Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Klimatizace 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
No, mně to přijde výhodné i dnes. Jednak když by uměla šít, bude mít na sobě originál a ještě na míru. Ale nevím, když jsem viděl, jak ve 4. třídě zaštupovala ponožku... Jinak já taky vařím jednou za čas. Ženě vadí, že prý spotřebuju moc nádobí...:-D ale pochutná si, tak se nezlobí.

sob 06. zář 2008 19:05:41
Odpovědět s citací
Tak na 1.stupni ZŠ jsem uměla uháčkovat řetízek, snad v Pracovních činnostech či jak se to jmenovalo jsme to prováděli, málem jsem si u toho vypíchla oko :-) Plést jsem se nikdy nenaučila, zaštepovat ponožky neumím, přišít knoflík snad ano... uvařit špagety a k nim třeba rajskou možná zvládnu, (přítel ale vaří docela rád, snad mu to zůstane, jestli někdy budeme mít dítě- sunar uvařím, jinak bude asi baštit přesnídávky od Hami, vždyť je to jako od mámy:-) bábovku jsem už taky pekla, ale moc jedlá nebyla, navíc plná žmolků...
Na sebe jsem nikdy nic neušila, neupletla ani neuháčkovala, nerada kupuji zajíce v pytli- kus látky, co s tím??? Nemám představivost, tudíž to potřebuji vidět, a ne s hadrem či špagátem v ruce přemýšlet, jak ty šaty, kalhoty nebo svetr budou vypadat...a v okolí mých vrstevníků to vypadá obdobně (asi bychom si rozuměly s Bláznovou neteří:-)... pamatuji se ale, že když jsem byla malá, máma na nás občas šila, kupovala si nějaký časopis- snad Burda se to jmenovalo, vždy rozložila ty tajemné papíry, asi to střihy měly býti, no strašné:-) já si to jednou vypůjčila a počmárala fixkama, to pak byla doma mela:-)))
Holt, žena pro život moc nejsem, ale což, ten dělá to a ten zas tohle a my všichni dohromady...:-)
Pěkný večer všem přeje nepraktická M.

sob 06. zář 2008 19:55:45
Odpovědět s citací
By sis s mou neteří rozumněla:-) ale co, dnes je halt jiná doba...

ned 07. zář 2008 8:47:00
Odpovědět s citací
Blázne, to určitě ano:-) Např. dnes dopoledne mi bylo poručeno vyžehlit prádlo- samozřejmě jsem se stihla spálit, nevím, že je ta žehlička tak nemotorná:-) Babička stále povídá: "Ta holka je k ničomu!"... myslím, že k něčomu jsem dobrá- otravovat, vymýšlet hlouposti, to mi jde excelentně:-)
Ale na straně druhé, postarat se o sebe do té míry, abych přežila, zvládnu- žiju i po 4 letech "samostatnosti" na kolejích:-) M.

ned 07. zář 2008 12:30:22
Odpovědět s citací
He, neteř měla včera udělat knedlíky, jsme si mysleli, že bourá kuchyň. Ale je s ní fakt legrace. Něco udělat, to sice nic moc, ale zato je výborná společnice:-D

ned 07. zář 2008 13:24:04
Odpovědět s citací
Blázne, to u nás to je obdobné, prý udělám více škody než užitku:-) Prý je lepší si to udělat sám, než něco říct mně (vždyť já v tom nikomu nebráním, do ničeho se nehrnu:-))) Co se společnosti týče, nevím, doma tvrdí, že je to se mnou k nevydržení, jinde zase, že se se mnou pobaví, že pusu nezavřu...nevím, zda za to může SLE, ale od určité doby se raději společnosti vyhýbám, je to zvláštní, nevím proč...M.

ned 07. zář 2008 15:13:07
Odpovědět s citací
Zdravím všechny po edukacích,troufám si říct,vydařených...Hezké počasí,příjemní lidé..
Marteno ,co glykémie?? Dnes opět snižujete Prednison,že? Gratuluji k ukončení ročníku..
D.Samková

pon 08. zář 2008 6:26:32

Odpovědět s citací
Tak nakrmený Otesánek vás tu všechny zdraví:-)
Paní doktorko, to jsem ráda, že jste si edukace i s miminkem pěkně užila, počasí Vám opravdu vyšlo pěkné:-)

Marteno, moc gratuluji k úspěšně vykonané zkoušce a k dobrým výsledkům, jsem moc ráda:-) Když nějaký cirkus objevíš, dej vědět, taky bych se mohla přihlásit, neb se pro změnu chlupatím jak orangutan:-) Náš pes má jen 60kg a je též tvrdohlavý, z misky se sám nenakrmí, jí pouze z ruky, jogurt ale zvládne sám, jen mu musíme kelímek držet, pochutná si i na ovoci či zelenině, je to náš rozmazlenec:-) Vodu chce též čerstvou, občas ho najdeme zalezlého ve sprchovém koutu. A na stlašidlo si hlaje taky hlozně rád, on i tak vypadá:-))

Stran postupu při zařazení do programu HD a PD, Tx- u diabetiků jsou jistá specifika (horší stav cév, trvalá a rychlejší progrese nemoci, celkově horší stav než u nediabetiků)- proto lépe začít s přípravou dříve ... ale nyní se raději zdržím bližšího komentáře, omlouvám se...

No, to já šiju mooooc ráda, steh přehazovaný, nepřehazovaný, uzly jednoduchý nepřekřížený, babský, námořnický, úvazový:-) Jehly nejraději atraumatické, jednak se nemusí navlíkat a neničí tak šitý materiál:-) Jehelec mám ráda Hegarův, autofix taky ujde...nitě jak kdy, někdy přírodní, jindy syntetické, raději polyfilamenta než monofilamenta, sílu vlákna tak 5-6, na hrubou záplatu třeba 3, na jemné šitíčko 8-9:-) Ale štepovat ponožky, to neumím, asi jsem na to ve škole chyběla:-)

Hanina

pon 08. zář 2008 8:21:49
Odpovědět s citací
Paní doktorko, to jsem ráda, že jste se z Jeseníků v pořádku a spokojená vrátila:-) A Tomíkovi se na výletě líbilo?:-)
Ano, dnes jsem snížila Prednison o 5mg ráno, tak jsem zvědavá, Vy tedy máte paměť jako slon:-) No, glykémie, jsem z nich docela nešťastná, před jídlem je to docela OK 8-10, ale dělala jsem teď velké profily a po jídle mi to vyletí klidně až o 6-7 mmol/l (poslední dobou jsem měřívala jen před jídlem, neb předtím při předjídlových kolem 15 se pojídlové docela držely...)...do dalšího jídla to pak sice zase cca samo klesne (píchám ins i na svačiny, ale to tak bylo i předtím), i s novo mám odstup aplikace od jídla 10-15 min...tak nevím...
Děkuji, jste hodná, u nás sice nejsou zkoušky žádná věda, ale i tak jsem měla docela strach (navíc mi teď vše déle trvá:-(

Hanino, to jsem moc ráda, že ses ozvala, měla jsem o Tebe strach, co se s Tebou děje... tak Tys Otesánek, jo?:-) No, s cirkusem určitě dám vědět... a z čeho Ti rostou chlupy, jestli se můžu zeptat?
Teda, ten váš pes, to je ale děsný rozmazlenec:-) Jaká to je rasa, taky takové malé telátko, jak koukám:-) A on fakt jí ovoce a zeleninu? To bych tedy u nás moc nepochodila:-) A jogurt má nějaký oblíbený nebo mu to je jedno? Ty, a to mu dáváte granuli po granuli do pusy??:-)
Díky i za vysvětlení HD a PD, bohatě to tak stačí, chápu, že se Ti to nechce moc rozebírat...
Hele, Tys chodila do kroužku dovedných rukou či co?? Takových uzlů a nití a já nevím čeho...uff, to já o tom ani nemám ponětí, pravda, já na ruční práce nikdy nebyla:-)
M.

pon 08. zář 2008 10:26:08

Odpovědět s citací
a jak je to s tou dialýzou?

pon 08. zář 2008 14:39:28

Odpovědět s citací
Řekla bych, že jde o kroužek šikovných chirurgických rukou..:-)

pon 08. zář 2008 15:29:25
Odpovědět s citací
Třeba by mohli některým jedincům zašít pusinku;-)

pon 08. zář 2008 15:30:30
Odpovědět s citací
Marteno,pokud máte velký postprandiální výkyv,nezkusíte rozložený bolus k jídlu??
Jinak 8-10 nalačno,to už je ve Vašem případě dobrá zpráva.

Hanino,netrapte se zatím HD či PD,třeba zabere CyA,vše se zpomalí..
D.Samková

úte 09. zář 2008 7:00:45

Odpovědět s citací
Marteno, no, chlupatím se všude, hrůza, je to z cyklosporinu, ale co se dá dělat, kdyby aspoň zabral...
Pes je Černý ruský teriér, takový náš medvídek:-) No, granule jíme z hrsti, ale je zvyklý jíst 1x denně maso, to taky z ruky (ne, že bychom ze psa dělali blbce, ale cca v 15-ti měsících po přeočkování dostal reakci, přestal úplně chodit, uzavřelo se to nakonec jako postvakcinační polymyelitis- zánět svalů, naštěstí se to zcela upravilo, je v pořádku, ale delší dobu přetrvávalo nechutenství, byl hrozně hubený, tak jsme zkoušeli krmit z ruky, no a už to zůstalo, on si poslušně asi vsugeroval, že sám se misky dotknout nemůže, ale teď je to radost ho krmit+ má výjimku z očkovacího řádu, ani proti vzteklině není přeočkovaný :-)...jogurty miluje pribiňáky, lipánky (ale je teď trochu baculatější, tak ty jsem mu zakázala), jí Activii:-) Ovoce jablka či banány (jahody, pomeranče atd. nejí), z hrušek či švestek měl bolení- pomůže Sab Simplex:-), zelenina hlavně melouny a mrkev, občas rajče či okurek (to, co mají ostatní, to zrovna chce:-)

Paní doktorko, já si to spíše odmítám připustit, prý se toho nemám bát- to se snadno řekne, alespoň mně hůře plní...výkrmná kúra byla úspěšná, mám 47 kg a pozit. váhovou křivku, ale na doma PEG.Nevím, zda je Eprex lepší nebo jestli by to bývalo šlo nahoru i s Aranesp, ale Hb už se blíží ke 100, jen mi přijde docela vysoká dávka EPO, mám 9000j/ týden.

Kdepakale, kroužek dovedných rukou, to by to dopadlo, domácí ani ruční a vlastně ani žádné jiné práce mi taky vůbec nejdou:-))) Darja na to kápla: kroužek nešikovných chirurgických rukou...v reálu mám problém poznat podávky, fascinují mě instrumentářky na sále, vzájemná souhra operatéra a jeho asistenta... a stejně, nejvíc mě baví se převlíkat a umývat si ruce, ale taky mi to moc nejde nejde:-))) obdivuji to, ale nic pro mě to není, já bych byla šťastná někde jinde:-)

Elčo, už jsem to tu stručně napsala...

