Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
celiakie a DM2 - jídelníček 
Autor Zpráva

Jméno: Jana
Odpovědět s citací
Dobrý den,

nějak se nedokážu srovnat s oběma dietami a chtěla jsem se inspirovat - na internetu nenacházím žádný jídelníček sestávající z obou diet. Vím, že celiakie je častější u DM1, ale ani to nikde k nalezení není.

Prosím Vás, pokud byste znali nějaké stránky nebo dali tip na knížku receptů , budu ráda.
Hezký den, Jana

čtv 09. úno 2017 10:33:48

Odpovědět s citací
Ahoj Jani,

moc se omlouvám, že reaguji až nyní, ale poslední dobou vůbec nestíhám. Doporučuji prostudovat vlákno Celiakie-nováček.

Pokud bys měla zájem o nabízené soubory - samozřejmě mohu zaslat na e-mail, bohuže příští týden už nemusím být dostupná, tak se prosím ozvi co nejdříve, čeká mě operace daleko od domova.

Pokud by Ti něco nebylo jasné ve vlákně Celiakie-nováček, budu se snažit to napravit ;)

PS: Velmi dobré edukační materiály nabízí společnost Schär, vydala i knížky s recepty. Dokonce jsme knížku s recepty od Schäru kdysi sehnali snad v Globusu. Pokud si to teda dobře pamatuji. Jinak edukační materiály od Schär se dají občas sehnat i v čekárně gastroenterologa.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

úte 21. úno 2017 10:50:00

Odpovědět s citací
Zdravím,

protože tu má milovaná přítelkyně (chroustalka) nějaký čas nemůže být, pověřila už dříve mě (snad to jako chlap zvládnu):

Bezlepkové recepty od Schär

Recept na vynikající bezlepkový chléb

Domácí bezlepkové rohlíky - toto těsto lze použít i na housky

Kleis s.r.o. - výborné stránky s výrobky Schär

Bezlepkové mražené výrobky Schär

Bezlepkové housky Kaisersemmel (350 g) - jsou to nejlepší bezlepkové housky, jaké kdy přítelkyně vyzkoušela, a doma je kupují prakticky neustále, fakt se jim povedly!

Bezlepkové listové těsto Blätterteig - opět nejlepší bezlepkové těsto, jaké měla přítelkyně možnost vyzkoušet, chutná opravdu skvěle, rovněž doma na štrúdl kupují pouze toto listové těsto

Na závěr přidávám odkaz na Bezlepkové recepty a povídání o bezlepku, které zde má milá posílala ve vlákně Celiakie-nováček zájemcům.

sob 25. úno 2017 12:08:10

Odpovědět s citací
Moc Vám děkuju ...

Přeji pěkný den, Jana

pon 27. úno 2017 12:17:42

Odpovědět s citací
Nemáte zač, rádo se stalo.

Nicméně teď mi došlo, že jsem ještě zapomněl zmínit firmu Seitz, která vyrábí nejlepší bezlepkové těstoviny, a pak také společnost Marks & Spencer, jež kromě výborných bezlepkových těstovin nabízí také luxusní dobroty - osobní a velice uspokojivou zkušenost (alespoň dle slov mých neceliakových chuťových pohárků) mám s těmito sýrovými křupkami a čokoládovými sušenkami. Doporučuji! Marks & Spencer má mimo jiné skvělou mouku (na obrázku vlevo) na pečení bezlepkového chleba, která mu dodává... No prostě nemá chybu (přidávat v určitém poměru k ostatním moukám - viz. výše zmíněný recept na bezlep. chleba).

Ještě co se strouhanky týče - úplně nejlepší je na obalování bezlepková strouhanka FreeFrom, neboť při smažení nenasákne tolik oleje a zůstává světlá, což ji dodává opravdu luxusní chuť. Výborná je také bezlepková strouhanka od Schär.

Pěkný den i Vám.

stř 01. bře 2017 21:38:53

Odpovědět s citací
Koukám, že můj milovaný přítel napsal vyčerpávající odpověď, za což mu srdečně děkuji :) ☼

Akorát se moc omlouváme - psali jsme to jako pro diabetika 1. typu, neboť s diabetem 2. typu nemáme zkušenost a je možné, že máte nějak omezený přísun kalorií či tak něco. Tak se moc omlouváme, že jídelníček si už budete muset přizpůsobit a některé potraviny, na které odkazujeme, pro Vás třeba nebudou vhodné.

Přeji pěkný den ☼

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

ned 09. dub 2017 10:44:23

Odpovědět s citací
Děkuji Vám.
Přeji krásné léto.

pát 09. čer 2017 8:09:53
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ]