Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
diabetes a intolerance laktozy 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
tak po měsících průjmů, bolestech břicha, gastroskopii s negativním výsledkem, odběru na celiakii s negativním výsledkem
jsem se asi dobrala výsledku - v návalu zoufalství jsem si zaplatila genetický test na intoleranci laktozy a tadááá

homozygot s nonperzistencí (genotyp CC a GG) takže mám prý prakticky nulovou toleranci k laktoze :-(

ještě se pokouším dostat někam na gastro, protože prý je dobré udělat i kolonoskopii...

Není tu někdo stejně ,,postižený,,?
Jinak zjišťuju, že je to mazec - kromě mléčných výrobků nemůžu spoustu sušenek, instatní jídla vůbec, omáčky, některé uzeniny (cpou to do všeho), takže se učím totálně překopávat jídelníček

Držím teda už skoro týden dietu bezmléčnou, ale třeba mi nedošlo, že i máslo je problém, takže v kantýně losos na másle moc dobrý nápad nebyl :-(

bohužel, břicho mě pobolívá furt

čtv 17. srp 2017 13:13:23

Odpovědět s citací
Ivet, a co výrobky lactose free? Ty bys mohla? Laktóza je tam rozštěpená, takže snad úplně všechna..., že by tam snad neměla být část nerozštěpené laktózy, a nebo jo?? Úplně vysadit mléčné výrobky dlouhodobě, no nevím... Držím palce!

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

sob 19. srp 2017 10:25:07

Odpovědět s citací
Ahoj, nevím jestli znáš nebo ne, ale možná zkus výrobky Free from z Tesca, mají řadu bezlaktózových (já teda laktózu můžu, ale všimla jsem si jich v souvislosti s tím, že kupuju Free from bez lepku :-) Viděla jsem, že bez té laktózy mají máslo, sýry, jogurty, pomazánkové máslo, fakt docela dost věcí.

sob 19. srp 2017 22:39:14

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Také mám, po půl roce křečí v břiše, prosezených hodin na záchodě, potvrzenou z krve intoleranci na laktózu... nejdřív jsem si sama myslela, že jde o alergii na lepek, takže jsem vysadila lepek a snažila se jíst hodně mléčných výrobků... jaké to bylo překvapení, když mi bylo ještě hůř... nicméně jsem se pak dokopala k doktorovi, udělal se odběr a bylo jasno.... k těm výrobků - já kupuji hlavně v Kauflandu a v Globusu a mají opravdu vše možné... od jogurtů, tvarohů, přes mléko, viděla jsem dokonce už i kefírové mléko, máslo, pomazánkové máslo, plátkový sýr a nově jsem kupovala i mozzarelu a Lučinu... jen je to cenově trošku náročnější, ale občas mívají v akci....

ned 20. srp 2017 9:49:13

Odpovědět s citací
ahoj, díky moc za odpovědi :)
no mě štve, že jsem si to vlastně potvrdila pouze sama na základě genetiky, ale praktik na mě koukal jak na ufona, na tom gastru mi řekli, že to nedělají... takže teď ve čtvrtek jdu ještě na konzultaci do jednoho centra, kde teda dělají hlavně střevní záněty, ale prý i tyhle poruchy, tak uvidíme

já bohužel nedávám ty nízkolaktozove jako je mléko lehké ráno apod. - musím mít fakt bezlaktozy nebo s minimem
Jinak Billa je super v tom, že u pečiva píše složení, ale třeba Albert nemá nic, takže člověk netuší co se v tom pečivu skrývá - v půlce je mlíko :-(

Problém mám v práci, panč tam ředí mlíkem úplně všechno snad. A pak v restauraci - tam jsem se skoro taky nechytala.

Nebo jsme byli na výletě a všichni pádila si něco koupit a pro mě tam nebylo ale vůbec nic - samá zmrzlina, dorty atd. :-(

Ale zjistila jsem, že právě hodně bezlepkových potraviny je i lacto free :)

pon 21. srp 2017 7:21:25

Odpovědět s citací
Ano, Ivet, máš naprostou pravdu, většina bezlepkových potravin je skutečně současně i lactose free, včetně pečiva.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 21. srp 2017 10:11:41
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ]