Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
diabetik v letadle 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Ahoooj všichni, v srpnu poprvé poletím letadlem do zahraničí a nevím jak to chodí s diabetikama na letišti a v letadle. Jinak v listopadu to už bude 10 let, co mám tu cukrovku. Tak vás všechny moc prosím, kdo sem jukne a má nějaký zkušenosti tady s tím ať mi dá prosím vědět.Moooc díky

pát 20. črc 2007 21:24:32

Odpovědět s citací
ja som letela prvý krát do Škótska pred 2-ma rokmi. Mala som so sebou papier kde som si po slovensky a anglicky napísala že som diabetik a pichám si inzulín, ten mi lekárka podpísala. Mala som aj takú kartičku, že pas diabetika vo všetkých jazykoch. Ale bez problémov som prešla cez kontrolu, dokonca keď mi skenovali batožinu tak si vôbec nevšimli ihly, len mi vybalili vak ale to už si nepametám prečo, len viem že som sa divila že ihly a inzulíny si vôbec nevšimli.

pát 20. črc 2007 21:29:49
Odpovědět s citací
Mne naopak,z prirucnej batoziny vybrali inzulin,a musela som otvorit,este nepouzitu krabicu.ale ked budes mat potvrdenie od doktorky(aj v anglictine)inzulin aj ihly ber do lietadla,nedavaj do kufra.

pát 20. črc 2007 21:36:03

Odpovědět s citací
Díky moc za první příspěvek.Já se chystám do Londýna. :) Doktor mi říkal,že mám mít sebou mezinárodní kartičku diabetika,ale na té se jenom člověk dočte,co se mnou když mě bude blbě a to v češtině i angličtině.Ale o inzulínu ani zmínka :(

pát 20. črc 2007 21:36:17

Odpovědět s citací
no to je ten pas diabetika. Ale že potrebuješ inzulín a ihly, alebo máš pumpu, tak to si musíš napísať sama. Aj keď teda je logické že k mladému diabetikovi patrí aj inzulín. Ale radšej spraviť viac a tak sa vyhnúť možným problémom.

pát 20. črc 2007 21:38:49
Odpovědět s citací
To je v poriadku,ale potrebujes potvrdenie,ze mozes s inzulinom a ihlami do lietadla.v kufri ti inzulin mozu poskodit.a bez potvrdenia ta nepustia s nim do lietadla.colnici nemaju potuchy,kedy a naco ho potrebujes.rozumies mi?

pát 20. črc 2007 21:40:45

Odpovědět s citací
No jo budu muset něco napísat,ale bude to trochu těžký :-D

pát 20. črc 2007 21:41:32
Odpovědět s citací
Ved si to napis v cestine a daj si to niekomu prelozit.ak sa na to necitis,aby si to v poriadku

pát 20. črc 2007 21:44:36
Odpovědět s citací
Ahoj cestovatelé,
potvrzení v češtině i v angličtině lze najít na strankách diastylu(www.diastyl.cz), jen si to přizpůsobité podle toho co máte, jestli pumpu nebo inz. pera.
Jinak má zkušenost asi dva týdny stará z Ruzyně: neměla jsem potvrzení žádné, řekla jsem, že mám inzulínovou pumpu a pustili mě mimo detektory:-) a na inzulín,a kanyly v příručním zavazadle se nikdo neptal. Takže pohoda, ale možná jsem měla štěstí.
Šťastný let! :-)

pát 20. črc 2007 22:42:48

Odpovědět s citací
Hobitku díky moc za odkaz na potvrzení :)

sob 21. črc 2007 7:22:15

Odpovědět s citací
Jančo, my máme akorát čerstvou zkušenost z Londýna. Tedy cesta Brno - Londýn (- Stansted). Měla jsem s sebou potvrzení od doktora, které mám v češtině a angličtině - jsme na pumpě tak jestli chceš napiš mi a můžu Ti ho přeposlat. Ukazovala jsem ho na pasovém jak v Brně tak v Londýně. V Brně jsem koupila igelitové pytlíky do kterých jsem dala zvlášť inzulín (tekutiny musí být zvlášť). A v příručním zavazadle jsem měla vše - tedy jehly, glukáč..., (bála jsem se to dát do kufru kdyby nám někde zakufroval...) tak proto jsem raději hned ukázala to potvrzení.
Příjemný let!
A.

ned 22. črc 2007 13:46:20
Odpovědět s citací
Andy, koukám, že už máte návštěvu VB za sebou! Jak jste tam nakonec byli dlouho? A jak jste zvládli vše ostatní kromě letadla?

ned 22. črc 2007 15:52:52

Odpovědět s citací
...tak tak Pavli, výlet dopadl výborně...vzhůru do ciziny i s cukrovkou :o)))...
více Ti napíši na soukromý email ať zde nezabírám místečko...
A.

ned 22. črc 2007 16:02:22

Odpovědět s citací
Třeba by to zajímalo i ostatní;-))

ned 22. črc 2007 16:04:08
Odpovědět s citací
Tak předem dík... ale myslím, že opravdu klidně můžeš psát i sem!

ned 22. črc 2007 16:10:10

Odpovědět s citací
Klidně můžeš psát sem od toho tady to fórum je,aby jsme věděli co dělat a jak to na světě chodí :)

ned 22. črc 2007 17:12:10
Odpovědět s citací
Litam hodne casto vcetne transatlantickych letu a jsem na perech, nikdy jsem zadne potrvzeni nemel a nepotreboval. Lide u skaneru diabetiky znaj a poustej je bez problemu. Je dobre nemit nasazenou jehlicku na peru, ale i to se da. Jinak v pokynech pro prepravu je kdesi uvedeno, ze inzulin musi byt v originalni cartridge, toto vse. Napiste kdo jste mel kdy problem, ja pochybuju ze ho kdy kdo mel...

čtv 26. črc 2007 12:32:34
Odpovědět s citací
PROBLÉM MÁM JÁ ,BOJÍM SE TOTIŽ LÍTAT :-(

čtv 26. črc 2007 12:54:44

Odpovědět s citací
:-))))

čtv 26. črc 2007 12:57:41

Odpovědět s citací
Já někdy lítám, aniž bych byla v letadle nebo měla křídla.... :-))

čtv 26. črc 2007 13:03:49

Odpovědět s citací
To já taky...a jako výškoměr se njlépe osvědčuje glukometr:-(((

čtv 26. črc 2007 13:06:21

Odpovědět s citací
přesně tak....

čtv 26. črc 2007 13:09:19
Odpovědět s citací
Ja sa chystám letiet do Kanady, beriem lieky (nie inzulín), predpokladám, že s tým by nemal byť problém. Let však bude 9 hodinový a neviem si predstaviť stravovanie. Ak letecká spoločnosť ponúka možnosť vybrať si stravu pre diabetikov neviem, či bude ponúkaná častejšie, alebo len bežne s ostatnými.
Máte s tým niekto súsenosti?
Vďaka za radu.

čtv 13. bře 2008 11:23:21
Odpovědět s citací
já tam to potvrzení nemůžu najít, poradíš mi?

čtv 13. bře 2008 17:12:13
Odpovědět s citací
tady je odkaz na to potvrzení
http://www.diastyl.cz/cz/uvolnene-clanky/nova-bezpecnostni-pravidla-pri-cestovani-letadlem-29.htm

čtv 13. bře 2008 21:00:36
Odpovědět s citací
Dobry vecer,
my jsme leteli loni s dcerou. Meli jsme od lekare v anglictine pruvodni dopis, ze mame s sebou diabetika zavisleho na inzulinu, popsane co vsechno potrebuje k aplikaci inzulinu.
V Praze na letisti nam kabelku prohlidli v bilych rukavickach velmi dukladne vse pootvirali. Manzel nechtel dat kabelku do detektoru, nejdriv se jim to nelibilo, ale nedali jsme se.
Vse jsme si brali na palubu jako prirucni zvazadlo.
Naopak na Djerbe si nas nikdo ani nevsiml. Tam bychom propasovali cokoliv.
Mejte se
Hanka

čtv 13. bře 2008 23:29:48
Odpovědět s citací
Hanko, je nejaky duvod, proc by inzulin a glukometr nemohl do detektoru? My to tam vzdycky normalne posilali, doufam, ze jsme tak nic nezkazili, ale nenapada me duvod.

pát 14. bře 2008 8:58:40
Odpovědět s citací
Taky by me zajimalo jestli se glukometr nebo inzulin muze nejak poskodit detektorem?

pát 14. bře 2008 10:31:26
Odpovědět s citací
To bych se spíš ptala na Medatronu.

pát 14. bře 2008 11:01:34

Odpovědět s citací
Ahoj všem,

v květnu poletím poprvé - s cestovkou. V cestovce mě dopředu upozornili, že pokud přijdu nejpozději měsíc před odletem a domluvím si s nimi, co vše za léky povezu (jsem na pumpě), tak mi to dopředu na letišti zajístí. Tak jsem na to zvědavá, jak to dopadne.

Irena

pát 14. bře 2008 13:18:13
Odpovědět s citací
Inzulin ani glukomer sa prechadzkou cez detektor nepokazia, ked mate pumpu povedzte o tom kontrolujucemu uradnikovi, prezru Vas stranou ;o)

pát 14. bře 2008 13:31:44
Odpovědět s citací
lítám pravidelně a glukometr normálně projíždí detektorem hlavně nedávat inzulín do zavazadlového prostoru zmrzl by táké se mě jednou stalo že ho jeden inteligent na letišti nutil dát do kufru lidičky nedejte se insulín nedávat z ruky

pon 17. bře 2008 5:33:30

Odpovědět s citací
Elektronice rentgen nevadí. Akorát to pumpa pochopitelně zapípá, takže vás stejně zatknou :-)

pon 17. bře 2008 21:25:42
Odpovědět s citací
ja som letela do londyna, nemecka a egypta..z blavy a z viedne..no a jasne, aj spat..raz som musela vytiahnut pera a ukazat, dalej to neriesili a raz sa ma spytali co mam v kabelke, ani som nemusela ukazat. vacsinou to brali asi uz ako samozrejmost..to skor trapili manzela skrz laptop, topanky a tak hihi. A mam len tu malu diakarticku ktora bola k peram od Lilly.

stř 19. bře 2008 11:07:19
Odpovědět s citací
Je dobře, že hodně diabetiků I. typu cestuje - pak tam na těch kontrolách nejsme za exoty :-) I u mě se naposledy paní u kontroly tvářila, že to není první pero, které přes to prosvícení vidí......

stř 19. bře 2008 12:52:06

Odpovědět s citací
Tekutiny se potichu přestávají hlídat, zjistili, že to není k ničemu dobré...

stř 19. bře 2008 13:14:59
Odpovědět s citací
Uz paty rok mam pumpu a doca pravidelne s ni litam, ja po Ecrope, tak po svete. Musim rict, ze jeste nikdy jsem nepotreboval ukazovat potvrzeni o diabetu, i kdyz ho porad nosim sebou. Inzuli davamn do rentgenu normalne, ti lidi u skeneru vedi, co to je a na nic se neptaji. nosim sebou i nahradni pera a jehly a nijak zvlast je neukazuju. Pumpu si nesundavam a jeste nikdy nepiskala. Hraju si takovou malou hru, ze zkousim, jesltli je objevi. A reknu vam, ze ji neobjevili, tedy, krome USA, ta jsou kontroly horsi. :-) Presto si myslim, ze pokud se covek chova normalne, nemuze mit ani zadne problemy. Letani zdar!

stř 26. bře 2008 10:15:27

Odpovědět s citací
Naprosto souhlasim s Milanem,
letam pravidelne jako on po svete, cca 70 letu rocne, a take se tim spis bavim. Za celou dobu, co letam, chteli videt pera 2x a potvrzeni jednou. Oboji bylo na letisti v Kieve. Vozim s sebou 3 pera, ruzne ulozene inzuliny, spoutu jehel a vse davam do scaneru. Inzulin beru vzdy do kabiny, aby nezmrznul - velmi dulezite.
Jinak jsem mel jiny problem, v Moskve me ochranka v restauraci obklicila, kdyz jsem si pichnul davku pred jidlem, a to byl mazec, protoze me uz nechteli nechat najist. Vse resila policie, protze fetaka nikdo v restauraci nechce. To uz mi samozrejme zacinalo byt zle, ale policista mel nastesti maminku s cukrovkou a jidlo bylo nakonec jako omluva zadarmo...

stř 07. kvě 2008 9:13:18

Odpovědět s citací
Ahojte,
moja posledna skusenost s lietanim a kontrolou na letisku je pomerne cerstva,7.5. som sa vracala spat domov z Londyna, letela som z letiska Luthon, hned pri checkine som povedala, ze som diabetik a ze mam zo sebou v prirucnej batozine inzulin a ihly(som na pumpe) a len sa ma opytala pracovnicka, ci mam na to potvrdenie od lekara, keby nieco... a pohoda...
...pri kontrole som si odpojila pumpu a nechala ju prejst cez rontgen spolu s prirucnou batozinou, sice pani na kontrole na mna pozerala, a zacala asi pocitat svoje posledne sekundy zivota, ked som tam zo seba davala dole pumpu, ze o co mi ide, ale v pohode, vysvetlila som jej to a skor ako sa stihla spamatat som jej dala do ruky potvrdenie od mojej diabetologicky a v pohode som presla cez kontrolu...
...takze si nemyslim, ze by to bola nejaka velka prekazka, uplne v pohode :o)...

pát 09. kvě 2008 12:30:21
Odpovědět s citací
Prosím Vás, v kterém čísle Diastylu to potvrzení pro diabetika do letadla je? Nemůžu to najít.....

pát 23. kvě 2008 7:18:23
Odpovědět s citací
Ahoj, lítám pravidelně za přítelem do Anglie. A nikdy jsem s ničím problém neměla. Všechny inzulíny co nemáš v peru by měly být v originálním balení a v tom sáčku na tekutiny... pokud máš pumpu taky se nic zvláštního neděje. Akorát jí budou chtít vidět-jen na letištích při odletu z Anglie. V Čechách vidět nic nechtějí... nikdy po mě nic nevyžadovali. Pokud letíš do USA musíš mít od tvého diabetologa potvrzení (nejlépe v AJ) o tom že si plně závislá na INZ a že všechny léky musíš mít na palubě letadla, včetně glukáče, proužku... atd, atd... Tak šťastnou cestu!!

úte 27. kvě 2008 18:05:55

Odpovědět s citací
Ahoj,
takže myslíte, že nemusím mít žádné potvrzení?:-) Dostala jsem stipendium na letní školu do Slovinska, cestuji letecky, ale nikdy jsem neletěla. Takže přes ten rám můžu projít i s pumpou? Ještě mě napadlo - co pojištění? Nemám s tím moc zkušenosti, stačí nějaké normální? Děkuji!

p.s. Pozdravuje vás Hanina, má se celkem dobře, má hodně učení a taky se věnuje svému milému.

čtv 19. čer 2008 9:38:23

Odpovědět s citací
Potvrzení se Ti hodí, nechej si ho raději potvrdit, může Ti to ušetřit nepříjemnosti.
Rám projít můžeš, ale pravděpodobně budeš pípat.
Pokud je Slovinsko v EU (nevím...), tak teoreticky zdrav. pojištění nepotřebuješ, nicméně vyplatí se ho mít, v některých zemích je dost vysoká spoluúčast a také se může stát, že nejde zjistit, kolik vlastně ošetření stálo (třeba Španělsko). Ne všichni lékaři musí být zapojení do systému veřejného pojištění, pak pokud Tě ošetří, tak od naší pojišťovny nic nedostaneš. Zjisti si, jak to ve Slovinsku funguje, na pojišťovně Ti to řeknou. Pojištění vychází tak na 20-40Kč/den, stojí to za to.

čtv 19. čer 2008 9:46:55

Odpovědět s citací
Perune, děkuju, pojištění plánuju, jen se v tom říliš nevyznám. Slovinskou předsedá teď EU;-) Díky. No, potvrzení si teda ještě zkusím zajistit. NEstačila by kartička dia? Mám ji ještš od svazu diabetiků, když jsem tam onehdy asi 2roky byla...

čtv 19. čer 2008 9:52:19

Odpovědět s citací
Do letadla je lepší mít potvrzení. Vytisknout a vyplnit si ho a dojít si k lékaři pro razítko snad není problém, ne? Obejdeš se ale i bez něj.

čtv 19. čer 2008 9:57:15

Odpovědět s citací
No, není problém, pokud lékařka není na dovče... to musím zjistit, ...

čtv 19. čer 2008 10:08:58
Odpovědět s citací
Zdravím Študentko, přeju šťastný let a ať se Ti ve Slovinsku líbí:-) Já se tady chystám do ciziny, pumpu nemám, ale potvrzení ano...a pojištění si hodlám sjednat u Kooperativy...
Pozdravuj Haninu, že tady chybí:-) A není to spíš naopak, že se milý věnuje jí?:-)

čtv 19. čer 2008 11:11:30
Odpovědět s citací
Já jsem se na to ptala toto pondělí v poradně, protože taky uvažujeme o cestě letadlem. Dr. nám napíše potvrzení v čj a aj, kde musí být vypsány všechny potřeby,které s sebou vezeš,t.j. výrobní čísla pumpy,glukoměru,inzulíny v orig.krabičkách,též sériová čísla.Myslím si, že to není zas takový problém a až poletíme,tak toto určitě povezu s sebou,než abych měla někde problémy s odletem.

čtv 19. čer 2008 11:54:39
Odpovědět s citací
Tak pokud tam jedeš na déle, tak asi bych pro papír byla...nevím. Letní školy bývají min. na 2., max. na 6 týdnů, dle země. Každopádně dej vědět, jak to proběhlo;-)

čtv 19. čer 2008 12:17:59

Odpovědět s citací
Já mám úplně čerstvé poznatky s pumpou na letišti...Když jsem letěla do Španělska,tak v Čechách úplně v pohodě,ale nazpátek jsem paní u toho rámu málem (podotýkám velmi ráda) vyrazila zuby z huby.Nejprve chtěla,ať si odepnu pásek,to jsem ji anglicky vysvětlila,že je to pumpa a mám ji na pásku.Strkala jsem jí pod nos potvrzení asi v 7 jazycích,že jsem diabetik a ona mi najenou z ničeho nic začala ten pásek sama rozepínat.To už jsem to nevydržela a začala na ni řvát česky(anglicky bohužel sprostě neumím).Vytrhla jsem se jí,vzala tašku a odkráčela.Ještě asi tak 2 minuty jsem ji za sebou slyšela ječet a bylo mi to fuk...,kráva jedna malorská..:-)

čtv 19. čer 2008 12:22:13
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další