Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Transplantace slinivky samostatně, bez kombinace s ledvinou 
Autor Zpráva

Jméno: Tereza
Odpovědět s citací
Přečti si milá Daku svůj tón s těma milion vykřičníkama v předchozích odpovědích. Nikoho čas neztrácím, to je čistě věc vaše, kdo ztrácíte svůj čas odpovídáním. Zřejmě nechápeš víc věcí, když píšeš, jak nepochopíš vliv stresového hormonu na hypo a pak si protiřečíš, žes nenapsala, jak působí na glykemii. Opravdu to chce umět číst a přemýšlet, nebo taky možná umět psát nebo si to aspoň přečíst po sobě, milá paní. Ale máš pravdu, já taky nemám čas vysvětlovat někomu základní věci domyslitelné selským rozumem, když to evidentně nechápe už poněkolikáté. Ale vidím, že na dalších diskusích píšeš imrvére to stejné, úplně jako ctrl+c - ctrl+v. Musíš mít hrozně jednotvárný a smutný život, když ostatním píšeš, že s jejich aktivitami a režimem jsou rozhození a že si odpálí zdraví blabla. Možná je pro někoho důležité žít trochu aktivní a sociální život za cenu glykovaného 78, což je mimochodem pořád paráda (viz jiné vlákno založené Kristýnou). Kristýno vy se nenechte vůbec zblbnout. Nikdo vám nikdy nezaručí, co bude. Dobře kompenzovaní lidi končí po pěti letech na dialýze a naopak někteří s glykovaným 9 (můj kamarád) jsou 20 let úplně v pohodě bez sebemenších problémů. Podívejte se na mě, sice výsledky katastrofa, ale komplikace nemám, cukrovka 27, nebýt toho uvědomění hrozného glykovaného, tak žiju aktivní super život a jsem spokojená, protože nesedím doma zavřená na prdeli s přesně nalajnovaným harmonogramem na minutu. A i kdyby mně zítra selhaly ledviny a navrch k tobě jsem oslepla, tak mně studium a cestování a všechno, co jsem za svůj velmi aktivní život prožila, než přišla panika, stálo za to. Kdyby si syn chtěl s podobně neobvyklým diabetikem popovídat, není problém.

sob 06. čer 2015 14:51:54

Odpovědět s citací
Milá slečno, nebo paní Terezo,
toto fórum je o radách a pomocí, s diabetem a né o napadání, urážkách a nadávkách.
Evidentně jakoukoliv radu a pomoc ohledně diabetu odmítáš, odmítáš i léčbu pumpou
a přesto jsi ji nikdy nevyzkoušela.
A co alespoň SENZOR, který tě upozorní na hypa a na hyper.
Téměř všichni diabetici vědí, co dokáže udělat psychika s glykémiemi, známe to moc dobře.
Ale u tebe není problém s diabetem, ale s psychikou a ta je potřeba pořádně léčit, takže dobrého psychologa,
psychiatra, a musí i sám člověk chtít a chtít naslouchat druhým a nechat si chtít pomoci.
Když budeme stále přemýšlet co cukrovka je a co se nedej bože v krajní situaci může stát, tak se z toho z prominutím zblázníme.

pon 08. čer 2015 7:06:34

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Terezo,taky mám dojem,že nevíš,co chceš a jen uměle prodlužuješ tuto debatu.Možná by pro tebe bylo řešení:
-přestat s diskuzí
-provaz a pevná větev
Tak se podle toho zařiď!

