Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Důchod 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Tak ja nevim, jestli vubec nejaky profesor na SS pracuje, vetsinou se s nimi lze setkat na akademicke pude nez na stredce, nicmene nemyslim, ze jejich plat je nejaky terno, ono moc veci se nanese na papir, ale skutecnost je odlisna.
S tim, ze mame spatny system naprosto souhlasim, ale jak uz tu nekde stalo, muzou si za to lidi sami, kdyz voli to, co voli...je to nestesti v nasi republice - to, co je teda v cele, i kdyz ta Fiserova vlada se mi zda bejt jeste relativne nejlepsi...

úte 30. bře 2010 13:15:54
Odpovědět s citací
Přesně návštěvníku! jak jsem zmínila - schvaluje se schopnost k práci..u učitele bez problému.

úte 30. bře 2010 13:31:53
Odpovědět s citací
Fakt, nechtějme po lidech, aby odmítali nabízené peníze, chtějme ale po úřednikách, kteří ty důchody osuzují, aby opravdu posoudili správně, zda s cukrovkou bez dalších diagnoz k tomu nebo komplikací nebo obojího pracovat lze nebo ne......

úte 30. bře 2010 17:02:51
Odpovědět s citací
Na středních školách je již mužů celkem dost. Stačí pohlédnout na jejich webovky: hlavně mimo Prahu se jedná o dobré stabilní místo, a platy tam jsou někdy vyšší než na VŚ. Pokud je šikovný ředitel/ka tak navíc umí získat granty z EU. No Jarda zřejmě patří k voličům do oranžova ne li přímo červena, jeho retorika, jak celý život pracoval až do úpadu, o tom svědčí. Ano posuzování ID a ČID by měl být velmi tvrdé, ale stačí i zde občas počíst...vzpomenu Haninu, jak ji bylo blbě, jak ji selhávalo kdeco a nikdy nikdy tady nekňourala a měla na to plné právo...místo toho až do konce všem radila...

úte 30. bře 2010 18:15:34

Odpovědět s citací
..

Naposledy upravil .K. dne úte 19. srp 2014 19:51:25, celkově upraveno 1

úte 30. bře 2010 18:35:48
Odpovědět s citací
Jsem diabetyk 2 stupně na inzulinu kvůli cukrovce nastali komplikace a museli mi amputovat palec na pravé noze můj dotaz je mám-li nárok aspon na částečný invalidní důchod?

ned 16. kvě 2010 13:33:28
Odpovědět s citací
myslím si, že paušálně to nikdo neodpoví, to by měl posoudit odborný lékař, o kolik procent to snižuje prac. schopnost, tak zkusit to určitě můžete, resp. váš ošetřující lékař diabetolog asi...

ned 16. kvě 2010 18:54:29
Odpovědět s citací
Pokud to máte zahojený, tak si spíš myslím, že je to zbytečná námaha ty papíry obíhat (je s tím spojená administrativa, musíte také absolvovat nějaká další vyšetřenía td., pokud vím). Mylsím,ž e ve většině profesí chybjící palec na noze nesníží pracovní schopnost a pokud zrovna ve vaší profesi ano, tak asi budete nucen k nějaké rekvalifikaci. Cukrovka II. typu (nikoliv stupně) léčená inzulínem, stejně jako cukrovka I. typu (která je vždy léčená inzulínem, navíc s ní dost lidí přžije kus dětství a cleý dospělýv ěk) nebrání vykonávat většinu profesí. V každé práci má člověk právo si udělat jednu větší přestávku na jídlo v průběhu pracovní směny a řadu krátkých přestávek pro osobní potřeby, takže se dá v pohodě posvačit, měřit glykémii, aplikovat inzulín, obědvat..... Samozřejmě to vyžaduje trošku to promyslet, jak to s konkrétní profesí sloučit, jak si práci během pracovní doby rozvrhnout a tak. možná jste zatím na inzulínu krátce, tak se vám to zatím nedaří tak dobře, jako dospělým diabetikům I. typu, kteří jsou navyklí na léčbu inzulínem odmala a umí s i s tím poradit za každé situace, jen to jen otázka praxe a také zájmu o život co nejvíc se blížící k životu zdravého člověka. Horší je, když se k diabetikům negativně staví zaměstnavatelé - řekla bych, že diabetici I. typu, zejména v mladším a středním věku, tento případný negativní postoj zaměstnavatelů řeší tím, že svým vlastním příkladem přesvědčí o tom, že nejsou méně výkonní a méně schopní, než lidé zdraví, kteří často několikrát denně opouští pracoviště za účelem kuřácké pouzy atd......