Hanina

úte 09. zář 2008 8:17:15
Odpovědět s citací
Já sem asi debil, ale zřejmě se taky nedozvim, proč se u diabetiků dělá dialýza dříve. Buďto to tu taky nikdo neví a nebo tu není přímá stručná odpově´d na tu otázku... Kéž by přišel Dr. Exitus, ten nejen, že ví, ale i odpoví.

úte 09. zář 2008 8:38:28

Odpovědět s citací
Debile, včera jsem to tu psala, promiň, že nejsem sdílnější, třeba časem:
Stran postupu při zařazení do programu HD a PD- u diabetiků jsou jistá specifika (horší stav cév, trvalá a rychlejší progrese nemoci, celkově horší stav než u nediabetiků)- proto lépe začít s přípravou dříve ...
Hanina

úte 09. zář 2008 9:07:53
Odpovědět s citací
Děkuju, už sem si myslel, že to ani jedna z vás študovaných neví, :-)

úte 09. zář 2008 9:09:40
Odpovědět s citací
Paní doktorko, s preprandiálními hodnotami jsem celkem spokojena, štvou mě ty postprandiální... ten kombinovaný bolus, myslíte, že třeba píchnout půlku dávky půl hodiny před jídlem a zbytek těsně před?
Dnes byla na kontrolních JT, je to ještě horší než minule, přitom dietu se opravdu snažím dodržovat (ALT 3,05, AST 2,37, GMT 2,11 ALP 2,17 CK 3,6 bilirubin 24) a alkohol fakt nepiju:-) Pak jsem měla málo K- 3,1 - prý z toho asi jsou ty křeče, jak jsem se na ně ptala v jiném vlákně...zítra to mám volat do Brna na nefro, už teď se děsím, co mi na to řekne...

Hanino, to musí být pěkná potvora ten cyklosporin, jak to tak čtu...to jsem ráda, že se kulatíš:-)
Teda, ten váš pes, to je číslo:-) Hlavně, že se ale uzdravil. Ta naše teda takhle zdravě nejí, zeleninu kdepak, ledatak kus masa:-)
No, už jsem se lekla, že bys snad byla praktická žena, nezapadající do dnešní mladé generace:-)
Elčo i Debile , o té dialýze to tu už včera Hanina psala, asi má důvod, proč to nechce sama více rozebírat, myslím, že bychom to měli respektovat...M.

úte 09. zář 2008 11:39:30
Odpovědět s citací
Debile,Hanina to nastínila již v předešlé odpovědi.
U diabetiků horší celkový stav,horší obranyschopnost,hojení ran,stav cév,progredující ateroskleroza v mladším věku,atd..,nechci zbytečně deprimovat..

Marteno,při těchto JT bych určitě vysadila Lescol,ponechala třeba týden bez medikace a pak přešla na jinou lékovou skupinu / Lipanthyl/, za kontroly JT..
Rozdělený bolus,tak jak píšete,snad to bude mít efekt..

Hanino,to jsem ráda že Hb nastoupal..
Stav nutrice je také pozitivní zpráva a přechodně PEG je také výborný nápad,realimentace pod tlakem):
Jak tak pozoruji,pejsci u Marteny a u Vás jsou vedoucí zájezdu):
D.Samková

stř 10. zář 2008 8:33:19
Odpovědět s citací
Paní doktorko, děkuji, rozložený bolus hned vyzkouším, postprand. výkyvy mám opravdu docela značné...
Už jsem mluvila s p. dr.- prý je to dost vysoké, takže vysadit Lescol (jak píšete Vy), za týden kontrola JT, fyzické šetření (no, snad nemyslí, že budu ležet v posteli:-)... a prý už minule odebíral ještě nějaké jiné protilátky a jsou pozitivní nějaké cmv (jestli jsem dobře slyšela), prý by to mohlo být i tím...
A můžu už zkusit vysadit Furon a jíst KCl ...
Mně osobně ty ledviny docela stačí, nevím, proč zase další...
No, oproti medvídkovi:-) Haniny je náš pes úplný chudák, jak to tak čtu:-))) M.

Hanino, tak má aspoň po té Activii pejsek dobré trávení??:-))

stř 10. zář 2008 9:34:17

Odpovědět s citací
Paní doktorko, tak u nás např. táta neprožíval svoje dvě dcery tak svého " černého kluka", je šíleně rozmazlený- nejhorší je, že ať chce či naopak nechce cokoliv, začne strašně brečet či vzdychat (to ví, že na nás funguje:-)...ten Hb mě potěšil, realimentace pod nátlakem už tolik ne, ale není to úplně nejhorší...krea je naštěstí pod 400 i při zvýšení dávky CyA...

Marteno, to mě moc mrzí ty JT- klidový režim je v tomto okamžiku na místě (ale nemusíš ležet v posteli natažená jak placka 24h denně, spíš odpočívat, nepřetěžovat se- např. zcela nevhodné jsou domácí práce všeho:-))) CMV- cytomegalovirová infekce často způsobuje elevaci JT ( a to pořádnou, opakovaně jsem při CMV etio viděla hodnoty kolem 10ukat/l i více), ale nevím, zda jde u Tebe o nyní akutní proces (to se pozná dle toho, která skupina protilátek je zvýšena), CMV častěji postihuje oslabené, imunokompromitované jedince, což samozřejmě jsi... vzhledem k tomu, že je ale i elevace CK, spíše bych "vinila" ten Lescol...a nebo oboje:-)
Tak hypokalémie by to opravdu vysvětlovala, uvidíš, jak se to bude vyvíjet při substituci KCl...a rozložený bolus se mi též osvědčil:-)
No, trávení má vynikající, pokud zrovna nedostane játra či např. švestku (preventivně mu to už nedáváme:-) A jakou má Vaše doga barvu?:-) My jsme samozřejmě celí černí- jak jinak:-)))
Hanina