pon 08. čer 2015 13:32:03

Odpovědět s citací
lidi, mějte trochu nadhled, prosím
Tereza má evidentně problémy, a kdo by sakra neměl po 27 letech diabetu, když jí za zadkem nestojí starostlivá maminka, ale musí se se vším rvát sama, to si jako myslíte, že každý diabetik je milý a v pohodě a když mu tady říkáte, jaký je trotl, že to nezvládá, že vám slušně poděkuje za rady a zařídí se jimi?
každý se tady snažil Tereze v dobré vůli poradit a zaznělo párkrát i, že to teda dobře nedělá a ona se trochu šprajcla, no a co!!! to jako znamená, že se na ni vysereme a ať si jde hodit větev?????????? fakt prima
takže si tady budou psát jenom samí hodní a kultivovaní lidé, kteří to zvládají a ti, kdo ty problémy skutečně mají, se radši neozvou, aby nedostali sprdunk a nepřipadali si jako trotlové?
"kdo do tebe kamenem, ty do něho chlebem", ale 14 dnů starým, že; obecně myslím, že někteří věřící jsou největší pokrytci co jsem kdy potkala, ale tuhle zásadu bych na tomhle fóru docela ráda viděla, protože žádný diabetik ani jejich maminky nejsou úplně happy ať se tváří jakkoliv a sem si chodí pro trochu útěchy, kterou třeba jinde nedostanou
ještě jednou opakuji, ta holka má problém a potřebuje pomoc (a souhlas ne tu naši, ale odbornou, ale i ta lidská podpora může dělat hodně) a to, že nebyla zrovna zdvořilá, snad dospělý člověk, který navíc DM není, snad ustojí
nepíšu to proto, abych někoho kritizovala nebo poučovala, jen je mi líto, že to končí tak negativně a nejsem si jistá zda to Tereze pomůže a nedoradí jiné, kteří s DM problémy mají a pořádné

pon 08. čer 2015 18:45:08

Odpovědět s citací
Peťo,
v něčem máš pravdu, ale já si myslím, že Tereze zde opravdu chtěl každý pomoct a poradit,
ale ona evidentně každou pomoc odmítá.
Terezin problém je v psychice a né v diabetu, ten špatný diabetes a hrozné glykémie a glykovaný už jsou následkem psychických problémů, což spousta diabetiků ví, že když nastane nějaký psychický stres, glykémie jsou hrozné .
Proto jsem napsala, že je potřeba pořádně léčit psychiku, ale když se budeš léčit, ale sama nebudeš chtít,
stejně ti nepomůžou ani zázračné léky ani lékař.
Nesmíš stále říkat, tohle nejde, nikdo mě nechápe, já jsem nejvíc nemocná, nikdo to neznáte,
ano určitě, ten kdo něco neprožil a nezná to sám, nedovede se do toho vžít.
Péťo věř mi, já to mám za sebou, léčení s psychikou po velice dlouhé a těžké nemoci a pak smrti svého muže, panickou hrůzou z nemocnice, kde ležel hodně dlouho a čekal na smrt, on to nevěděl, ale já jo.
Člověk se musí léčit, ale né jen léky, ale musí léčit duši, přijímat kritiku, zamyslet se nad sebou, pochopit,
že ti chtějí lidé pomoci. Někdy je horší, když jsou všichni kolem tebe hodní a chápaví, člověk někdy potřebuje
dostat téměř doslovně palicí po hlavě, aby se probudil a začal myslet.
Tereza by se měla nad sebou zamyslet, nelitovat se, nechat si poradit, postavit se proti tomu, naslouchat, ale to my asi za ní nevyřešíme. Určitě i lékaři ji nabídli pomoc, vždyť jak píše, chodí do téměř nejlepšího lékařského zařízení do Ikemu, ale asi nad ní zlomili hůl a řekli transplantaci slinivky.

úte 09. čer 2015 6:48:12

Odpovědět s citací
Mam v blizke rodine takto nemocneho pribuzneho, teda myslim po strance psychicke. Projevy uplne stejne jako tady slecna. Zadne argumenty nefunguji, nici kolem sebe vsechny, nerespektuje nikoho, kto se ji snazi pochopit i pomoct a tim ji ukazuje, ze neco dela nespravne. Jediny, s kym funguje a koho dokonale manipuluje je jeji matka. Zbytek rodiny ji nechal jit si vlastni cestou, protoze to jinak nejde. Slecne tady nedokazeme pomoct, a to je mi lito. NIcmene mame kazdy svoje problemy a casto jsme tady zodpovedni hlavne i za jine, ne jenom za sebe. Jak pise Svetluska, nema na to silu......presne na ni jsem si vspomela, kdyz jsem cetla posledni prispevek....
Avsak jsem za to vlakno rada, jelikoz jsem si uvedomila ( i z toho co psala Kristinka), ze vzhledem k predispozicim naseho syna k depresim se musime vyvarovat tezke hypoglykemie a nasledku na psychiku.. ..to musi byt des pro pacienty takto citlive, prezit to v takove forme....

Jinak myslim, ze Ruzenka to vystihla presne, v Ikemu nevi co s ni, a pomoct ji musi, tak proto ji navrhli transplantaci jako jedine mozne reseni..Jak mi rikavala nase minula dia o smutnych koncich: odejdou oci, to jeste jde, odejdou ledviny, taky se to da nejako ustat, ale kdyz nastoupi neuropatie, tak to je pry konecna realtivne kvalitniho zivota diabetika ....Snad si slecna brzi uvedomi, ze si ma hyckat ten asi dodatecny dar, ze je zatim jeji telo schopne intenzivni regenerace .......

úte 09. čer 2015 8:29:55

Odpovědět s citací
vážně jsem nechtěla nikoho kritizovat :-)) a dělat pořád Matku Terezu asi taky není cesta a někdy člověk potřebuje dostat po palici, aby se trochu vzpamatoval
moc se mi líbí co jste všichni napsali a chápu i vaše naštvání na tón, který Tereza zvolila, jen jsem se trochu lekla Lubošovy výzvy, aby to fakt nevzala doslova, protože opravdu může být v hodně špatné situaci
vybavil se mi kamarád, který má dia od 16, teď je mu 40, prodělal už hodně hyp a i když tomu racionálně rozumí a celkem se i snaží tak se dostal do takové situace, že utekl od rodiny a byl úplně v řiti, tloukl se klackem po hlavě a nevěděl co se sebou a nebyla to psychická porucha, ale důsledek diabetu
prof. Höschl někde psal, že DM je v podstatě také psychiatrická diagnóza a tu agresi co tu Tereza předvedla bych chápala jako důsledek nevyrovnaných hladin cukru, častých hypoglykémií atd. je to peklo a když si představím, že osobně znám někoho kdo na hypo zemřel, tak je mi velmi ouzko, a to sama DM nemám, ale až si to dcera plně uvědomí tak fakt nevím jak to rozdýchám já, no není čas skuhrat :-))
moje dcerka když má vyrovnané hladiny tak je skoro zlatíčko a když jí to lítá, tak mě potěš :-))
a daku má velkou pravdu s těmi hypy, oni fakt vedou ke smrti spolehlivěji než vysoké hladiny cukru, teď jsem četla, že samotný vysoký cukr by tolik neškodil, ale jde o mechanismus jak se s tím tělo vyrovnává a to má každý jinak, proto zřejmě někdo komplikace má brzy a někdo vydrží jako darja hodně dlouho

úte 09. čer 2015 21:15:01

Odpovědět s citací
No,kdyby si vzala k srdci to,aby forum nezahlcovala svýma "bolístkama" a začala s nápravou sama u sebe-taky by to nebylo špatné,ne?
Jsou tu lidé,kteří mají horší přidružené choroby,a skuhrají na všechno kolem,viní okolí za svůj osud?Promiňte,ale nevšiml jsem si.A to se tady pohybuju dobrých 8let.

stř 10. čer 2015 11:05:54

Odpovědět s citací
Luboši,
já už sem chodím 9 let, a někdy si vzpomenu na Haninu a Martenu, jak holky bojovali,
měli tak hrozné nemoce a vůbec si nestěžovali a pomáhali, Hanina studovala medicínu,
hodně nám radila.
Snad ten kdo na tom je hůř dovede víc bojovat, já si stále říkám, co tě nezabije, to tě posílí,
já čím dál víc toho mám za sebou, tak mne to posiluje a moc se snažím, aby tak myslela i dcera.

stř 10. čer 2015 18:48:30

Odpovědět s citací
Na Haninu som spominala tiez...

čtv 11. čer 2015 9:29:21

Odpovědět s citací
Zásadní problém je, že všichni Terezino chování hodnotíme z pozice psychicky zdravých lidí. Ale radit člověku s psychiatickou diagnózou, ať bojuje a nefňuká, je asi stejné, jako říkat člověku se zlomenou nohou, ať neskučí a rozchodí to.

čtv 11. čer 2015 15:32:29

Odpovědět s citací
Darjo,jistě,říkat někomu ať nefňuká,je taková papežská rada.Ale ten dotčený musí sám chtít stav změnit.Když to aplikuji na sebe-po mrtvici jsem byl dost dole,i když mi tehdejší žena MOC pomohla,časem jí to začalo vadit(musím tě živit,k ničemu nejsi ap...),uzavřel jsem se do sebe,stal jsem se protivným.Vyvrcholilo to hospitalizací mé matky v hospicu(odmítla tam se mnou jít) a jejím úmrtím.Chodil jsem v té době k cvokařovi a k vědmě.Dost jsem změnil pohled na život,začal jsem tř. na otázku-"jak se máš?" odpovídat-"VÝBORNĚ!!!"-až se to stalo PRAVDOU.Našel jsem si novou partnerku,znovu se oženil a náš vzah víceméně posílil můj boj s rakovinou prostaty a následná operace.A nyní?Jsem úplně v pohoděA to je cesta k lepšímu náhledu na život-musíš chtít.

pát 12. čer 2015 8:42:01

Odpovědět s citací
Hm,asi na té mé zkušenosti něco bude,teď jsem na Centrum.cz objevil článek"štěstí se lze naučit"

pát 12. čer 2015 10:32:39

Odpovědět s citací
Luboši, budu se opakovat, ale ty jsi z hlediska psychiatrického stále OK, žádná diagnóza, "jen" jsi řešil svůj aktuální životní problém, který měl na psychiku dopad.

pát 12. čer 2015 15:38:43

Odpovědět s citací
Ano,Darjo,jsem OK,ale dlouho mi to trvalo a musel jsem začít u sebe,uvědomit si problém a sám CHTÍT se z toho vyhrabat,změnit náhled na svět a své problémy,vylízt za své ulity.A jde to.

pon 15. čer 2015 6:40:47

Odpovědět s citací
Lubosi, ale slecna je uplne jiny pripad. Ona skutecne toto nedokaze sama ovlivnit na rozdil od tebe. Ma tu smulu, bohuzel. Muzou byt lepsi dny, kdy ma clovek "silu" a pohled "zdraveho cloveka na vec". Ale urcite to ma tezke...

pon 15. čer 2015 8:12:01

Odpovědět s citací
Hm,jiný případ?Pak se potom nedivme,že v naší společnosti roste počet lidí,kteří nejsou za své činy zodpovědní.Když něco provedu-obstarám si papíry na hlavu a jsem ze všeho venku!
Ne,milí zlatí,jsem přesvědčen,že člověk se svým pozitivním myšlením(i za pomoci odborníků a léků)dokáže svůj pohled na svět a přístup k životu změnitAť je v jakýkoliv sračkách.Musí "jen" chtít.

pon 15. čer 2015 17:32:49

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
no lubose uz asi nepresvedcime:)

úte 16. čer 2015 6:46:45

Odpovědět s citací
Terezko, jsem maminka 10 leté diabetičky, od dvou let bojujeme s cukry.
Úplně chápu Tvé rozpoložení a přeji Ti hodně sil, abys všechno zvládla.
Já na Tvém místě bych šla do té pumpy. Dceru jsme nastavovali v jejích 2 letech doma, žádná nemocnice, dá se zvládnout po telefonu. Dle Tvých příspěvků jsi inteligentní, nebudeš mít problém, je to jako obsluhovat mobil. Kanylu dcera mívá zapíchnutou v pažích, stehnech, zadku, břicho šetříme - tam si to píchá, když je sama (beze mě). Rozhodně se za pumpu stydět nemusíš ani v upnutých šatech, třeba si ji klipem přištípneš vzadu za výstřih, nebo pod paži dozadu, pokud máš úplé šaty a nemohla by být za kalhotkami.
Na samotnou transplantaci slinivky bych nešla, až když by byla potřeba kombinovaná transplantace.
Rozhodnout se ale musíš nakonec Ty sama. Přeji Ti hodně zdaru při rozhodování a hodně síly v každodenním příšerném boji. Drž se. Mirka.

pon 27. črc 2015 21:02:42
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2