Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Low carb a ketony 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Ahoj všem,
Chtěla bych se zeptat, zda je tady někdo se zkušeností low carb a ketony. Glykémie mám v normě, ale když si měřím moč není tam absolutně žádný cukr, ale jsou tam ketony. Tak jestli je tu někdo se stejnou zkušenosti budu moc ráda za odpověď.
Všem přeji krásný den.

pát 20. zář 2019 9:28:58

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Jako že držím nízkosacaridovou dietu? Pak máš ketony logicky, ne?

pon 23. zář 2019 8:01:50

Odpovědět s citací
Lída píše:
Jako že držím nízkosacaridovou dietu? Pak máš ketony logicky, ne?

Ano, to já chápu, že mám v těle ketony, protože buď mozek čerpá z glukózy nebo ketonu. Spíš se ptám, zda to může mít nějaký negativní dopad pro moje budoucí zdraví. Je mi jasné, že u zdravého tělo a toho dia to funguje trošku jinak, proto se ptám na zkušenosti a tipy.

stř 25. zář 2019 21:32:26

Odpovědět s citací
Tělo nečerpá z ketonu. Ketony jsou odpadní látky, které vznikají z při rozkladu tukových zásob na glukózu. Obecně ketoacidóza je je jedním ze znaků dekompenzované cukrovky a zdravá určitě není.

pon 30. zář 2019 11:49:53

Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. No a to je právě to já se svým hbac1 a křivkou hodnot se nepovažuji, že mám dekompenzovanou cukrovku. Ale prostě to jen nechápu, když si tu moc měřím, nikdy tam není cukr, ale ketony se alespoň trošku zbarvî. Nikdy ne naštěstí do té hodně tmavé růžové. A to už nejedu striktní low carb, ale přidala jsem tmavé mouky, tmavé pečivo, luštěniny, víc ovoce. A hodnoty se mi prostě obvykle drží od 4-8,9. Tak to nechápu moc, proto jsem se ptala, zda má taky někdo takovou zkušenost.

čtv 03. říj 2019 6:48:08

Odpovědět s citací
Děkuji za odpověď. No a to je právě to já se svým hbac1 a křivkou hodnot se nepovažuji, že mám dekompenzovanou cukrovku. Ale prostě to jen nechápu, když si tu moc měřím, nikdy tam není cukr, ale ketony se alespoň trošku zbarvî. Nikdy ne naštěstí do té hodně tmavé růžové. A to už nejedu striktní low carb, ale přidala jsem tmavé mouky, tmavé pečivo, luštěniny, víc ovoce. A hodnoty se mi prostě obvykle drží od 4-8,9. Tak to nechápu moc, proto jsem se ptala, zda má taky někdo takovou zkušenost.

čtv 03. říj 2019 6:48:38

Odpovědět s citací
Tak nebezpečné je mít současně ketony a cukr. Ketony v moči má každý člověk, který hubne. Ale nemyslím, že by to bylo něco zvlášť zdravého, zvlášť pro diabetika. Pokud vím, tak to zatěžuje ledviny.

čtv 03. říj 2019 7:25:43
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]