stř 10. zář 2008 10:41:46
Odpovědět s citací
Hanino, na domácí práce, to mě ani nenapadlo pomyslet, u těch mi je jasné, že ty jsou zcela nevhodné:-) CK je kreatinkináza? (cestovní kancelář to v mé krvi asi nebyla, nic jiného v google nebylo:-) Ty protilátky přesně nevím, jen povídal, že se to musí zkontrolovat, jak to vypadá s odstupem a též, že to bývá častěji u pac. se sníženou imunitou... tak ale když čtu, co píšete, můžu být docela spokojená (glyHb 16%, JT kolem 10 a více, kreatinin skoro 400), jsem úplně zdravá:-) Rozložený bolus zkouším, jsem zvědavá, jak se to ujme:-)
Tak váš bafan, to je u vás majordomus, viď?:-) Hele, u nás jsem s jogurtem nepochodila (Activia Linea Fit angrešt, ani se toho netknula:-( a zvuky, co ta jich vydává, se občas až nestačíme divit:-) Bria je černá s bílou náprsenkou:-) Já Ti nevím, ale Černý r. teriér, nemělo by to být bílé??:-)) Koukala jsem na to, to je pořádný medvěd:-) M.

stř 10. zář 2008 15:55:09
Odpovědět s citací
Marteno, cytomegalová infekce opravdu postihne oslabené jedince,což Vy,se svojí červnovou anabází, jste.Terapie kortikoidy snižuje obranyschopnost těla,navíc diabetes,je to možné.
Pokud budete mít zvedlé IgM protilátky,jedná se o akutní infekci,IgG značí již proběhlou.Ale s vyšší CK bych také sázela na Lescol..

Hanino,tak se ukazuje,že terapie CyA asi byla dobrá volba,ne??
PEG je předpokládám přechodně, tak do 50 kg,jste se domluvili??
Pejsci jsou všude hlavy rodiny..
Držte se.
D.Samková

čtv 11. zář 2008 6:52:19
Odpovědět s citací
Paní doktorko, tak bych řekla, že s rozloženým bolusem je to o něco lepší (včera to vylezlo po jídle max. o 5), myslím, že se to ale ještě potřebuje trochu "sednout", po jednom dni nemůžu čekat zázraky:-)
Tak jsem docela zvědavá, čím to je (které protilátky), to neříkal nebo jsem to přeslechla:-)... ale když se s Haninou shodujete na Lescolu, určitě to bude tím:-)

Hanino, abys pak nebyla ještě obézní:-)))

M.

čtv 11. zář 2008 8:28:01

Odpovědět s citací
Paní doktorko, realimentace pod tlakem Janettovy stříkačky by měla být dočasně, cca do těch 50kg (víc snad ne:-) ...nepřipouštím si, že by to mělo být "dočasně natrvalo" (intermitentní selfkatetrizace MM sice původně měla být též jen přechodným řešením a je nakonec nastálo... Dokonalá průprava pro futuro, někdy si přijdu, že máme doma půlku špitálu:-)
CyA snad bude OK (až na jeho side-effects, ale to mi je fuk), klesá i KVP (poslední koncem min. týdne "jen" 2g/d), ještě se navýšila dávka CyA a snižuji kortikoidy (výhledově prý ideálně do dávky kolem 10mg/d). Možná to tak vyznělo, ale nezpochybňovala jsem pana dr.(takových lidí jako on je opravdu málo), jen jsem měla trochu strach...a Vessel due- jen se mírně protáhlo aPTT, ale to může být kdoví z čeho...:-) já vždy prvně vidím všechny možné nežádoucí efekty:-)
Můžu se zeptat, nepotencují fibráty ještě více možné jaterní poškození, není jejich užití u snížené renální fci ještě více rizikové? Knihy to tak píší, seminář o DLP idem, ale spíš to bude individuální (sice u mnoha lidí asirizikovější než statiny, ale jistě u některých tomu bude naopak, každý jsme individuum dle mého...:-)
No, to určitě jsou pejsci doma páni všudemožně, jinak by to ani nešlo:-))) ale náš "drobeček" ještě nevyhodil svého pánečka z křesla u tv, to dělá jen známých leonberger:-) Ale Amadeus umí i štěkat (nejet fňukat, aby to nevypadalo, že máme doma mědvědí troubu:-), když se rozčílí, to se otřásá dům v základech:-) A co u Vás, pořád pejsek hlídá svědomitě kočárek?:-)

