Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Diabetes a vpichy kanyl při sportu 
Autor Zpráva

Jméno: Mišul
Odpovědět s citací
Zdravím,

už celkem dlouhou dobu bojuji se sportem, výživou a cukrovkou dohromady. Mám inzulinovou pumpu a používám kovové kanyly. Vždy jsem si byla zvyklá píchat do břicha, ale teď když hodně cvičím, břicho mi ne a ne jít dolů. Proto uvažuji jaké místo mi doporučíte na vpich kovové kanyly, ať mi to nepřekáží při sportu (posilování nohou, rukou, břicha) vím, že asi překážet mi to vždy bude, ale bojím se, že když si to píchnu do hýždí a budu třeba sedět, nebo ležet a posilovat břicho nebo nohy, že se mi tam třeba srazí krev nebo to začně bolet a opět mě to bude hodně omezovat.

Děkuji za odpovědi :)

Mišul

stř 22. čer 2016 10:06:20

Jméno: LukášT
Odpovědět s citací
Ahoj,

klidne zustan u vpichu do bricha, protoze cvicenim cviku na bricho stejne bricho neshodis...a pri vetsine cviceni /az na posilovani bricha, ktere ale zase obvykle netrva nejak extra dlouho/ pri vpichu do bricha prilis nehrozi, ze by se dramaticky menilo prokrveni a ucinek inzulinu v danem miste. (Napr. pichnout do stehna a jit jezdit na kolo je nesmysl.) Tuk je treba dopravit krvi do svalu a tam ho spalit pohybem = nejrychleji se spali v tech svalech, ktere jsou nejvetsi (maji nejvetsi spotrebu)- steha a zadek. Cvicenim bricha jeste nikdy nikdo bricho neshodil ;)

stř 29. čer 2016 14:58:48

Odpovědět s citací
Staci poctivo robit pol roka denne 2x20 brusakov (dokopy je to 3 min casu denne) a o brucho pride aj najvetsi tlstoch...paradoxom doby je,ze cim je clovek objemnejsi,tym je priamoumerne jeho schopnost a dlhodobejsia chut hybat sa mensia a naopak

úte 05. črc 2016 2:16:09

Jméno: Mišul
Odpovědět s citací
No jde o to, že běhám, kardio dělám a i HIIT tréninky. K tomu posilování a spodní bříško se drží (bylo mi řečeno že je to hlavně nahromaděný inzulín, když si to pravidelně píchám do břicha) a taky mi jde o to, že to podkoží mám teď šíleně poškozené.

čtv 07. črc 2016 5:25:10

Odpovědět s citací
Moc tedy nerozumím tomu nahromaděnému inzulínu, který by měl být příčinou tloušťky v oblasti břicha. Nahromaděný inzulín může dočasně způsobit maximálně bouli, ale ne tlusté břicho, a nakonec se stejně vstřebá. Problémem je tuk v oblasti břicha a ten dolů dostaneš nejen pohybem, ale taky úpravou stravy (omezení příjmu tuků). Těmi cviky na břicho si zpevníš bříšní svaly, ale na odbourání tuku to, jak vidno, nestačí.
Jiná věc je poškozené podkoží. Proč používáš kovové kanyly? Teflonové ji nezkoušela? Osobně zavádím kanylu do břicha už 14 let a je to v pohodě. A za ten tuk v podkoží jsem vlastně vděčná. :-)

čtv 07. črc 2016 16:06:30

Odpovědět s citací
Dceři též bylo dříve od p.profesora řečeno, že když stále zavádí do břicha, tak potom nějak
to břicho ztuční.
Dcera také má nejvíce tuku na břiše, kam stále zavádí sety. A nemůžu říct, že by měla málo pohybu,
sklapovačky dělají při tréninku a do těla při tréninku dostanou fakt dost a stejně břicho né a né jít dolů.
Sety už zkoušela různě, ale nikde se neosvědčili, do nohou, ty má hodně svalnaté, tam ji to dost bolelo a běhat s tím jde špatně.

Darjo, jestli si pamatuji, tak ty jsi stále dost štíhlá, tak asi nějaký tuk se ti nebude hromadit nikde.

čtv 07. črc 2016 18:56:55

Odpovědět s citací
presla bych urcite na teflonove, i sikme, pouzivame jenom ruky a hyzde, aktivni sport - futbal 4-5 x tydne, dcera zase atletika ale to zalezi na tom, jak jses na tom s tukovou tkani...
ad toho briska - pokud dlouhodobe pouzivas jenom brisko a mas taky k tomu sklony, tak to bude problem zhodit dolu...inzulin totizto i "stimuluje" tukove bunky - takze se jich tamv miste vpichu tvori vice - tedy i vice tuku - velice laicky receno...
samozrejme zadny zadrzeny inzulin neni...driv nebo pozdeji se to vstreba..

stř 13. črc 2016 18:33:08

Odpovědět s citací
Daku,
ano řekla jsi to správně (inzulin totizto i "stimuluje" tukove bunky - takze se jich tamv miste vpichu tvori vice - tedy i vice tuku - velice laicky receno...)
Laicky to bylo řečeno krásně.

