Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Tip na "diaobchod" - se sníženým obsahem cukru - eshop 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dobrý večer všem:-)
Dnes jsem jela na Černý most do speciálky pro BZL zboží pro dceru a náhodou jsme zašly i do CČM, kde jsem objevila malý obchůdek
s lowcarb výrobky.
Koupila jsem si tam těstoviny a směs na muffiny, nějaké čokoládky a musli tyčinky a ochutnala cheese cake se stévií, naprostá lahoda,
jako opravdický! :-) Těstoviny mají oproti normální díky méně sacharidům nižší glykemický index, paní říkala, že chutnají jako normální.
Pro mimopražské lze nakoupit i v eshopu http://www.norbi-update.cz/
Pokud už to tu na fóru proběhlo, omlouvám se za duplicitu.

ned 18. říj 2015 18:18:18

Odpovědět s citací
U nas v Prešove (vych.Slovensko) boli dve kamene predajne Norbi Update,ale obe skrachovali...nizke povedomie.

čtv 22. říj 2015 16:27:18

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Já bych teda neřekla, že nezájem je kvůli nízkému povědomí. Aspoň u diabetiků. Výrobky jsou dost drahé, nijak zvlášť zajímavé a navíc pro diabetiky dost nevhodné, protože u nich není uvedený obsah sacharidů. Aspoň v e-shopu. Informace, že obsah sacharidů je snížený je diabetikovi celkem k ničemu. To je jako dia zákusek bez cukru, u kterého vám nedovedou říct, kolik má sacharidů.

pát 23. říj 2015 7:03:08

Odpovědět s citací
Lído,
to máš pravdu, a ještě spousta dia výrobků sice nemá obsah cukrů, ale mají i větší obsah sacharidů.
My jsme nikdy žádné dia potraviny nekupovali, dcera se naučila hned přepočítávat sacharidy na v.j,
takže i sladkosti a to měla povolené tak maximálně za 2-2,5 v.j na den,věděla kolik má tatranka, různé sušenky, tyčinky.
Ale když začala být diabetička, tak nám babičky kupovaly dia sladkosti a mysleli si, že to může bez jakéhokoliv omezení, ale tatranka dia měla víc sacharidů než nedia a čokoláda dia je pěkný hnus.

pát 23. říj 2015 15:21:42

Odpovědět s citací
Tohle mi nepřišlo jako takové klasické dia. Vím, i na základě porovnávání hodnot, že výrobky, nabízené v regálu "dia", jsou o ničem.

Konkrétně hodnoty Update1 těstovin, které jsem si koupila / vs bezlepkové, co mám doma:
Energetická hodnota 1425Kj / 1558Kj
Tuky 2,4g / 2,5g
Sacharidy 35,9g (z toho cukry 4,6g) / 79g (z toho cukry 1,2g)
Bílkoviny 33,6g / 6,4g

V těch Norbi je navíc vláknina 18,8g,

Ještě jsem je nezkoušela, jaké jsou chuťově, přišlo mi dobré, že si můžu v podstatě dát větší množství s menším množstvím sacharidu.

Ještě si občas dávám od šmakouna Štíhlé nudle, ty taky neobsahují sacharidy, ani tuk.

ned 25. říj 2015 19:33:29

Jméno: Lída
Odpovědět s citací
Tak jestli máš problém s tím, že potřebuješ za každou cenu snížit obsah sacharidů v jídle, abys neměla hlad, tak by ti to něčemu být mohlo. Ale tohle obecně není ten problém, který většina lidí v souvislosti s cukrovkou řeší.

úte 27. říj 2015 8:08:22

Odpovědět s citací
norbi update bolo zamyslano a po celom svete je preferovano ako alternativa pre pre obeznych a kedze tuto podmienku splna vetsina dm2,tak je logicke ze to niektory skusili ze co ked nahodou...ale tak sa to neroby o)

ako vravi aj lida,je to pridrahe oproti vyrobkom z bielej,ci inej muky a naviac su v tom umele sladidla...ten pan norbi rychlo zistil ze by na tom mohol skusit zarabat a kedze svet je velky a ludia su roznorodi, tak do dochodku je tym padom dobre zabezpeceny o)

sob 31. říj 2015 13:08:50
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]