Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Vánoční cukroví 
Autor Zpráva

Jméno: Ivana Růžičková
Odpovědět s citací
Dobrý večer všem, jmenuji se Ivana a měsíc můj 17 letý syn Ivo má diagnostikovano diabetes 1 typu. Jsme tedy začátečníci. Je v remisi, tak zatím nic moc. Mám prosbu, nemohl by mi někdo zaslat recepty na vánoční cukroví? Na můj email: ruzickova.ivanaml@gmail.com
Moc by jste mi pomohli a moc dekuji za pomoc a odpovědi. Ivana Jsem z Mariánských Lázních. Mějte se pohádkově

pát 07. pro 2018 18:30:19

Odpovědět s citací
Dobrý den, tak si spočítejte výměnné jednotky v cukroví a kryjte to inzulínem. Nebo eventuelně můžete zkusit sladit třeba stévií nebo sukralózou (CandyS). Doma žádné diacukroví nepečeme, ale prostě si spočítám VJ a kryji je inzulínem. Recepty bohužel žádné poslat nemohu, protože jsem celiak, takže pečeme bezlepkové cukroví, ale rozhodně ne dia.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

ned 09. pro 2018 19:25:35

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Syn má cukrovku od 4 let a žádné dia cukroví jsme nikdy nepekli. Snad s jedinou výjimkou, babička pekla podvodnice, což je nesladké cukroví kynuté pd vodou, které se obaluje v cukru. To mu ze začátku dělala a obalovala mu to v irbisu. Recept na něj nemám, ale určitě by se někde našel.
Jinak stejně jako píše Chroustalka, stačí spočítat jednotky u normálního cukroví. Diabetik 1. typu si to může dovolit, i když samozřejmě nezřízené užírání cukroví celý den určitě vhodné není. Péct dia cukroví nemá žádný smysl, jíst ho úplně volně bez počítání ho stejně nemůže a obsah sacharidů není obvykle o moc nižší než u normálního cukroví.

Ještě jedna poznámka. V remisi bývá kompenzace spíš lepší než později, protože má pořád ještě nějakou produkci inzulínu.

Držím palce, ať se s nemocí syn srovná, to je strašně důležité. A taky je samozřejmě důležité, aby se naučil správně počítat jídlo, měřit a na naměřené hodnoty reagovat. Ale to vás snad naučí na diabetologii. Taky je možná pro začítek požádat o edukační lázně. Někomu to pomůže se s nemocí srovnat. S cukrovkou se dá docela dobře žít, konkrétně náš syn už ji má 25 let a nenechá si od ní kazit život. I když vykašlat se na ni nemůže.

pon 10. pro 2018 8:59:41
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ]