Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 684 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další
Klimatizace 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Měla bych dotaz: je možné ze zapnuté klimatizace chytnout zánět močového měchýře? Děkuji za názor:-)

pát 30. kvě 2008 9:23:34
Odpovědět s citací
Martenko, vážně nevím - jedině snad kdybys na ní přímo seděla:)

pát 30. kvě 2008 9:35:09
Odpovědět s citací
Lucko, já nevím, ale je mi to nějaký podezřelý...ale nesedím na ní, to ne:-)no,tak já jí vypnu a uvidím...jen jestli neleknu:-)ale když jsem před časem byla na brigádě v obchodě a pořád jsme doplňovali ty mrazící boxy, tak mě to taky postihlo...tak právě nevím...

pát 30. kvě 2008 9:45:05
Odpovědět s citací
No tak u mrazicího boxu určitě jde! Já na to paradoxně trpěla před dm, po záchytu už jen jednou a tečka

pát 30. kvě 2008 10:02:41
Odpovědět s citací
Marki, teď sice nejsem u mrazícího boxu, ale jen mám v místnosti účinnou klimatizaci... mám tu od minula zbytek nějakých prášků, tak uvažuju, že si je naordinuju...

pát 30. kvě 2008 10:05:02
Odpovědět s citací
Jo, to mají doktoři vůbec nejradši:-))) ale taky bych to udělala:-))

pát 30. kvě 2008 10:05:59
Odpovědět s citací
Marki, mají radi nemají- otravující pacenti se jim taky nelíbí:-))) tak jdu hledat:-)))

pát 30. kvě 2008 10:27:08
Odpovědět s citací
Marteno, zkus čaj od Teekane na močové cesty a hodně pij - super je např. Bílinská kyselka z mého rodného města...
Přeji brzké uzdravení a na prášky se vykašli - musíš pít pít pít a zase pít a nesedat si na kamenné schody či na neoschlé meze:)

pát 30. kvě 2008 12:08:27

Odpovědět s citací
Před lety jsem trpěla opakovanými záněty močového měchýře, nejdříve léčené pitnou kúrou, pak Biseptolem od praktického lékaře, nakonec jsem skončila na urologii a po zevrubném vyšetření se ukázala úzká souvislost s cukrovkou - záněty bakteriální povahy, které vyžadovaly cílenou léčbu. Po této zkušenosti už problémy s močovým měchýřem nepodceňuji.

pát 30. kvě 2008 17:16:50

Odpovědět s citací
Marteno,
zánět močového měchýře z klimatizace může být,záleží jak blízko
u ní jseš.
Já jsem to právě už jednou udělala,bylo mi v práci vedro,tak jsem si ji pustila na sebe,za pár hodin jsem měla hrozné bolesti
při močení,nemohla jsem ani chodit,šla ze mne krev ,k doktorce jsem se sotva doplazila,
samozřejmně v moči krev ,bílkovina,tak okamžitě antibiotika,
od té doby si dávám na klimatizaci pozor.

pát 30. kvě 2008 18:14:40
Odpovědět s citací
Děkuju všem za odpovědi!
Lucko, piju, piju a piju už dva dny, ale efekt žádný:-( Na studený schody ani neoschlý meze nesedám (teda, aspoň o tom nevím- náměsíčná snad nejsem:-)
Jinak, já to párkrát dostala po styku s přítelem (tím to ale nyní být nemůže, neboť je studijní stáži na Novém Zélandě a jsem mu věrná, to jen pro úplnost:-)... takže mě napadla akorát ta klimatizace, neb jinak v tak teplém pěkném počasí...fakt taky je, že poseldní dobou mám poněkud horší kompenzaci...doma jsem našla Macmiror, tak snad to bude ok....
Tak ještě jednou děkuju:-)

pát 30. kvě 2008 22:00:43
Odpovědět s citací
Marteno,z klimatizece můžete nastydnout,od běžné rýmu až po anginu.
Pokud fouká i studený vzduch na nohy a trpíte na opakované záněty,je zánět močového měchýře možný):
Pokud zánět nění nijak dramatický / příměs krve a teplota/,většinou postačí dostatečná hydratace / až 4-5 l /den/,není špatný urologický čaj.U diabetika bych ale přelečila antibiotiky.
D.Samková

sob 31. kvě 2008 7:39:00
Odpovědět s citací
Paní doktorko, děkuju za odpověď! Jj, směrem spodním to proudilo:-)
Jinak,párkrát už mě to postihlo, dramatický bych neřekla, horečky nemám, ale krev trochu jo...piju dostatečně (neměřím to, ale 3l určitě jo), vzala jsem si Macmiror (zbyl mi z minula) a pořídila si brusinky... a klimatizaci nechávám odpočinout:-)

sob 31. kvě 2008 9:56:47
Odpovědět s citací
Marteno, poloviční doktor,správný postup):
D.Samková

ned 01. čer 2008 7:07:35
Odpovědět s citací
Dobrý večer paní doktorko, mockrát děkuju za rady:-) Už mám i tu rýmu:-( Můžu se zeptat, zda stačí Macmiror brát 5dní, pokud se mi to zdá již dnes lepší? Mockrát děkuji!

ned 01. čer 2008 21:42:49
Odpovědět s citací
Marteno,u diabetika radím dobrat až do konce,ať si nevyrobíte rezistentní bakterie a chronickou infekci..
D.Samková

pon 02. čer 2008 8:02:05
Odpovědět s citací
Paní doktorko, děkuji za rady... já právě antibiotika měla doma jen na 5 dní, tak si tedy, ač nerada, zajdu pro předpis, ještě větší problémy si vyrábět nechci....

pon 02. čer 2008 8:36:43
Odpovědět s citací
Paní doktorko, omlouvám se, že Vás pořád obtěžuju dotěrnými dotazy, ale tak mě napadlo, jak zdůrazňujete diabetes- u nediabetiků rezistentní bakterie nevznikají, tam tedy stačí kratší léčba? Mockrát děkuji za Vaši trpělivost!

pon 02. čer 2008 19:50:18
Odpovědět s citací
Marteno,vůbec neobtěžujete,dělám to ráda!
I u nediabetiků mohou vzniknout rezistentní bakterie.
Ale sama dobře víte,že u diabetika je o trošku horší hojení obecně.
přítomnost cukru v moči může změnit pH moči,je zásaditější a to je žívná půda pro bakterie.Mají v podstatě výhodnější podmínky než u nediabetické moči.
Proto zásadně přeléčuji u diabetika i pouhý pozitivní močový nález,bez přítomnosti příznaků močové infekce.Poctivě přeléčit 7 dní,kontrola moč sediment+ kultivace po atb.
U nediabetiků,pokud nejsou celkové příznaky / tepélota, krev v moči,těžký diskomfort při močení/,mnohdy postačí pouze výrazné zavodnění.
Ale mladé ženyčasto trpí na záněty moč cest / krátká močová trubice do moč měchýře oproti mužské):/ a stejně to skončí opakovanou atb terapií...
D.Samková

úte 03. čer 2008 7:09:37
Odpovědět s citací
Paní doktorko, moc děkuji za vyčerpávající odpověď:-) Tak jsem si byla pro předpis, v moči jsou pořád červený krvinky a bílkovina, mám za týden přinést nějakou tříhodinovou moč...Trošku mě začlo škrábat v krku, tak prý je to hnisavá angína, to mi ještě tak chybělo, tak mám jiný antibiotika- Zinnat. A glykémie děsný 1O je sláva, jinak poslední dny tak 15-20 i po přidání inzulinu...

úte 03. čer 2008 9:59:12
Odpovědět s citací
Ty jo, Marteno, Ty bys měla jít na medicínu! Hanina nás opustila a nechala nás tu napospas, tak bys ji mohla nahradit;-)!

úte 03. čer 2008 11:13:04
Odpovědět s citací
Chobotnice, to by to dopadlo:-))) ALe máš pravdu, bez Haniny to tu není ono:-((( Třeba zase zavtá:-) Ale ještě, že tu máme tak hodnou a šikovnou paní doktorku:-)

úte 03. čer 2008 11:23:43
Odpovědět s citací
a Tebe by to nebavilo? Mě ne, nechtělo by se mi se s lidmi dohadovat co musejí a co ne, nejsem moc diplomat.

No, Hanina má přece přítele a taky hodně studuje. A jestli on taky dělá medinu, mají to 2 in 1;-)

Paní doktorka zde je zlatá;-) Takhle po netu je to i lepší, protože i když napíše něco méně pozitivního, pořád člověk nemá takovou depku;-)

úte 03. čer 2008 14:58:57
Odpovědět s citací
Chobotnice, nejde ani tak o bavilo či nebavilo, ale myslím, že na to nemám mozkový buňky.... co se dohadování s lidmi týče, obávám se, že tomu se taky nevyhnu... ale teď Ti mně to nějak chytlo, už si přijdu jak hypochondr, musela jsem se mrknout do svýho krku a mandle vypadající jako muchomůrka červená se mi děsně líbí:-))) jen by mohly být jinde, ne u mě:-)))

JJ, ještě, že tady je paní doktorka s námi a radí:-)

úte 03. čer 2008 20:11:02

Odpovědět s citací
Já si myslím,že takhle u netu je to také lepší. Většinou člověk totiž u počítače sedí, a tak když čte, co píšu:-)), aspoň nespadne:-) Já jsem totiž šílená:-)!

úte 03. čer 2008 20:32:51
Odpovědět s citací
To je chvály,děkuji..):
Marteno,jestli máte anginu,kontrola moči o to více.Těsně po přeléčení atb a pak pro jistotu ještě cca za 14 dní,již po dobrání atb.
D.Samková

stř 04. čer 2008 7:38:41

Odpovědět s citací
Paní doktorko, Vy si ji zasloužíte;-)!

stř 04. čer 2008 8:42:54
Odpovědět s citací
Paní doktorko, souhlas s Elčou, vy si chválu zasloužíte:-) Děkuji za rady, na kontrolu moči budu pamatovat:-) Doufám, že angina už je to poslední, co mě teď potkalo... prý to vypadá na spálový bacil, koncem týdne si mám zavolat na výsledek výtěru. Taky doufám, že se mi podaří ukočírovat glykémie, přestože jsem přidala docela výrazně inzulinu, od večera 20,2- 15,5(noc)- 11,9(ráno)/17,5 ... diaphan zeleno-fialovej a 2,1mmol/l ketolátek v krvi...poslední dobou se mi,co se kompenzace týče, moc nedaří(glykoHb před cca 1měsícem 7%- já vím, hrůza, stydím se za to), přemýšlela jsem, zda kvůli horší kompenzaci něco pořád chytám nebo jestli mám horší kompenzaci proto, že jsem pořád nějaká nachlazená či nemocná...
Tak ještě jednou moc děkuju za cenné rady:-)

stř 04. čer 2008 10:14:36
Odpovědět s citací
Marteno,to je otázka,co bylo první,vejce nebo slepice):
Čím horší kompenzace.tím horší hojení a slabší imunita.Čím více nemocí,tím horší kompentace,takový kolotoč..
D.Samková

čtv 05. čer 2008 9:01:02
Odpovědět s citací
my jsme si kladi jiný dotaz: byla dřív matematika nebo filosofie:-)

čtv 05. čer 2008 12:10:03
Odpovědět s citací
Hele, marteno, a ten spálový bacil, to je ten masožravý streptokok?:-)

