Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
Dochází inzulín 
Autor Zpráva
Odpovědět s citací
Ahoj..chtěl jsem se zeptat na jednu věc. Dostal jsem se do prekérní situace..dnes jsem měl jít na kontrolu ke své diabetoložce (měl jsem si hlavně vyzvednout inzulín, který mi již akutně dochází) ale při příchodu do nemocnice jsem se dozvěděl, že bohužel zemřela :( Nicméně nikdo jí prozatím nezastupuje (o tom se bude prý rozhodovat až příští týden) a já již nemám moc inzulínu a obávám se, že s ním nevystačím než navštívím její náhradnici. Nedá se inzulín sehnat i bez receptu (třeba na dluh s tím, že bych recept později donesl)? Nebo může mi inzulín výjimečně předepsat i má obvodní lékařka?Mám Novorapid do inzulínové pumpy a v lahvičce zbývá sotva čtvrtina a zásobník v pumpě se již také blíží ke konci..
předem díky za rady ;)

Tom

čtv 06. kvě 2010 19:34:17

Odpovědět s citací
a nemůžeě té její náhradnici zavolat, aby ti inzuliny napsala a recept poslala poštou?

čtv 06. kvě 2010 19:58:00
Odpovědět s citací
Právěže žádná náhradnice ještě není stanovena :( V tom je ten největší problém..já ted vpodstatě vůbec nevím na koho se mám obrátit ..

čtv 06. kvě 2010 20:21:17

Odpovědět s citací
Tiež som kedysi riešila tento problém a celkom v pohode mi recept napísala iná MUDr v inom meste. Dokonca to bola detská Dia MUDr, hoci som bola už dávno dospelá.

čtv 06. kvě 2010 21:14:56
Odpovědět s citací
Napiš odkud jsi a někdo by Ti třeba půjčil a pak bys to z nově předepsaného vrátil.... a jinak z toho plyne poučení, že je třeba mít nějakou rezervu, to je jasný, nakonec může se stát ledacos, nejen umrtí diabetologa, to je asi málo pravděpodobná situace, spíš můžeš třeba onemocnět angínou nebo si můžeš něco zlomit, tak abys nemusel hned někoho dalšího hnát do ordinace pro recept je dobré mít rezervu. Nemám ani pumpu, ani Novorapid.

čtv 06. kvě 2010 21:18:10
Odpovědět s citací
Jsem z Prahy..Vím, že je to tak trochu moje chyba..měl jsem mít zásoby (a většinou jsem taky v lednici měl vždy nějakou tu lahvičku inzulínu navíc), ovšem teď se to tak nějak zvrtlo, že jsem byl nejdřív nemocný a kontrola se přesunula..no a teď tohle :( Kdyby se našel nějaký dobrodinec, který by mi třeba i prodal lahvičku (nebo půlku) Novorapidu, byl bych velmi vděčný ;)

čtv 06. kvě 2010 21:24:31

Odpovědět s citací
ahoj, mám sice novorapid, ale ampule do per, pokud by ti i ty pomohly ozvi se mi na mail a domluvíme se.

čtv 06. kvě 2010 22:32:00

Odpovědět s citací
Ahoj,

můžu ti poslat jednu krabičku do Prahy, pokud chceš tak do půl hoďky písni na email svoje tel.číslo, možná by se mi ještě povedlo poslat ráno přes známé nebo v úterý ráno tam jede manžel, tak se ozvi.

čtv 06. kvě 2010 22:54:32

Odpovědět s citací
Já mám taky novorapid, ampulky do pumpy. jsem z Prahy, tak jestli budeš potřebovat, písni na můj mail a klidně tě jednou ampulkou založím :-)

pát 07. kvě 2010 5:49:47
Odpovědět s citací
a ještě mě napadl takový tip, že když ta Tvoje diabetologie končí, že vlastně máš legální příležitost třeba tu ambulanci úplně změnit a třeba by Tě někde vzali hnedle a hnedle by pomohli, těžko říct, možná ale trváš na tom konkrétním zařízení, kam chodíš. A to tam mají tu ambulanci jen jednu, nešlo by, aby Ti to napsali třeba ve vedlejší ambulanci ve stejném zařízení?

pát 07. kvě 2010 6:37:20
Odpovědět s citací
Když je ta ambulance v nemocnici, tak by ses mohl obrátit rovnou na vedení nemocnice, ať ti nějak poradí a pomůžou.
V nemocnici určitě nějaký Novorapid v ampulích mají.

pát 07. kvě 2010 7:05:33

Odpovědět s citací
Obrátila bych se na interní oddělení nemocnice a tam ti ho určitě předepíší.

pát 07. kvě 2010 14:30:55
Odpovědět s citací
no neviem ako v CR, ale nam inzulin predpisala aj pediatricka a na zadnu stranu receptu napisala "na odporucanie ...(meno a kod dialekarky)"
a vydali mi to v lekarni bez problemov

pát 07. kvě 2010 21:10:35
Odpovědět s citací
To je pravda, s tou internou a jestli se v té nemocnici běžně diabetikům Novorapid předepisuje, tak ho budou mít přímo na odělení a v rámci zjednodušení administrativy a vzhledem k mimořádné situaci (pmrtí jejich lékařky) ho možná jsou schopní vydat i přímo zoddělení......no, ktěžko, říct, nevím, jak velký ty ampule pro pumpičky vlastně jsou (jakout edy mají "cenu")....nebo aspoň vypůjčit.....

pát 07. kvě 2010 21:28:52
Odpovědět s citací
Děkuji všem za pomoc ;) Je super vědět, že se vždy najde někdo, kdo rád poradí a pomůže..Nakonec jsem se sešel s Claire, která mi půjčila lahvičku novorapidu a na příští týden už mám dohodnoutou kontrolu u nového diabetologa, takže vše dobře dopadlo. Ještě jednou díky ;)

ned 09. kvě 2010 22:15:32

Odpovědět s citací
Ještě bych doplnil - pokud se něco nezměnilo, tak inzulín může běžně napsat praktický lékař. Další zaručené možnosti jsou interní oddělení libovolné nemocnice nebo pohotovost. V krajním případě záchranka.

úte 18. kvě 2010 22:08:17
Odpovědět s citací
S tou záchrankou bych si moc jista nebyla, nakonec, kam bysme přišli, když by záchranáři měli řešit opomenutí diabetika mít dostatečnou zásobu inzulínu....., na pohotovost bych se asi obrátila, když by došlo k nějaké kuriozní situaci - např. bych byla okradena, byl mi vykraden byt a mimo jiné při takové kráděži by mi byly sebrány opravdu veškeré zásoby inzulínu.....Nicméně myslím, že zloděje zajímají v bytě úplně jinév ěci.

Ať jsem aktuální, jsou i např. přírodní živelné události, kde by event. na inzulín mohli fungovat i záchranáři, jak např. teď ty povoldně - ale myslím,ž e právě s tím se počítá, že se budou narychlo evakuovat osoby, které jsou závislé na nějakých lécích a že si v tom zmatku nevezmou dostatenčou zásobu, to je jiná a vcleku pochopitelná situace.....tak proč ne, ale ne pro případ, že jen někdo neřeší situaci včas, aniž by byl v nějaké stresu ze živelní události.

V případě Toma ale asi fakt je prioritní v té nemocnici, kde bohužel zemřela diabetoložka, se obrátit na tu internu. Jinak ale předpokládám, že už to Tom dávno vyřešil :-)

stř 19. kvě 2010 8:46:25
Odpovědět s citací
inzulín vám v případě nouze předepíšou na každé pohotovosti, osobně bych nikomu inzulín neposílala, ani na základě takových přátelských výzev. Může to být normoš diabetik, co mu inz. došel,( to se stalo už asi skoro každému) a nenapadlo ho někam si dojít, ale také to může být sebevrah, který si opatřuje jed. Legálně totiž nediabetik inzulín nesežene ani kdyby se rozkrájel a kupodivu sebevraždy inzulínem jsou poměrně časté.
Něco jiného jsou pomůcky, tam je to v pohodě, už jsem takhle darovala starší pero a zbylé proužky z glukometru, když jsem dostala nový.

stř 19. kvě 2010 9:44:17
Odpovědět s citací
Pane kolego jediný přírodní inzulín jsou listy borůvky před dozráním,
pokud chcete sladit tak Stévií- sladká rostlina.Doporučiji jíst mrkev štávu z kyselého zelí,cibuli česnek a celer, pampelišku. Pokud se chcete zbavit cukrovky na dobro- porucha slinivky břišní- tak je několik možností macerát z puškvorce nebo ze jmelí např: 0. 9 l převařené studené vody - do toho 3krát lžička jmelí- pouze liisty - roste na dubu nebo na topolu teď v dubnu, nebo koupit v léčivých bylinách nechat macerovat přes noc, zvolńa přes den po doušcích popíjet, po dvou po třech měsících zvolna dávky snižovat
Necte si po měsíci změřit cukr a uvidíte. Duležitá je také dieta. S pozdravem,
Každý den jeden dobrý skutek.