pon 17. kvě 2010 7:42:52
Odpovědět s citací
Jaroslav S.
Co to je diabetik 2 stupně? Takže předpokládejme, že DM II. Moje odpověď zní ... asi Ti z něčeho ten palec museli amputovat, takže k cukrovce budou i komplikace. Praktický lékař ve spolupráci s diabetologem budou vědět, co a jak, domluv se s nimi. Pro Tvoji orientaci - zadej si do vyhledávače "vyhláška o posuzování invalidity", hodnocení cukrovky najdeš mezi interními onemocněními.

pon 17. kvě 2010 8:39:53

Odpovědět s citací
Možná bych amputaci palce brala jako závažnou věc, protože palec (na noze) je důležitý pro stabilitu a rovnováhu. Pokud došlo k amputaci palce kvůli gangréně, tak máte asi polyneuropatii nebo špatnou průchodnost cév.

čtv 20. kvě 2010 15:49:13

Odpovědět s citací
Zdravím,
obracím se na Vás s otazkou, zda někdo nemá zkušenost se žádostí na částečný důchod. Mam Dm1 od 96 mam komplikace krvaceni do oči +astma+vys.tlak mam pumpu.Jakou mam šanci dostat inv.duchod děkuji

úte 08. čer 2010 17:40:12

Odpovědět s citací
Posouzení invalidity řeší vyhláška č. 359/2009 Sb., s účinností od 1. 1. 2010, pokud si ji zadáš do vyhledavače, můžeš si vše ověřit.
Sama to tipuji tak na 1. stupeň invalidity, ten určitě, s trochou štěstí by možná vyšel i 2.

úte 08. čer 2010 18:33:21
Odpovědět s citací
Nemuzu se nezapojit do diskuze. Jake HISTORKY o diabetu a odmitnute praci??? Muzu o tom napsat roman.......... Aha, mas diabetes, promin, ale cau...... 1 krat........2 krat.......x krat a stale dokola.. Co to asi udela s psychikou mladeho cloveka, ktery se chce zapojit do pracovniho procesu a zazije toto povzbuzeni. Takoveto reci ho srazi na kolena, ponizi a vezmou chut, elan do zivota. Vim o cem mluvim. "Normalni" spoluzaci pracuji 8 hodin denne za "normalni" mzdu. Ti "statem vyrazeni" pracuji i 12 i 14 hodin na dohodu za minimalni mzdu.

úte 29. čer 2010 21:44:10
Odpovědět s citací
mayka
Jestli on není trošku problém v podání ... Zjednodušeně je podle zákoníku práce povinností zaměsnavatele přidělovat práci, která je "vhodná". O tom rozhodne příslušný lékař s výsledným verdiktem ano ne, přičemž má lékařské tajemství. Tedy není povinností uchazeče o zaměstnání konkrétně při přijímacím pohovoru ani jindy v průběhu pracovního poměru uvést, že je DM. (jistě je vhodné a ještě vhodnější až po skončení zkušební doby upozornit kolegy na první pomoc). Trošku jiná situace je při invalidním důchodu, ale tam zaměstnavatele může zajímat nanejvýš pracovní rekomandace (no ano, ze závěru vykonávat práci pouze s možností pravidelního stravování se to dá usoudit). Ale leckdy se zaměstanvatel zaraduje, že splní procento zaměstnávání invalidů.

Tímto příspěvkem chci hodit lano do ringu na téma diskuse PROČ PROBOHA UVÁDÍTE BUDOUCÍMU ZAMĚSTNAVATELI, ŽE JSTE DIABETICI?

stř 30. čer 2010 8:51:26
Odpovědět s citací
Přidávám se k Sejkorákovi, taky jsem to neuvedla, od doktorky jsem pochopitelně dostala razítko "schopna danou práci vykonávat "
(jasně že na pilota nepůjdu) a bylo vymalováno!!
Časem po pár měsících se sem tam nějaký kolega o mé dm dpvěděl, ale přirozeně, v klidu a hlavně už věděli, že nejsem věčně na nemocenské, čehož by se třeba mohl někdo zpočátku obávat...

stř 30. čer 2010 12:45:18
Odpovědět s citací
sejkorak
...... ono se neda dost dobre zatajit zdravotni stav, kdyz te poslou k doktorovi na vstupni prohlidku. A urcite to neni tak, ze prijdu a hlasim mezi dvermi POZOR lidicky, hlasi se k vam diabetik!!!! Drzim se hesla ZATLOUKEJ ZATLOUKEJ ZATLOUKEJ a kdyz te pod nim najdou, rekni ze na tebe upad :-))

čtv 01. črc 2010 21:01:06
Odpovědět s citací
V ČR se běžně píše jako výsledek vstuní prohlídky: "schopen výkonu práce jako ......(napíše se ta profese)".

Na slvoensku se opisje celá osobní anamnéza?

čtv 01. črc 2010 22:26:28
Odpovědět s citací
mayka
nevím, jestli jsi v čechách, nebo na slovenku ...
najdi si slovenský zákon č. 4287/2002 Sb., § 8 odst. 1 zpracúvať údaje týkajúce sa zdravotného stavu sa zakazuje a § 9 odst. 1 písm. a) výnimka ak zpracúvanie vyžaduje osobitý zákon
nebo český 101/2000 Sb., § 4 písm. b) citlivým údajem je údaj vypovídající o zdravotním stavu, § 5 odst. 1 písm. f) a § 2 písm. a), kde je stanoveno vpodstatě totéž.

Přeloženo do lidské řeči ... údaj o zdravotním stavu požívá zvláštní ochrany a nelze s ními zacházet jinak, než stanoví zvláštní zákon ... Lékař může konstatovat, že pracovník je nebo není schopen určité práce, ale rozhodně nesmí vykecat diagnozy.

Zasahuje to do dvou oblastí, jednak k diskriminaci podle zákoníku práce a jednak k neoprávněnému nakládání s oosbními údaji. V takovém případě doporučuji se velmi, opravdu velmi intenizivně bránit... AŤ SI NEZVYKAJÍ !!!

pát 02. črc 2010 8:37:19
Odpovědět s citací
Mayky, taky to nějak nechápu, jak jsem psala, taky jsem musela k lékaři, to je jasný, ale proč by mi tam měl psát o dm? Muselas mít teda fakt smůlu, nebo já nevím, měl napsat schopen či neschopen...atp, viz Katčin příspěvek

pát 02. črc 2010 9:18:13
Odpovědět s citací
Mužete stačí si podat žádost na OSVČ a oni vám řeknou

pát 21. led 2011 17:36:57

Odpovědět s citací
Můžu dostat Č. I.D. Když mám diabetes melitus 1.typu s mnohocetnymi komplikacemi??? Mám k cukrovce neuropatii,oční obtíže, diabetickou nohu atd. Děkuji za odpověď Růžička Martin

čtv 06. úno 2020 10:50:28

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Martine-zjistíš to tak,že si podáš žádost o přiznání ID-oběhneš si potřebná lékařská vyšetření-a pak už záleží "jenom" na posudkové komisi,ta tě ani nemusí vidět a rozhodne.Jestli s tím nebudeš spokojený-odvolej se k vyšší instanci.

pát 07. úno 2020 10:23:29
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2