Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Dieta je ošklivé slovo... 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dieta je ošklivé slovo, jsou jen věci na které si nedokážete nadávkovat tak, aby nedocházelo k výkyvu glykemie.
Při dodržování elementárních pravidel sledování gl. a HbA lze při stanovení přepočtu chlebových jednotek/uhlohydrátů/množství cukrů ve stravě/1j inzulinu, najít způsob jak do svého jídelníčku zahrnout " normální " potraviny, respektive potraviny s cukry.

V případě přísného dodržování, diety a vážené stravy a množství, je při začínající DMI důležité !
Jestliže se obejdete trvale bez sacharidů máte vyhráno !
Jestliže se neobejdete stejně jako 100% DMI které jsem poznal na diatáborech a mě, tak se naučte dávkovat dle svého těla, energetického výdeje a na potraviny které mají vhodný glykemický index, který umíte zvládnout.
Rychlé sacharidy - rozpuštěné ve vodě, čokoláda (POZOR ne ze 70%-100%podílem kakaa, málo doslazovány a neztuženými tuky), ale takové ty dobré chemické, jako třeba MILKY, Studentské pečetě atp..., pro mě pizza, indiánky, větrníky, žloutkové řezy, kde je velký podíl tuku/sacharidů, na to si neumím nadávkovat bez výkyvu gl(+-)....

Na bábovku, croissanty, závin, koláče, bílé pečivo, atp... ano, při větším množství POZOR, skládají se složky bílého pečiva, tuků, vlákniny a náplní....
Výborně funguje s pohybem, při inzulinové rezistenci(virová onemocnění, případný jiný dekompenz...) NEJÍST

Jestliže zapojíte pohyb, který stejně v rámci udržovací terapie máme doporučený, prakticky není žádné omezení. Pravděpodobně to začnete s pohybem stejně přehánět a dosyta se napráskáte limonádou a vším možným sladkým, které jinak vyloučíte.
Když už na sladké máte tak strašnou chuť, tak si ho dejte, ale naučte se pracovat se svými chlebovými jednotkami. Když si ho striktně odepřete, mám vyzkoušeno, že bažením po sladkém, vzniká lehký hormonální/psychosomatický rozvrat a játra uvolní rezervní zásoby glukosy. Což znamená zvýšení glykemie i bez...
Jak to máte - VY ?

stř 03. úno 2016 17:32:31
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ]