jsem svědkem toho,jak od ní z ordinace odchází někdo totálně psychicky vyřízený s pláčem!
Nezbyde nám nic jiného než hledat doktora jinde,protože péče této paní doktorky by mě zničila dřív než tak třeba učiní cukrovka sama...
Petro pokud můžeš ozvi se mi na mail:stanci@post.cz. Díky moc.

pon 24. črc 2006 12:58:29
Odpovědět s citací
Ahoj všem!
teda, to, co tu čtu je hrozné. Je mi vás líto, dovedu si představit, jaké to je (v menší míře jsem toto zažívala na dětské diab.).
Pro Petr: myslím, že do Prahy jezdit na kontroly můžeš. Máš na výběr snad Motol, Vinohrady a IKEM, možná ještě něco, to nevím. Já chodím do Vinohrad a jsem tam spokojená. Jen je takový nešikovný pro mimopražáky to, že se na odběr chodí předem (týden až 2dny), aby se na kontrole mohly probírat současné výsledky.
Držím vám moc palce!

pon 24. črc 2006 13:48:29
Odpovědět s citací
Zdravím

Koukám, že v Lib. nás je docela dost, co mají stejný problém. Co je prim.Klimovičová na onom světě, nestojí to v LBC za moc. To byla vážená paní doktorka, která byla odbornice a uměla poradit a s člověkěm promluvit a citít. Pokud je mi známo byla i členkou evropských diabet.a tak této problematice rozuměla.Ve všem člověku vyhověla a poradila. Bohužel s jejím odchodem se v LBC vše zhoršilo.Přesně jak se píše viz. nahoře. Člověk jak nepřinese deníček a glukometr, hned je špatný pacient a jsem hned brána jako pacientka, která glykémie fixluje......Od té doby ho nosím na každou kontrolu a už ho po mě nikdá nechtěla. Chodím tam velmi nerada, snad jediná pí. MUDr. Svobodová je hodná, ale pokaždé je tam někdo jiný, takže nevím kdo mě vlastně lečí a jaký smysl má taková léčba. Už mockrát jsem si říkala, zda je to pouze můj pocit, ale vidím, že nejsem jediná. Žasla jsem při mé nedávné návštěvě diab. poradny, kdy mě primářka poté co jsem seděla na chodbě a čekala až mě vyzvou do ordinace seřvala, jak malého smrada. A to jen proto, že jsem tam tiše seděla. Šlo o to, že někdo vezl nějakého pacienta na oddělení a v té chodbě je velmi málo místa a jak vezli pacienta na lehátku a ona vyšla, začala na mě řvát ať uhnu a jdu někam na chodbu a co tady vůbec chci......takový přístup ke mě měla pí. primářka.

pon 24. črc 2006 13:53:20
Odpovědět s citací
Ahojky, taky se přidávám ke vąem Vaąim stíľnostem na libereckou poradnu. Člověk aby se tam bál v kročit. Příjde mi, ľe místo, abych se ąla do poradny poradit co a jak, tak si tam jdu pro sprda. Je to ąílený. Taky bych ráda někam přestoupila, ale jak narazit na nějakýho doktora, kterej mi bude vyhovovat...? Abych k němu nemusela "přes celou republiku"...

pon 24. črc 2006 16:27:45
Odpovědět s citací
Jak to tak čtu, jímá mě hrůza. :-((( Nejde to nějak řešit - jako stížností nebo tak? Přece tohle nejde, kor když je vás tolik...?

pon 24. črc 2006 17:39:40

Odpovědět s citací
no teda husty...

no, muzu to posoudit jen co se tyka detske diabetologie, ale osobne znam par lidi co jezdej do motola na diabetologii z treba i Mostu, takze to asi problem nebude...

info:
Diabetik od cca 1992 :)
pumpak; PC maniak - Linux, site; hudba; cetba; a jine
MOTTO: Diabetes neni nemoc, je to zivotni styl :)

pon 24. črc 2006 19:14:26
Odpovědět s citací
To co tu píšete je hrůza. My jsme z Kadaně a jezdíme s malym do Chomutova do diabetologické ambulance a máme úžasnou doktorku. Ale kdyby se ke mě někdo choval tak jak popisujete, tak bych si asi v první řadě stěžovala řediteli nemocnice a hledala jiného doktora a dojížděla bych. Stížnost by se dala určitě uplatnit, vždyť je vás docela dost. Ta doktorka je tam přece kvůli vám, je za to placená, tak by se tak měla chovat.
Sama jsem pracovala ve zdravotnictví a pokud si nějaký pacient stěžoval, tak se to vždy řešilo. Dokonce staniční sestra obcházela ráno pacienty a ptala se, zda jsou s péčí sester spokojeni.
U doktorů to asi bude horší, po těch většinou nikdo nešlape, ale stížnost bych určitě podala. Jedna blbá doktorka takhle přeci nemůže se všemi mávat.

pon 24. črc 2006 20:26:05
Odpovědět s citací
Tak teď přemýšlím, kolik vlastně má Liberec a přilehlé okolí obyvatel, jestli to dobře chápu, tak všichni chodí do jakési nemocnice, kde je primářka a asi 3 doktorky, to je fakt jediná možnost? a to je dnes "krajské město" a nebylo by něco v bývalém krajském městě, kam Liberec spadal, tedy nejspíš v Ústí? Nebo je to zruky a je lepší spojení do té prahy? Bohužel jsem z jihu.......

Z.

pon 24. črc 2006 21:28:58
Odpovědět s citací
Liberec má něco přes 100 tis. obyvatel, jinak je to zvláštní co se tady píše.

úte 25. črc 2006 7:40:31
Odpovědět s citací
No, s přilehlým okolím to bude nejspíš více.... myslím nějakou spádovou oblast, v malých městečkách nejspíš diabetologie ani nejsou. Na diabetologie chodí lidi s DM I. i II. typu, je fakt, že někteří evidovaní dvojkaři např. jen jednou za půl roku, ale to páředně nevím, jestli náhodou nechodí na kontrolu cukru jen k obvoďákovi (tedy k pratickému lékaři). Nevíte, kolik může mít jedna ambulance vlastně maximální počet pacientů?
Jinak tady někdo psal o tom, jak často do diaporadny chodil a chodí teď. Já si myslím, že na to ani žádná norma není a ani bych podle toho neposuzovala úroveň příslušného lékaře. Podle mě je správné, aby počet - frekvenci návštěv stanovil lékař individuálně. Tak např. já chodím asi 5x ročně a myslím, že je to tak akorát, větší počet by mi otravoval život a určitě by pro mě neměl žádný přínos (moje cukrovka by tím určitě nebyla lepší), protože to, jak kdo má dobrou cukrovku je samozřejmě závislý na všem možném, ale na počtu návštěv u lékaře si myslím že vůbec ne. Počet návštěv ani nesignalizuje, jak moc má lékař zájem, do spíš průběh té návštěvy jako takové. A když se pak někteří lékaři chovájí způsobem zde popsaným, tak by člověk snad ani víc než 4-5 návštěv ročně nevydržel - já sobně taky nesnáším, když ze mě někdo dělá příliš velkého blbce.
Tak držím liberečákům pěsti, ať to nějak vyřeší, jenže pokud tam jako v každých jiných ordinacích je 90 procent dvojkařů středního a vyššího věku, tak nelze spoléhat na masivní odliv klientely a tudíž zavření ordinace z důvodů nerentability.

Z.

úte 25. črc 2006 10:35:19
Odpovědět s citací
Dobrý den!
Před časem mi někdo poslal opis těchto internetových stránek.Váhala jsem,jestli mám reagovat,protože se mi internet nezdá jako vhodné místo k ?vyřizování účtů? .Dnes mi ale jedna z našich pacientek děkovala za to,jak se o ni staráme.A to asi rozhodlo.Možná by bylo fér,aby se mohla vyjádřit i druhá strana.A taky bych chtěla připomenout,že nic není jen černé nebo bílé.
Tak postupně.Ano.Tulipánka přišla na kontrolu a říkala,že chce otěhotnět a chce pumpu.Ano,říkala jsem jí,že jsou nezpochybnitelné indikace léčby inzulínovou pumpou a těhotenství je to tehdy,není-li možno dosáhnout uspokojivé kompenzace jiným způsobem.Upozornila jsem ji ale také na to,že věc není tak jednoduchá.I léčba pumpou má krom výhod i svá rizika-například hyperglykémii při ucpání kanyly.A věřte,že vím o čem mluvím,protože v naší poradně máme kolem 70 pacientů na pumpě.V posledních dnech se jedné naší pacientce léčené pery narodila zdravá dvojčata a jedné na pumpě krásná holčička.Neexistuje jen jeden ideální způsob léčby.Vím,že vás finance nezajímají,ale uvědomte si,že léčba inzulínovou pumpou je také výrazně dražší než aplikace inzulínu pery.
A tak je nutné zvážit všechna pro a proti.Na druhou stranu je Tulipánka léčena dlouhými analogy a s těmi je zatím v graviditě opravdu málo zkušeností ( paní doktorko Pecová,mám několik separáte a kazuistik.Pokud o ně máte zájem,ozvěte se.) Tohle všechno jsem Tulipánce při její poslední návštěvě vysvětlovala. A teď si dovolím citovat ze zprávy,kterou dostala Tulipánka na kontrole :???pacientka chce otěhotnět.Do příští kontroly si rozmyslí,jestli zkusí pumpu nebo převod na Insulatard?.?Vážně nerozumím tomu,nač si Tulipánka stěžuje.
Ano.Před asi 2 lety se ze dne na den změnila v naší poradně situace.Ano,střídáme se,protože to z organizačních důvodů jinak není možné.Ano.Mám 3 šikovné mladé kolegyně a jednoho kolegu.Jsou nadšení,mají elán a snahu učit se.Nikdo jiný totiž na oddělení není.Věřím tomu,že některým pacientům střídání lékaře vadí.Není to jistě ideální,ale je to tak.Ale uvědomte si,že pokud není pacient s péčí v poradně,se stylem práce spokojený,vždycky si může najít lékaře,který mu bude vyhovovat.A v Liberci jsou krom naší další 3 poradny.Také je možné oslovit některé z okolních diabetologických center.
Ano.Nezveme vás po měsíci,protože pokud se vám snažíme věnovat 40 minut,nemůžeme vás objednávat tak často.
A teď k té ?buzeraci?.Za své zhruba patnáctileté praxe jsem mockrát viděla,co obnáší život s pozdními komplikacemi diabetu a jak zrádná cukrovka může být. A pokud doktorovi na pacientech záleží,určitě mu není jedno,když vidí mladého člověka,který má cukrovku 10-15 let,je léta špatně kompenzovaný a začínají se objevovat první problémy.Určitě není všechno možné svádět na ?labilní diabetes?.A proto se snažíme najít způsob,jak pacientovi pomoci.Hledáme,co by se dalo zlepšit .Proto chceme,aby pacienti nosili deníčky,glukometry
( které načítáme do počítače.A samotnou mně zaráží,kolik pacientů upravuje deníky a přitom jim zdůrazňujeme,že právě výkyvy glykémií je nutné zapsat,aby bylo možno upravit léčbu nebo zjistit,proč se to děje ),psali jídelníky,ptáme se na výměnné jednotky.Pokud se na něčem s pacientem dohodneme a další kontrolu pacient nemá měření a při příští návštěvě je to to samé,pak nás staví do role sekretářek,které jen píší recepty.Jste dospělí,rozhodujete o svém životě a nesete za něj zodpovědnost a na vás také dopadnou důsledky vašich rozhodnutí.Uvědomuji si,že živost s cukrovkou vůbec není jednoduchý.Spousta omezení,nepříjemností atd.Pokud se rozhodnete,že je pro vás přítomnost důležitější než budoucnost,dohodněte se na tom s vaším lékařem.
Ale tohle všechno pacientům při kontrolách vysvětlujeme.Že z nich v žádném případě nechceme dělat hlupáky a nechceme jim dokázat,že my jsme nejchytřejší a víme o jejich nemoci víc než oni.Někteří z nich to nejspíš nechtějí slyšet.
A k další stížnosti.Vůbec si nevzpomínám,že by někdy nastala situace,ve které bych na pacientku na chodbě ?řvala?,ať uhne,vypadne atd.Nemáme čekárnu a nevím,kde jinde než na chodbě by pacienti měli čekat.
A proč se neozývají ti spokojení pacienti?Není mi známo,že by existovalo sdružení spokojených zákazníků,pacientů,klientů,?Možná ti,kteří jsou se svou chorobou vyrovnaní a nemají větší problémy,prostě žijí spokojený aktivní život.
Nevím,jestli jsem vás přesvědčila o tom,že se na situaci můžete podívat různým způsobem,ale myslím,že jakékoli problémy by se měly řešit.Což ovšem na internetu není možné a tak o nich mluvte v poradně.A jestliže se nám nepodaří najít společnou řeč,najděte si lékaře,se kterým to bude možné.Vždyť přeci jde o váš život a vaši budoucnost.
Zdraví vás vaše děsná primařka

stř 02. srp 2006 11:04:20
Odpovědět s citací
Opravdu je přístup zcela jiný než za paní primářky Klimovičové, ale myslím si, že lékař by neměl říkat pacientům, ať si najdou jiného lékaře, mohlo by se mu také stát, že bude mít prázdnou ordinaci...
Taky se mi od doby, co umřela pí primářka špatně chodí na kontroly a pokud mám nějaký problém - dlouho váhám, komu z lékařů se svěřit, navíc, když člověk nikdy neví, kdo bude ordinovat....
Nová paní primářka je hodně svérázná a občas necitlivá k citlivým tématům (otázka těhotenství - potrat). Bohužel asi diabetologii nechce nikdo dělat.

stř 02. srp 2006 13:38:08
Odpovědět s citací
Já s diabetologií v Liberci ľádnou zkuąenost nemám,jen chci reagovat na
odpoved paní primářky.Stěľuje si, ľe jen vąichni kritizujete a nikdo nech-
válí.Já teda nevím , ale kdyľ tady čtu např. v tématu Podolí nebo Apolinář,
ľe píąou lidi běľně kritiku,ale i hodně chválí,protoľe asi mají co chválit.
Věřím,ľe kdyby měl někdo dobrou zkuąenost,rád to řekne.To, ľe převládá
jen kritika je snad důvod se nad tím zamyslet a né vąe svádět na peníze.
Kaľdý si zaslouľí sluąné jednání a nemyslím si, ľe pokud mají lidi takové
zkuąenosti tak si to určitě nebudou jen tak vymýąlet.Elvíra.

stř 02. srp 2006 18:15:32

Odpovědět s citací
koník: já si myslím, že je naprosto normální, aby si nespokojený pacient sám hledal jiného lékaře (i bez doporučení toho stávajícího)

Zaujala mě reakce paní primářky. Píše tu, že možnost vyjádřit by měly mít obě strany. Ano, teoreticky je to pravda. Je ovšem obecně známo, že to co je kladné, fungující a tzv. v pořádku je považováno za normální a nijak zvlášť se o tom nemluví. To co z oblasti kladného, fungujícího a tzv. v pořádku vybočuje, příp. se tam vůbec zařadit nedá, to je předmětem diskuze. Převedeno na diabetiky: mám-li dobré glykémie, neřeším to, mám-li glykémie vysoké, řeším to.
Nechci se zastávat ani jedné strany, ale chybí mi tu ze strany paní primářky snaha zjistit opravdovou skutečnost, tedy je-li více spokojených či nespokojených pacientů a také hledání důvodů proč tomu tak je (některé odpovědi jsou v mailech výše uvedených).

Pokud by byl zájem ze strany dia poradny, takovým celkem jednoduchým řešením by byl dotazník/anketa o cca 20 otázkách, kde by pacienti anonymně vyjádřili svoji spokojenost/nespokojenost (vč. důvodů) s péčí ze strany poradny. S takovými daty by se dalo pracovat a byla-li by vůle ze strany lékařů, mnohé by bylo možno změnit k lepšímu.
V rámci mého budoucího studia na VŠ (nastupuji v září) si dovoluji nabídnout spolupráci při vytvoření takového dotazníku i při vyhodnocení.
Martina

stř 02. srp 2006 20:15:13
Odpovědět s citací
Ahoj je videt ze te pani primarka pekne nastvala!Ale ani se ti nedivim,neni prece mozne chodit pokazde k jine diabetolozce!Mam syna ma diabetes ctyri roky,chodime do Brna.Jen vyjimecne kdyz byla nemocna mela zaskok.O pumpu jsme taky bojovali,mame ji zkusit v rijnu.Mozna je to i financni problem.

stř 02. srp 2006 20:58:36
Odpovědět s citací
Mě jenom zaráží, že paní primářka zveřejnila údaje ohledně léčby včetně citaze ze zprávy. Ano žádná jména sice nepadla, ale Tulipánka není zcela neznámá. A pokud paní primářka chtěla reagovat a v podstatě se vlastně i trochu obhájit, čekala bych alespoň pod odpovědí jméno ..., tak jak zde reagují jiné lékařky. Reakce mně připadala jako píchnutí do vosího hnízda.

čtv 03. srp 2006 6:41:08
Odpovědět s citací
Nad citací z lékařské zprávy jsem též žasnul. To lze? Vždyť hodně z nás ví, o koho jde, někteří se s ní setkáváme i v Luhačovicích. Nechápu, proč by nemohla mít pumpu. jestli spolupracuje na perech, je velmi pravděpodobobé, že tomu bude tak i na pumpě a že se jí povede ještě lépe.Kdyby nás finance nezajímaly, tak by to asi vypadalo jinak - protože to by asi lidi nehledali na netu kde jsou nejlevnější proužky...A též si myslím, že teda korektní by bylo se aspoň podepsat...

sob 05. srp 2006 14:12:23
Odpovědět s citací
Jsem ráda, že se paní doktorka též zapojila do diskuze. Na jejím názoru jistě něco je. Ale myslím si, že nejsem opravdu jediná, kdo odešel z ordinace s pláčem a že těch méně psychicky odolných jedinců je mezi námi více. Proto si myslím, že je třeba individuální přístup k pacientům, který se dá samozřejmě docílit pouze tím, že každý diabetik bude mít svého diabetologa. Pak by jste také věděla, že mi trvalo téměř 3 roky, než jsem se pro pumpu rozhodla, doteď jsem ji z psychických zábran odmítala, ačkoliv mi byla ostatními diabetoložkami v Liberci včetně paní Klimovičové doslova "vnucována". A když jsem se tedy konečně rozhodla nadšená tím, že jsem sama nad sebou zvítězila, tak mi pumpu odmítnete dát.
V práci s nemocnými je třeba trochu lidskosti a individuálního přístupu, ne aplikovat jeden postup na všechny pacienty. Přístup "bu bu bu" nemusí být u části pacientů přínosný. Je to přeci každého rozhodnutí, jak si bude se svým zdravím nakládat a pokud si někteří pacienti zvolí diabetolgickou ordinaci za "předpisovnu léků", budiž to jejich volba.
Je toho více, ale nechci to tu rozebírat. Snad nás nemocné časem pochopíte tak, jako naše PANÍ DOKTORKA Klimovičová.