čtv 14. črc 2016 19:52:06

Jméno: Melody
Odpovědět s citací
Daku, moc ráda Tě zase vidím tady na diaforu a určitě nejenom já :) ☼

čtv 14. črc 2016 20:50:43

Odpovědět s citací
Aaa Melody, dik...mne se taky styska :-) ..mam rada toto spolecenstvi, takova mala "domaci" poradna..
Ono je to dost casovo narocne s tema 2 diabetikama. Belke ted skoncila remise, takze to zase upravujeme, Max zase jde do puberty..:-). A prace cim dal vice, mame nove projekty.... Tak ted jsme deti vyexpedovali na tabor, takze mam trochu casu..rada pomuzu, kdyz neco umim...tak se pokusim se sem obcas podivat ...
Preji vsem co nejhezci glymce

ned 17. črc 2016 9:58:09

Odpovědět s citací
Daku, také Ti ze srdce přeji co nejhezčí glykémie u obou dětí. Musí to být opravdu náročné mít doma dva diabetiky. Moc držím palce! ☼

ned 17. črc 2016 11:36:55

Odpovědět s citací
NO , co te nezabije, to te posili, pravda ? :-). Netvrdim, ze je to jednoduche, museli jsme vyrazne doma spomalit v aktivitach, ale je potreba to vsechno brat s nadhledem a s vidinou prijemnych chvil, odbourat vsechny nepodstatne veci a stresy, neresit neresitelne a naopak resit, co je nutne.. hlavne musime byt my rodice v klidu a nehroutit se, kdyz my udelame chybu. Uprimne, u Belky se uz tak nehonime za idealnimi glykemiemi, ale "nastesti" ma Max DM1 dost labilni, takze zkusenosti mame dost, jak tomu u Belusky predchazet, pokud to jde. Ale nechce se potvora merit, ve skole zasadne "zapomina na svaciny", glukometr a pera porad nekde v otevrenych pouzdrech po aktovce...ale je videt, ze je to holka, a az tak s nami nebojuje :-) Nastesti deti jedi temer vsechno a kazdou kuchyni, vcetne indicke, arabske, mexicke, recke a ceske samozrejme..a taky zeleninu vcetne oliv, chrestu a podobnych veci..NO, delaji nam radost obecne..

pon 18. črc 2016 9:23:42

Odpovědět s citací
Daku, tak to je velká pravda :) Tak ať se daří :)

pon 18. črc 2016 10:05:37

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Tak to už jsem klidný.Vždycky jsem si myslel,že špeky mi na břiše rostou proto,že moc žeru,ale ne může za to inzulín-už 18let si píchám kanyly pouze do břicha!

pon 18. črc 2016 10:14:54

Odpovědět s citací
Ono to ide Lubos jedno z druhym o))

pon 18. črc 2016 18:31:57

Odpovědět s citací
Lubosi :-). To bude urcite individualni. Mame kamaradku, Dm1 snad uz 30 let, na pumpe uz hooodne dlouho, pouziva zejmena brisko. A je to subtilni osubka, zadne "speky" na brise. Ale asi by je nemela, ani kdyby byla bez DM1...
Vidim zmeny v tukove tkani i u syna na hyzdich i trochu na pazich (je na pumpe jenom 5 let), pripomina to tak trochu celulitidu, a to neni zadny pecival, ma 164 cm a 46 kg, takze hodne stihly a vysportovany, tuky vizuelne nikde. Proto jsem psala, "pokud mas k tomu sklony"..., aspon tak mi to zatim vychazi..

pát 22. črc 2016 10:14:00

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
ten můj příspěvek byl jenom humor....

pát 22. črc 2016 10:53:40

Jméno: Tereza
Odpovědět s citací
Není vůbec pravda, že inzulín nesouvisí s tukem na břichu nebo nějakým usazováním. Já si inzulín denní píchám jen do břicha, jinde jako kdyby mně vůbec nepůsobil. A mám tam tak hnusnej ohyzdnej "špek", že je to k pláči, brečím z toho pravidelně, když se vidím. Edukační sestry na IKEMu mně řekly, že to jsou "zatvrdliny" po píchání inzulínu a že už se mi to nespraví. Jedině liposukce, na kterou soudný diabetik nikdy nepůjde. Takže vypadám jinak normálně PLUS mám špek jako kráva na břichu. Strašně se za to stydím. Ale když si ten špek prosahávám, tak je skutečně konzistentně jiný, než když sahám třeba na zadek, stehna nebo na někoho jiného břišní špek. Je to fakt takový tvrdý. Rozhodně takový "špeky", obzvlášť u holek na břichu, způsobují časté vpichy a vysoké dávky inzulínu (nemyslím třeba 40 jednotek, ale prostě po dlouhodobějšm píchání - já mám třeba dávku Humalogu 1-1-1 a co mně tam po x letech píchání vyrostlo....). Takže tak. Někdy některé věci úplně nekorespondují s vaší představou o tom, co něco může a nemůže udělat a jak může tělo zareagovat, ale právě proto mně přijde, že všechno hrozně moc řešíte podle tabulek a rozumu a o tom to vůbec není. Je potřeba vysledovat, co každýmu dělá to či ono a ne že někdo řekne tohle zvyšuje tohle snižuje cukr, po tom a tom se tloustne a hubne. Není pravda. Jediný, co se o nás dá říct obecně, je snad to, že jsme lidi. Nic víc.

sob 07. dub 2018 8:37:46
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]