Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Nadměrná konzumace čaje 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dobrý den,

mám ještě jeden dotaz. Jedná se o to, že 99% přijatých tekutin je čaj. Sice je bez cukru, občas nesacharidová Stévie, ale myslím, že asi není vzhledem k cukrovce se takto nalévat čajem. Všude se píše, že při hyperglykémii se doporučuje pít vodu, že voda pomůže. Vzhledem k tomu, že čaj by měl odvodňovat, tak je to tak docela v nesouladu s tím pijte vodu, když čaj naopak odvodňuje.

Jaký na to máte názor?

pon 16. led 2017 12:24:19

Odpovědět s citací
Dobrý den, děkuji za reakci, ale připadá mi, že jste mi vůbec neodpověděl k tématu. Reagujete na čaj a pivo. Já jsem doufal v radu ohledně cukrovky.

Mám to chápat tak, že pití jen a pouze čaje, který údajně odvodňuje nemá vliv na hodnotu glykémie, ani schopnost těla poradit si s hyperglykémií?

úte 17. led 2017 10:53:54

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Čaj odvodňuje, to podle mě znamená, že odchází víc vody močí. A s tím i ten přebytečný cukr. Takže myslím, že pití čaje nemůže při hyperglykémii nijak výrazně vadit. To spíš obecně, já mám čaj taky ráda, ale všeho moc škodí. Co zkusit k pití taky něco jiného?

Předpokládám, že čaj říkáš opravdu jen pravému čaji, ne nějakým nálevům z bylin nebo z ovoce.

stř 18. led 2017 9:19:53

Odpovědět s citací
No jestli jsem vladi_1 dobre pochopil, tak to odvodňování na hyperglykémii naopak pomáhá, že při častém močení se snižuje cukr.
Myslím klasiké pytlíkové čaje babička růženka, jemča, loyd, pickwick a lipton.
Pravda, univerzální pořekadlo. :-D Zkusim občas čaj vystřídat za domácí limetkovou limonádu, tu mám taky docela rád.
Děkuji za Vaše názory.

stř 18. led 2017 11:48:06

Odpovědět s citací
Pravý čaj jsou sušené (zelený) a případně fermentované (černý) lístky čajovníku. Když se mluví o tom, že čaj odvodňuje nebo povzbuzuje, tak se myslí jen tento pravý čaj.

Zrovna Babička Růženka snad pravý čaj ani nedělá a i ty ostatní značky prodávají kromě klasického černého nebo zeleného čaje i různé ovocné "čaje". Ale to přísně vzato žádný čaj není. Takže ani nemusíš řešit, jestli odvodňuje nebo ne, je to prostě tekutina.

stř 18. led 2017 13:39:30

Odpovědět s citací
Instantní ovocné čaje jsou určitě chemie, ale existuje plno ovocných čajů, které jsou opravdu z ovoce. Takže kdo to má rád, určitě najde takový, který může opravdu bez obav pít jako docela zdravý nápoj.

čtv 19. led 2017 9:55:31
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]