Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Ucpavani jehel u inzul.per 
Autor Zpráva

Jméno: Mira
Odpovědět s citací
zdravim,
vim ze tu tohle tema uz nekde je (mozna i nekolikrat), ale to co jsem pred par tydny procital uz nemuzu najit.

Pera pouzivam uz pres 15let a nikdy jsem nemel problem s rychlym otupeni jehly, ci jejim ucpavani. Posledni cca. 2 roky to ale uz byla katastrofa.
Hlavne pero na Levemir se ucpavalo prakticky obden a jak na to clovek nebyl zvyklej, tak se musel skoro pokazdy bodat dvakrat.
Poprve aby zjistil, ze ta mizerna jehla je zase ucpana a podruhe s novou. Jehly se take velmi rychle otupily a uz treba po tretim pouziti to bylo znat.

Premyslel jsem v cem muze byt problem, zkusil "nafasovat" i jehly o vetsim prumeru dle logiky ze by se nemeli tolik ucpavat, nicmene bez vysledku.
Vsechno hrazene jehly "fasovane" u lekare (zn. INSUPEN).

Nakonec jsem se nastval a objednal jehly od jine firmy (MTE), velikost 0,25 x 6mm, udajne s teflonovou povrchovkou a veskere potize jako mavnutim kouzelneho proutu zmizely.
Uz je mam druhy mesic a naprosto bez problemu. Opet mi staci dve jehly na jednu napln v peru a to je menim v pulce spis preventivne.

Takze si myslim, ze nase lekare zasobuje nejaky dealer smejdskejma jehlama, bud vyrabenyma z nekvalitnich materialu, nebo mizernou technologii - ale jiste levne!
Pritom kdyby je chtel clovek koupit, tak jsou vsechny znacky za stejnou cenu - stejne jako prouzky do glukometru. Zajimave, ze?
Radsi si tech 2,60Kc za jehlu zaplatim, nez abych si nicil moji krasnou bledou kuzi, ztracel cas neustalyma vymenama a jeste musel myslet na to, abych mel u sebe vzdy nekolik nahradnich jehel.

Takze jestli mate s jehlama nekdo podobne zkusenosti a uz vas nebavi sado-maso orgie, zkuste jineho vyrobce jehel a dejte vedet :)

ned 21. zář 2014 15:23:07
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]