čtv 05. čer 2008 15:14:29
Odpovědět s citací
chobotnice, to nevím... ale streptokoka tam prý mám, takže spálová angína to prý jest (ale zajímavý je, že jako dítko jsem se spálou musela do špitálu...brrr)

Paní doktorko, a co třeba kohout, nebyl ten první?:-) Jinak já vím, že kompenzace je důležitá, sama si přijdu jak v začarovaném kruhu, snad se z něj vymotám, měřím se asi 10x denně, výsledky o malinko lepší (tj. glykémie do 15), tak snad to půjde...děkuju za rady! Pěkný víkend!
A co to Vaše miminko?

pát 06. čer 2008 14:23:52
Odpovědět s citací
Marteno,dokud má aktivní močovou infekci,nečekám dramatické zlepšení glykémie.
Ale je dobře,že víte,jak je kompenzace důlkežitá):
Jinak miminko je zlatý chlapeček,takových víc):
D.Samková

sob 07. čer 2008 8:04:39
Odpovědět s citací
Paní doktorko, děkuju:-) Jsem ráda, že máte hodné miminko:-) Včera jsem se radovala předčasně, dnes ráno zas 20 (a to se opravdu snažím dodržovat, jak to jen jde...)...ale v krku mě už nebolí, jsem už bez teploty a močová infekce už snad taky není, jen jsem docela unavená (možná spíš líná:-)
Mohla bych se Vás zeptat, pí dr na obvodě povídala, že mám přísští týden přijít na odběr aslo, co to znamená? Mockrát děkuju, jste zlatá jako Váš chlapeček (asi bude po mamince:-)

sob 07. čer 2008 9:44:14

Odpovědět s citací
chobotnice: pokud původní filozofie představovala veškeré vědění tehdejšího světa a teprve postupem času se od ní oddělovaly jednotlivé vědní disciplíny, pak z logiky věci vyplývá, že filozofie přecházela matematice.

sob 07. čer 2008 13:30:30

Odpovědět s citací
těžko říci, ale nejdřív byl přece výměnný obchod, takže matematika? Těžko říct. Lepší je hledět dopředu:-))

sob 07. čer 2008 16:41:22

Odpovědět s citací
V předcivilizační éře ale o vědách nemůže být řeč. Výměnný obchod - to jsou hospodářské výpočty, ne matematika.

sob 07. čer 2008 17:08:22

Odpovědět s citací
Já nevím:-) hospodářské výpočty jsou přece jen výpočty a ty patří do matematiky:-). :-))))))))))))))

sob 07. čer 2008 18:58:14
Odpovědět s citací
No, tak děvčata, první byla přeci ekonomie:-)

sob 07. čer 2008 19:04:22
Odpovědět s citací
Já vám do toho nechci kecat, ale jestli se bavít o tom, který obor byl nejdřív..tak překvapivě bych řekla, že to byl terciální sektor, tj. služby:-)))

sob 07. čer 2008 21:37:08
Odpovědět s citací
na E55:-)))

sob 07. čer 2008 21:38:24
Odpovědět s citací
Marteno,
ASLO / antistreptolyzin-O /- protilátky proti betahemolytickému streptokokovi.Maximum vzestupu 4-6 týdnu po angině, norma do 200,pokles po odeznění infekce.
Je to standardní náběr,nemusíte se obávat.
D.Samková

ned 08. čer 2008 7:26:33
Odpovědět s citací
Paní doktorko, moc děkuju za vysvětlení a uklidnění, jste hodná:-) Pořád se nemůžu srovnat s glykémiemi, píchám skoro o 10 j za den více než dřív, ale přesto děs a hrůza (uvažovala jsem, jestli nejsem "přeinzulinovaná", ale mám v moči ketolátky, takže tím to asi nebude), za jak dlouho můžu čekat, že se to tak nějak srovná(výraznější potíže už nemám)? Je pravda, že cukrovka se nejvíce zhoršuje právě při močových infekcích? Moc děkuju!