Marteno, to jsem ráda, že to vypadá lépe, také bych tomu dala 2-3 dny, co to udělá:-)
No, angreštová Activie je moc dobrá, ale s tou bych taky neuspěla, ochucené jogurty mu nejedou- baští bílou Activii, nejraději tu sladkou:-) A light jogurt už vůbec ne, zřejmě to pozná:-)No, taky jsem si myslela, že to bude bílé štěně:-))) My ho měli doma jakožto dvouměsíční štěně na víkend, pak měl jít hlídat k tátovi do práce- 19.9. mu bude 9 let, to je docela dlouhý víkend, viď?:-) Jé, to je taky fešanda, německé dogy se mi taky moc líbí:-) No, náš medvěd- my ho necháváme oproti původnímu standardu plemene dlouhosrstého, o to strašidelněji vypadá:-)))
Ať je to zvýšeno po čem chce, důležité je, aby to šlo dolů... pokud by bez Lescolu bylo snížení, asi bych to já osobně svedla na to (ale na můj názor nelze brát ohled:-)))... pokud není pozitivní IgM, mohla jsi to mít dávno (u jinak zdravých může infekce probíhat inaparentně, bezpříznakově) a IgG jsou jen pozůstatkem...tak uvidíme, jak se to bude mít dále:-) Hlavně už by to toho stačilo, ne že se budeš chtít "opičit" a trhat rekordy:-)
No, taky jsem si říkala, abych se nenakynula nekontrolovaně moc, změna je život, ale po obezitě netoužím, navíc, co si budeme vykládat, je to významý rizikový faktor kde čeho- stále to doma opakuji tátovi, že jeho obezita, kouření a sedavé zaměstnání je snad to nejhorší, co může být a co by mohl alespoň částečně ovlivnit - prý mu závidím, haha:-))
Dobrou noc, Hanina

čtv 11. zář 2008 20:05:41

Odpovědět s citací
Hezký večer p.doktorko,

včera jsme byli u p.profesora na kontrole ,
takže od začátku školního roku jsou glykémie krásné,byl spokojený,
říkal,že se nemám trápit Hančinýma výkyvama ,prý už ji dobře zná,
že je velice citlivá na jakékoliv změny ,jak počasí,nálady,změny prostředí,
nedá se s tím prý nic dělat ,proto reaguje jak kloubama ,tak glykémiema.
Musím vám říct,že je p.prof.Vavřinec úžasný,trošku je tedy odměřený,ale měla jsem na něho spoustu otázek,jak na kontraregulace,tak na ty hodinové bazály a moc pěkně mi to vysvětlil.
Podíval se nám na deníček a hned věděl kde byl zakopaný pes s těma
vysokýma glykémiema večer a před spaním,máme si dát pozor na dopolední,někde i odpolední propady,které ji způsobují večerní kontrareg.hyper.
Takže ráno potřebujeme nejnižší bolusy.
Jinak klouby prohlédnul,tak prozatím se obejdeme bez kortikoidu,
kdyby prý něco máme se ozvat.
Udělal odběry,tak jsem zvědavá na Gh za prázdniny,máme si zavolat.

A opravdu ta ranní 16 ,jak jste mi napsala ,byla na nějaký pokles v noci,
jste moc,moc hodná,že nám tak pomáháte.

čtv 11. zář 2008 20:28:11
Odpovědět s citací
Růženko,tak to jsem ráda,že RA se drží na uzdě):
Máte alespoň orientační představu,že jakákoliv hyper je projev předcházející hypo,víte na co se máte zaměřit):
Tak se opatrujte..

Marteno,ponechte rozloženému bolusu tak 3 dny,pokud bude stále výkyv po jídle kolem 5,upravte poměr dávek v rozloženém bolusu při zatím stejném množství insulinu.

Hanino,se statiny i fibráty je to svízelném. Jistě máte pravdu s tím,co se píše v knihách.
V praxi se ovšem mnohdy volí to nejmenší zlo.Mám-li vyšší JT i CK po statinu,vyzkouším další dva tři,teprve poté nad nimi zlomím hůl a přejdu k další skupině.
Teoreticky obě skupiny nelze používat při alteraci ledvinných i jaterních funkcí,ale ponechat dlouhodobě hladinu cholesterolu a triglyceridů nad 6 a 4 je vysoce rizikové.Ještě se dá vyzkoušet Ezetrol,ale ten má také své limitace...
Jinak s Vašimi výsledky se snad blýská na lepší časy,že??
PEG přechodně zvládnete, s nějakým kilem navíc se Vám bude vše lépe zvládat..
Jinak pejsek i Tomík stále zlatíčka):
D.Samková

pát 12. zář 2008 7:38:34
Odpovědět s citací
Paní doktorko, včera už to bylo lepší, max. vzestup 3,5 mmol/l:-) Ke svačině a V2 mi to pak ale dost kleslo, nevím, zda to byla náhoda, uvidím dnes , ev. bych asi trochu ins. asi ubrala... od pondělí je škola, tak jsem zvědavá, jak to budu praktikovat, kdyby aspoň byl nějaký normální rozvrh, což není...

Hanino, aha, tak takhle, on si pesan ještě bude vybírat, který spořádá:-) Jejda, tak za týden bude mít narozeniny:-)To je teda pořádně dlouhý víkend:-))) Ty děláš taťkovi doma osvětové akce?...můžu se zeptat, bydlíš na kolejích? Tak strašidlo pozdravuj:-) A neboj, Ty to všechno zvládneš- kdo jiný než Ty:-) M.

pát 12. zář 2008 9:31:24

Odpovědět s citací
Paní doktorko, moc děkuji za Váš názor a omlouvám se, že do toho tak šťourám- představila jsem si zdvižený hrozící prst doc. Sošky:-) Nějak mě ta praxe děsí stále více...
Ale celk. chol. pod 6, to se mi ještě nezadařilo i se statiny (ale mám naštěstí i poměrně vysokou hladinu HDL frakce), TAG jen kolem 2.
No, výsledky se mi zdají lepší, s- krea dále nestoupá, tak doufám, že se progrese alespoň trochu zpomalí. Po korekci hypoalbuminemie se i celkem zredukovaly otoky... PEG mě štve, ale nedá se nic dělat, zvládnout se to musí, pro mě asi přijatelnější než NGS a pouze p.o. to už moc nešlo, via CVK byl přírůstek rychlý, teď je to zatím alespoň stacionární:-)... od pondělí začíná škola, tak z toho mám docela strach, ale nějak snad bude...podstatně hůř než já to všechno zvládá mamka...
No, až Tomášek zazlobí, to budete muset hned napsat :-)) pejsek, ten bude hodný stále:-)

