Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Endokrinologie vs diabetologie 
Autor Zpráva

Jméno: František
Odpovědět s citací
Dobrý den, měl bych dotaz, mám cukrovku I. typu od 10 lety do teď (9 let) jsem chodil na dětskou endokrinologii a teď bych měl přejít k doktorovi pro dospělé. Byl jsem nejprve na diabetologii (protože je hned vedle dětské endokrinologie a byl jsem tam poslán), kde mě řekli, že mám jít na endokrinologii, a tam jsem se dozvěděl že mám jít na diabetologii. Jak to tedy je? Kam chodíte vy?
Je diabetologie pro II. typ cukrovky a endokrinologie pro I. typ? A mohli byste mi poradit někoho v Brně? Mockrát děkuji za všechny odpovědi a typy:)

pon 09. led 2017 12:18:25

Odpovědět s citací
Františku,
od 19 let musíš už chodit na dospělou diabetologii, na dětské diabetologii mají diabetiky prvního typu, ale na dospělé diabetologii chodí diabetici jak prvního typu, tak druhého typu a tam je trochu problém,
je to jiný přístup i jiné názory, moc se s tebou nikdo nebabrá, jelikož těch diabetiků je hodně,
vše řeší přes jídlo a moc neberou v potaz i jiné okolnosti.
Dcera má také diabetes od 10 let, v 19 letech jsme přešli na dospělou diabetologii, teď je tam druhým rokem, ale už má druhou lékařku, ta má i hodně diabetiků jedničkářů, tak je to fajn, ale ta první měla téměř samé diabetiky dvojkaře, specializovala se na diabetickou nohu a to jsme opravdu spokojeni nebyli.

pát 20. led 2017 14:09:08
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 2 ]