sob 12. srp 2006 21:06:53
Odpovědět s citací
Ahoj lidičci. Právě před chvílí jsem dopsal žádost o grant v jehož zdůvodnění mimo jiné píšu: "...psychická pohoda se výrazně projevuje na kompenzaci diabetu..." (převzato z citátu pana doktora Rušavého - Plzeň). Za svoji "éru" diabetika jsem zažil 3 diabetology. První velmi strohý ala "computer" na výčet komplikací, ale ne již vysvětlující proč, nač a jak. Snad doháněl body (pro aplikaci jsem dostal na výběr stříkačku nebo pero, o pumpě jsem nic nevěděl), nebo co já vím. Byl jsem v roli provinilce. Druhá byla paní doktorka, u které jsem se teprve cítil jako nemocný člověk, který sice částečně za svoji chorobu snad může (LADA), ale na holičkách ho nenecháme. Ke svému času ambulance přidávala 5-10 minut "pokecu", vyslechla mé stesky a výmysly, které velmi dobře argumentačně vyvrátila. Měla podstatný vliv na kompenzaci mého diabetu. Když jsem se dozvěděl ze zpráv, že někomu ukradli pumpu a dotázal jsem se na možnost ji mít. Během týdne jsem byl osloven zástupcem Medatronu a už to jelo. Nevím čím jsem si zasloužil tento postup, ale je to tak. V Motole mi pumpu "instalovali" jedu na ní dodnes. Děkuji paní doktorce, neboť vím, že ji musela navrhnot a zdůvodnit reviznímu (prošedivělý, neurčitého věku, prostorově výraznější, už po srdeční kolizi, ale odvádějící do státního rozpočtu daně). Nechápu váhavce. Byť i s perem jsem se na veřejnosti "nekakuškal" a píchal jsem se na veřejnosti ("Vida ho feťáka" - hold moralisti jsou moralisti). Pumpa je pumpa. Kompenzoval jsem diabetes. Úlety jdou na vrub mých hrubých poklesků. Je pravda, že mám při sobě neustále nějaký nepřirozený "ocas", ale jsem rád, že přes něj mohu se svým pupkem SMSkovat. Kdo si tohle z těch nechutně zdravých lidí může říci. Bohužel paní doktorka po určitých neshodách s vedením polikliniky odešla, ale ne já. Bylo to dáno tím, že jsem přišel na plánovanou kontrolu a byl jsem postaven před holou skutečnost. Jsem pohodlný a dojíždět se mi nectělo a hlavně, z mého pohledu jsem dostal adekvátní náhradu. Zatím jsem spokojený a to přeju všem diabeťákům, vzláště dětem a jejich rodičům. Z toho všeho asi plyne, že je to o lidech. Na "medatroňáckých" edukacích jsem se setkal se spousty lidských osudů a štve mě, že ne všichni máme možnost stejného přístup k moderním prostředkům léčby a "všeobjímajícím" lékařům. Já si myslím, že už je spočítán poměr mezi cenou moderních prostředků léčby diabetu (myslím nejen technických, ale i edukačních) a léčbou neznalých nekompenzovaných pacientů, ale několik vrcholových vedoucích ( moderně top manegementu) si to asi neuvědomuje. Proč musí diabetik pobírat a priori jakýkoliv invalidní důchod, když je tolik lidských činností vhodných pro ně. Dejme o tom vědět. Dejme vědět o lékařích s kterými nejsme spokojeni a proč na veřejnosti, ali i o těch, kteří to s námi umí. Požádejme ČDS, ať nám vyčlení čas v Luhačovicích na vystoupení pacientských zástupců. Pro objektivní hodnocení lékařů můžeme oslovit renomované nezávislé agentury. Na to existují granty EU i MZ a ostatní nemocní jich využívají. Proč ne my diabetici. Omlouvám se za své pele-méle, ale dejte mi vědět na vlada.gaucak@t-zones.cz o svých podstatných problémech. Už jsme vyhráli nad vyhláškou pumpy, analoga atd. Dík. jen tak mezi řečí. Jímá mě hrůza jít do svého rodného milovaného města Liberce, když nebudu mít svého "osobního " diabetologa a kardiologa. Gaučák.

úte 22. srp 2006 18:13:34
Odpovědět s citací
Takto Vám z Liberce nezávidím. TAkový přístup primářky. Stačí její odpověď na Vaše stížnosti a člověk si udělá obrázek. Je to velmi studený člověk.Je to velmi smutné a z její reakce mne mrazí.To že napsala at si hledáte jiného lékaře svědčí o tom, že absolutně nemá zájem o pacienta. Bojím se, kam to naše zdravotnictví kráčí.........

ned 27. srp 2006 13:37:53

Odpovědět s citací
Ale lidi, buďte trochu lidi. Mě se ta její odpověď /primářky/ zase tak strašná nezdá. I její resumé - když se ti nezdá, běž jinam. Už jsem tu kdesi psal, "když se mi ten kabát nelíbí, tak si ho nekoupím". Nejsem z Liberce, ani okolí, žiju jinde. Za svoji nemoc si s největší pravděpodobností můžu sám, teď už je to stejně fuk. Začínám se pomalu smiřovat s tím, že už to nikdy lepší nebude.
Ale jedno vím zcela určitě: Lékař je v našem případě jen nezlobte se za ten termín, jen "doplněk" léčby. Nevstávejte ze židlí - myslít to hlavně tak, že pokud se nebudeme o svoji nemoc starat, pokud ji nebudeme respektovat, nebudeme počítat s komplikacemi, které si přivodíme, pak je sebelepší diabetolog v podstatě k ničemu. Diabetologa v tomto případě vidím úplně jinak, než chirurga, který mi má odstranit slepé střevo. Můžu s ním konzultovat, můžu naslouchat jeho radám, jsem mu vděčný za nastavenou léčbu, ale vše ostatní je na mně.
Dnes jsem například ujel 60 kilometrů na kole, glykémii mám jak děťátko a cítím se jak dlouho už ne.
Ale zpět k primářce - když jsem si přečetl několikrát co napsala, nemyslím si, že by odborně byla na tom zle a cesta k porozumění by se také našla. Znám se se spoutu lékařů, z terénu i s klinik, "obyčejných" MUDr. i věhlasných profesorů nebo profesorek. A velká většina jsou to velmi milí a přívětiví lidé. Ti, kteří přívětiví nejsou, s těma se nekamarádím.
Každá nemoc člověka ovlivní - spousta lidí pak vidí jen své potíže z pozice pacienta, jistěže na to má právo a o psychologii pacietnů bylo napsáno mnoho knih. Méně už o psychologii lékařů. Kromě toho, že jsou doktoři, jsou to také lidé. Mají také i své potíže, mohou být sami nemocní, ani jim se to nevyhýbá. I na to by měl citlivý pacient myslet. I primář má svého šéfa a ten ho mohl před chvílí vytočit, i primář si mohl právě teď přečíst novou ministerskou vyhlášku, která mu říká, co a jak má dělat, ale neříká čím... atd. Nechci jim dělat obhájce, najde se mnoho lidí, kteří se mnou budou nesouhlasit - prosím. Ale budu rád, když se alespoň nad tím co píšu zamyslíte.

ned 27. srp 2006 15:45:50

Odpovědět s citací
Napsal jsem to nepřesně - když se ti nezdá, bež jinam. Myslel jsem to tak, že pokud vzájemný dialog nefunguje, pak to od primářky asi bylo myšleno tak, že lépe se rozejít, než pokračovat v kolizním vztahu mezi pacientem a lékařem.

ned 27. srp 2006 16:03:25
Odpovědět s citací
Mimochodem koukněte jak to taky ještě na diabetologii v liberci chodí...

tady je pár fotek z výletu, který je tam součástí edukace.....
dále bez komentáře :-)

http://musculus.mysteria.cz/web/index.htm

čtv 28. zář 2006 6:52:52

Jméno: Nicholas König
Odpovědět s citací
Zdravím,
Do poradny v KNL chodím už přes rok a musím říct, že je to utrpení. Paní primářka a její kolektiv věrných čarodějnic by potřeboval sebrat lékařskou licenci, nebo minimálně zasloužil lynč za nehumánní zacházení s pacienty. Při první návštěvě jsem měl velice dobrou náladu a cukr v normě do té doby, než jsem vkročil od vlídných a přátelských sester do ordinace paní doktorky. Nebudu tu rozebírat co všechno jsem zažil (určitě bych nezvládl zůstat v klidu), ale od té doby jsem ve stresu pokaždé, když tam jdu. Vždy se snažím být asertivní, ale prostě to nejde. Ta arogance, namyšlenost a hlavně ten posměch, kterého se Vám dostává, není normální. O to je to horší, že je mi teprve 20 let a paní doktorka si nenechá vzít možnost mě "zpracovat" i přesto, že já mám cukrovku I. stupně pátým rokem a podle ní o tom nevím vůbec nic. Každopádně si do příští kontroly najdu jinou doktorku (ať už v LBC, nebo v Turnově) a poté jí s chutí vmetu tyto pocity rovnou do jejího arogantního obličeje. Doporučuji Vám udělat to samé, pokud Vás to přivádí k šílenství jako mě. Přeji hodně štěstí

čtv 07. kvě 2015 15:02:39
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 28 ]