ned 08. čer 2008 9:38:25

Odpovědět s citací
Ta nebyla. V Praze byl bordel od Karla IV. až do 20. let 20. století, blízko UK, ale pak ho zrušili, což je svým způsobem škoda...;-) Protože dům s těmito službami a s historií 600let taky hned tak nenajdete:-))))

ned 08. čer 2008 10:21:39
Odpovědět s citací
Paní doktorko, moc se omlouvám že zas otravuju, už si připadám jak blbec a hypochondr, ale mám přinést 3hod. moč...jenže já 3 hodiny bez jití na wc nevydržím, ani kdybych se na nohy stavěla...můžu třeba po 2hod a pak zbytek po hodině nebo to musí být 3 hodiny v měchýři? Mockrát děkuju a ještě jednou se omlouvám:-)

ned 08. čer 2008 15:08:51

Odpovědět s citací
Marteno, prostě budeš 3 hodiny sbírat moč, a jestli to načůráš najednou nebo po půl hodinách, je jedno.

ned 08. čer 2008 17:13:11
Odpovědět s citací
Darjo, myslíš? Snad máš pravdu:-) Mamka mi tvrdí, že to musí být za 3 hodiny v měchýři... sestřička povídala ve 3h do wc a za 3 hodiny, tj. v 6h do řádně vymyté nádoby všechen objem a přinést... tak nevím, asi to moc řeším:-)

ned 08. čer 2008 18:17:06
Odpovědět s citací
Marteno,prostě nasbírejte moč během 3 hodin):,jak to půjde..
Diabetici jsou náchylní na močové infekce a glykémie jdou ruku v ruce..
Než se zbavíte infekce,tak klidně i 2-3 týdny..
Ale máte pravdu,někdy ke kompenzaci naopak pomůže snížení insulinu.
Zkuste tedy den dva ubrat o VJ na jídlo a současně o trošku sundat insulin,horší to snad nebude...
D.Samková

pon 09. čer 2008 9:00:34
Odpovědět s citací
Paní doktorko, děkuju, provedu to tak:-) 3 hodiny bych nevydržela, takže to je zbytečný nad tím uvažovat:-) Juj, 3 týdny se současnými hodnotami, to se mám nač těšit... aspoň jsem teď ještě 2 kg zhubla:-)
Máte pravdu, zkazit už snad nic nejde, asi inzulinu i jídla trochu uberu a uvidím...jen mě zaráží ten aceton v moči (dnes ráno 2-3 křížky), proto mě to spíš "láká" inzulin přidávat. Dnes ráno bylo 15, 7 a v 10:15 18, 2- tak jsem nedopíchla a uvidíme, co s tím...v noci jsem ale po včerejších dopichách šla do hypa na 3,9
Včerejší profil:
noc 14,7(+2j)
ráno 12,7/-
poledne 17,0/22,1
večer18,6/19,2
21h 20,6 (+2j inz)
23h 15,6 bez dopichu
01:30h 10, 2
04:00h 3,9 ... a pak ráno 15, 7, to bych řekla vlivem kontraregulace
V obdobném duchu to bylo i v předchozích dnech (jen bez toho hypa...)

inzuliny mám Levemir 10 ráno a 18 večer, Novorapid 10-9-10 + event. dopichy, VJ asi 13/den.

Pěkný den!

pon 09. čer 2008 9:56:55
Odpovědět s citací
Paní doktorko, tak jsem dnes nedopichovala na pojídlové hodnoty a trochu stáhla jídlo (na 10,5 VJ, 3-1-3-1-2-0,5) a glykémie:
ráno 15,7/18,2
poledne 23,3/23,7
15:30h 18,6
večeře 15,1/ 16,7
2.večeře 14,9
cukr stále 4+, ac. 2+
Horší to není, tak uvidíme, co zítra:-)
Děkuju za Vaše cenné rady, jste zlatá!

pon 09. čer 2008 21:09:37
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 684 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Další