Plantur21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ] 
Dia caje 
Autor Zpráva

Odpovědět s citací
Dobry den,
chtela jsem se zeptat, jestli nekdo z vas nema zkusenosti s nejakymi bylinnymi diabetickymi caji. Nemate nejake doporuceni a kde se da pripadne koupit? Pozorovali jste na sobe nejake priznive vysledky po pouzivani?
Dekuji!
Jana

pon 05. bře 2012 2:42:33

Odpovědět s citací
No dle mého názoru jsou dia čaje pro diabetiky 1. typu absolutně bez efektu - škoda peněz. Ale jsem DM1, takže nevím - jak je to u DM2.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pon 05. bře 2012 10:24:40
Odpovědět s citací
moje skusenosti pri dm1 z dia cajikmi su rozne,caje kupovane v obchode absolutne bez ucinku,ale mam skusenost,ked som si kupil caj od bylinkara z Vranova Nad Toplou (Jozef Gritters) bola to zmes byliniek na cukrovku a to bola pecka,neviem ci som bol v remisii,ci nie,mal som vtedy uz 10 rokov dm1 ale inzulin isiel dole o vetsiu polovicu...a ked som aj dietoval tak stacilo mi len 2-4j. bazalu na den,co je vlastne nič,kdezto bez tohto cajiku to bolo obvyklych 18-23j. bazalu na den....zaujimavostou mi je,ze po 20tich rokoch trvania dm1 mi uz tento spominany čaj od Grittersa nezabera vobec,tak isto ako tie dia caje z obchodu

pon 05. bře 2012 17:17:42

Jméno: laco
Odpovědět s citací
asi tak, pri DM1 sú čaje viacmenej len efektoprospešné, nemožno od nich očakávať "vyliečenie" .

pon 05. bře 2012 17:57:40
Odpovědět s citací
Na fungování čajů, i dkyž přesně ten princip neumím popat, je nutné,a by ještě slinivka nějakou produkci měla, u DM 2 produkce probíhá, chyba je jinde a u DM 1 typu po remisi již neprobíhá, proto ten čaj nemůže zabrat.

Jeslti má stejné složení čaj, který se prodává v každé české lékárně jako ten od bylinkářů, tak na čaji z lékárny je možné si přečíst složení, bylinkář ho asi neřekne.

Jsem ted ypřesvědčen,a, ž eu DM I. typu po remisi je čaj k ničemu. Teda neublíží, smaozřejmě, ale nic neřeší s cukrovkou.

pon 05. bře 2012 22:36:20

Odpovědět s citací
No, dejmetomu třezalkovej by mohl lehce zklidnit úzkost a u někoho tak tlumit zvyšování glykémie vlivem stresu, ne? :) No, nevim

pon 05. bře 2012 22:56:27

Odpovědět s citací
Dekuji vsem za prispevky! jsem ve stadiu, kdy by bylinky jeste pomoci mohly a ja jim verim..takze vyzkousim par produktu a podelim se s vysledky! pit bylinny caj nemuze nikdy uskodit ani finacne zruinovat, tak proc to nezkusit..

stř 07. bře 2012 9:54:17

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Jano,
nečekej zázraky. Inzulinu tě to určitě trvale nezbaví. Na druhou stranu, některé čaje prokázaně zlepšují citlivost k inzulinu, takže se dá od nich čekat snížení dávek (alepoň na určitou dobu).
Pokud bys byla v remisi a tvá slinivka ještě produkovala poměrně dost inzulinu, bylo by i reálné na nějakou dobu si přestat píchat, ale určitě ne na dlouho.
Jinak ale máš pravdu většina čajů, i když třeba nepomůže, alespoň neuškodí. Snad vyjma čaje z vraního oka... :-)))

stř 07. bře 2012 10:20:02

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne sob 30. srp 2014 9:05:48, celkově upraveno 1

stř 07. bře 2012 18:41:07

Jméno: Jarka
Odpovědět s citací
Klárko, nechytej mne za slovo... :-)))

Nevím, jestli na to byla studie, i když předpokládám, že ano - určitě někdo vliv různých přírodních prostředků na DM zkoumal.

Jde o to, že žádné bylinky "neopraví" slinivku, ale některé podporují zlepšení citlivosti na inzulin.

Možná bys to mohla vzít, jako téma na další článek do Tvého Webu. Vliv bylin na DM a porovnat to s "babskými" radami.

Pokud se pamatuji, co jsem hodně často četla, je že dobré pro diabetiky je borůvkové listí a skořice a věřím, že by na tom něco mohlo být. Na další si momentálně nevzpomínám.

Opravdu bych se ráda dozvěděla na tohle téma více. Jelikož však nemám ani lékařské ani biochemické vzdělání, je pro mne docela těžké oddělit na netu pravdu od výmyslů. Jestli se do toho článku pustíš, budu ti moc vděčná.

čtv 08. bře 2012 8:19:09

Odpovědět s citací
.

Naposledy upravil .K. dne sob 30. srp 2014 9:07:08, celkově upraveno 1

čtv 08. bře 2012 8:35:40
Odpovědět s citací
najlepsi a najvernejsi zdroj informacii je vlastna skusenost :)

pisem to preto,lebo cajiky su na ziskanie vlastnej skusenosti ako stvorene...a kedze na kazdy organizmus reaguje kazdy cajik inak,tak je tazko o tom robit zavery...jedine vyskusat na vlastnej kozi napisat o tom vlastnu skusenost ,aby ten co si ju precita sa mohol inspirovat,alebo urobit si na to niejaky nazor

čtv 08. bře 2012 10:35:17

Odpovědět s citací
Se skořicí mám opakovaně velmi dobrou zkušenost... skořice se zde na diafóru probírala např. Diabetes vlákno skořice (5.-8. 9. 2011) atd.

ale bez kyslíku ne... ale jsou i lepší dny

pát 09. bře 2012 0:02:11

Jméno: martin
Odpovědět s citací
Po novom roku som nasiel čaj z moruše resp. z morušových listov - sypaný. Najprv som to našiel v časopise diabetik. Tak som to vyskušal. Tiež mi išiel cukor dole. ja som DM1. Chuťovo je výborný. Bylinkový, ale vobec nie je horký skor sa mi zdal taky prirodzene sladký. Zvlaštne ale velmi chutné. Idem v tom pokračovať aby som ho otestoval. Bylinky nikoho z DM nevyliecia, ale ked dokazu trochu znizit cukor v krvi tak preco ho nepit. ved vysoky cukor nam nici telo. tak si myslim ze caj je idealny ako doplnok liecby a urcite krabicka caju na tyzden ma neprinesie do financnej nudze.

pon 26. led 2015 9:36:48

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
Macikaci-úplně s tebou souhlasím.Všechno,co blokuje rychlé vstřebávání cukrů ,je dobré.Napiš zkušenosti!

pon 26. led 2015 10:45:09

Jméno: martin
Odpovědět s citací
Ahojte, ahoj luboš, čaj z morušových listov pijem denne už asi mesiac. Stal som sa na ňom závislý po prvé lebo má perfektnú chuť. Po druhé ako ho tak pijem tak som si ho naštudoval hlavne v angličtine pretože je viac vedeckého materialu. Pre diabetika je ten caj cely ako ušity ma veľa inych vlastností, ktoré su dobrí ako doplnok liečby napriklad: riesi aj cholesterol, ma vysoky obsah vapnika a železa. Na sebe som urobil nejaké pokusy aby som to otestoval. Naordinoval som si týždňové menu. Prvý týždeň som pil s každým jedlom čaj a meral som. A druhý týždeň to isté menu Po -Pia, ale to som čaj nepil. musím povedať že cukor postprandialny tak nevystreľuje. Celkovo som mal nižšie hladiny cukru. Hypoglykemie sa tiež netreba báť pretože morušový čaj blokuje vstrebavanie cukru z tenkeho čreva do krvi. Neznižuje cukor ktorý už v krvi je.

pon 16. úno 2015 18:50:08

Jméno: luboš
Odpovědět s citací
tak to by bylo dobré,ale bacha na placeboefekt,už jsem vyzkoušel hodně podpůrných prostředků,ze začátku bylo úžasné jak s cukrem "cvičí",ale za nějaký čas bylo vše jak dřív...Bylo by fakt výborné,kdyby toto fungovalo stále!

úte 17. úno 2015 9:25:30

Odpovědět s citací
Dobrý den. Macikaci, můžu se Vás zeptat, kde jste ten morušový čaj sehnal? Projela jsem teď celý internet a nikde takový čaj není! :-( Děkuji za odpověď.

pon 28. lis 2016 20:20:35
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 18 ]