Marteno, to jsem ráda, že to vypadá lépe:-) Já se poslední dobou nejsem schopna srovnat vůbec...
Jj, na kolejích bydlím, na konečné 12, tak jako v předchozích letech...my máme rozvrh monotónní, každý den 7:30-12:20, měla by být přestávka 9:45-10:05, skoro jako na ZŠ:-) a zase to ranní vstávání:-(... Strašidlo budu pozdravovat, Ty zase můžeš vyřídit pozdrav tomu svému:-) No, tátovi občas něco povím, když si začne stěžovat a u toho se krmí jak nezřízený a pak jde kouřit (doma ale nesmí, jen na zahradě), to si nějakou tu poznámku občas neodpustím...

Růženko, to jsem moc ráda, že jste na kontrole dopadli dobře:-)
Můj nefrolog je taky úžasný, ale odměřený není vůbec (z toho lezou taková slova, jen valím oči- a nějak jsem to od něj pochytila:-), když zvážní, vím, že to nic dobrého nebude:-)
Tak se držte, ať je dobře:-)

Hanina

pát 12. zář 2008 11:58:03
Odpovědět s citací
Hanino, na konečné 12- takže na Komárově?? To jsme na tom stejně:-))) No, tak aspoň si to nespleteš, na kolik máš jít do školy:-) Ale vstávat takhle ráno, to Ti teda nezávidím...taky budu naše tele pozdravovat:-)
To mě mrzí, že se ani Tobě s gl nedaří:-(
No, tak to můj nefrolog je velmi vážný stále, jen si ho představím, hned mi naskakuje husí kůže:-( A co jsi od toho svého pochytila- moudrost?:-)
M.

pát 12. zář 2008 12:19:00
Odpovědět s citací
Paní doktorko, tak s rozloženými bolusy dnes OK, i postprandiální glykémie 10.1, max. postprand. výkyv 2.3 mmol/l (celkově 6,9-10,1) jsem max. spokojena...kéž by to tak vydrželo, moc děkuji za radu:-)
Hanino, já už Tě vidím, ďáblík se projevuje (dotaz na paní doktorku kvůli těm statinům apod.)...tak nenápadně, andělsky, můžu se zeptat...a už to z leze, rohy na hlavě, Tvoje můžu znamená, že chceš mohutně argumentovat, že tam a tam, div zdroj neudáš (teda, ten asi taky:-) že je to tak?:-) člověče, asi bych Tě fakt nechtěla učit, bych se bála i promluvit :-)
No nic, jdu se balit, asi začnu svojí "lékárnou"... dát vale těmto vskutku přepychovým prázdninám:-) M.

sob 13. zář 2008 19:27:26
Odpovědět s citací
Marteno,tak je výborná zpráva,postprandiální výkkyv do 3mmol!
Od zítra máte školu,s úpravou insulinu bych asi ještě počkala,uvidíte,co s Vámi ten nový režim udělá,přece jen to bude zátěž.

Hanino,když jinak výživa nejde,nedá se nic dělat...
O PEGu nemusíte nikomu vykládat,při vhodném oblečení není vidět..
Pokud máte TG kolem 2 nejsou u Vás fibráty ani indikovány.
Váš dr.Soška má jistě pravdu,ale potom v praxi):Co Ezetrol,nezkoušela jste??
Kolej je výborná věc,vždy jsem litovala studující v místě bydliště,že o tento báječný vynález přišli..):
D.Samková

ned 14. zář 2008 6:53:57

Odpovědět s citací
Paní doktorko, také jsem na kolejích max. spokojena:-) Kdyby nás ale na pokoji mělo být 5, tak nevím, ale já mám samostatný (hlavně vzhledem ke všem mým specifickým potřebám je to asi nejschůdnější řešení- alespoň z mé strany:-)
Jinak, teorii jsem zas tak dogmaticky nebrala (neboť vím na vlastní kůži, že v praxi je to jinak), ale doc. Soška je vedoucí lékař Centra pro diagnostiku a léčbu dyslipidémií FNuSA- ale varovat nás blbé studenty musí i on:-)- sama bych asi řekla, že důležité je současně monitorovat potřebné parametry a kdyžtak včas reagovat, to je dle mého základ ale u zkoušky bych toto raději nepraktikovala:-) Ezetrol se zatím nezkoušel, vím sice, že chol 6 je opravdu dost, ale já měla výchozí hodnotu přes 10, jsem na 80mg fluvastatinu denně...
PEG není naštěstí vidět, když nechci a napůl odhalená jsem nechodila nikdy:-), skrývat kdeco jsem se za ty roky naučila docela slušně:-), takže alespoň toto je OK a když to jinak nejde, zvyknout si musím...navíc, dá se do toho skvěle nadrtit hnusný Ketosteril, obrovská výhoda:-)

