Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Stahování dat 
Autor Zpráva

Jméno: Julka
Odpovědět s citací
Dobrý den,
ráda bych vznesla ještě tento dotaz. Slyšela jsem, že někde na diabetologii kontrolují pacientům pumpy a stahují data z pump i glukometrů při kontrole. Prý je na to i nějaký program. Tak se ptám:

1. stahujete si data doma?
2. jaký program k tomu je?

3. Při kontrole, pokud lékař data stahuje...vyhovuje vám to nebo to nesete spíše nelibě?

Díky moc,
Julka

čtv 13. črc 2017 22:15:22

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Proč bych měl,proboha,nelibě brat,že mi na kontrole stahují data z pumpy?Aspoň můžeme vše probrat.

pát 14. črc 2017 20:12:20

Odpovědět s citací
Dobrý den,
taky přispěji svoji troškou do mlýna.
1/ na stahování dat do glukometru je potřeba program a kabel, mám tu možnost, ale příliš ji nevyužívám.
2/ na stahování dat z pumpy program nemám, ale asi ho mají k dispozici diabetologické amb.

3/ co se týče stahování dat u lékaře, vedlo to u mě k nutnosti změně diabetologa.
Předchozí lékařka si chtěla stahovat data z pumpy i z glukometru. Zejména IP je pro mne dost intimní záležitostí. Vadilo mi to zejména z těchto 2 důvodů:
* pocit, že mi lékařka nedůvěřuje
* zasahování do intimních záležitostí, např. jak se nemá vozíčkáři sahat na jeho invalidní vozík, jelikož je to jeho součástí...

L.

pát 21. črc 2017 11:01:14

Jméno: Julka
Odpovědět s citací
No, mně by to asi až tak nevadilo, pokud by to neprobíhalo tak, že "tady vidím velký bolus, proč?" "Protože jsem snědla dva banány." "aha, ale vy potřebujete zhubnout, banány nejsou vhodné, je to kalorická bomba". A následuje nevěřícné zírání. Navíc dělám fyzickou práci, ano, jsem dle BMI obéza, ale denně nachodím okolo 10km (mj.). Takže... Plus nezapomenu na moment, kdy se mě očetřující diab. ptal, zda už se chystám zařadit na čekací listinu na vajíčka. Ehm, na to u nás v ČR potřebuju partnera, toho nemám. Řekla jsem, že bohužel nemohu, protože to vázne na chlapovi. Zeptala se mě, zda chci doporučit psychologa. (přičemž očaře mi odmítla pomoci najít)

Takže nechci, aby se mi někdo v pumpě a gmetru hrabal, když kontroly probíhají takto... Za jistých okolností se tomu tedy nebráním. Ale když se tak řídí body od pojišťovny, tak také mám svá kriteria :D :-(

pát 21. črc 2017 11:18:22

Odpovědět s citací
Cítím to stejně jako Leník a Julka, pokud by kontrola probíhala způsobem jak popisují - tak by mi to také vadilo. Mám dny, kdy si bolus posílám velmi často a vysvětlovat, že jsem si dala tohle a tamto a pak ještě něco a večer třeba znovu... sice mám dietu bez omezení sacharidů, doporučil mi ji pan profesor, ale jak by se na ty bolusy tvářila diadr. to netuším... takže mi naprosto vyhovuje zkouknutí diadeníčku a odběr krve bez stahování jakýchkoliv dat :)

Nemohu si vynachválit, že je vždy na pumpě vidět při posílání bolusu aktivní zbytkový inzulín...

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 21. črc 2017 12:30:52

Odpovědět s citací
1) + 2) Doma nestahuji ani nemohu - nemám k tomu program a nelze jej získat pokud nejsem dia ambulance ( ale moc bych to uvítala, kdyby to šlo mít přehled ;-))

3) Souhlasím zcela s předchozími. Stahování pumpy a glukometru by mi až tolik nevadilo (naopak, bylo by to dobré), bylo by to OK, kdyby to neprobíhalo jak kontrola toho co zrovna dělám... Přijde mi, že to jako až moc velká kontrola toho, do čeho jim nic v podstatě není - když se u každé glykémie, která je mimo rozebírá co a jak a proč (za asi 3 měsíce) a proč jsem tohle a tamhleto... a pokaždé, takový ten výraz jako to je vaše chyba, podle mne to děláte špatně (ačkoliv se snažím jak mohu a už to asi snad ani nedokážu - nejsem robot). Nevím no, stahování v pohodě, jen by neuškodilo trochu respektovat soukromí... Co jim je do toho jestli jsem. 15.7. 2016 (jen datum jako datum) byla třeba na svatbě kamarádů nebo v kině/lese/... To je snad už moje věc ne? Nebo se pletu a u diabetika na pumpě neuznáváme soukromí?

Tedy, stahování v pohodě, ale chtělo by to respektovat soukromí pacienta ;-)!

Doufám, že máte lepší zkušenosti - asi to záleží diabetolog od diabetologa, ale toť moje zkušenost. Tak tedy přeji málo vlezlých a protivným diabetologů...

sob 22. črc 2017 0:24:28

Jméno: dominika
Odpovědět s citací
Ja si data stahuji, minimed pumpa - carelink, maji na webu vsechny informace. Nejdrive jsem stahovala skoro denne, ted uz tak casto ne.
Zjistila jsem totiz, ze syn je stejne nenastavitelny, respective se mu potreba inzulinu neustale meni. Takze jsme porad na senzoru a je to bolus wizard na stazeni glykemie to toho jeste docasne bazaly, no peklo, pak se to uklidni a treba tak 4 dny vse bezi ok, pouze s obcasnymi docasnymi bazaly (zvyseni cesta autem, hrani her)... kdy nastaveni vyhovuje a pak to zase nastane.
Hormony, neco na nej leze..nervy kdo vi?
U nas zadne rozebirani snad ani neni mozne, to by clovek nedelal nic jineho nez si vedl zaznamy....kdo si to ma pamatovat, navic je mu 11, takze uz s nim ani vetsinu casu nejsem.
Ale je to rozhodne dobre, je pak videt ktere obdobi dne dela problem a mudr muze dat tip..
Ale vycitat nekomu ze sned dva banany, to je k smichu. To je ale obecne problem doktoru nejen diabetologu (ne vsech, je to o lidech) a jejich pristupu k pacientovi.
Clovek si skoro vzpomene na skolu:(
Jestlipak oni jsou tak vzorni, kolikrat vypadaji fakt strasne nezdrave, nekteri jsou i obezni, proste jako my vsichni ostatni.....Taky s tim mam problem, nenecham se a zaseknu se a je konflikt.
Musim to v sobe brzdit, jsem uz trochu zaujata..nebo podjata...;) je to tezky povolani, ale kolikrat se chovani jak sloni v porcelanu.

pon 24. črc 2017 7:47:14

Odpovědět s citací
Tak dcera před každou kontrolou, to je každé tři měsíce nasadí senzor, ten většinou vydrží týden až 10 dní, v této době si zapisuje i jídelníček, jídlo i fotí, zapisuje pohyb, vše co dělala, pak stáhne data a vše posílá emailem p.doktorce.
Ta než dcera dorazí na kontrolu vše vyhodnotí a při kontrole vše proberou.
Myslím, že dcera je celkem s tímto přístupem spokojena, p.doktorka ji nenadává, když někde něco udělá špatně,
spíše se snaží pochopit a poradit.
Akorát ji asi vadí, že ji to zabere čas, který má tak málo.

pon 24. črc 2017 12:18:30
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]