čtv 05. dub 2012 22:45:26
Odpovědět s citací
ajéje

pát 06. dub 2012 7:48:50
Odpovědět s citací
Dobrý

pát 06. dub 2012 7:55:26

Odpovědět s citací
:-) Pane inženýre a zabírá to také na DM1 a je lepší jmelí z dubu nebo topolu ?

pát 06. dub 2012 7:57:46
Odpovědět s citací
Nad tím se musí člověk pousmát :)

pát 06. dub 2012 7:59:36

Odpovědět s citací
:) A jéje další zaručený způsob jak vyléčit DM1 snadno a rychle... nedávno jsem tady na diafóru při prohlížení starých vláken narazila na něco podobného "banánové vlákno" 15ks banánů každý den a máte po cukrovce dokonce snad už do 14 dnů :D Teď se mi to podařilo najít http://www.diaforum.cz/read.php?f=3&i=45559&t=45283 super cinty, člověk neví jestli se má smát nebo brečet... ale pan Jista i Ing. Záhyna určitě nejsou DM1, tak netuší že bez inzulínu to prostě nejde :)

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 06. dub 2012 9:33:03
Odpovědět s citací
A teď tu o Karkulce ;-)

pát 06. dub 2012 20:06:54

Odpovědět s citací
Nebuďme tak příkří...:-)))mně tuhle řekl jeden inženýr přes marihuanu, že bude-li Bertík pravidelně kouřit určité množství THC 3x denně, tak je z toho za chvíli venku...:-))))))..Bertíkovi je sedm let..:-))))...

sob 07. dub 2012 14:54:25

Odpovědět s citací
Jo jo, v rodině taky slyším, že kdybych věřila v Pána Boha, že už dítě nemocné nemám. Tak jim říkám, že když se modlí za nás oni, tak jakto, že se ještě neuzdravila....M:

sob 07. dub 2012 17:47:58

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Mě zase všichni okolo tvrdí,že se výkyvy glykémií za čas srovnají a že to v pubertě přejde.....

sob 07. dub 2012 20:13:07
Odpovědět s citací
To zavání trestným činem nabádání k sebevraždě, protože jmelí je pokud vím jedovaté....:-(

sob 07. dub 2012 20:18:43
Odpovědět s citací
Jen musím říct toto:Jmelí není jedovaté -macerát ze sušeného ,bez těch bílých kuliček.jo dát si syrové to by bylo horší:-(Nesmí se překračovat ale stejně doporučené množství.Možná na něco může pomoci ALE rozhodně né na DM1!! Což tady všichni víme.A já to vím tuplem,protože v počátcích mé nemoci jsem to taky zkoušela.A NIC.A ani neznám nikoho s DM2 že by mu jako pomohlo.Takže jak trefně poznamenal pan inženýr ta dieta je také důležitá:-))) A já za sebe můžu říct a taky to mít v hlavě srovnaný:-))

sob 07. dub 2012 21:20:54
Odpovědět s citací
Eliška-Hm a nehulim ,takže tam bude asi taky zakopanej pes :-))))

sob 07. dub 2012 21:22:13

Jméno: Kamil
Odpovědět s citací
No to jmelí, když si dáme syrové tak se opravdu nadobro zbavíme DM, ale i všech nemocí a neduhů s jemným přikrytím hliněného zábalu. :-)) A že tomu tak Lubomír rozumí, to jsem blázen. Hlavně že lubomír záhyna se píše s malým l a z. To si musím zapamatovat.

DM1 - 3/2010 od 2/2011 na IP AC Combo

od 6/2016 na IP AC Insight

sob 07. dub 2012 21:43:15
Odpovědět s citací
Dobrý den, jsme zdravotnická společnost Finest selection a sledujeme různá témata a příspěvky ohledně cukrovky, ischémie a jiných zdravotních problémů.Naším cílem je pomoci lidem s těmito potížemi přírodní metodou a případně zabránit amputaci končetin v posledním stádiu.Jsou to fakta o kterých mnozí diabetici ani neví.Cukrovkou trpí v ČR přes 750 000 lidí a proto tu jsou naši medicínští poradci, se kterými můžete probrat a začít řešit svůj zdravotní stav.Většina cukrovkářů již několik let platí za různé léky, které je ale neléčí.Proto tu máme řešení pomocí magnetoterapie.Napište, zavolejte naší medicínské poradkyni nebo přímo Mudr.Haně Kudličkové na tel:777337790

sob 21. dub 2012 19:53:18

Jméno: Olga
Odpovědět s citací
Ahoj jsem tu poprvé jsem diabetická už od 15let nedávno jsem se pristehovala k manželovi, znáte to a dostala jsem se do blbě situace zjistila jsem za moje doktorka jse odstěhovala úplně pryč, nemohl by mi někdo pomoct, dochází mi inzulín, než seženu novou doktorku, nevystacim s inzulinem

úte 21. dub 2020 6:08:55

Jméno: Olga
Odpovědět s citací
Ahoj jsem tu nova, jsem diabetická už od 15 let nedávno jsem se stěhoval a mezitím jsem zjistila že se moje doktorka odstěhovala pryč, nemohl by někdo pomoct, než si seženu noveho doktora,. Chybí mi inzulin

úte 21. dub 2020 6:12:02
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 35 ]