Marteno, copak, Ty mě máš nějak přečtenou:-) Že by také vlastní zkušenosti?:-) Tak to je skvělé, takové glykémie i výkyvy!! No, od pana doktora jsem pochytila expresivní mluvu, taková pěkná slova on umí:-)) Moudrost si bohužel nechává jen pro sebe:-(
No, to je fakt, na kolik mám jít do školy, to si splést nemůžu, ranní vstávání sice nesnáším, ale poslední dobou jsem vzhůru v 5- ale než se vymotám z postele, to trvá několik dalších hodin:-))
Ty taky bydlíš na Komárově??:-) Tak copak, už jsi nabalená? Já mám sbalenu akorát velkou tašku toho, co běžní smrtelníci nepotřebují, je toho nějak povíce:-) No, pak jsem včera převrátila půlku baráku vzhůru nohama, neb jsem nemohla najít svůj logbook, jmenovku a ani fonendoskop - pravda, uklidila jsem to důkladně:-) Tak jdu pokračovat s balením...
A nějak se děsím, ani se mi nechce, paní doktorka mě tady vystrašila, jaké to bude příšerné období ... :-)))
Tak přeji úspěšné zahájení nového akademického roku:-) A vyhýbej se špitálům, zejména skupině zelených!!:-))

Hanina

ned 14. zář 2008 9:12:18
Odpovědět s citací
Hanino,tak na koleji samostatný pokoj je ideální,v 6.ročníku obzvlášť,společnost jen když se Vám hodí..
U zkoušky musíte samozřejmě říkat přesné kontraindikace.Ale je to jak sama říkáte,v praxi je třeba sledovat rizikové parametry a včas reagovat..
Nechtěla jsem Vás vyděsit,6.ročník je sice náročný,ale s Vašimi znalostmi už teď,máte poloviční práci a hlavně to už máte za pár..):
D.Samková

pon 15. zář 2008 6:54:16
Odpovědět s citací
nejlepší je spát na kolejích, který nikam nevedou a milovat se s lebedou...

pon 15. zář 2008 14:21:30
Odpovědět s citací
Tak zdravím z jihomoravské metropole plné samých zmatků:-)
Paní doktorko, insulin jsem ponechala zatím stejně, ale dnes celý den opět gly 15-20, nevím, zda jsem měla někde nějaký pokles a a je to reakce nebo je to změnou režimu, stresem a nevím čím dalším- sama bych se spíše přikláněla k této variantě a možná ještě ze 2 dny vyčkala a kdyžtak poté změnila dávkování (na malý dopich-3 IU- to vůbec nereagovalo)...jsem opět naštvaná na všechno okolo...
Mohla bych se zeptat, v čem je dobrý ten Ezetrol? Jinak, já měla naposledy triglyceridy jen 1.56 a cholesterol 6.5...
Koukám, že se Vám snad zastesklo po VŠ koleji:-)

Hanino, tak jsi vše našla?:-) Co to je ten logbook? Hele, skupina zelených, pochopila jsem, že s ní máš něco do činění-Tys nějaká ekologická aktivistka?:-))) Špitálům se vyhýbám zdaleka, neboj... Jj, bydlím na Komárově, na Bří Žůrků, moje spolubydlící z 1.ročníku FSpS se tu jen mihla, více jsem ji neviděla, to je dobré, ta se snad taky nebude příliš dřít (a myslím, že ani moc času tu trávit nebude, alespoň to tak zatím vypadá), si nebudu připadat jak největší flink pod sluncem:-) (vloni jsem měla spolubydlící z medicíny a to jsem si před ní přišla fakt hodně blbě, stále se jen dřela a to byla teprve ve 3.ročníku...)... a to musíš vstávat v 5h? Bych z toho umřela, ale v době mého bláznění to bylo také tak...
Ty, ale to není možné, že Ty bys uměla mluvit sprostě, to není možné:-))) A s tou moudrostí- vždyť Ty jí máš sama tolik, to by pak panu dr. nezbylo nic a co by padalo z Tebe, to si ani nedokážu představit:-)
Tak též přeji úspěšný začátek nového akademického roku!

Debile, poté, co jsem včera čekala ve frontě asi 3,5 hodiny, než podepíšu slavnou ubytovací smlouvu, dají mi kolejku a klíč od pokoje, už jsem vážně měla obavy, že snad budu nocovat ne na VŠ kolejích, ale na těch železničních:-)))

M.

pon 15. zář 2008 17:39:57
Odpovědět s citací
Marteno,vyšší glykémie bych zatím přičítala stresu,změně prostředí,třeba i 3 h frontě na koleji..
Insulín dlouhodobě zatím neměňte,až se zajedete do stálého režimu a budou hyper,tak bych upravila insulín..
Ezetrol je další z preparátů ke korekci hypercholesterémie,při Vašich výsledcích zůstaňte v klidu na statinech..
Tak ať se Vám ve škole daří.
D.Samková

úte 16. zář 2008 6:46:36
Odpovědět s citací
Jak to teda je s tim cholesterolem? Já to nechápu. Jeden den je cholesterol 6 vysocerizikový, pak je 6,5 v pohodě... Jaký bude tedy trend pro následující dny?
Tak hlavně, že holky bydlíte;-)

úte 16. zář 2008 17:02:55
Odpovědět s citací
a taky nemůýžu přijít na to, že malému děcku se má glykemie srážet a marteně hyper 20 nemá vadit. Vždyť je to přece nebezpečné tak jao tak, ne?

úte 16. zář 2008 17:19:32
Odpovědět s citací
Tak jsem si říkal, co může být tolik zajímavého na klimatizaci...vzhledem k obsáhlosti jsem to samozřejmě celé nepřečetl, možná mi unikly některé informace. To mají ta děvčata komplikace dlouholeté cukrovky?
U budoucí lékařky bych tedy čekal, že bude dobře kompenzovaná, kdo jiný by měl mít cukrovku pod kontrolou než sám lékař!? Jak chce léčit jiné pacienty?? To se pak člověk opravdu musí bát jít k lékaři... Co si o tom myslíte Vy, paní doktorko?
Musím říci, že mít samostatný pokoj na vysokoškolské koleji, to je docela velké štěstí, je jich málo.
Ivan G.

úte 16. zář 2008 18:10:21
Odpovědět s citací
No možná by ti neuškodilo si to nejdříve celé přečíst a pak něco psát!!!

úte 16. zář 2008 18:33:12

Odpovědět s citací
Ivane, toto vlákno je dost specifické, má svůj vývoj a přispívají do něj lidé, kteří jsou vzájemně dost dobře informováni o svém zdravotním stavu. Proto náhodný účastník nechápe a může se dopustit pořádného faux paux, což se tobě právě povedlo.

úte 16. zář 2008 18:38:37

Jméno: laco
Odpovědět s citací
Ivan, Ivan
Najprv sa trochu pokutaj v histórii, uvidíš ako si sa sekol.

úte 16. zář 2008 18:40:15

Odpovědět s citací
Hanino, můžu vědět, jak dlouho máte cukrovku? Pokud nechcete sdělit, pochopím. Díky M.

úte 16. zář 2008 20:19:16
Odpovědět s citací
Debile,Martena onemocněla v červnu vážnou AI chorobou / SLE /,je na vysoké dávce kortikoidů,v tomto případě při aktivním onemocnění a velké dávce kortikoidů,platí pro ni trochu jíné hodnoty kompenzace,do doby než se nemoc stabilizuje.
Hodnoty cholesterolu nad 6 jsou velmi vysoké,ale při nefrotickém syndromu / onemocnění ledvin/ je to hodnota obvyklá, terapeuticky málo ovlivnitelná.
Jinak cílové hodnoty celkového chol jsou pod 4.5mmol/l.

Ivane,Hanina patří mezi velice zodpovědné pacienty,navíc jako lékařka ,bude myslím skvělá..
Když by jste propátral předchozí vlákna,zjistíte ,že je také velmi vážně nemocná.V jejím případě je cukrovka na slušné úrovni,s ohledem na přitěžující okolnosti, a se svým osudem se pere velmi statečně a nám nezbývá,než smeknout.
D.Samková

stř 17. zář 2008 6:49:50

Odpovědět s citací
Ivane,Ivane......,opravdu jsi se hodně seknul.....:o),ale Hanina je v pohodě a myslím,že ti odpustí......

stř 17. zář 2008 8:06:05
Odpovědět s citací
Všechny Vás zdravím,
tuto diskuzi "chroustám" již několik měsíců, máme 7letého synka diabetika. Již několikrát jsem si říkala, že se do diskuze přidám, ale tentokrát mě reakce člověka ("U budoucí lékařky bych tedy čekal, že bude dobře kompenzovaná, kdo jiný by měl mít cukrovku pod kontrolou než sám lékař!? Jak chce léčit jiné pacienty?? "),
sám bude vědět o koho jde, tak "rozlítila", že už jsem musela napsat.
Já osobně už nestíhám úplně podrobně vlákno "klimatizace" číst, ale z toho co stíhám musím říct a velkým písmem napsat, že si jak slečny Haniny, tak slečny Marteny VELMI VÁŽÍM, VELMI OCEŇUJI a DĚKUJI ZA JEJICH PŘÍSPĚVKY A RADY A HLAVNĚ V RÁMCI MOŽNOSTÍ PŘEJI HOOODNĚ MOC ZDRAVÍČKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Právě od těchto dvou slečen jsem v této dia diskuzi velmi pochytila a někdy, když doma naměříme 18-20 glykémii, tak se snažím místo "hysterčení" zapátrat v paměti, co by asi poradila Martena či Hanina, ale i moc děkuji za příspěvky paní Pavle B. a paní Růženě !!! (nechci na někoho zapomenout a dotknout se ho tak).
NO A SAMOZŘEJMĚ PATŘÍ VELKÉ DÍK PANÍ DOKTORCE SAMKOVÉ !!!!
Takže prosím, než začne někdo psát svoje úvahy, ať nejdříve čte ...... :-(

stř 17. zář 2008 8:20:56

Odpovědět s citací
Debile a Ivane
to jste se vážně sekli,právě k Marteně a Hanině,
sama vím o čem mluvím,když do dcerky naperou kortikoidy
a má 20,tak můžeme zvyšovat inzulín,jak chceme a žádná sláva,také se
mi ta glykémie nelíbí,ale až přijde tělo do klidu ,tak to zase srovnáme,
a to máme kortikoidy jednou za čas a děvčata stále.
Ivane,přečti si staré příspěvky,jak nám Hanina radí,už takhle je lepší než
nějaký doktor a bude z ní fantastucká lékařka.

Myslím si ,že za takové ,jak píše Darja faux paux by jste se měli omluvit
a pro příště si pořádně přečněte příspěvky,než nějaký blábol napíšete.

Snad se Haninka ani Martena nebudou moc zlobit a dále je tady uvidíme,
jsou to perfektní a obdivuhodná děvčata,já je mám moc ráda.

stř 17. zář 2008 10:00:29
Odpovědět s citací
No jo, Růži, to je tím, že studují holky na Moravě , tak jsou oukej.

stř 17. zář 2008 10:15:03

Odpovědět s citací
s tou Moravou,to má asi fakt něco do sebe...,teď o víkendu jsme byli v Olomouci a hned bych se tam přestěhovala.....,strašně se nám to město líbilo....,už jsem si tam vybrala i kavárničku...:-),lidi strašně milí a ochotní a pak bum,zase sem se vrátila na Sever...:-(

stř 17. zář 2008 10:43:09
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 684 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další